Şimdi Ara

352. DÖNEM (Ağustos 2013) Kısa Dönem Er ve Yedek Subay Aday Adayları (237. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
20.764
Cevap
124
Favori
1.327.522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 235236237238239
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beni de eklerseniz sevinirim. ---24---Eskişehir Osmangazi , Makine Müh. ---Ankara ---Ankara.

Artık sınav olmadığına göre not ortalaması öncelikli olacak diye okudum. Acaba not ortalaması yüksek olan mı Yedek subay olarak gidecek ? Ben şahsen kısa dönem gitme taraftarıyım , ortalamam da yüksek sayılabilir. Bilgisi olan benimle paylaşırsa sevinirim.
  • yerime askere gidene 35 bin veriyorum
  • son fiyat millet yerime askere gidene 50 bin nakit veriyorum +1 ford fiesta 2011 +1 iphone 4
    kim gidecek şu askere yaw öfffffff
    millet paralı yaptı 30 yaş üstü dedi biz kaldık ,zorlamı ya gitmiyorum polisler gitmiyor ,yurt dışında okuyan millet vekillerinin oğlanları gitmiyor ,biz işimizden olup gidiyoruz ...
    böyle adalet olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: denis58

Herkese merhaba arkadaşlar. Kısaca kendimi tanıtayım:

Hüseyin Akbulut. 26 yaşındayım, Sivaslıyım. İstanbul, Çekmeköy'de yaşıyorum. 1,77 boyunda 70 kilodayım. :)

Marmara Maliye mezunuyum, şu an Marmara'da Maliye alanında yüksek lisans yapıyorum yani hala öğrenciyim.

Mayıs ayında bir evrak geldi bana; 1-30 Haziran 2013 tarihleri arasında en yakın askerlik şubesine gitmem gerektiği yazıyordu.

7 Haziran 2013 tarihinde, Ümraniye askerlik şubesine giderek; Diploma ya da Geçici mezuniyet belgesinin aslı ve 2 fotokopisi ile lisans transkriptin aslı ve fotokopisini

almanız zorunlu, been asteğmen olmak ve komando olmamak istiyorum şıklarını seçtiğimi beyan ederek memur önündeki evrakları doldurdu. Daha sonra albayın

odasına giderek evraklarımı imzalattırdım. Bana 2 evrak verdiler; 1. Asteğmen olup olmadığımı beyan ettiğim ve kişisel bilgilerimle dolu olan evrak. 2. Ağustos 2013 celp

döneminde kesin asker olduğumu ve 30 Haziran 2013 tarihine kadar askerlik konusunda bir sakınca olmadığını beyan eden evrak.

Lisans notum 100 üzerinden 78,54, ingilizcem yok denecek kadar az ve asteğmen olmak istiyorum beyanı verdim. Albay bu celp döneminde çok fazla alım olmayacak ve

sen de büyük olasılıkla asteğmen olabilirsin dedi. Sizce asteğmen olma olasılığım nedir?

Şimdiden herkese teşekkür ederim, hakkımızda her şeyin hayırlısı olur umarım.

Cevap yok mu arkadaşlar?

• quote:

Orijinalden alıntı: boneman

Beni de eklerseniz sevinirim. ---24---Eskişehir Osmangazi , Makine Müh. ---Ankara ---Ankara.

Artık sınav olmadığına göre not ortalaması öncelikli olacak diye okudum. Acaba not ortalaması yüksek olan mı Yedek subay olarak gidecek ? Ben şahsen kısa dönem gitme taraftarıyım , ortalamam da yüksek sayılabilir. Bilgisi olan benimle paylaşırsa sevinirim.

uzun veya kısa çıkması tamamen şans
  • aof diplomam var ve ortalamam 2,6 uzun çıkma ihtimali çok düşük.hiçbir kritere uymuyorum fizk dışında 1.80 boy 78 kilo
  • ağustos celbi için başvuru almıyorlarmış dogru mu?
  • Arkadaşlar an itibari fen fakültesinden mezun oldum ve bir an önce askere gitmek istiyorum, geçici diplomamı en geç 26-27 haziran gibi alabilecekmişim. Ağustosa yetiişirmiyim ve geçici diplomayı almadan yapmam gereken işler nelerdeir askerlik şubesinde?
  • Transkriptin gelmesiyle birlikte bugun itibariyla islemlerimi tamamladim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mst105

ağustos celbi için başvuru almıyorlarmış dogru mu?

15 Mayıs sondu. Kasım celbi için 15 Ağustos son tarih.

quote:

Arkadaşlar an itibari fen fakültesinden mezun oldum ve bir an önce askere gitmek istiyorum, geçici diplomamı en geç 26-27 haziran gibi alabilecekmişim. Ağustosa yetiişirmiyim ve geçici diplomayı almadan yapmam gereken işler nelerdeir askerlik şubesinde?

15 Mayıs sondu. Kasım celbine kalıyorsun. Erken sevk son tarihi 15 Ağustos.
    @mst105 @cyberd27

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Another Man -- 11 Haziran 2013; 15:46:57 >
  • Dönem: Ağustos 2013 Kısa Dönem
    Okul ve Bölüm: Marmara Üni Sinema ve TV
    Kütük: Bursa
    İkamet: İstanbul

Arkadaşlar üni bittikten sonra 2 sene tecil ettirmiştim 2011 senesinde. Geldik çattık 2013'e ve askere gidiyorum. Halıcıoğlu şubesinde işlemlerimi tamamladım. Temmuz'u bekliyorum artık nereye düşeceğim diye.
  • askeriyeye teslim olduktan sonra, sinav başvuru gibi egitim icin acemilik bitmeden ozel izin alabilmek mumkun mu acaba? yemin etmeden once kisacasi. rapor vs de buna dahil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: theblacktt

askeriyeye teslim olduktan sonra, sinav başvuru gibi egitim icin acemilik bitmeden ozel izin alabilmek mumkun mu acaba? yemin etmeden once kisacasi. rapor vs de buna dahil.

sınav ve baba olma durumlarında izin verıyorlar diye biliyorum
  • Bende saat 17:08 itibariyle işlemleri bitirmiş bulunuyorum..hakkımızda hayırlısı..ama bana çıktı vermedi memur neyse artık

• quote:

Orijinalden alıntı: PoToMuchTo

Bende saat 17:08 itibariyle işlemleri bitirmiş bulunuyorum..hakkımızda hayırlısı..ama bana çıktı vermedi memur neyse artık

bugün bende bitirdim işlemleri mi bana da herhangi bir evrak vermediler
  • Şükür bende elim değip bitirdim işlemlerimi.Ankara Çankaya askerlik şubesinde yaklaşık bir saatte bitti işlemlerim.Matbu hazır dilekçeden bir adet(orada veriyorlar),Transkript fotokopisi bir adet,memurun bilgisayarda doldurduğu sevk öncesi hazırlık işlemleri formu çıktısı bir adet (imzalayıp veriyorsunuz) başka bir belge almadılar.Asteğmen ve albaya imzalatıp memura teslim ediyorsunuz.Benim yerli şubem çankaya olduğu için arşivden dosyam getirilip gözümün önünde içine koyup arşive tekrar götürüldü dosya.Ayrıca çankaya şubede transkript götürmeyenlerinde işlemleri yapılıyor.Ancak dilekçe altına şu not düşülüyor.(Kendi isteğim ile transkript belgemi vermedim.)Son olarak 25 temmuzda belli olur.26'sında gel evrağını al denildi.Hayırlısı artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Toucha -- 11 Haziran 2013; 17:34:29 >

• arkadaşlar kafama takıldı bişey sormak istiyorum. ben GSS primi ödüyorum. askerliğim süresince bunu ödemeye devam mı edecem. ya da iptal etmek için ne yapmam gerekiyor?
  • slckpl S kullanıcısına yanıt
    asker iken gss ödemezsin evrağını 25 veya 26 temmuzda alınca şubeden ankaradasın galiba.Mithapaşa No:25 kızılay adresindeki sgkya gideceksin evrak fotokopisini alacaklar askerlik bitinceye kadar gss ödemeyeceksin.Aynı durum bendede var muhtemelen o tarihlerde bende orda olacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Toucha -- 11 Haziran 2013; 17:54:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydin177

son fiyat millet yerime askere gidene 50 bin nakit veriyorum +1 ford fiesta 2011 +1 iphone 4
    kim gidecek şu askere yaw öfffffff
    millet paralı yaptı 30 yaş üstü dedi biz kaldık ,zorlamı ya gitmiyorum polisler gitmiyor ,yurt dışında okuyan millet vekillerinin oğlanları gitmiyor ,biz işimizden olup gidiyoruz ...
    böyle adalet olmaz

Sen , ben gıdıcez kı onlardan bir farkımız olsun

30 mılyar dedıgın para mı ayda 400 tl odeyerek kredi ceker verirsin bedelli için ama olay kul hakkı yememek , o kadar şehit verdik yaşıtımız gitmemek kanımıza dokunur .

Ben aof mezunuyum çıkmıçağını bildiğim ve paraya ihtiyacım olmadıgı halde yinede uzun istedim belki çıkar da orda insanlara devrecilik yaptırmayıp uzun kısa birbirinden ayırmayan bir teğmen olurumda en azından benim birliğimde olan kişi insan gibi askerliğini yapar

Kısmet , hakkımızda hayırlısı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Amiral34 -- 11 Haziran 2013; 17:57:48 >

• Arkadaşlar merhaba. Forumu uzun zamandır takip ediyorum.İşlemlerimi hallettikten sonra üye olma kararı almıştım ve 353. dönem olarak bende aranızdayım.Daha gitmemiş arkadaşlar için kısaca bilgi vereyim.İstanbul Maltepe şubesinde işlemim 15-20 dak içinde tamamlandı.Diploma aslı ve transkript istediler.Bunların 2'şer tane fotokopisini istediler.Benim yanımda fotokopileri yoktu sağolsun memur kendisi çekti.Ayrıca nüfus cüzdanı istediler ve klasik soruları sordular.(komando olmak ister misin?Anne,baba durumu?,Yedek subay olmak ister misin? ...vb) Unutmadan söyleyim ilk başta memura gitmeden önce 2 tane kağıt doldurttular.(adres,isim,tc ... vb). İşlemim bittğinde 25 temmuzda gelip öğrenebilirsin dediler, istersen e-devletten de bakabilirsin dediler ve 2 sayfa kağıt verdiler.Kağıtların birinde 30.06.2013 tarihine kadar askerlik yapmasında sakınca yoktur diye yazılan 15 mayısa kadarki işlemlerde bize verilen kağıdın neredeyse aynısı bir kağıt verdiler.Bunun dışında diğer kağıt ise not ortalamamız,aileyle ilgili durumlar vb bilgilerin olduğu kağıttı.Benim aktarabileceklerim bu kadar.Hepimiz için hayırlısı olsun,25 temmuzu merakla bekliyoruz=)

• 
Sayfa: önceki 235236237238239
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.