Şimdi Ara

3311 & 6005 & LX53 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
0
Favori
2.934
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • valla ne biliyim forum da yazılıyo işte osedan ürünleri veriyor sonra iade alıyor başka ürünle değiştiriyormuş ben demiyorum forumda yazılanlar.valla forumda bazı kişiler reklam yapıyorlar kesin satıcıların bir kaç tane niki var birinde soruyor birinde cevaplıyor yani burda yazdığımız arkadaşların aslında bazıları aynı kişiler lx-73 ü alıp satman hangi arada oldu onuda anlıyamadım ya..denon 2311 i alman ve hemen onuda satman keske bandeseydin 2311 i almadan önce uyarırdım seni alma diye..

3311 siparişim var ama onun yerine idareten 2311 gönderdi sağolsun Osedan (Orhan) kardeşimiz şimdilik Denonu 2311 ile öğreniyorum...

3311 de gelmiş oda yakında geçer elime... bunu heralde ben yazmadım ne anlamamı bekliyosun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickelx -- 17 Aralık 2010; 23:33:56 >
  • bir hk çı daha kayıp ediyoruz hayırlısı olsun.
  • adam o an öyle söylemiş yada ben öyle algıladım şimdi kendin sat ben alamam diyor, boğazına sarılamam ya zormu satmak yani?

sen beğenmedin diye kakamı oldu şimdi 2311? halbuki çok beğenini var kulak ve zevk meselesi ne saçma yazmışsın bana sorsaydın..

sen kimsin be adam bilir kişimi tüm kulaklar sendenmi soruluyor git işine ya gece gece ne rahatsız adamsın inla arızamı çıkaracaksın...

lx73 ü "by@li ye sattım satmadan önce senden icazet almam gerektiğini bilmiyordum,boş zamanlarda çetelemi tutuyorsun...

milletin ne aldğına bakacağına keyfine bak....
  • vala kızmana gerek yokkk burası forum yazılanlar geri dönmüyor forumda tutarsızlık görürsem yazarım kardeşim ne yazıcağımıda kimseye sormam zaten ters bişey yazsam yöneticiler uzaklaştırır merak etme sen sorsaydın derken tavsiye anlamında dedik iyilikte yaramıyor iyi satarsan sat banane..kafana göre takıll
  • quote:

Orijinalden alıntı: samsungx

bir hk çı daha kayıp ediyoruz hayırlısı olsun.

banamı dedin hk için şimdilik yamahadayım bakalım ilerde hk avr 760 alırım belki kimbilir bi kampanya olur
  • Pioneer Lx serisi ise biraz tok sesli bir amfi,ikisi nasıl birliktelik oluşturur bilemem.
  • Monitor Audio GS60 model hoparlör kullanmış birisi olarak. Bu markanın hoparlörleri içersinde RX ve GS serilerinin ses rengi naturel 'den sıcak ve ağdalı dediğimiz tarafa kayıyor. Ancak bu durum sorun yaratmıyor ve ilk dinleyenleri etkileyebiliyor. Ancak az enstrumanlı ve Jazz Vokal tarzındaki müzikler de biraz daha drama isteyenler çıkabilir benim gibi orada ise sıkıntı oluyor.

Sinema performansları ise çok başarılı RX serisini Marantz SR7002 ile dinledim ...

Bu arada Marantz SR7005 ile Denon 3311 aynı holdingin ürünleri olduğundan neredeyse birebir aynı ürünler!

Ben RX takımıyla YAMAHA'nın yeni canavarı RX-V2067 modelini de göz önüne alın derim. HQV görüntü işlemcisine geçtiler Monitör Audio ile de iyi uyum sağlayabilirler...

• Denon 2311 yada 3311 almayı düşünüyorsanız,benim 2311 ile olan memnuniyetsizliğim bana özel bir durum sizi yanıltmasın.

Sebebide çok basit,kullandığım 4 tane definitive BP10 hoplar tanesi 300watt olan heleki 8 ohmda çok güç isteyen hoplar.

Eski amfim lx73 bile sınırda ancak doyurmuştu,daha sonra Nuribaras kardeşim denonların sert karekteristiği ile definitiveler ile iyi uyum sağladığını söyleyince

meraktan denon 2311 aldım o an Osedanın elinde bu model vardı.

Ama gördümki benim hopların güç ihtiyacının yanından bile geçmiyor.

Nuribaras memnundu çünkü 10 kanal 170watt lık bir amfisi vardı oysa 2311 7 kanal 105 watt bir amfi tabi bunlar 8 ohm değerleri...

ama 2311 ile dali kulanıp çok memnun kalan kişiler var forumdada yazdılar...

yani denon 1911-2311-3311-4311 almayı düşünen kişiler kendi hoparlörlerinin uyumlarına baksınlar,yoksa yukardaki kişinin bana sorsaydın 2311 kötüdür

derdim yaklaşımı çok saçma...kendisinin beğenip aldığı yamaha 1900 ü dinledim seside bana çok parlak ve metalik geldi bende hiç beğenmedim

ama elimde WF 9.6 oslaydı yamaha 1900 ü belkide çok beğenecektim....

mesele demekki kişinin kendi kulağı ve kendi sistem bileşenleri imiş...

• quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

Monitor Audio GS60 model hoparlör kullanmış birisi olarak. Bu markanın hoparlörleri içersinde RX ve GS serilerinin ses rengi naturel 'den sıcak ve ağdalı dediğimiz tarafa kayıyor. Ancak bu durum sorun yaratmıyor ve ilk dinleyenleri etkileyebiliyor. Ancak az enstrumanlı ve Jazz Vokal tarzındaki müzikler de biraz daha drama isteyenler çıkabilir benim gibi orada ise sıkıntı oluyor.

Sinema performansları ise çok başarılı RX serisini Marantz SR7002 ile dinledim ...

Bu arada Marantz SR7005 ile Denon 3311 aynı holdingin ürünleri olduğundan neredeyse birebir aynı ürünler!

Ben RX takımıyla YAMAHA'nın yeni canavarı RX-V2067 modelini de göz önüne alın derim. HQV görüntü işlemcisine geçtiler Monitör Audio ile de iyi uyum sağlayabilirler...

Evet. Benim de uzun süredir yazmak istediğim bir tespit. Monitor Audio'lar genellikle Yamaha AVR ler ile sürülüyor. Acaba ses renkleri zıt olduğu için iyi bir eşleşme mi oluyor yoksa benim kaçırdığım bir nokta mı var? Bir de Yamaha bizim forumun aksine sıcak sesli olarak tabir ediliyor, parlak değilde sıcak deniyor.
    Acaba bu yazdıklarım sizce doğru bir tespitler mi? Eğer öyle ise Yamaha AVR ler gerçekten MA lar ile uyumludur diye çıkarım yapacağım.

• Monitor Audio RX ve GS serileri Silver ve Bronze serilerinin sertliğine sahip değil. Ayrıca özel metal alaşımlı mid bass sürücüleriyle oldukça detaylı çalarken Definitive 'ler den farklı olarak pek amfi seçmeyecek karakterde.
    Definitive hoparlörler esasen yerleşim sorunları ve besleme zorluklarıyla sıkıntılı olabilirler. Bipolar yapıları özellikle sinemada çift ses oluşmasına sebep olabilir ki bunu önlemenin tek yolu cam ve duvarlardan minimum 75cm öne yerleştirmekten geçer bu kadar duvardan uzaklaşınca da bass üretimi azalır ve daha fazla wattt'a ihtiyaç duyuyormuşçasına sistem performansını kısıtlar.

Ben GS60'ları evde 2 ayrı Solid State ve 2 ayrı lambalı setup'da dinledim belli olan karakterini fazlaca değiştirmiyor gibi gelmişti bana.

Yamaha recieverların 1900 veya daha üstü serileri seçildiğinde bizim forumda da geçen o parlak tanımlamasının dışına doğru gittiği oldukça boyutlu ve otoriter olduğu hissediliyor. Ancak daha düşük serilerde oldukça atak , sert ve zingi çalabıliyor ve ayar seçenekleri de üst seviyelerden daha kısıtlı olmasından dolayı dizginlemek pek kolay olmayabiliyor.

RX serisine sahip olup amfiyi yerinde test etmek ve doğru ayarları bulana kadar ince ayar yapmak doğru seçenek olacak gibi geliyor.

• Bu yazdıklarınızı okuduktan sonra sizinde BP10 sahibi olduğunuzu gördüm peki 8 ohmda 125 wattlık Marantz 7005 ile hop.ları tam sürebildiğinizi düşünüyormusunuz?

stereoda ortaya çıkan ses sizi tatmin ediyormu?

Bende BP10 ları yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum şimdi surrounlarda BP10 ve sırayla sony 7*100watt,yamaha 7*100watt,pioneer lx73 7*140watt ve Denon 2311 7*105 watt

(tabi bunlar 8 ohm değerleri) ile kullandım ok budur hiç biri ile diyemedim hep bir eksiklik hissettim...artık avr arayışından yoruldum hopları değişme zamanı geldi diye

düşünüyorum,siz stereodada Bp10 larımı kullanıyorsunuz ve memnunsanız aynı memnunluk için ne tavsiye edersiniz?

Birde yurt dışı fiyatlarına göre Marantz 7005 fiyat olarak Pioneer lx73 karşılığı ama güç ve ağırlık olarak denon 3311 ile eş galiba...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asefik -- 18 Aralık 2010; 19:49:29 >
  • Ben ilk olarak 1996 senesinde BP20 modelini dinlediğimde (ki daha sonra biraz daha büyüyerek BP30 oldu ve ürün gamından düşmüştü) Definitive'lerin stereo olarak kullanıldığında benim beklentilerimin dışında kaldığını hissetmiştim. Bundan sonra neredeyse hiçbir zaman stereo olarak kullanmadım. Bu hoparlörler iyi şekilde odaya yerleştirildiklerinde Bipolar yapılarından dolayı 3 boyutlu bir sahne oluşturabiliyorlar ama ses renkleri fazlasıyla metalik kalıyor. Kullanılan sürücü elementlerinin kaliteleri özellikle İskandinav alternatifleriyle kıyaslandıklarında oldukça alt seviye kalıyor . Stereo'da çok üstüne gidilmemeli bence...

Definitivleri sadece sinemada kullandım ve kullanmaya devam edeceğim. Nedeni ise gerçekten sinema performansıni iyi buluyorum. Uygun fiyatlı ve timbre maching dediğimiz ve hemen hemen tüm modellerin bir harmoni ile çalıştığı bir marka olarak görüyorum. Çok fazla model ve seçeneği var .

SR7005'in güç konusunda sıkıntı yaşadığını düşünmüyorum nedeni ise evde stereo setup'ımın hoparlörü USHER Dancer2 Be modelini de bağladığımda oldukça iyi performans vermişti.

• Peki hem sinema hemde stereo olarak aynı amfiyemi bağlılar hoparlörler?

A-B seçerekmi dinleti yapıyorsunuz?

sizdeki stereo hoparlörler bumu çok şıkmış

http://www.avguide.com/blog/first-look-usher-audio-mini-dancer-two-loudspeaker
  • Sinema ve Stereo sistemim arasında hiçbir bağlantı yok.

Stereo tamamen ayrı...
  • quote:

Denon 2311 ve 3311 de yamaha gibi olmasada biraz sert amfiler olmuyormu? RX üzerinde aynı etkiyi göstermezmi?

Denon 2311-3311 "Dali Ikon 6 MK2" ile vede "MA RX" serisi ile takım yapılırsa 2 seçenek arasındaki farklılıklar anlatma imkanınız varmı?

Hangisi sinema ağırlıklı olur.Definitive kullancısı vede ayrı stereo sistemi sahibi olan biri olarak bu soruyu en güzel siz anlarsınız diye düşünüyorum...

• HK da 5+1 hop yoksa mikrofonu ile oto. ayar yapmıyor, pioneer veya denon da durum nasıl. Sub almassak bu özellik işe yaramayacak mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SertaçS

HK da 5+1 hop yoksa mikrofonu ile oto. ayar yapmıyor, pioneer veya denon da durum nasıl. Sub almassak bu özellik işe yaramayacak mı acaba?

hem pioneer (lx73) hemde denon (2311) kullanmış vede subu olmayan kişilerden biri benim

Ben iki avr ilede yaptım ve gayet başarılı sonuçlar veriyor...
  • Denon ses rengi için sert yerine kontrastı yüksek bu yapıda da orta seslerin bir nebze üste aydığı bir yapı olarak adlandırabiliriz. Yamaha'nın üst seviyelerindeki bu durum ince ayarlarla düzeltilebiliyor. Denon AVC-A1 serisini yukarıdaki yorumdan çıkarın lütfen o bir abide bence...

Kendi düşünceme göre subwoofer'sız bir sinema sistemi tamamlanmamış bir filmi seyretmek gibi. Filmlerde LFE kanala gönderilmek üzere 20-60hz aralıklarında çok özel efektler dizayn edilir.Şimdi elinizde değil BP10 - BP30 dahi olsa 2311 gibi bir amfi ile o frekansları apartman ses seviyelerinde frontlardan almak pek mümkün değil. Amerikan jargonlarına göre bizim kullandığımız hoparlörlerden hiçbiri FULLRANGE dediğimiz tipte hoparlörler değildir. 20hz-20.000hz flat response çalışacak bir hoparlör de min. 15.000 USD civarındadır. Bu sebeple iyi bir sub olmadan tam olarak film izleniyor diyemem. Varsın düşük volümde komsuları rahatsız etmeyecek şekilde dursun köşede ancak yeri geldiğinde kendisini şöyle bir hissettirsin derim

Çok sıklıkla karşılaştığım bir yanlışlık var. LFE çıkışına bağlanan sub sonrasında insanlar yahu bu cihaz her zaman çalışmıyor bazen devreye bile girmiyor diye görüş bildiriyor. Evet bazı düşük bütçeli filmlerde ve tv programlarında LFE efektleri üretilmemişse sub ne yapsın ki?

• quote:

Kendi düşünceme göre subwoofer'sız bir sinema sistemi tamamlanmamış bir filmi seyretmek gibi. Filmlerde LFE kanala gönderilmek üzere 20-60hz aralıklarında çok özel efektler dizayn edilir.Şimdi elinizde değil BP10 - BP30 dahi olsa 2311 gibi bir amfi ile o frekansları apartman ses seviyelerinde frontlardan almak pek mümkün değil.

2311 i dikkate almayın,önceki amfim pioneer lx73 tü,waf durumlarından dolayı 2311 ile geçici ilişki yaşıyorum

ama dediğiniz doğru bp10 için alt seslerde lx73 ile yakaladığım gücün yakınından bile geçmiyorum,denon olarak 3311 bile yetmez aynı gücü yakalamak için

4311 lazım...

• alırsın 4311 kutulursun
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.