Şimdi Ara

327. DÖNEM(Nisan 2009) DH KD. ve YD. SB. ADAYLARI (535 KRAL EFSANE MEHMETÇİK) (230. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19.552
Cevap
22
Favori
1.097.947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 228229230231232
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bazı arkadaşlar komando asteğmen görmedik diyorlar... buyrun karşınızdayım:) sorusu olan varsa sorsun...
  • Evren hocam gerçekten Komando olmak çok kutsal bir görev. Allahın izniyle sevdiklerine kavuşmanız dileğiyle..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ErsinL87

Evren hocam gerçekten Komando olmak çok kutsal bir görev. Allahın izniyle sevdiklerine kavuşmanız dileğiyle..

amin kardeşim... hayırlısıyla tüm mehmetçikler inşallah kazasız belasız kavuşur sevdiklerine... bende 323. dönem oplarka şırnaktayım, sen kaçıncı dönemsin 327 mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: av.evren

quote:

Orjinalden alıntı: ErsinL87

Evren hocam gerçekten Komando olmak çok kutsal bir görev. Allahın izniyle sevdiklerine kavuşmanız dileğiyle..

amin kardeşim... hayırlısıyla tüm mehmetçikler inşallah kazasız belasız kavuşur sevdiklerine... bende 323. dönem oplarka şırnaktayım, sen kaçıncı dönemsin 327 mi?

Bende 327. dönem olacam kısmetse. Dostum benim boy 1.90 kilo 105. Yüzbaşı bir eniştem var seni direk komando yaparlar diyor.
  • arkadaşım hoşgeldin o komando asteğmen görmedik diyen arakadaş beni:) bunu soylememin sebebide 3 ay foçada ıspartada tuzla eğitim görmüş doğru dürüst yatak görmemiş senin gibi arkadaşların tek bir isyanını tek bir kötü lafını duymadan normal yerlerde askerlik yapan arkadaşların dağlarda operasyonlardan geliyoruz havasıyla giridikleri ruh halinden sıkılmamdan dolayıdır ki buırdaki çoğu arkadaşta bundan şikayetçidir.Sana sorum yok diyebileceğim tek söz Allah kazasız belasız sevdiklerine kavuşmanı sağlar.
    quote:

Orjinalden alıntı: av.evren

bazı arkadaşlar komando asteğmen görmedik diyorlar... buyrun karşınızdayım:) sorusu olan varsa sorsun...
  • anladım kardeşim... açıkçası eğirdirde eğitim hakikaten çok zordu, ama bir o kadar da güzeldi... çok güzel bir söz var, bir insanın ne kadar anısı varsa o kadar yaşamış demektir... burası da bir yığın sıkıntı var ve mahrumiyet, ama hakikaten ayrı bir duygu, ne bileyim, herşeyin ayrı bir tadı yanı var... dilerim gönlünde olan herkese kısmet olur... ve herkesin gönlüne göre verir rabbim... saygıyla...
  • evren kardeş şırnağın neresinde görev yapıyosun bende foçayı bitirdim şırnak silopiye gidiyorum bu hafta bide bu kısa dönemler foça ve eğirdiri bitirenlerin karşısına çıkıpta askerlik yaptım demesin lütfen :) deselerde gülüp geçeriz o kdar yani
  • aynen katılıyorum kardeşim... ama herkesin zorluğu kendinedir... açıkçasoı ben batıda uzman çavuşuyla uğraşacağıma burda dağ taş dolaşmayı tercih ederim:) komando tim komutanı olarak... adı yeter değilmi:)

ben şırnak akdizgindeyim, güçlükonak ilçesine bağlı... silopi sınırdan dolayı biraz sıkıntılı ama eskisi kadar birşey yok hiç merak etme... ailene de söyle merak etmesinler, dikkatli olursan allahın izniyle hiçbirşey olmaz... gelip aslan gibi gidersin... e artık siz gelin de bizler de alalım biletleri:)
  • ya ailemize ne kadar desekte inanmıyo onlar alışacak bi şekilde de işte nasıl sen 323 müsün asteğmenleri artık çıkarmıyolar araziye falan diyolar nasıl doğrumu benimki 2.j.sınır tabur komtanlığı taburda kalırmıyım aceba başka sınır karakoluna verirlermi işin doğrusu orda ne yapacağım onun hakkındada hiç bi bilgiye sahip değilim
  • kardeşim, açıkçası jandarma komando nasıl çalışır ne ederler bilmem, ama tahmin ettiğim kadarıyla tek başına karakola komutan olarak vermezler, karakola verseler dahi bir üsteğmenle falan gidersiniz ki a, artık bölük seviyesinde karakollar yok hepsi güçlendirilmiş karakol... araziye çıkma işi de her taburun birliğin kendine kalmış bir iş... biz çı kıyoruz mesela... ama bunları bu kadar kafaya takma, söylendiği kadar zor şeyler değil... hatta gelince taburda durmaktansa göreve gitmeyi isteyeceksin... gönlünü ferah tut...
  • quote:

Orjinalden alıntı: mesutaygul

evren kardeş şırnağın neresinde görev yapıyosun bende foçayı bitirdim şırnak silopiye gidiyorum bu hafta bide bu kısa dönemler foça ve eğirdiri bitirenlerin karşısına çıkıpta askerlik yaptım demesin lütfen :) deselerde gülüp geçeriz o kdar yani

Foçamı allah kolaylık versin kardeş bizim foçada yazlığımız vardı biliyorum oranın zorluğunu hatta bir anım bile var

Bizim valide hanım sabahları yürüyüşe çıkıyordu. Bir yürüyüş esnasında askeriyenin yanından geçiyor tasadüfen oradaki eğitimi görüyorlar.Validenin anlattığına göre askerler sürünürken içlerinde biri yapmakda zorlanıyomuş artık eğitim çavuşumu ne bilmiyorum o yapamıyan askerin sırtına basıp o haldeyken yürümesini istemiş asker tekrar yapamayınca bi tokat sallamış valide hanım diyor ki tokat sesini duyduk ve gerisini hatırlamıyorum.

Ne mi oldu. Bizim valide hanım bir hışımla askeriyeyi basar bağıra çağıra ortalığı ayağa kaldırır biz çocuklarımızı dövün diye mi sizlere emanet ediyoruz diye o kadar bağırır ki albay falan gelir özür dilerler bir çay ikram ederler zor yatıştırmışlar bizim valide hanımı. Sonra askerler falan allah razı olsun teyzecim senden demişler.

O kadar kötüdür yani foça tekrardan allah kolaylık versin tüm askerlere

• foçada ve ıspartada askerlık yapan kardeslerıme Allah kolaylık versın sızlere benım bı sorum olacaktı..

sız sevk evraklarını alırken kısa donem mı yoksa uzun donem mı ıstedınız..ayrıca bolumlerınız ne ve matematık bolumu mezunu bılldıgınız ve tanıdıgınız arkadaslarınızz varmı cevaplarsanız cok sevınırım...hepınıze sımdıden Allah kolaylık versın
  • lan ne şınavı ben geziyom iciyom sıcıyom :D askerde bol bol çekersiniz şınav:d ben çekemiyom gerçi ama bakcaz caresine
  • hayırlısıyla bende bu dönem askerim. Şimdiden herkese hayırlı teskereler
  • niye? senelerce mürekkep yalamış gencecik çocukları 3 ay eğitip, 10 senedir dağda yaşayanların karşısına salmasını biliyorlar. O cocuklar orada vurulunca iki damla göz yaşından başka bişey görünmüyor. Bir de düşüncelerimize mi gem vuracaklar?

Ülkemin menfaati için kanımın son damlasına kadar savaşırım. Varlığım ülkeme helal olsun. Ama orada akan şehit kanlarından para kazanan simsarlar var ya, iki cihanda elim yakalarında olsun. Giderim, bana verilen vazifeyi en ala biçimde yaparım, ama okadar. Kimse bu yaşananların haklı olduğunu söylemesin.

NOT: Bu kepazeliğin nasıl biteceğini bilip de sesini çıkarmayanlar, olanlara göz yumanlar, gencecik şehitlerin arkasından timsah gözyaşları dökenler bu ülkedeki en ala VATAN HAİNLERİDİR. (Cenngiz)

Bak Cengiz arkadaşım. Eleştirmeye çalıştığın 3 ay eğitilip dağdaki canilerin karşısına çıkarılan askerlerimiz görevlerinin hakkını sonuna kadar veriyorlar. Sen gönlünü ferah tut. Hiç eğitilmeden de içinde vatan sevgisi olan bir TÜRK ASKERİNİ ciğeri beş para etmeyecek insanlığını kaybetmiş teröristlerin karşısına çıkartsan emin ol o dağları temizler. Ne yapsın ordumuz öneri sun o halde. Sana dese ki 1 yıl eğitim görüp 2 yıl da dağda görev yapacaksın. Acaba buna eyvallah diyecekmisin merak ediyorum. Sistem bu şekilde arkadaşım. 3 ay veya 2 ay herneyse o eğitim yeter bir Türk'e. 10 yıl mı eğitelim yani askerlerimizi. Bir askerimiz şehit olduysa bu Şanlı Ülkemiz'in ayıbı değil gururudur. En azından uğruna öleceğimiz bir vatanımız var. Vatansızlara inat. Senin de neyi ve neden eleştirdiğini anladım. Bir sorunun varsa açık konuş. Ülkemize karşı haince planlar yapılıyorsa bunlara papuç bırakmayacağız tabii ki de şehitte vereceğiz. Sen o 3 ay eğitilip dağa çıkan aslanlarımızın ne kadar vatan hainini etkisiz hale getirdiğini biliyormusun.?

• quote:

Orjinalden alıntı: ganyanci

niye? senelerce mürekkep yalamış gencecik çocukları 3 ay eğitip, 10 senedir dağda yaşayanların karşısına salmasını biliyorlar. O cocuklar orada vurulunca iki damla göz yaşından başka bişey görünmüyor. Bir de düşüncelerimize mi gem vuracaklar?

Ülkemin menfaati için kanımın son damlasına kadar savaşırım. Varlığım ülkeme helal olsun. Ama orada akan şehit kanlarından para kazanan simsarlar var ya, iki cihanda elim yakalarında olsun. Giderim, bana verilen vazifeyi en ala biçimde yaparım, ama okadar. Kimse bu yaşananların haklı olduğunu söylemesin.

NOT: Bu kepazeliğin nasıl biteceğini bilip de sesini çıkarmayanlar, olanlara göz yumanlar, gencecik şehitlerin arkasından timsah gözyaşları dökenler bu ülkedeki en ala VATAN HAİNLERİDİR. (Cenngiz)

Bak Cengiz arkadaşım. Eleştirmeye çalıştığın 3 ay eğitilip dağdaki canilerin karşısına çıkarılan askerlerimiz görevlerinin hakkını sonuna kadar veriyorlar. Sen gönlünü ferah tut. Hiç eğitilmeden de içinde vatan sevgisi olan bir TÜRK ASKERİNİ ciğeri beş para etmeyecek insanlığını kaybetmiş teröristlerin karşısına çıkartsan emin ol o dağları temizler. Ne yapsın ordumuz öneri sun o halde. Sana dese ki 1 yıl eğitim görüp 2 yıl da dağda görev yapacaksın. Acaba buna eyvallah diyecekmisin merak ediyorum. Sistem bu şekilde arkadaşım. 3 ay veya 2 ay herneyse o eğitim yeter bir Türk'e. 10 yıl mı eğitelim yani askerlerimizi. Bir askerimiz şehit olduysa bu Şanlı Ülkemiz'in ayıbı değil gururudur. En azından uğruna öleceğimiz bir vatanımız var. Vatansızlara inat. Senin de neyi ve neden eleştirdiğini anladım. Bir sorunun varsa açık konuş. Ülkemize karşı haince planlar yapılıyorsa bunlara papuç bırakmayacağız tabii ki de şehitte vereceğiz. Sen o 3 ay eğitilip dağa çıkan aslanlarımızın ne kadar vatan hainini etkisiz hale getirdiğini biliyormusun.?

Ganyancı tertibim bu konunun burda konuşulmaması hakkında uyarılar yaptık tekrar açmak yersiz. Profesyonel orduya geçiyoruz bu geç kalmış bir çözümdür ama en sonunda uygulanıyor insanlar orduyuda eleştirme hakkına sahipdir sonuçta orduda bir yönetim mekanizmasına sahip ve yanlışlar her mekanizmada olduğu gibi burdada olucaktır ama tekrar söylüyorum bu konu internet ortamında suistimal edilebilir dikkat etmemiz gerekir lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fiore45 -- 15 Mart 2009; 19:59:01 >

• Yeri bence de burası değil ama konuyu açan ben değilim. Profesyonel oraduya geçlince de eleştirmek ve yıpratmak isteyenler birşeyler bulacaktır. Zaten hükümetin de eline kulp geçmiş mütemadiyen ordumuzu küçük düşürmeye çalışıyorlar. Buna hiç bir ortamda göz yumamam. Vatan hainleriyle savaşmak için profesyonel ya da amatör olmaya gerek yok. Ülkesini seven her vatandaşımız profesyonel ve hazır askerdir zaten. Bizi bölmeye çalışıp etnik milliyetçilik yapmaya çalışan. Çok Müslüman, az Müslüman diye ayırmaya çalaşan mihraklar amaçlarına ulaşamayacaklar. Konuyu kapatıyorum.

Tüm tertiplerimin Allah yardımcısı olsun. Vatana hizmetimizi yapıp, dönebilirsek de döneriz. Ama uğrunda ölmemiz gerekiyorsa da bunu sorgulamayız. Yıllarca mürekkep yalamış olmak buna engel teşkil etmez...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ganyanci

Yeri bence de burası değil ama konuyu açan ben değilim. Profesyonel oraduya geçlince de eleştirmek ve yıpratmak isteyenler birşeyler bulacaktır. Zaten hükümetin de eline kulp geçmiş mütemadiyen ordumuzu küçük düşürmeye çalışıyorlar. Buna hiç bir ortamda göz yumamam. Vatan hainleriyle savaşmak için profesyonel ya da amatör olmaya gerek yok. Ülkesini seven her vatandaşımız profesyonel ve hazır askerdir zaten. Bizi bölmeye çalışıp etnik milliyetçilik yapmaya çalışan. Çok Müslüman, az Müslüman diye ayırmaya çalaşan mihraklar amaçlarına ulaşamayacaklar. Konuyu kapatıyorum.

Tüm tertiplerimin Allah yardımcısı olsun. Vatana hizmetimizi yapıp, dönebilirsek de döneriz. Ama uğrunda ölmemiz gerekiyorsa da bunu sorgulamayız. Yıllarca mürekkep yalamış olmak buna engel teşkil etmez...

Anlayışın için teşekkürler tertip eleştirenlerin yıpratmak için değil birşeylerin düzelmesini arzuladıkları için bunu yaptıklarını umut ediyorum. Saygılar

• mesut kardes ben silopide yasıyorum..hiç sıkıntı yapma.çok rahat olacaksın..
    quote:

Orjinalden alıntı: mesutaygul

evren kardeş şırnağın neresinde görev yapıyosun bende foçayı bitirdim şırnak silopiye gidiyorum bu hafta bide bu kısa dönemler foça ve eğirdiri bitirenlerin karşısına çıkıpta askerlik yaptım demesin lütfen :) deselerde gülüp geçeriz o kdar yani
  • Selam tetipler. nasılsınız. 1hafta sonra girince şafak birden atmış..... 1haftadır yoktum aranızda, üzücü bir olay yaşadım, atlattık....
    sayfalarıda tek tek okudum. emeğinize sağlık
  • 
Sayfa: önceki 228229230231232
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.