Şimdi Ara

333 mhz 533 mhz uyum sağlar mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisyarda 333 mhz olan 1 gb ram vardır.yanına 533 mhz olan bir ram taıklır mı acaba

• Takılır, yüksek hızlı olan düşük hızlı rama göre çalışır.
  • Yüksek hızlı olan düşük hızda çalışır ancak her anakart her modeli desteklemeyebilir.
  • sanırım cpu z den değerleri okuyorsunuz.
    bu yazılım ramlerin tek tarafını okuduğundan 667 mhz ramlaeri 333 olarak gösterir

yani sisteminizde 333 mhz ramler 667 mhz ddr2 dir.
    ancak 533 mhz dediğiniz ram 1066 mhz ddr3 ise bu ram sizin anakarta olmayacaktır.
    zorlarsanız anakarta zarar verebilirsiniz.

bence siz her iki ram inde resimlerini koyun buraya bakalım.
  • zeki1981 kullanıcısına yanıt
    sadece ram'leri görmek istemen bana garip geldi. sadece anakart demeliydin bence.

farklı ram'ler kullanarak kendine işkence etme. başına gelebilecek son şey, ram slotlarından birinin arıza yapmasıdır. hangisi olur bilmem. bildiğim tek şey, ramsiz bir anakartın "biip" lediği dir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet kontuy

sadece ram'leri görmek istemen bana garip geldi. sadece anakart demeliydin bence.

farklı ram'ler kullanarak kendine işkence etme. başına gelebilecek son şey, ram slotlarından birinin arıza yapmasıdır. hangisi olur bilmem. bildiğim tek şey, ramsiz bir anakartın "biip" lediği dir.
    anakartı neden göreyim ddr2 anakart olduğunu biliyoruz.

konuyu düzgün okumanı tavsiye ederim.
  • zeki1981 kullanıcısına yanıt
    kardeş bak ben bunu da biliyorum.
    https://integralmemory.com/faq/can-i-mix-different-dram-memory-speeds

ram alacak olan birine, birbirinden farklı mhz'lerde çalışacak şekilde farklı bir ram almasını önerir misin? konu bu noktaya geliyor. asus ve benzeri üreticiler zaten anakartların ne tipte ram'ler ile çalışabileceğini zaten listeliyor. ama gel gör ki evdeki hesap çarşıya uymayabiliyor. bios güncellemeleri de boşuna çıkmıyor. bu konuda en sorunlu alan ise amd tarafı. uzaya uydu göndereceksin, inciğine bıoncuğuna bakmadan, ya ne olacak en düşük mhz ne ise o hızda çalışır diye ram ı takar ve test etmeden fırlatır mısın uyyduyu? sernin konuya yaklaşımın bu şekilde. aramızdaki fark ise benim boardı görmek istemem.

sana kolay gelsin..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.