Şimdi Ara

3100 TL oyun sistemi her şey karıştı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu 3. Konum olacak sanırım fakat kararsızlığımdan dolayı sürekli erteliyorum ve bu haftasonu zamanı geldi diye düşünüyorum. Aklımda bir sistem var ama sizin de fikirlerinizi almak istedim yine. Tavsiyeleriniz çok önemli darboğaz konusunun içinden çıkamadım hangisi hangisine darboğaz yapar ramde cl ne olmalı mhz ne olmalı psu ne olmalı işlemci ne olmalı anakart hangisini seçmeli kafam allak bullak oldu. Sistem 1080pde oyun amaçlı bu arada.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• UP

• inventusun hazir ryzen sistemlerinden al. senin kafan daha çok karisacak yoksa.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kingocd kullanıcısına yanıt
    İnventus güvenilir midir hocam

İnventusta bana göre sistem yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kangalsucuk -- 27 Nisan 2017; 22:5:24 >
  • kangalsucuk kullanıcısına yanıt
    http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?pid=8545 örnek olarak bu
    İnventus en az vatan kadar köklüdür. Güvenebilirsiniz.
    Ayrı toplamak isterseniz
    1500x
    yapabilirsiniz işlemciyi veya
    rx 580 yapabilirsiniz ekran kartını. Yine de güvenli bütçe 3500 derim ben. Her parçanın f/p ı öyle maksimum oluyor.
  • Hocam kafanız çok karışıyorsa hiç bu konulara girmeyin çünkü bu konular öyle kolay kolay hemen anlaşılmaz emek ister . Senin için en iyisi hazır sistem almak olacaktır sana tavsiyem İnventus , İtopya , Amazon vb. gibi sitelerden almanı öneririm . Güven istiyorsan hepsi güvenlidir ancak aralarında İnventus daha köklüdür ordan alabilirsin

• Hocam bi bakiyim dedim de bizim paramiz ne hale gelmis lan dedim 3.100tl ryzen 7 1700 gtx 1070 falan dicektim bi baktim yukaridaki arkadasin dedigi gibi 1050ti li sistemler falan oluyor. bana sorarsaniz amaciniz sadece 1080p oyunsa g4560 ve 1050 ti li biseyi kurun oyunlarda aa kapatip 60 fps ortalamayla oynayin geri kalan parayida atin cebinize gecin. Hatta toplamakla da ugrasmayin akillica bi hareket yapip bazi firmalar kendileri toplamaya basladi biseyler direkt alin gecin hazir toplanmis stabilite testleri yapilmis kasayihttp://www.teknobiyotik.com/oyuncu-pc-gamer-pc/oyuncu-masaustu/intel-kaby-lake-g4560-3-5-ghz-gtx1050ti-4gb-8gb-ddr4-1tb-hdd-500w-oyun-bilgisayari.html

• Hocam 3 kişi birden aynı şeyi yazıyoruz aslında ama arkadaşın kafası baya karışmış galiba , parçalarla ilgili olabilir? Hazır sistem kesinlikle almalı toplamaya kalkarsada birimizin hazırlaması lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furyistaken -- 27 Nisan 2017; 23:7:35 >
  • yolyordam35 kullanıcısına yanıt
    g4560 almamak gibi bir şans varsa kesinlikle tercih edilmeli. 2 çekirdek 4 izlek sadece günü kurtarmak oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: kingocd

g4560 almamak gibi bir şans varsa kesinlikle tercih edilmeli. 2 çekirdek 4 izlek sadece günü kurtarmak oluyor.

orasi oyle ustam ama herkesin duruma bakis acisi farkli ondan bu sikinti. Bana gore 3.100tl bi bilgisayar icin guzel bi para ama kimine gore cekirdek parasi olay tamamen bundan ibaret.

Bazi iyilestirmeler: i5 yerine r5 1500x, 1060 yerine sapphire rx 580, anakart yerine asus b350m prime. Diğer parçalari savunuyorsaniz neden savunduğunuzu açiklayin lutfen. EDIT: o kasa değişmeli. Kaliteli 80+ psu lazim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kingocd -- 28 Nisan 2017; 10:50:50 >
    Hocam kendim toplamak istiyorum fakat inventusta rx 580 aratıyorum asusun 1500 liralık modeli çıkıyor sadece mesela ürünler az gibi geldi. Teknobiyotikte de aynı şekilde. Sinerji nasıldır? Üsküdar merkezlerine gitme imkanım var üstelik ve daha uygun ve son olarak ben diyelim ki msi kart aldım bunu msi servise götürebilir miyim ? Bu ürünler teşhir, paralel ithalat vs. Değildir dimi?

• quote:

Orijinalden alıntı: kingocd

Bazi iyilestirmeler: i5 yerine r5 1500x, 1060 yerine sapphire rx 580, anakart yerine asus b350m prime. Diğer parçalari savunuyorsaniz neden savunduğunuzu açiklayin lutfen. EDIT: o kasa değişmeli. Kaliteli 80+ psu lazim.

Benim soyledğim sistem taban sistem olup uzerinde degistirmeler iyilestirmeler yapilabilir. Ortalama +150tl verip (psu değişmeye ve ya kasa değişmeye kalkarsa biraz daha artabilir) sizin sistem de tercih edilebilir guc tuketimi biraz daha artacaktir tabi. gun sonunda 1080p oyun oynarken goreceginiz fps değerleri aynidir. ha rx 580de +2gb ram olmasi goze daha yuksek gelse de 1060in tikandigi yerde rx580de cop olacaktir bunca senedir mukayese nvidia veya amd kart alip ulan iyiki onun yerine bunu almisim durumu olmamistir ikisi de ayni karttir biri olunce digeri de olur isterse rx 580 alsin farketmez. 1500xte de durum aynidir 8thread ileriye donuk gibi gelebilir ama 7400un tikandigi yerde 1500x te tikanacaktir (oyunlar icin konusuyorum) yoksa bunca sene gecti fx8350 cikali ne kadar zaman oldu 8 çekirdekle (sizin 8threadli 1500x gibi dusunebiliriz) oyunlarda g4560i tokatlamasi gerekirdi ama olmadi yani ileriye donuk bi yatirim olmaz 1500x. Ha dersin am4 platform aliyorum ileriye donuk olacak bi kac sene amd platform deismeyecek orda da soyle bir durum var senin 1500xinin yetmedigi durumda gidip 1800x almicaksin (oyun icin bahsediyorum) veya ikinci revizyon ryzenleri diyelim almayacaksin yine komple sistem değişikliğine gideceksin. Ben cogunlugun ufak oynamalar yapmadigini ve sistem yetmediginde bir butun olarak eskidigini sifirdan sistem dizdigini biliyorum. Bunca zamandir amd tarafinda am3 platform kullanildi (asus m5a78l le am3+ anakart kullaniyorum işlemcim de phenom ii x4 955 be) şimdi ben upgrade yapicagim zaman su zamanda 8350yle mi sistemi upgrade ederim yoksa am4 bi anakartla ryzene mi gecerim veya i5 2500k kullanan adam sistemi 2600k ile mi upgrade eder yoksa skylakeye mi gecer? En yenisine gecer tabiki hatta o.c kapasitesi olup olmadigina da bakmam şuan 955i 4ghzye ceksem ne olur?. Teknoloji durmadan ilerliyor ve bu isin sonu yok. Gelecege yatirim yapicam diyorsaniz oyle birsey olmadigini da az evvel izah ettim. Dolayisiyla gun sonunda kasa kapandiktan sonra oyunlarda 1080pde ayni fps goruluyorsa ben 150tl daha ucuz sistemi tercih ederim. ha 150tl belki 3.000tl veren bi adam icin az bir paradir belki ama sonuçta birine gonder o parayi desem gondermez sonuç olarak gtx 1060 120w i5 7400 65w, rx580 150w 1500x 65w official değerlere sahip bazi incelemelerde amd tarafanin soylenenden daha yuksek tdp degerlerine ciktigi da belirtildi. neyse herhangi bir 500w psunun bu sisteme gözü kapali yetmesi gerekir. ister 480w net versin ister 350w versin yine yeterli bu sistem için 1060+7400 toplam 185w harciyor (tam yuk burn in test denebilir) psumuz da 350w veriyor diyelim anakart+ram+hdd için 165w yeterli değil mi sizce? Bence gayet yeterli psu konusun da da bi sikintiya dusmez arkadasimiz.

• 3000 Civarı R5 1500X + RX 570 sistemler toplanılabilir. Değerlendir derim.
  • Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    Hocam amacım oydu fakat sizin rx 480 g4560 sistemini gördukçe enayi gibi hissediyorum. İşlemciyi fazla koymuşum gibi geliyor ama 1400ün de tek çekirdek performansi düşük arada kaldim.

Hocam psu konusunda corsair vs 600w 80+ düşünüyorum garanti olsun ve uzun idare etsin diye kasa ile birlikte 450 lira.

sinerjinin urunleri TR garantilidir. ben de alisveris yaptim. Guvenilir.

http://www.sinerji.gen.tr/sinerji-dca580-msi-ryzen-1400-8gb-1tb-rx580-pmu405121 şu sistem nasıldır hocam

Bu fiyata alınabilecek en f/p sistemlerden biri diyebilirim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.