Şimdi Ara

35000-40000 Arası Otomobil Tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

35-40000 arası bütçeyle otomobil almayı planlıyorum. Beklentilerim aşağıdaki gibi;

-Benzinli ve mümkünse lpg takılmamış olması lazım. Benzin 7tl ye dayanmış olsa da çok yol yapmayacağım ve LPG’ye genel olarak hiç sıcak bakmıyorum. Aynı şekilde dizel de istemiyorum ve zaten bu fiyat aralığında düşük model araçlarda pek yok.

-Sınıf ayrımı yapmıyorum ama arabada 2 kişi seyahat edecek. Küçük bir araç da olabilir. Aynı şekilde bagaj hacmi de çok önemli değil. Çocuk yok.

-180000 km’ye kadar arabasına göre değişmekle birlikte kabulümdür. Ne kadar düşük olursa o kadar iyi tabi ki.

-Yüksek model olsun, çabuk satılsın gibi bir düşüncem de yok. Zevk için binmek istiyorum. Zaten bu şekilde araçlar da bakmıyorum. O yüzden gönül rahatlığıyla “piyasa” olmayan araçlardan bahsedebiliriz. Bunu derken son sahibi de olmak istemem tabi ki. Hayal gücümüzü geniş tutalım dediysek o kadar da değil :)

-Motor gücü olarak güçsüz olmayan 1.6 motorlar ve çok yakmayacak 2.0 motorlar da olabilir. Tercihim atmosferik, zaten bu paraya benzinli bir turboyu çok düşünmek istemiyorum :) Zaten çok dazla da yok.

-Tercihim manuel vites. Fakat çok beğenirsem tam otomatiğe de evet diyebilirim.

Sonuç olarak aklımda olan araç aslında R50 Mini Cooper lar. Bütçeyi biraz düşürüp Alfa 156 bakmak da aklımda var. Biraz Mito da baktım ama onun için sanırım bütçeyi biraz artırmak gerekiyor.

Farklı önerilere açığım. Mini kullanıcısı olan arkadaşlar da fikirlerini paylaşırlarsa çok sevinirim. Aracı İstanbul’da kullanacağım.

Yorumlar için şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Jazz öneririm 150 160 bin km civarı 2007 2009 model bulabilirsin kaçırma derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Seat altea al güvenliğin ve konforun dibine vur.

• Ben biniciyim diyorsanız, 35 civarına 2004 model classic S40 alınabilir. O paraya daha kaliteli, donanımlı ve güvenli araç bulunur mu bilmiyorum.
    Yol tutuşu, konforu falan iyidir. Zaten 4 teker bağımsız süspansiyon.

Bir sürü motor seçeneği var ama basınca gitsin diyorsanız 2.0T alınabilir. 2 litre turbo benzin, 165 beygir.
    Veya 2 litre düz atmosferikler de var, onlar da 140 beygir.
    Bir de temizi çok nadir bulunan T4'ler var ama şahsen T4'e gönülden bağlı değilseniz tavsiye etmiyorum. Zaten en başta yakıtından dolayı elenir. 200 beygir kendisi. Piyasada bunu yakalayabilecek araç çok azdır. Biraz modifikasyon ile 300 hp olur.

Yakıt olarak örnek gerekirse, ben 1.8 tam otomatik s40 ile 110-120 sakin kullanımda 4 kişi + bagaj ile 6.5 litre yakıyorum. Sürekli 140-160 arasında kullanımda, 123.3 km/h ortalama hız ile 8 litre yakıyor. İkisi de klima açık, benzin değerleridir. Turbo için +1 litre ilave etmeniz uygun olur.
    Ayrıca bu kasa s40'ın otomatik viteslerinin vites oranları daha uzundur. O yüzden otobanda manuel versiyonlarına göre daha az devir çevirir, daha az yakarlar. Ama şehir içi trafiğinde düşman başına

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nacker -- 15 Eylül 2018; 0:0:38 >

• Hırpalanmamış makyajlı Alfa 147 olabilir, sunroof, 1.6 Twinspark, çok güzel olur ama bu zamana kadar LPG takmamış bir babayiğit bulman zor.

Bu arayışlardan bıkarsan bir gün, 1.6 Accent Era 110 hp al. 1.5 110hp dizeli de güzeldir, turbosu temizse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Armin van Buuren* -- 15 Eylül 2018; 13:22:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KRAMER25

Seat altea al güvenliğin ve konforun dibine vur.
    Arabanın tipi çok çirkin be kanka leon daha iyi gider
  • ŞenapCenabettin Ş kullanıcısına yanıt
    Altea xl çirkin ama 2007ye kadar olan versiyon çok iyi.

• Al 2006 focus hb bakma arkana

• defiant82 kullanıcısına yanıt
    O kasayı beğenmiyorum hocam biraz mpv vari duruyor o yüzden hoşuma gitmiyor.

• KRAMER25 kullanıcısına yanıt
    Altea beğendiğim bir araç değil hocam, aile çocuk falan kosaydı ilgilenebilirdim ama.

• nacker kullanıcısına yanıt
    S40 düşündüm aslında fakat kilometreler çok yüksek. Bir de sonraki kasaya param yetse onu beğeniyorum ama 2004 model olan kasa biraz eski duruyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.