Şimdi Ara

335. DÖNEM(AĞUSTOS-2010) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (321. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.024
Cevap
9
Favori
705.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 319320321322323
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: saltugbugra

quote:

Orijinalden alıntı: Fortesla

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Axaraylim.68

quote:

Ya devrelerim,335.dönem bilgi ekranına soyle bır baktımda gruplar arasında yas farklarıda oldukca var:D Mesela devremin biri cocugum iki yasında demiş,naptın hocam unıversıteyı yenı bıtırdım,askerlıkte hayatı ogrenecegım modundayım suan ben:D Yanı bırtek benmı boyle hıssedıyorum yoksa benım gıbı hıssedenlerde var mı? Sokakta gorsem abi diyeceğim adamlara devrem dıyorum,vallaha komıgıme gıttı:D

:)) devrem merak etme yaş ortalamamız 25 civarındadır 27 yaşında olanda vardır 30 yaşında olanda.. benim arkadaşım 28 yaşında şuan 333.dönem askerde dün konuştum bana dediği aynen şuydu '' ben askere giderken askerde ne öğreneceğim yaşım olmuş 28 herşeyi gördüm gurbeti zorluğu vs. diyordum askere gidince okadar cok şey değişiyorki 28 yaşında da olsan seni değiştiriyor ama sadece şunu söyleyebilirim askerlik bambaşka bir şey ve mutlaka yapılması gereken bir şey '' bana bunları dedi

Anladım devrem de bazı arkadasların yası 30 olmus, daha 23 yasındayım ben bıraz garıpsedım durumu,sımdı uzun donem cıkma ıhtımalımde oldukca fazla oldugu ıcın mesela ıkı cocuklu adama emır verecegım dıye dusununce garıp hıssedıyorum:D sevecegım bu askerlıgı ben galıba.

hayırdır devrem neyi sevcen.... emir vermeyimi sevcen? sen oraya hizmet etmeye gitcen... egonu tatmin etmeye değil... 12 ay sonra geri dünyana döncen... unutma bunu...

Arkadasım ne arızasın sen ya? Ben ego tatmınınden falan bahsetmedım.Hatta egomu yenıp bu durumu garıpsedıgımı yazdım.Durduk yere ortam germenın alemı yok.Ha senın gıbı bı adam gelırse emrım altına onu hasat ederım buyuk bır zevkle o ayrı bır mesele.

sen normalsen ben arızayım... allah cevrendeki insanlara sabır versin...

Tamam hocam uzatmanın manası yok, allah da senın komutanlarına sabır versın.işleri hakkaten zor.

• quote:

Orijinalden alıntı: hades83

Öncelikle 335 ler hayırlı teslim olmalar dileyeyim. Ama şunu söyleyeyim sizi çok zor bir askerlik dönemi bekliyor.Şu ağustos sıcağında o güneşin altında yapacağınız tek şey tören yürüyüş eğitimi almak.Hele birde Malatya Altay Kışlasına düşerseniz vay halinize. Allah kolaylık versin ben nizamiye girişinde olacağım orda olmazsan kantin muhasebede olurum.Ben klimalı odada otururken siz sıcağın altında gelecek olan 276 kişiye verilecek eğitim esnasında tek kişi gibi görünün emri ile üst üste çıkarken ben buz gibi kola ve suyumu içeceğim.Sonra siz susayıp soğuk bişeyler istediğinizde size yokuş yapılmayacaktır.Yapan kantin elemanı olursa gelin direkt beni bulun.Saygılarımla görüşmek üzere şimdiden hoşgeldiniz.

sen kısa dönem misin yoksa 15 aylık er misin anlayamadım?

şimdi kendince bize hava at bakalım ama bu kafayla askerliği bitirdiğin zaman senin işin zor..

• quote:

Orijinalden alıntı: Katafalk101

quote:

Ya devrelerim,335.dönem bilgi ekranına soyle bır baktımda gruplar arasında yas farklarıda oldukca var:D Mesela devremin biri cocugum iki yasında demiş,naptın hocam unıversıteyı yenı bıtırdım,askerlıkte hayatı ogrenecegım modundayım suan ben:D Yanı bırtek benmı boyle hıssedıyorum yoksa benım gıbı hıssedenlerde var mı? Sokakta gorsem abi diyeceğim adamlara devrem dıyorum,vallaha komıgıme gıttı:D

quote:

Anladım devrem de bazı arkadasların yası 30 olmus, daha 23 yasındayım ben bıraz garıpsedım durumu,sımdı uzun donem cıkma ıhtımalımde oldukca fazla oldugu ıcın mesela ıkı cocuklu adama emır verecegım dıye dusununce garıp hıssedıyorum:D sevecegım bu askerlıgı ben galıba.

Bu son söylediğiniz ne kadar yanlış bir düşünce. Dikkat et birisi köşeye çekip kulağına "Askerliğin bitince çıkışta bekliyor olacağım" demesin. İlk mesajda dediğin gibi hayatı öğretirler oracıkta.

org. oldu basımıza... oldu tersi oldu er oldun biri geldi basına sana dedi bunu... ozaman yüzünü merak ediyorum fortesla,

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Axaraylim.68

quote:

:)) devrem merak etme yaş ortalamamız 25 civarındadır 27 yaşında olanda vardır 30 yaşında olanda.. benim arkadaşım 28 yaşında şuan 333.dönem askerde dün konuştum bana dediği aynen şuydu '' ben askere giderken askerde ne öğreneceğim yaşım olmuş 28 herşeyi gördüm gurbeti zorluğu vs. diyordum askere gidince okadar cok şey değişiyorki 28 yaşında da olsan seni değiştiriyor ama sadece şunu söyleyebilirim askerlik bambaşka bir şey ve mutlaka yapılması gereken bir şey '' bana bunları dedi

hayırdır devrem neyi sevcen.... emir vermeyimi sevcen? sen oraya hizmet etmeye gitcen... egonu tatmin etmeye değil... 12 ay sonra geri dünyana döncen... unutma bunu...

Arkadasım ne arızasın sen ya? Ben ego tatmınınden falan bahsetmedım.Hatta egomu yenıp bu durumu garıpsedıgımı yazdım.Durduk yere ortam germenın alemı yok.Ha senın gıbı bı adam gelırse emrım altına onu hasat ederım buyuk bır zevkle o ayrı bır mesele.

sen normalsen ben arızayım... allah cevrendeki insanlara sabır versin...

Tamam hocam uzatmanın manası yok, allah da senın komutanlarına sabır versın.işleri hakkaten zor.

bak o yazdıklarını eleştiren bi ben değilim... sen doğrusun biz yanlış öleyse...

• giderken yanımıza ehliyet almalı mıyız ne dersiniz?
  • Konuyu nerelere kaydırdınız. 1 haftalıkta olsa askerlik askerliktir. Herkes keyfini çıkarsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mascius

giderken yanımıza ehliyet almalı mıyız ne dersiniz?

devrem sanırım elinden alabilirler alsanda... kimliğimizi felan alcaklar elimizden... onuda almaları muhtemel...
  • quote:

Orijinalden alıntı: slgnizam

Herşey iyi güzelde. Merak ediyorum benim gibi evli olanlar da var mı? Yapılacak askerlikk değilde, sanki 17 aylık oğlumun ve eşimin hasreti zaman geçirmeyecek gibi geliyor. Onlara belli etmiyorum ama benim için zor olacak. 335. dönem arkadaşlar şimdiden hayırlı teskereler.

aynen öyle devrem
    aileden anne babadan çok uzak kaldık 7 sene kadar ona alıştık
    hanım'dan da 3-4 ay uzak kalmışlığımız var 5 ay dayanırız.
    ama kızım 3 yaşında herkeşe aklı eriyor ve birbirimize çok düşkünüz hiç ayrı kalmadık
    şimdi gelip de bana şirinlik yaptıkça bişey söyledikçe gözlerim doluyor.
    Allah en çok çocuk sahibi olanalra sabır versin bence onların yani bizim extra ihtiyacımız olacak.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Katafalk101

quote:

quote:

Bu son söylediğiniz ne kadar yanlış bir düşünce. Dikkat et birisi köşeye çekip kulağına "Askerliğin bitince çıkışta bekliyor olacağım" demesin. İlk mesajda dediğin gibi hayatı öğretirler oracıkta.

org. oldu basımıza... oldu tersi oldu er oldun biri geldi basına sana dedi bunu... ozaman yüzünü merak ediyorum fortesla,

Ben ise 2 çocuklu birisiyle silah arkadaşı olacağım için heyecanlıyım. Kim bilir neler öğreneceğim hayat için.

Bu arada önceki mesajlarda doğu illeri için toplanma yerlerinden bahsedilmiş. Bu yerlerin neresi olduğu nerede yazıyor? Bilen arkadaşlardan daha detaylı bilgi rica ediyorum. Malum yerimizi öğrenince bilet derdine düşeceğiz, yanlış yere bilet almayalım.

• beyler size askerde bolbol duyacağınız sözeri yazim hemen...

Hürgeneral: Terhis olan asker.

PVC torun: 9 ay askerliğini yapmış kimse.

Şafaktepti: Askerliğin uzamasına neden olacak bir ceza alma hali.

Poşet: kısa dönem

Otobancı: Komando askerler.

Ağır Makinalı: Asker karavanasında çıkan nohut yemeği.

Lağımcı: Siper ve tünel kazmak için eğitim görmüş istihkam eri.

Mağara: Eğitim düzeyi düşük, nerede nasıl davranacağını bilmeyen er.

Mehmet Ağa, Mehmet Bey: Bedelli kısa dönem askerlik yapan askerler.

Sakal istirahati: Yüzünde yara çıktığında revirden izinli olarak sakalını uzatan er ya da erbaş.

Tenekeci: Tankçı askerlere verilen isim.

Uzun Namlulu: Asker karavanasında çıkan pırasa yemeği.

Dede: Bir yılını doldurmuş asker.

Disko: Kışla içerisinde bulunan hapishane, disiplin koğuşu.

Kara şimşek: Erlerin karavanasında mercimek yemeğine takılan ad.

Ables : Bedava, beleş. Kişiler için de kullanılır. Ables çavuş, ables albay gibi.Alt devre,

çömez : 3 ay sonra gelen yeni asker grubu.

Baston : 5 alt devre.

Bölükçü : Bölük Komutanı.

Çarpılmak : Yakalanmak.

Çömçöm : 2 alt devre.

İçtima : Askerlerin yoklama için bir araya toplanması.

Kıdem basmak,t*şak basmak : Tecrübeli asker olmak.

Takla Atmak: Göze girmek için yapılan her şey

Kolluk vurmak(gezdirmek) : Nöbetçi onbaşı/çavuş olmak.

Mehtap : İzne gidilecek gün.

Serap : Acemi birliğinin biteceği gün.

Nefte : Kepe takılan, sınıfı belirten düğme benzeri yuvarlak.

Öz torun : 4 alt devre.

Pis (P.ç) Torun : 3 alt devre.

Şafak Karanlık : Askerliğin bitmesine çok var.

Şafak Doğan Güneş : Askerlik yarın bitiyor.

Şafak cart-curt : Askerliğin bitmesine çok az kaldı.

Taburcu : Tabur Komutanı.

Terör : (1) Sert komutan. (2) Teftiş günü.

Tın : Takmamak, umrunda olmamak. Örnek : Çok da Tın ! Tın diyorum !

Toprağım : Hemşerim.

• arkadaşlar,

klima - kola muhabbeti üzerine bile değer verilip yorum yapılmış, gereksiz ve anlamsız mesajlara cevap vermemeyi, görmemezlikten gelmeyi öneriyorum.

ekteki sorular konusunda bilgisi olan var ise paylaşır ise sevinirim

quote:

Orijinalden alıntı: logem

beyler selam,

1)
    sınav günü bize verilen izin belgesinin ön yüzü en altında bir not var,
    NOT: GİTTİĞİN YERDE GİDİŞ VE DÖNÜŞÜNÜ MERKEZ KOMUTANLIĞINA YOKSA ASKERLİK ŞUBESİNE YOKSA JANDARMA KOMUTANLIĞINA KAYDETTİR.

2)
    izin belgesi arka sayfasında toplanma merkezleri var, sanırım otobüs ile gidince bu merkezlere gitmeliyiz, uçakta ise mümkün ise direk teslim olacak oldugumuz noktalara gidebiliyoruz ?

sizce bu merkezlere otobüs koltugu rezerve yaptırmalımıyız şimdiden? trabzon,erzincan,elazığ,diyarbakır

• quote:

Orijinalden alıntı: zozcan

quote:

Orijinalden alıntı: slgnizam

Herşey iyi güzelde. Merak ediyorum benim gibi evli olanlar da var mı? Yapılacak askerlikk değilde, sanki 17 aylık oğlumun ve eşimin hasreti zaman geçirmeyecek gibi geliyor. Onlara belli etmiyorum ama benim için zor olacak. 335. dönem arkadaşlar şimdiden hayırlı teskereler.

aynen öyle devrem
    aileden anne babadan çok uzak kaldık 7 sene kadar ona alıştık
    hanım'dan da 3-4 ay uzak kalmışlığımız var 5 ay dayanırız.
    ama kızım 3 yaşında herkeşe aklı eriyor ve birbirimize çok düşkünüz hiç ayrı kalmadık
    şimdi gelip de bana şirinlik yaptıkça bişey söyledikçe gözlerim doluyor.
    Allah en çok çocuk sahibi olanalra sabır versin bence onların yani bizim extra ihtiyacımız olacak.

Allah Yardımcın olsun Kardeşim işin zorda olsa gün gelip bitecek gülerek anlatacaksın

Zaman nasıl olursa olsun geçiyor

• quote:

Öncelikle 335 ler hayırlı teslim olmalar dileyeyim. Ama şunu söyleyeyim sizi çok zor bir askerlik dönemi bekliyor.Şu ağustos sıcağında o güneşin altında yapacağınız tek şey tören yürüyüş eğitimi almak.Hele birde Malatya Altay Kışlasına düşerseniz vay halinize. Allah kolaylık versin ben nizamiye girişinde olacağım orda olmazsan kantin muhasebede olurum.Ben klimalı odada otururken siz sıcağın altında gelecek olan 276 kişiye verilecek eğitim esnasında tek kişi gibi görünün emri ile üst üste çıkarken ben buz gibi kola ve suyumu içeceğim.Sonra siz susayıp soğuk bişeyler istediğinizde size yokuş yapılmayacaktır.Yapan kantin elemanı olursa gelin direkt beni bulun.Saygılarımla görüşmek üzere şimdiden hoşgeldiniz.

Senin gibi düşünce yapısında olan birine ne desek boş...İnsanların zor durumundan mutlu olan biri için ne söylenebilir ki

• arkadaşlar sonuçları öğrenmek için e-devlet şifresi kesin gerekli mi?
  • quote:

devrelerim bu yazıyı yazan muhtemelen kolayı başka deliğinden özümseyen bir şey. dikkat edin şey :D yanlış yerinle özümsemişsin koçum kolayı, her delğin farklı işlevi var, farklı yerlerinle kola içip, farklı yerlerinle konuşma devrelerimin canını sıkma. devrelerim canınızı sıkmayın ALLAHIN izniyle herşey güzel olacak, arada 3 - 5 tartışma olsada biz birbirine tutkun devreleriz. alayına 335, hiçkimseye kafanızı takmayın canım devrelerim..

• herkezin gönlunce ola inşallah arkadaşlar... gün olur bitiripde yazarız burdan..

Çantalarınız hazır mı? bu hazır çantanın içindekı esofman takımını dilediğimiz gibi alabilirz değil mi? çok sırıtmasın kaafidir herhalde...??__??
  • Dün yarimle son kez buluştum..

Çok duygulu anlar yaşadım, onu bırakmak çok zor geliyo.. Tabi ki ailemi de..

İlk mektuplarımı aldım bile, biri dün gece dönerken okunacaktı, okudum Diğeri askere giderken otobüste, bir diğeri de birlikte ilk gece okunacakmış

Acaba içeri sokabilme imkanım olur mu onları?
  • Okudugunu anlama ozurlu arkadaslar mesajlarıma cevap yazmazlarsa sevınırım.Bak bakalım ben orda ıkı cocuklu adama emır verecem dıye egom mu tatmın olmus yoksa
    mutevazı dusundugum ıcın bana garıp geldıgını mı yazmısım.Ayrıca kımse askerlık cıkısında kımseyı goremez.Beklerse de belasını bulur.Forum adam tehdıt etme yerı degıl.Benım babam da astegmen olarak bır suru ere emır komuta etmıstır.Bana su gunlerde dedıgı tek sey uzun donem olursam sevılen bır astegmen olmam yonundedır. Kendımde mıllete ezıyet etmek ıcın oraya gıden bır psıkopat degılım kı kısa donem tercıh ettım.Bazı art nıyetlı arkadaslar umarım uzun donem cıkmazlar yazık onların askerlerıne.Daha oncede forumda yazılmıstı,bazı arkadaslar üniversiteyi nasıl bıtırmısler cıdden anlamak zor....
  • şuan sarı zarf dışında elimizde başka bir kağıt olması gerekiyormu..ben orda tebliğ kağıdı 2 tane doldurdum ve birini onlar aldı diğeride zarfın içinde ve zarfı bantaldılar sanırım o izin kağıdı oluyor ve tam olarak ne anlama geliyor bu izin kağıdı ayrıca şuan zarfı açablirmiyim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonaazvar

herkezin gönlunce ola inşallah arkadaşlar... gün olur bitiripde yazarız burdan..

Çantalarınız hazır mı? bu hazır çantanın içindekı esofman takımını dilediğimiz gibi alabilirz değil mi? çok sırıtmasın kaafidir herhalde...??__??

+1

tartışma , nıhayete varmadan sürecekse kımseye fayda saglamaz!
  • 
Sayfa: önceki 319320321322323
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.