Şimdi Ara

335. DÖNEM(AĞUSTOS-2010) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (494. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.024
Cevap
9
Favori
706.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 492493494495496
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • POLATLI'ya düşen arkadaşlar hep beraraber burada,http://forum.donanimhaber.com/m_41992667/mpage_1//tm.htm#41999793 , toplanıp kaynaşalım yardımlaşalım, ne kadar az sudan çıkmış balığa dönersek iyidir gittiğimizde :)
  • Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı PİYADE
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    Gideceği Sınıf Okulu /
    Eğitim Merkezi 1'inci Mknz. P. Tug. K.lığı
    DOĞUBEYAZIT AĞRI
  • KKK
    sınıf topçu kısa döenm er
    8'inci Kor. 108'inci Top. A. K.lığı
    ERÇİŞ/VAN
  • SÖĞÜT-BİLECİK ÇIKANLARA BURAYA BEKLİYORUZ.........

http://forum.donanimhaber.com/m_41996974/mpage_1/f_/key_//tm.htm#41999911
  • Orijinalden alıntı: amour_61

Orijinalden alıntı: nino

Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı PİYADE
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    Gideceği Sınıf Okulu /
    Eğitim Merkezi 7'nci Kor. 6'ncı Hd. A. K.lığı
    VAN

Bu tarafa çıkan arkadaş var mı? Ya da askerliğini burada yapmış olan birileri? Aklıma takılan bazı sorular var?

1- Güvenlik durumu nasıldır?
    2- Merkezde acemilik bittikten sonra mutlaka taburlara ve karakollara dağıtım mı oluyor?
    3- Karakollardaki nöbetler nasıl oluyor? Güvenlik açısından sıkıntılı mı?
    4- Merkezde kalmak tamamen şans işi mi?

Bunların dışınd aaktarabileceğiniz her türlü bilgi çok değerlidir...

Merhaa arkadaşlar,

333. kısa donem olarak Van çaldıran da görev yapıyorum. elimden geldiğince sorularınızı yanıtlamaya çalışayım.

1- Güvenlik durumu nasıldır?
    Olaylar anlamında soruyorsanız, Van nın merkezinde cok sıkıntı yok ancak 3-4 gun önce çaldıran da emniyet binasına saldırı yapıldı. Haberlerden takip edenler olmustur belki, bu sıralar olayların il gozetilmeksizin yapıldıgı unutulmamalı. Diger dogu illerine nazaran Van daha sakin bir yer. SInırlarda ufak tefek faaliyetler kayıtlara geciyor ancak cogu kacakcılıkla ilgili. Bu konuda sunu soyleyebilirim ki dogu illeri arasında çıkabilecek en iyi yer bence. Şahsen ben ve cogu kısa donem arkadasım batıya nazaran rahat bir askerlik yapıyor. Endişe etmenize gerek yok o yuzden.

2- Merkezde acemilik bittikten sonra mutlaka taburlara ve karakollara dağıtım mı oluyor?
    biz alay da kısa donem olarak 260 kişiydik, bunların 60-70 i alayda kaldı digerleri taburlara dagıtıldı. Alayda kalanların basında ogretmenler, veterinerler, avukatlar, ziraat muh. gibi arkadaslar vardı. Once gelir sorarlar sizlere sunu bilen var mı bunu bilen var mı diye. Şahsen fikrimi soracak olursanız taburlara gitmeyi alayda kalmaya tercih ederim. Alay da cok fazla rutbeli oldugu için her an sıkıntılı geciyordur. Tabur ve karakollar nispeten daha rahat. Alay ın tek avantajı çarşısının olması ancak o da şuanda kilitli durumda zaten, 2 ay dan once de açılmaz buyuk ihtimalle :)

3- Karakollardaki nöbetler nasıl oluyor? Güvenlik açısından sıkıntılı mı?
    Ben taburda oldugum için nobet tutmuyorum, sadece değiştiricilik var. nöbetci değiştiriyor burdaki kısa donemler. Ama karakollarda olan arkadaslarımdan nobet tutanlar var. Şuana kadar cok sukur bir sıkıntı yasayan duymadım.

4- Merkezde kalmak tamamen şans işi mi?
    Aslına bakarsan merkeze adım atar atmaz sizlerin nerelere dagılacagı belli oluyor, arada eger işlerine yarayan adamlar olursa onları ayırıyorlar.

Genel olarak soylemek gerekirse, endişe etmeyin dedigim gibi diger batı ve dogu illerine gore rahat bir askerliğiniz olur kısmetse. ilk 15 gun eğitiminiz olur tek sıkıntınız sıcak olur :) He birden unutmadan sizin dönem kısa denk geceleği için burada bulundugum yerde -40 ı goren arkadaslar var bilginiz olsun :)

15 gunluk acemilikten sonra yemin edip usta birliklerinize dagılırsınız Van sınırı içinde, sonra bir 15 gun daha egitim devam eder, sonrasında rahat edersiniz. İlk 1 ay bir sıkıntınız olur, onun haricinden dedigim gibi fazla bir sıkıntı olmaz arkadaslar.

Sormak istediğinz baska seyler varsa sorun mutlaka ve hadi artık bizi fazla bekletmeyin torunlar :))

• 335. Dönem Sınıflandırma Listesi açılmısır arkadaslar bellı kııs sayısına ulassın dıe bekledıler herhalde
  • JANDARMA MU. EĞT.TB.K.LIĞI
    SEFERHİSAR İZMİR

Buraya çıkan arkadaşlar başlık açtım oradan haberleşelim.
  • arkadaslar herkese günaydınlar söyle bi baktım cok değişik yerlere gidenler var. bende ankaraya düştüm zırhlı birlikler uzun dönem..... insallah herkes için hayırlara vesile olur... dün bi arkadas doguya göndermiyorlar diye bana yalancı muamelesi yapmıştı ama neyse... mardine düsenler var burda demmekkioluyomuş... bilmeden yere konusmamak lazımmış........ ben arkadasım gittiginden biliyordum ........ allah herkesin gönlüne göre verir insallah.....
  • 4'üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı

TOPÇU kısa dönem er

KEŞAN/EDİRNE

• kardes ben de agrı dogubeyazıttayım.adanadan gidecem sen nerden gidecen
  • quote:

Orijinalden alıntı: amour_61

quote:

Orijinalden alıntı: Little F.K

Arkadaşlar Van'a kimler düştü_?

Liste neden kilitli? Kimin nereye düştüğünü neden göremiyoruz?

333. ksd olarak yardım etmek ısterım Van'a düşenlere fakat listenizi göremiyorum...

van'a düşenler burda bende dahil :D
    buraya ulaşım nasıl olacak ondan kaygılarım var otobüsle van'a gitmek sakıncalımı kardeş

quote:

Orijinalden alıntı: me-er

Sınıfı PİYADE
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    Gideceği Sınıf Okulu /
    Eğitim Merkezi 7'nci Kor. 6'ncı Hd. A. K.lığı
    VAN

quote:

Orijinalden alıntı: boromir1919

7'nci Kor. 6'ncı Hd. A. K.lığı
    VAN benimde aynı

Kardeşim Ankara, İzmir, Antalya, İstanbul gibi yerlerden geliceksen mutlaka uçakla gel. Diğer türlü Elazığ'da Ktm'ye kalır, en az 4-5 gün sürünürsün benden söylemesi. Havaalanı 6. huduta çok yakın inersin, kolorduda toplanır, akşam üzeri birliğine teslim edilirsin...

Hatta havaalanında sizi ben karşılayacağım inzibatlarla beraber.

• istihkam ama ne iş yaptığını bilmiyorum kardeş:) urfa için güzel diyolar aradım ordaki arkadaşları rahat edersin diyorlar. Birde tanıdık komutan bulabilirsek rahatız arkadaşlar. Tanıdıkları soktum devreye görcez bakalım:)))
  • quote:

Orijinalden alıntı: devedikenii

quote:

Orijinalden alıntı: kofteee

quote:

Orijinalden alıntı: warworn.

ne demiştim 28 yaş ve üstüne uzun cıkmaz genelde ve rahat yerlere cıkar

varmı 28 den buyuk olup uzun veya zorlanacagını düşündügü yere cıkan....

abicim yaş 35 benim, bizim kısmetimizde bu varmış:

Sınıfı Topçu
    Statüsü Yedek Subay
    Branşı İNŞAAT MÜHENDİSİ
    Gideceği Sınıf Okulu /
    Eğitim Merkezi TOPÇU VE FÜZE OKL. K.LIĞI
    POLATLI ANKARA

hayırlı olsun kardeş. memleket neresi?

memleket Türkiye. baba tarafı antepli,anna tarafı bursalı ama balkan göçmeni. ben istanbulda dogdum büyüdüm, kütük kdz.ereğlide.
    sen sen seç begen al :)

• quote:

Orijinalden alıntı: deliolan14

quote:

Orijinalden alıntı: asy06

Kuvveti Jandarma Genel Komutanlığı
    Sınıfı Jandarma
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    Gideceği Sınıf Okulu /
    Eğitim Merkezi VİZE JANDARMA KOMANDO TATBİKAT KONTROL MRK.K.LIĞI
    VİZE KIRKLARELİ

VAR MI BURADAN ARKADAŞLAR ??

devrem ben varım. ankaradan carsamba gecesıne aldım bıletı. 23 te kalkıo sabah 9 gıbı orda araba. ekle benı. atifguven@hotmail.com.tr

Devrem aynı otobüse bende bilet aldım. Hadi Hayırlıssı

• T.C. Kimlik Nu.
    Aday Nu. 1191
    Adı ve Soyadı GÜVEN GÜVENÇ
    Sınıfı PİYADE
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    Gideceği Sınıf Okulu /
    Eğitim Merkezi 2'nci Kor. 5'inci Komd. A. K.lığı
    GÖKÇEADA ÇANAKKALE

Sadece 3 kişimiyiz diğer 2 kişinin sınıfı farklı tekmiyim yokmu gökçeada?
  • quote:

Orijinalden alıntı: amour_61

quote:

Orijinalden alıntı: boromir1919

7'nci Kor. 6'ncı Hd. A. K.lığı
    VAN benimde aynı

hayırlı olsun kardeş benim tek sıkıntım ulaşım nasıl olacak uçak bileti çok pahalı karayoluylada direk Van'a güvenli bir şekilde ulaşabilirmiyim bilmiyorum.

bende istanbuldan uçak biletini aldım sakata gelmeyelim die sen nerden geliyon
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwerty0909

quote:

Orijinalden alıntı: balci1987

quote:

Orijinalden alıntı: demir09

Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    335'inci Dönem Yedek Subay Sınıflandırma Sonuçları
    Sonuç Açıklama Tarihi: 10 Ağustos 2010

T.C. Kimlik Nu.
    Aday Nu.
    Adı ve Soyadı İSMAİL DEMİR
    Baba Adı CEMAL
    Sınıfı İSTİHKAM
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    Gideceği Sınıf Okulu /
    Eğitim Merkezi 20'nci Zh. Tug. K.lığı
    ŞANLIURFA

yazın gidilebilecek en kötü yer yazın en düşük sıcaklık 42 en yüksek 50 derece

maalesef sıcaklıktan başka dertlerimiz de olacak. senin istihkam mı istihkam piyadeden daha iyi bana piyade geldi.

istihkam ama ne iş yaptığını bilmiyorum kardeş:) urfa için güzel diyolar aradım ordaki arkadaşları rahat edersin diyorlar. Birde tanıdık komutan bulabilirsek rahatız arkadaşlar. Tanıdıkları soktum devreye görcez bakalım:)))

• Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı PİYADE
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    Gideceği Sınıf Okulu /
    Eğitim Merkezi 54'üncü Mknz. P. Tug. K.lığı
    EDİRNE
  • 25. MKNZ ARDAHAN var mı arkadaşlar
  • Arkadaşlar 331 kısa dönem olarak size tavsiyem direkt Vana gitmeniz Elazığda çok eziyet çekersiniz....
  • 
Sayfa: önceki 492493494495496
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.