Şimdi Ara

335. DÖNEM(AĞUSTOS-2010) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.024
Cevap
9
Favori
706.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mascius

heyecan diyorsun ama tersine ben zamanın bir an önce geçmesini istiyorum. eylül ayından beri geri sayıyorum artık 4 aydan az kaldı en azından. iş için nereye görüşmeye gitsem bir yerde konu askerlik yapmamış olmama geliyodu artık başvuru bile yapmıyorum.. şimdi askere gitmek için gün sayıyorum askerdeyken askerlik bitsin diye gün sayıcam hayat böyle geçip gidicek :(

o konuda haklısın hocam .

bende bu askerlik yüzünden işe giremedim gelen teklifleri geri çevirmek zorunda kaldım .

Hayırlısı ile gelsin de gidelim . Nisana yetişmek çok istemiştim o olmadı . Beklemedeyiz artık .
  • Beyler 1.78 boy 62 kiloyum. Fena arızalıyım şu anlık. Spora gidiyorum 59 dan 62 ye yükseldim ve bu gidişle rahat 70 i bulurum geçerimde. O zaman arızalı durumdan çıkabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: smtzdmr

Beyler 1.78 boy 62 kiloyum. Fena arızalıyım şu anlık. Spora gidiyorum 59 dan 62 ye yükseldim ve bu gidişle rahat 70 i bulurum geçerimde. O zaman arızalı durumdan çıkabilir miyim?

eğer daha önceden muayene olduysan askere gitmeden önce bir daha muayene olmayacaksın. yani kimsenin umurunda olmıycak, o işi kendin kurcalamalısın sanırım.. eğer ilk kez muayene olacaksan da 1,78 boy 70 kilo arızalı çıkmaz merak etme.
  • Anladım arkadaşım saolasın. Nisanda gitmek için evrakları yetiştiremedim 1 gün ile kaçırdım ve bu yüzdende gitmişken ağustosa başvurayım dedim . Ağustosta askere gitmek isteyenlerde ilk başvuru heraldi benimdir. Sabah 1 mart sabahı evrakları teslim ettim şubeye ;) Beklemedeyim
  • her işte bir hayır vardır boşver
  • merhaba arkadaşlar
    bende bugün itibarı ile erken sevk işlemlerimi yaptırmış bulunmaktayım. allah izin verirse ağustosta askerim. sevk işlemlerini yaptırmak isteye varsa halıcıoğlu çok müsait hatta sıra numarası ile işlem yapıyolar. önümde kimse yoktu 2 dk beklemedim çok rahattı. gitmek isteyen şimdiki sakinliği kaçırmasın derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trakyalım

merhaba arkadaşlar
    bende bugün itibarı ile erken sevk işlemlerimi yaptırmış bulunmaktayım. allah izin verirse ağustosta askerim. sevk işlemlerini yaptırmak isteye varsa halıcıoğlu çok müsait hatta sıra numarası ile işlem yapıyolar. önümde kimse yoktu 2 dk beklemedim çok rahattı. gitmek isteyen şimdiki sakinliği kaçırmasın derim.

İkamet ettiğiniz yerin askerlik şubesi halıcıoğlundamı ? Ben Güngörende oturuyorum benim şubem Bakırköyde ama inanılmaz kalabalık oluyor.İlk mezun olduğumda tecile gidip işlem yapmam 5 iş günü sürdü.Bana oradaki görevliler sadece ikamet ettiğin veya kendi şubenden başvurabilirsin dediler doğrumudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: frtmmk

quote:

Orijinalden alıntı: trakyalım

merhaba arkadaşlar

İkamet ettiğiniz yerin askerlik şubesi halıcıoğlundamı ? Ben Güngörende oturuyorum benim şubem Bakırköyde ama inanılmaz kalabalık oluyor.İlk mezun olduğumda tecile gidip işlem yapmam 5 iş günü sürdü.Bana oradaki görevliler sadece ikamet ettiğin veya kendi şubenden başvurabilirsin dediler doğrumudur?

evet halıcıoğluna bağlıyım. 5 gün ne yaptırdılar sana kardeş ya. valla kendi ikametinin dışında başka şubeden yapabilirmisin bilmiyorum dedikleri doğru olabilir ama sen yine bir şansını dene derim çünkü kimse yoktu halıcıoğlunda kaybedeceğin fazla birşey olmaz.

• şu sıralar askerlik şubeleri kalabalık olmaz heralde, insanlar genelde son zamanlara bırakıyor.
  • yabancı şubeden yaptım işlemlerimi .

bomboştu . herkes yardımcı olmaya falan çalıştı 30 dk içinde bitmişti işlemlerim . şu sırakar Mascius un dediği gibi kalabalık değildir başvurmanın tam sırası.
  • Arkadaşlar açık öğretim fakultesi geçici mezuniyet belgesi çıktı belgesi veriyormu ? finallerin açıklanmasından sonra diplomayı ne zaman alabiliyozki . ağustos son başvuru tarihi haziranın kaçı kimi 25 haziran kimi 30 haziran diyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: hoptrak
    Arkadaşlar açık öğretim fakultesi geçici mezuniyet belgesi çıktı belgesi veriyormu ? finallerin açıklanmasından sonra diplomayı ne zaman alabiliyozki . ağustos son başvuru tarihi haziranın kaçı kimi 25 haziran kimi 30 haziran diyor

ağustos celbi için son başvuru tarihi 30 haziran. eskiden 25 hazirandı onunla karıştırıyorlardır. bu arada benim bildiğim açıköğretim mezunları ağustos celbine yetişemiyorlar aralık dönemine kalıyorlar diploma durumundan. ama yanlış biliyoda olabilirim, sen en iyisi bi açıköğretim bürosunu ara oraya sor diploma olayını..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mascius

quote:

Arkadaşlar açık öğretim fakultesi geçici mezuniyet belgesi çıktı belgesi veriyormu ? finallerin açıklanmasından sonra diplomayı ne zaman alabiliyozki . ağustos son başvuru tarihi haziranın kaçı kimi 25 haziran kimi 30 haziran diyor

ağustos celbi için son başvuru tarihi 30 haziran. eskiden 25 hazirandı onunla karıştırıyorlardır. bu arada benim bildiğim açıköğretim mezunları ağustos celbine yetişemiyorlar aralık dönemine kalıyorlar diploma durumundan. ama yanlış biliyoda olabilirim, sen en iyisi bi açıköğretim bürosunu ara oraya sor diploma olayını..

iyi geceler arkadaşım kesinmi yani haziranın son haftası 30 haziranmı son tarih nerden biliyosun

• quote:

iyi geceler arkadaşım kesinmi yani haziranın son haftası 30 haziranmı son tarih nerden biliyosun

asal.msb.gov.tr adresine girersen orda sol tarafta yedek subay işlemlerinin altında yazıyor

CELP DÖNEMLERİNE GÖRE SEVK TEHİRİNİN EN SON İPTAL EDİLMESİ GEREKEN TARİHLER

ŞUBAT CELBİ 31 ARALIK TIP DOKTORLARI
    NİSAN CELBİ 28 ŞUBAT KARIŞIK SINIF VE TIP DR.
    HAZİRAN CELBİ 30 NİSAN TIP DOKTORLARI
    AĞUSTOS CELBİ 30 HAZİRAN KARIŞIK SINIF VE TIP DR.
    EKİM CELBİ 31 AĞUSTOS TIP DOKTORLARI
    ARALIK CELBİ 31 EKİM KARIŞIK SINIF VE TIP DR.

CELP DÖNEMLERİNE GÖRE ERKEN SEVK MÜRACAAT TARİHLERİ
    CELP DÖNEMLERİ BAŞVURU TARİHLERİ BAŞVURU MAKAMI
    ŞUBAT TIp.Dr. Celbİ 01 KasIm-31 AralIk AS.Ş.BŞk.lIĞI
    NİSAN KrŞ. Snf. Celbİ 01 KasIm-28/29 Şubat AS.Ş.BŞk.lIĞI
    HAZİRAN TIp Dr. Celbİ 01 Mart-30 Nİsan AS.Ş.BŞk.lIĞI
    AĞUSTOS KrŞ. Snf. Celbİ 01 Mart-30 Hazİran AS.Ş.BŞk.lIĞI
    EKİM TIp Dr. Celbİ 01 Temmuz-31 AĞustos AS.Ş.BŞk.lIĞI
    ARALIK KrŞ. Snf. Celbİ 01 Temmuz-31 Ekİm AS.Ş.BŞk.lIĞI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mascius -- 17 Nisan 2010; 8:55:45 >

• Arkadaşlar ağustosta gidersek hava şartlarının en kötü olacağı dönemler hangileri olur.(Tabi her bölgenini iklimi ve alacağımız görevler farklı olacaktır.) ilk acemilik ayımız yani ağustos sıcağı bizi pişirecektir ,eylülde biraz rahatlarız sanırım en azından usta birliğinde oluruz.Ekim,kasım serin olur güzel olur.Aralık ve ocakta da biraz üşürüz galiba siz ne düşünüyosunuz.Sizce en çok ne zaman zorlanırız? Birde acemilik dönemlerinde 15 günde bir banyo yapıyorduk diyenler var,hakikaten öylemi acaba?
  • kısa dönem olarak gideceğini varsayıyosun, asteğmen olursak dört mevsimi de dolu dolu yaşıycaz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: frtmmk

Arkadaşlar ağustosta gidersek hava şartlarının en kötü olacağı dönemler hangileri olur.(Tabi her bölgenini iklimi ve alacağımız görevler farklı olacaktır.) ilk acemilik ayımız yani ağustos sıcağı bizi pişirecektir ,eylülde biraz rahatlarız sanırım en azından usta birliğinde oluruz.Ekim,kasım serin olur güzel olur.Aralık ve ocakta da biraz üşürüz galiba siz ne düşünüyosunuz.Sizce en çok ne zaman zorlanırız? Birde acemilik dönemlerinde 15 günde bir banyo yapıyorduk diyenler var,hakikaten öylemi acaba?

askerliğin en zor kısmı acemi dönemindeki ilk günlerdir. herkes ilk gün "koğuş kalk" sesini duyunca " ne oluyoruz ya" der içinden. mevsim olarak değil ilk günler askerliğin en sıkıntılı zamanlarıdır.
    saatleri bile sayabilirsin.
    tabi ben kendim için söylüyorum bunları. bana böyle olmuştu. ve ben asker öğretmen çıktığım için sadece 18 gün kamuflaj giymiştim. hiç askerlik yaptım diyemem. neyse millet.
    dha önce yazdım geçen yıl ağustosta geldim askere. sizden tam 1 yıl önce.

askere geldiğinizde keşke daha önce gelseydim diyeceksiniz. çünkü gerçekten vakit kaybı. yaptığınız pek bir şey yok ama kışlada durmak zorundasınız. işte ne yaparsın vatan borcu mecbur yapacaksın.

• konu güncel olsun da işine yarıycak olanlar görür belki
  • canlanın millet. bakın daha çok var demeyin. çünkü zaman hızlı bir şekilde geçiyor. geçen yıl 24 nisanda az olan tecili bozup 329. dönem oldum. bakın tam 1 sene olmuş. ne anladım hiçbir şey. göz açıp kapayana kadar geçti gitti. asker olmanıza 4 aydan az var. şimdiden paylaşımlar yapın. muhabbeti kurun.
    çok işe yarayacağını göreceksiniz. askerlikle ilgili her türlü bilgiye forumla birlikte ulaşacaksınız. rahat olun.

batmanda en fazla 71 gün kalırım, sonra kim takar batmanı:) belki sonradan özlerim ya neyse. nankörlük etmemem gerekir, çünkü böyle asker öğretmenlik herkese çıkmaz. değerini bilmek lazım
  • 335. DÖNEM +1 beni ekleyin arkadaşlar
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.