Şimdi Ara

3000 TLYE KADAR SİSTEM TAVSİYESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar maksimum 3000tl bütçem var. 2012 model fiesta aracıma sistem yapmak istiyorum.bu konuda biligim hiç yok. derin basları seviyorum. değerli tavsiyelerinizi bekliyorum

• mrb. aracınızın ana ünitesi torpido ile bütün olduğu için değiştirmek hem görüntü açısından hem de maliyet açısından baya külfetli bir iş. o nedenle orjinal ünite üzerine bir sistem yapmanız iyi olacaktır. ancak anfi çıkısı olmadığı için 1 adet Massive msh 01 takılacak.

ön ve arka kapılara Dls Rc 6.2 takılacak.

suboofer Focal p30 derin ve tonlu çalar, ve buna uygun kabin olacak.

anfi olarak 2 seçenek.

1. 5 kanal cadence f 100.5 5 kanal anfi

2. 4 kanal ve mono olmak üzere 2 adet anfi takılacak.

benim tercihim 2. el temiz cadence f 100.5 bulabilirseniz, çok daha uyguna anfi işini halledebilirsiniz.

dönüştürücüden anfilere 3 çift rca kablosu çekilecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • teşekkürler.orjinal hoparlorler işimi görür mü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klas4885 -- 1 Şubat 2018; 22:42:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: klas4885

teşekkürler.orjinal hoparlorler işimi görür mü

3.000tl bütçeniz varsa orjinal hoparlöre ihtiyacınız yok. yine sorunuza gelecek olursak orj hoparlör anfiye girmez. sesten beklentiniz giriş seviyesi ise orjinal hoparlörle devam edin. size tavsiyem ses sistemi işinde yaptıracağınız şeyi tam olarak kafanızda netleştirin, mümkünse daha önce yapılmış sistemleri dinleyin, sql, spl vs... istediğiniz neyse o sistem üzerine yoğunlaşın.

• quote:

Orijinalden alıntı: ecrasniann

mrb. aracınızın ana ünitesi torpido ile bütün olduğu için değiştirmek hem görüntü açısından hem de maliyet açısından baya külfetli bir iş. o nedenle orjinal ünite üzerine bir sistem yapmanız iyi olacaktır. ancak anfi çıkısı olmadığı için 1 adet Massive msh 01 takılacak.

anfi olarak 2 seçenek.

benim tercihim 2. el temiz cadence f 100.5 bulabilirseniz, çok daha uyguna anfi işini halledebilirsiniz.

birdehttps://www.ozenhifi.com/multimedya/necvox-avt/araca-ozel-multimedya/723-necvox-dvn-p-1084-ford-fiesta-platinum-navigasyonlu-multimedya.html bu anaünite olarak nasıldır

• quote:

quote:

3.000tl bütçeniz varsa orjinal hoparlöre ihtiyacınız yok. yine sorunuza gelecek olursak orj hoparlör anfiye girmez. sesten beklentiniz giriş seviyesi ise orjinal hoparlörle devam edin. size tavsiyem ses sistemi işinde yaptıracağınız şeyi tam olarak kafanızda netleştirin, mümkünse daha önce yapılmış sistemleri dinleyin, sql, spl vs... istediğiniz neyse o sistem üzerine yoğunlaşın.

hocam linkteki set nasıldır
    http://www.atakantuning.com/Profesyonel-Komple-Set-Ismail-Berkeden-Kicker-M-Acoustic,PR-1568.html

• quote:

quote:

mrb. aracınızın ana ünitesi torpido ile bütün olduğu için değiştirmek hem görüntü açısından hem de maliyet açısından baya külfetli bir iş. o nedenle orjinal ünite üzerine bir sistem yapmanız iyi olacaktır. ancak anfi çıkısı olmadığı için 1 adet Massive msh 01 takılacak.

anfi olarak 2 seçenek.

birdehttps://www.ozenhifi.com/multimedya/necvox-avt/araca-ozel-multimedya/723-necvox-dvn-p-1084-ford-fiesta-platinum-navigasyonlu-multimedya.html bu anaünite olarak nasıldır

kullanmadığım için bişy diyemiyorum.

• quote:

quote:

quote:

hocam linkteki set nasıldır
    http://www.atakantuning.com/Profesyonel-Komple-Set-Ismail-Berkeden-Kicker-M-Acoustic,PR-1568.html

daha önce tecrübe etmediğim parçalar var içinde. kicker kss 165 örneğin. bu sistemi alırsanız da orjinal teybe taktırırsanız massive msh 01 kullanın.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• ecrasniann kullanıcısına yanıt
    usta bu işlerden az çok anlayan arkadaşla kendizmizce sistem parçaları seçtik sence nasıl fikir verirsen sevinirim;

mid::candence cvl 84 yada jameson js 652spl

sub:cadance fxs600 750rms

mono anfi:edison1100d siyah seri

stereo anfi: alphasonic 5 kanal mavi seri

kablo set:cadance
  • quote:

usta bu işlerden az çok anlayan arkadaşla kendizmizce sistem parçaları seçtik sence nasıl fikir verirsen sevinirim;

mid::candence cvl 84 yada jameson js 652spl

sub:cadance fxs600 750rms

mono anfi:edison1100d siyah seri

stereo anfi: alphasonic 5 kanal mavi seri

kablo set:cadance

mrb, 5 kanal anfiyi oraya hiç koymayın, jamesonun yanına yaklaşmayın.

siz ses kalitesini yönelik mi , ses şiddetine göre mi sistem istiyorsunuz, önce bunu netleştireceksiniz. yukarda bahsettiğiniz cadence cvl 84 ve cadence subu spl(ses şiddeti) için kullanılır, anladığım kadarıyla spl istiyorsunuz, yani yüksek ses. yüksek ses istiyorsanız sırayla gideceğiz.

teyp orjinal kalacaksa massive msh 01 kesinlikle alınacak bunu unutmayın.

ön kapılara Cadence tx6

arka pandizota 1 takım Cadence Cvl 84 spl açısından güzel olur.

subwoofer Cadence fxs 600 olur.

2 adet anfi olacak.

mid anfisi Qline 110.4. cadence tx 6 lara cvl 84 lere yüklendiiniz kadar yüklenmeyin, front gain kısık olsun reara göre, yoksa tx 6 lar yanabilir.

sub anfisi Qline 1200.1 olur.

tiz yeterli gelmezse arka pandizota cadence cvlt 45 gülle tweeter eklenebilir.

aküden tek 4 awg kablo çekip , iki anfiyede ordan besleme yapılabilir. massive msh01 den 3 çift rca kablosu aracın diğer yanından anfilere kadar çekilecek bilginiz olsun.

• usta ben yuksek ses degil. net ses ve derin tonlu basd istiyorum. arkadas bu konularda bende daha ilgili onun tavsiyesini yazdm.

valla ne yapacagimi sasirdim :)

• quote:

usta ben yuksek ses degil. net ses ve derin tonlu basd istiyorum. arkadas bu konularda bende daha ilgili onun tavsiyesini yazdm.

valla ne yapacagimi sasirdim :)

o zaman her kafadan çıkan sesi dinlersen kafan daha çok karışır, sql istiyorsan cadence cvl 84 olmaz. 1. mesajda sana dls li sistem önermişim zaten, ordan devam et.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.