Şimdi Ara

352. DÖNEM (Ağustos 2013) Kısa Dönem Er ve Yedek Subay Aday Adayları (156. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20.764
Cevap
124
Favori
1.327.517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 154155156157158
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 353dönem

Hocam siz bu öğretmenler çok dertlisiniz bari askerde rahat edin..

Öğretmeniz diyede askerde ders vermeyelim sonra amca oğlu bir ara komutanına matematik anlatıyordu(kendisi matematikçi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serdivanlı -- 20 Mayıs 2013; 0:20:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 353dönem

Hocam siz bu öğretmenler çok dertlisiniz bari askerde rahat edin..

aynen adamların bi maaşla alıp veremediği var bi de maaşa gelmeden atanamamayla
  • quote:

Orijinalden alıntı: KoşanBalık

Bizim okulda fen edebiyat okuyanlar rahattı biz bilimadami gibi yetiştirildik.. iyiki de öyle olmuş. iki kelam birşey öğrendik

Benim sorun mezun olduktan sonra başladı. kyk sorun oldu. yüksek lisansa başladım tecil alamadım --- en önemlisi atanamadım..

bu devirde eğitim mezunu olmak salaklık.. rehber öğretmen yada Din öğretmeni değilsen tabi. Onlar dışında hepsi berbat..

Fen ediyata keşke gitseydim dediğim Gazi eğitim puanı ile odtü fen edebiyat puan aynıydı.. en azından odtü de dil öğrenirdim...nasıpten ötesi yok ya nese

işte biz de omüde okuyunca durum böyle olmadı ne yabancı dil var ne doğru dürüst bişey sadece adı var Atatürk şehrinin üniversitesi
    gaziden yaz okuluna girelim dedik bizim kaldığımız ders orda açılmamış çünkü kalan yok

• Arkdaşlar benim tecil mart 2014 te bitiyor ve ağustos'ta askere gitmek istiyorum. ama şu 15 mayıs olayını yoğunluktan dolayı kaçırdım. şimdi benim bu ağustos'ta gitme şansım yok mu? bu ağustos'ta gitmez ve nisanı beklersem nisan'dan ağustos a kadar erteletebilir miyim askerliğimi? nisanda değil de ağustos'ta gitmek istiyorum da.
    bir de meb de öğretmenim. bu işime yarar mı?
  • Arkadaşlar bende Ağustosta askere gidiyorum kısmetse. Kısa dönem yapıp bir an önce bitirmek istiyorum.Fakat bu seneki durum karışık .Askere gitmek için başvuran kişi sayısı az olucak bence.Yeni mezun olucaklar haziranda başvuramıcaklar artık.Onun dışında çoğu kişi son başvuru tarihinin 15 mayıs olduğundan bihaber sanırım.Bu nedenle uzun çıkma ihtmali var ama umarım istekleri göz önünde bulundururlar.

Meslek:Makine Mühendisliği
    Kütük :Artvin
    İkamet:İstanbul
  • merhaba arkadaşlar;

formu baştan sona okudum askerlik şubelerindeki tüm bilgiler toplanmış harika bir arşiv olmuş. herkese hakikaten teşkler.
    ancak herkesin yaşadıı ve ilerleyen zamanlarda şok olacağı ağustos celbinin değişmesi haziranda diploma alacakların kasımda gitmesi meselesi inanılmaz bir şansızlık.

evlilik hayalleri yaparken sürenin 3 ay daha ertelnmesi çok kötü olmuş siz değerli arkadaşlara bir sorum olucak benim okul haziranda kessin bitiyo ve diploma haziran 25 te gelicek. ancak benim tecilim ocak 2012 de bitti ve ben son sınıftan dersleri veremeye devam ettim ki başardım. askerlik şuıbesine falan gitmedim yaş 29 83 olduğum için tecil hakkım falan da yok. haziranda bakaya kaldığım yada kaçak durumumu derler bilmiyorum bundan dolayı başvurumu yaparsam ağusosta gitme şansım yetişme şansım nedir.?
    hakikaten yardımcı olursanız sevinirim.

herkese bol şans şimdiden hayırlı teskereler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tonmaister21

merhaba arkadaşlar;

formu baştan sona okudum askerlik şubelerindeki tüm bilgiler toplanmış harika bir arşiv olmuş. herkese hakikaten teşkler.
    ancak herkesin yaşadıı ve ilerleyen zamanlarda şok olacağı ağustos celbinin değişmesi haziranda diploma alacakların kasımda gitmesi meselesi inanılmaz bir şansızlık.

evlilik hayalleri yaparken sürenin 3 ay daha ertelnmesi çok kötü olmuş siz değerli arkadaşlara bir sorum olucak benim okul haziranda kessin bitiyo ve diploma haziran 25 te gelicek. ancak benim tecilim ocak 2012 de bitti ve ben son sınıftan dersleri veremeye devam ettim ki başardım. askerlik şuıbesine falan gitmedim yaş 29 83 olduğum için tecil hakkım falan da yok. haziranda bakaya kaldığım yada kaçak durumumu derler bilmiyorum bundan dolayı başvurumu yaparsam ağusosta gitme şansım yetişme şansım nedir.?

En doğru bilgiyi Askerlik Şubesi'nden alırsın.

Ama yazdıklarına bakarsak:
    Eğer tecilin gerçekten bittiyse askere alınırsın çünkü "bakaya" durumundasın demektir. Yok eğer 4 yıllık bir okulu zamanında bitirdiysen ve okul da askerlik şubesine "senden habersiz" tecil yazısı gönderdiyse o zaman Kasım'a "tecil bozdurarak" gidebilirsin.

Dediğim gibi en iyisi sen bi askerlik şubesine uğra, sana garanti bilgi versinler.

• quote:

merhaba arkadaşlar;

Eger tecılın bıttıyse su anda baka durumundasın Hazıranda sevk ıslemlerı yapıp agustosda gıdebılırsın 15 mayıs tecıl bozup erken sevk yapanlar ıcın gecerlı bır tarıhtır.

• quote:

Orijinalden alıntı: kämpfer88

Arkadaşlar bende Ağustosta askere gidiyorum kısmetse. Kısa dönem yapıp bir an önce bitirmek istiyorum.Fakat bu seneki durum karışık .Askere gitmek için başvuran kişi sayısı az olucak bence.Yeni mezun olucaklar haziranda başvuramıcaklar artık.Onun dışında çoğu kişi son başvuru tarihinin 15 mayıs olduğundan bihaber sanırım.Bu nedenle uzun çıkma ihtmali var ama umarım istekleri göz önünde bulundururlar.

Uzunlarda muhendıslık fakulterı ön planda ama belli olmaz secım krıterlerı cok degıskenlık gosterıyo hayırlısı

• quote:

Orijinalden alıntı: Itachi

Arkdaşlar benim tecil mart 2014 te bitiyor ve ağustos'ta askere gitmek istiyorum. ama şu 15 mayıs olayını yoğunluktan dolayı kaçırdım. şimdi benim bu ağustos'ta gitme şansım yok mu? bu ağustos'ta gitmez ve nisanı beklersem nisan'dan ağustos a kadar erteletebilir miyim askerliğimi? nisanda değil de ağustos'ta gitmek istiyorum da.
    bir de meb de öğretmenim. bu işime yarar mı?

Celp dönemlerı değişti artık Nisan celbı yok bu agustos ayı harıc asagıdakı tarihlerde gideblilrsin.

1. Şubat Celbi (16 AĞUSTOS–15 KASIM)
    2. Mayıs Celbi (16 KASIM–15 ŞUBAT)
    3. Ağustos Celbi (16 ŞUBAT–15 MAYIS)
    4. Kasım Celbi (16 MAYIS–15 AĞUSTOS)
  • quote:

Orijinalden alıntı: spartacus39

quote:

Arkadaşlar bende Ağustosta askere gidiyorum kısmetse. Kısa dönem yapıp bir an önce bitirmek istiyorum.Fakat bu seneki durum karışık .Askere gitmek için başvuran kişi sayısı az olucak bence.Yeni mezun olucaklar haziranda başvuramıcaklar artık.Onun dışında çoğu kişi son başvuru tarihinin 15 mayıs olduğundan bihaber sanırım.Bu nedenle uzun çıkma ihtmali var ama umarım istekleri göz önünde bulundururlar.

Uzunlarda muhendıslık fakulterı ön planda ama belli olmaz secım krıterlerı cok degıskenlık gosterıyo hayırlısı

Dün forumlarda gezerken kısa isteyip uzun çıkan çin dili ve edebiyatı mezunu biri gördüm

• quote:

Orijinalden alıntı: Another Man

quote:

quote:

Dün forumlarda gezerken kısa isteyip uzun çıkan çin dili ve edebiyatı mezunu biri gördüm

Acaba Arkeolojıde var mı

• ASAL bu kimse bilemez
  • quote:

quote:

quote:

Meslekçi miymiş

• Acaba yeni mezunların sevk tarihi tecil ettirmeden önce ne zaman gözüküyor. Okul eğer ağustostan önce ertelettiyse, yani erteleme bitimi bizimki gibi temmuz sonu olan varsa mantıken haziranda işlemlerini yaptırıp ağustosta gidebilir. Ama tahminimce okul eylülden sonra okul kayıtlarından sonra erteletmeyi askerlik şubesine gönderiyorsa kesin gidemez. Neyse haziran ayında görcez bakalım. Nasılsa ağustosta giden de buraya düşcek, isteyip gidemeyen de
  • quote:

merhaba arkadaşlar;

merhaba,
    senin yapman gereken tecil bitim tarihinin tekrar degismedigini öğrenmek.tecilinin yazdığı kağıt sendemi? orada statün ne olarak Yaziyor onuda soylermisin yardımci olalım sana

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: punisher-26

Acaba yeni mezunların sevk tarihi tecil ettirmeden önce ne zaman gözüküyor. Okul eğer ağustostan önce ertelettiyse, yani erteleme bitimi bizimki gibi temmuz sonu olan varsa mantıken haziranda işlemlerini yaptırıp ağustosta gidebilir. Ama tahminimce okul eylülden sonra okul kayıtlarından sonra erteletmeyi askerlik şubesine gönderiyorsa kesin gidemez. Neyse haziran ayında görcez bakalım. Nasılsa ağustosta giden de buraya düşcek, isteyip gidemeyen de

cevabı merakla beklenen soru bu.

• quote:

ASAL bu kimse bilemez

• Sevk öncesi hazırlık işlemleri için Şubeye ilk gün gidecek var mı yani 3 Haziran
  • 
Sayfa: önceki 154155156157158
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.