Şimdi Ara

335. DÖNEM(AĞUSTOS-2010) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (491. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.024
Cevap
9
Favori
706.029
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 489490491492493
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • GERÇEKTEN TEKİRDAĞ 8 MEKANİZE PİYADE TUGAYINDA TEK BEN VARIM SANIRSAM.
  • herkese hayırlı olsun tertipler...iyi geceler....
  • quote:

Orijinalden alıntı: skyflood

quote:

Orijinalden alıntı: fremce
    Arkadaşlar ben İzmirde ikamet ediyorum, bana Kars-Sarıkamış çıktı. Normalde 12'sinde teslim olmam gerekiyordu ancak şimdi yol mesafesinin uzunluğundan dolayı 13'ünde direk Kars'a teslim olma hakkım doğmuş olabilir mi?

Bilgisi olanlar cevaplayabilirlerse çok sevinirim..

hayir katilim da 12 sinde birliginde olman gerekiyor aksi halde 600 tl para cezasi ve gec katildigin ksdar gec cikarsin
    hauirli olsun

Çok teşekkürler cevap için..
  • T.C. Kimlik Nu. 41764682064
    Aday Nu. 40843
    Adı ve Soyadı MURAT DERELİ
    Baba Adı EYYUP
    Kuvveti Hava Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı Hava
    Statüsü Yedek Subay
    Branşı 35 MM. OER.HV.SVN.TK.K.
    Gideceği Sınıf Okulu /
    Eğitim Merkezi HV. SVN. OKL. VE EĞT. MRK. K.LIĞI
    KONYA

Arkadaşlar benimle aynı yere düşen varmı??? Şimdiden hepinize hayırlı teskereler....
  • Selanik'li olup Kahramanmaraş'ta jandarma olarak askerlik yaptim. (329. Donem yani gecen sene bugun:)) Jandarma ve veya Kahramanmaras cikan arkadaslarin sorularini cevaplayabilirim. Genel olarak yardimci olmak gerekirse..

1 Gec gidersen gec cikarsin.
    2 En iyi kisa donem bu donemdir. Hava erken kararir yatarsin vs.
    3 En iyisi kisa donemdir. Doner isinin basina gecersin.
    4 Izin kullanmamak en iyisidir. (17 Ocak'ta cikacagiz diye hesap yaparsin 16'sinda cikarsin.)
    5 35 gun acemilik surer. (En eglenceli donemdir. Agzin gulmekten ve kufretmekten yorulur.)
    6 Dagitim sehir ici olur. Merkez ve ilceler seklinde.. Bir 20 gun daha yatarsin.
    7 Piyade haric cok rahat edersin lakin bu denli salak mi olur insanlar dersin. Anlatirlardi inanmazdim. Gorur inanirsin.
  • Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı PİYADE
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    Gideceği Sınıf Okulu /
    Eğitim Merkezi 7'nci Kor. 6'ncı Hd. A. K.lığı
    VAN

Bu tarafa çıkan arkadaş var mı? Ya da askerliğini burada yapmış olan birileri? Aklıma takılan bazı sorular var?

1- Güvenlik durumu nasıldır?
    2- Merkezde acemilik bittikten sonra mutlaka taburlara ve karakollara dağıtım mı oluyor?
    3- Karakollardaki nöbetler nasıl oluyor? Güvenlik açısından sıkıntılı mı?
    4- Merkezde kalmak tamamen şans işi mi?

Bunların dışınd aaktarabileceğiniz her türlü bilgi çok değerlidir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaDoR

quote:

Orijinalden alıntı: ^eagle^

quote:

Orijinalden alıntı: safadalar

quote:

Orijinalden alıntı: SİNBADCAN

quote:

Orijinalden alıntı: emrah_er

quote:

Orijinalden alıntı: ertugrulll

quote:

Orijinalden alıntı: FatihKOC

quote:

Orijinalden alıntı: .1

quote:

Orijinalden alıntı: emrah_er

quote:

Orijinalden alıntı: EASTanbul

quote:

Orijinalden alıntı: hayvansever66

quote:

Orijinalden alıntı: dieselbull

quote:

Orijinalden alıntı: think pink!!!

quote:

Orijinalden alıntı: .1

quote:

Orijinalden alıntı: dieselbull

Adı ve Soyadı ALİ EMRAH AYDIN
    Baba Adı ABDÜLKADİR
    Kuvveti Deniz Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı Deniz
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    Gideceği Sınıf Okulu /
    Eğitim Merkezi 1'İNCİ DZ. ER. EĞT.A.K.LIĞI
    İSKENDERUN HATAY

slm kardeş aynı yere düştük

bnmde aynı yer izmirden gideceğim

arkadaşlar.... HATAY DENİZCİLER BURAYA ALINTI YAPIP, KENDİLERİNİ EKLESİNLER.....

HATAY DENİZCİLER BURAYA...... ALINTI YAPIP KENDİNİZİ EKLEYİN..

1'İNCİ DZ. ER. EĞT.A.K.LIĞI İSKENDERUN HATAY denizci kısa dönem yozgattan

Bizim askerlik nasıl olcak yaw 50 derece sıcaklık

bende hataya denizci olarakl gidiyorum. istanbulda gidicem...

aynı yere düştük devrelerim

Buyrun benim :))

alıntı derkenn :))

http://forum.donanimhaber.com/m_19568810/mpage_11/f_/key_//tm.htm#41994616

bu baslık altında toplansakta olur daha kolay olur en azından :))

devrelerim hazırlıklar baskasın artık :D heralde yesil don giymices bilgisi olan varmı????

tertipler bende ankaradan hataya geliyorum...hepimize hayırlı olsun

izmitten geliyorum herkese hayırlı olsun..

bende ankaradan geliyorum arkadaşlar herkese hayırlı olsun

bende izmirden geliyorum arkadaşlar herkese hayırlu olsun

tertipler en fazla biziz forum donanımda kalabalık gidecez

• yahu havacı asteğmen konya yokmu hiç beaa :(
  • Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı Topçu
    Statüsü Yedek Subay
    Branşı MAKİNA MÜHENDİSİ
    Gideceği Sınıf Okulu /
    Eğitim Merkezi TOPÇU VE FÜZE OKL. K.LIĞI
    POLATLI ANKARA
  • Kuvveti Jandarma Genel Komutanlığı
    Sınıfı Jandarma
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    Gideceği Sınıf Okulu /
    Eğitim Merkezi VİZE JANDARMA KOMANDO TATBİKAT KONTROL MRK.K.LIĞI
    VİZE KIRKLARELİ

vizeye cıkanlar ekleyin ahmetemek@hotmail.com
  • TEKİRDAĞ 8. MEKANİZE PİYADE TUGAYI VARMI ARKADAŞLAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarigöllü -- 10 Ağustos 2010; 5:52:45 >
  • Kısa Dönem : Taner / Lüleburgaz
    Jandarma Genel Komutanlığı 335. Dönem Gölköy 1.'inci J. EĞT. TB. K.LIĞI KASTAMONU
    BEN GELİYORUM !
  • quote:

Orijinalden alıntı: yarbayceyar

quote:

Orijinalden alıntı: -gezgin-

Hepinizi hayırlı olsun, hepiniz umarim rahat bir askerlik yapar ve sag saglim donersiniz, heyecaninizi sonuna kadar paylasmak isterdim ama birazdan yatacagim nede olsa yarın sabah alti bucukta kalkıp askere gitmem lazim. :)) Ama yatmadan polatli cikanlar icin birkac bilgi vereyim, ozellden atilan sorulara da buradan toptan cevap vermis olurum.
    Polatlida iki tur astegmen vardir, meslek kurasi astegmen ve topcu astegmen. Meslek kurasi astegmenler 18 gun, topcular 78 gun egitim yapar. Polatli bu mevsimde yaniyordur gunes kremi alin, ayrica her aksam dus alma imkanina sahipsiniz. Sizin kalacaginiz yere yakin er kantini var orada supper lahmacun yapiyorlardı umarım kalite degismemistir. Polatlida don rengi sinirlamasi yoktur istediginiz donu alabilirsiniz (en azinden yedek subaylar icin kd'lere soz vermeyeyim) ancak yesil atlet kullanilir. Hatta polatlida meslek kurasi astegmen olan havaci ve denizcilerde ayni uniformayi giydigi icin onlarda yesil atlet kullanir. bol bol siyah terletmeyen corap alin. Pudrayi sakin unutmayin. Yaninizda mutlaka tel kartı ya da kredi kartı bulunsun telefonlar çalışıyor ama kart bulmak sorun oluyor. Kıslanin icinden tren gecer sasirmayin hatta istanbuldan trenle de gidebilirsiniz ama polatli istasyonunu kacirmayin.

Yedek subay gazinosu (gerçek gazinoyla alakası yok askeri terim) gayet guzeldir yumusak koltuklar vardır yorgun gunun ardından oturması cok zevklidir. 15 aylıklar cola otomatlarından para atmadan meşrubat almanın yolunu bulduklarından sizin attığınız paraları onların meşrubatlarına sayar para kaptırırsanız şaşırmayın, sıcak kahve ve çay makineliri sorunsuz çalışır nisan ayının iç anadolu ayazından ben o makinelere tapma aşamasına gelmiştim :)))) ama siz bu sıcakta aynı duyguları beslemezsiniz tahminen.
    ismini vermeyecegim, konusurken nokta yerine a.q. kufrunu kullanan bi astsubay var aldirmayin onu oyle kabul edin, ustunuze alinmayın konusma tarzi oyle, ben bismillah a. q. kalibini ilk defa ondan duydum.

Verilen mavi pijamalar hem komik hemde cok boldur yanınızda pijama goturebilirsiniz. Kimse gece nasi yattiginiza karismaz. Kantinde su varken alin ve dolabinizda stoklayin, polatlida astegmen adayi koguslarinda hirsizlik olmaz.

Yarin askerlik cikisi arkadaslarimla kordon a gidiyorum ama gece sorularinizi cevaplarim torunlarim hepinize hayirli teskereler.

Not: ozelden sorulan soruya cevap izmir sirinyerdeyim.

saol bilgilendirmen için eğitim bitince polatlıdamı kalıyorlar yoksa hepsi dağıtılıyormu ben topçu asteğmenim cevaplarsan çok sevinirim

Kosova dan Van a kadar dağıtılıyorsunuz mesela ben izmirdeyim

• 65'inci Mknz. P. Tug. K.lığı LÜLEBURGAZ KIRKLARELİ
    Arkadaşlar bu birlik hakkında bilgisi olan yok mu?
  • MAMAK MEBS'e düşenlere her konuda yardımcı olurum. Oradaki eğitim çavuşları da arkadaşlarım olacak. Onlara benim yerime selam götürürsünüz. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kullanıcı_adı

Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı TANK
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    Gideceği Sınıf Okulu /
    Eğitim Merkezi 172'nci Zh. Tug. K.lığı
    SİLOPİ ŞIRNAK

ya benden başka giden yok mu?

gerçekten senden başka gelen yok mu bak burda bekliyorum .. hoş bizim zamanımızdada burdan 2 kişi çıkmıştık .. şırnak silopi gözünü korkutmasın çok rahat bi yere geldin rahat edersin hiç bi tehlike falan da yok kafan rahat olsun msn verirsen konuşuruz ;)
  • ARKADAŞLAR MARDİN 70. MKZ PYD. hakkında bilgi olan var mı? perşembe 06:55 thy direk mardin....huseyin_k80@hotmail.com ekleyin...
  • ARANIZDA GAZIANTEPLI ARKADASLAR MUTLAKA VARDIR ISLAHIYE 106. TOPCU BIRLIGINE DUSTUK BIZE BIRAZ YARDIMCI OLURSANIZ SEVINIRIM BEN OGLEN 2:30 DA ANCAK INEBILIYORUM GAZIANTEPE YETISEBILIRMIYIM NE YAPMAM GEREKIR BIRDE BU BIRLIK HAKKINDA BILGISI OLAN VARMI INTERNETTE BIR TANE BILE YORUMU YOK...
  • ARKADAŞLAR MERHABA

İZMİR SEFERİHİSAR JANDARMA KISA DÖNEM ÇIKTI. BURA İLE İLGİLİ BİLGİSİ OLARAN DEDELERİM YARDIM EDEBİŞLİRMİSNİZ? BİRDE SİZCE BURADA KALIRMIYIZ YOKSA DAĞITIMA BAŞKA BİR YERE Mİ YOLLARLAR ? ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
  • Niğde Jandarma çıkan varsa yardım edebilirim.
  • 
Sayfa: önceki 489490491492493
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.