Şimdi Ara

32 inc 1080p ya da 4k monitör tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba, 2012-2013 yılında imzam da ki sistemi kurarken aldığım monitör ;

www.vatanbilgisayar.com
    Aoc 27" E2795vh Geniş Ekran Led Monitör fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
    https://www.vatanbilgisayar.com/27-e2795vh-genis-ekran-led-monitor.html

Bu zamana kadar kullandım sorunsuz şekilde fakat anakartı gitmiş tamir olmaz dediler yeni bir monitör arayışına girdim.

Açıkçası böyle 60hz-240hz gibi yada 1080p-2k oyun karşılaştırmalarını izlediğimde hatta 4k, bana öyle aralarında çok fark varmış gibi bir durum olmadığı için ya da oyun oynarken ben bu kadar hassas yanaşmadığım için( ekran kartının verdiği en iyi kalitede oynarım yeni oyunlar çıkar ayarları düşürür oynarım yeterki 60fps lerde akıcı oynamak artık hiç yetmediği durumda sistem yenilemeye giden biriyim) bu sefer 27 inç yerine 31.5 yada 32 inç (yarım inç farkla neden farklı yapmışlarsa...) almayı düşünüyorum. Şimdi;

1. Aoc 27inç le okadar zaman film oyun oynadım bana görüntü hep normal geldi. (hatta Axen 102ekran tv de bile oyun oynadım yani bana kalite açısından kötü gelen bir durum yoktu nedense). Eğer 32 inç alırsam okuduğum diğer konularda hep "1080p 32 inç alma piksel sayarsın" , " 32 inç e en az 2k olur hatta 4k almalısın" ve türevi öneriler görüyorum çok hassas, mükemmeli isteyenler mi görüyor bunları yoksa yok gerçekten de sen bile rahatsız olursun mu dersiniz ?
    2. Birde sistem eski olduğu için 4k alsam dahi 4k da oyun oynama şansım olmayacak mecburen 1080p de oynayacağım, 4k monitörde 1080p de oyun oynamak ve de 1080p film izlemek sorun yaratır mı? (4k alırsam gelecekte yeni sağlam sistem kurarsam monitör hazır olmuş olur en azından mantığındayım.)
    3. Benim ekran düzdü, şimdi bu kavisli ekranlar da var onlarda film oyun daha mı güzel oluyor ?
    4. Bunlar ışığında fiyat/performans açısından önerileriniz neler olur ? Ben genelde vatan'dan ya da teknosa'dan direk girip ucuzdan pahalıya seçerek bakıyorum ve...;

1080p için:

www.vatanbilgisayar.com
    CASPER Excalibur 31,5'' 240Hz 1MS(MPRT) CURVED G-Sync / FreeSync OYUNCU MONİTÖR fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
    https://www.vatanbilgisayar.com/casper-excalibur-31-5-240hz-1ms-mprt-curved-g-sync-freesync-oyuncu-monitor.html

4k için:

Bu MSI ın birde aynısının 144hz 1ms olanı var başka farkı varmı bilemedim ama arada 6bin tl fark var nedense değer mi gerçekten bunlara?

Şu an kullandığım sistem özellikleri; fx6300 işlemci, 12gb ram ve rx470 4gb

Şimdiden yorumlarınız için çok teşekkür ederim yeni yıl olmadan almayı düşünüyorum bunlar dışında yok şu sitede bak daha güzel şu ürün var senin kriterlerine göre buna bak derseniz çok sevinirim, zaman ayırdığınız için tekrar teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YetkinArpat -- 7 Aralık 2023; 18:0:33 >

• Bu sistem için zaten kullanabileceğin en uygun ekranı kullanmaktasın , 32 inç fullhd alınmaz bi anlamı yok , 32 inç olursa enaz 2k olmalı oda bu sefer senin sistemi zorlayacaktır çözünürlük gene düşürmek zorunda kalırsın , 4k zaten düşünme eğer derdin film izlemek değilse , sonuç olarak daha iyi bir sistem yapmadan oyun odaklı bir 4k yada 2k monitör almak boşa masraf olur .
  • quote:

Orijinalden alıntı: serty23

Bu sistem için zaten kullanabileceğin en uygun ekranı kullanmaktasın , 32 inç fullhd alınmaz bi anlamı yok , 32 inç olursa enaz 2k olmalı oda bu sefer senin sistemi zorlayacaktır çözünürlük gene düşürmek zorunda kalırsın , 4k zaten düşünme eğer derdin film izlemek değilse , sonuç olarak daha iyi bir sistem yapmadan oyun odaklı bir 4k yada 2k monitör almak boşa masraf olur .

Merhaba, teknosa da 13bin küsür tl olan"MSI G321CUV 31.5" CURVED 1500R VA 3840X2160 (UHD) 16:9 60HZ 4MS HDR READY GAMING MONITOR" den pttavm den 8400tl ye görünce sipariş verdim. Çok fazla araştırma veya bekeleme şansım yok gemideyim Nijerya'da. Artık ben monitörü bile 2-3 ay sonra gemiden inince göreceğim.Şimdi en az oyun kadar film de izlediğim için özellikle bu sefer 32inç almak istedim merak ettiğim şu anki sistem ile bu 4k monitörde 1080p medium da oynayabilirmiyim yine? Olmazsa da artık monitör bakarken vatanbilgisayarın oem hazır sistemleri çıkardığını farkettim aslında öyle hazır sistem alabilirim inince. Kabaca hesap yapınca bir rtx 4060 kart 16 bin tl lerde iken komple oem kasa 20-22 bin tl ye hazırlayıp satıyorlar çok makul geldi bana açıkçası. O nedenle büyük ihtimal inince öyle bir sistem de alırım artık.

• O sistemle asla 1080p den yukari cikma.

1080p 24 incden yani 27 inc alirsan masaüstü, internet tarayicisi kullaniminda pikseller belli olur. Oyun oynarken ve film izlerken bunu hissetmezsin.

Suan elimde acer Nitro XZ272P 1080p 165 hz 27 inc monitör var ve 2 gün önce Aoc agon pro ag274qxm 2k 170 hz display hdr 1000 modelini aldim.

Ikisinin arasindaki fark cok net.

1080p icin max 25 inc.

2k icin en az 27 inc

4k icin 32 inc

O sisteme 1080p harici alirsan paranla rezil olursun.

Sadece film ve internet dersen 4k iyi ama oyun dersen 1080p cözünürlüge inecen ve 4k görüntü bozulacak.

• sakiri kullanıcısına yanıt

Merhaba, "MSI G321CUV 31.5" CURVED 1500R VA 3840X2160 (UHD) 16:9 60HZ 4MS HDR READY GAMING MONITOR" modeli aldım. şu an evdeki sistem çok eski biliyorum çok büyük ihtimalle türkiyeye dönünce vatanbilgisayardan hazır sistemlerinden bir tane alacağım rtx 4060 ekran kartı olanlardan. O durumda artık 4k da yüksek ya da dşük ayarlarda da oynatır diye düşünüyorum.

• Draker kullanıcısına yanıt

Merhaba, tavsiye ettiğiniz monitör güzelmiş fakat "MSI G321CUV 31.5" CURVED 1500R VA 3840X2160 (UHD) 16:9 60HZ 4MS HDR READY GAMING MONITOR" bu monitördn sipariş verdim hatta bu gün yarın ulaşır sanırım eve. Bozulan monitörüm 27" idi, özellikle bu sefer 32" almak istedim ki oyun kadar film de izlerim o nedenle ekranın biraz daha büyük olmasını istedim. Umarım memnun kalırım monitörde.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.