Şimdi Ara

3000 TL için toplama tavsiye... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
2
Favori
3.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hala önerilere açığım Özellikle anakart konusunda.
  • Bu hafta bilgisayarı topluyorum, daha ciddi modelleme işleri almaya başladım ve artık şart oldu. Son durum şu:

AMD FX X8 8350 SOKET AM3+ 4GHZ 16MB CACHE 32NN İŞLEMCI 500 TL

nVIDIA Quadro 2000 1GB GDDR5 PCI-E x16 Ekran kartı 1000 TL

Corsair Vengeance 16GB (4x4GB) DDR3 1866MHz CL9 Dual Kit PC Belleği 300 TL

ASUS M5A97 R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHZ (O.C.) USB 3.0 SATA 3.0 ANAKART 200 TL

SEAGATE 3.5" 2TB BARRACUDA SATA 3.0 64MB CACHE 7200RPM HARDDISK 210 TL

DVD RW: ASUS DRW-24B5ST 24X ± DOUBLE LAYER SATA DVD YAZICI 50 TL

OCZ 128GB VERTEX 4 SERISI SATA 3.0 SSD (560MB OKUMA / 430MB YAZMA) 340 TL

CORSAIR
    CARBIDE SERİSİ™ 400R 80PLUS 750W MidT ATX SİYAH KASA 445,00 TL

PNY VCQ2000-PB nVIDIA Quadro 2000 1GB GDDR5 PCI-E x16 Ekran kartı 990 TL iken,
    PNY VCQ450NVSX16DVI-PB Quadro NVS 450 PCIE x16, 4xDisplayPort Ekran kartı 1250 TL

Acaba 2. yi mi seçmeliyim?

• Yeğenim ve eşi de mimar. O'nlarda da benzer bir sorun vardı, Autocad dosyalarını açmakta zorlanıyorlardı. Yeni bir sistem topladık. Ancak sizin yeni işlemciye ihtiyacınız yok. İşlemciniz ne 3d studyo max'da ne de autocad'da yetersiz kalır.

3dSMax için iyi bir ekran kartı gerekir. Örneğin fiyat performans olarak 7850 alabilirsiniz. Yaklaşık 530 TL civarlarında.
    Büyük boyutlu dosyaları açmakta zorlandığınızı yazmışsınız ki bunun için SSD disk şart. 120 GB bir SSD yaklaşık 250-300 TL arasında.
    Autocad aşırı derecede Ram ister. 16GB Ram şimdilik işinizi görür kanaatindeyim. 8 Ram ekleyerek işinizi halledebilirsiniz. O da 150 TL civarında.

Ortalama 1.000 TL'ye işinizi rahat görebilecek bir güncelleme yapabilirsiniz.

Anakart ve PSU modellerini tam olarak söyleyebilirseniz daha ayrıntılı yardımcı olma imkanı bulabiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PaiMei

Bu hafta bilgisayarı topluyorum, daha ciddi modelleme işleri almaya başladım ve artık şart oldu. Son durum şu:

AMD FX X8 8350 SOKET AM3+ 4GHZ 16MB CACHE 32NN İŞLEMCI 500 TL

nVIDIA Quadro 2000 1GB GDDR5 PCI-E x16 Ekran kartı 1000 TL

Corsair Vengeance 16GB (4x4GB) DDR3 1866MHz CL9 Dual Kit PC Belleği 300 TL

ASUS M5A97 R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHZ (O.C.) USB 3.0 SATA 3.0 ANAKART 200 TL

SEAGATE 3.5" 2TB BARRACUDA SATA 3.0 64MB CACHE 7200RPM HARDDISK 210 TL

DVD RW: ASUS DRW-24B5ST 24X ± DOUBLE LAYER SATA DVD YAZICI 50 TL

OCZ 128GB VERTEX 4 SERISI SATA 3.0 SSD (560MB OKUMA / 430MB YAZMA) 340 TL

CORSAIR
    CARBIDE SERİSİ™ 400R 80PLUS 750W MidT ATX SİYAH KASA 445,00 TL

PNY VCQ2000-PB nVIDIA Quadro 2000 1GB GDDR5 PCI-E x16 Ekran kartı 990 TL iken,
    PNY VCQ450NVSX16DVI-PB Quadro NVS 450 PCIE x16, 4xDisplayPort Ekran kartı 1250 TL

Acaba 2. yi mi seçmeliyim?

Özür dilerim sistemi toparladığınızı görmemişim.

Sadece seçtiğiniz ekran kartı biraz eski teknolojide kalmış. 2 yıl önce olsa iyi bir ekran kartı diyebilirdim grafik amaçlı bir bilgisayarda ancak şu an seçtiğiniz ekran kartını önermem. 128bit bir ekran kartı seçmişsiniz. çekirdek hızı da düşük. 7850 veya üzeri bir ürün öneririm.

Ram'da kullanım amacınıza göre böyle bir sistem toplayacaksanız 32GB olabilir. Sıkıntı çekmezsiniz büyük dosyalarda.

• quote:

Orijinalden alıntı: Quarysma
    Özür dilerim sistemi toparladığınızı görmemişim.

Sadece seçtiğiniz ekran kartı biraz eski teknolojide kalmış. 2 yıl önce olsa iyi bir ekran kartı diyebilirdim grafik amaçlı bir bilgisayarda ancak şu an seçtiğiniz ekran kartını önermem. 128bit bir ekran kartı seçmişsiniz. çekirdek hızı da düşük. 7850 veya üzeri bir ürün öneririm.

Ram'da kullanım amacınıza göre böyle bir sistem toplayacaksanız 32GB olabilir. Sıkıntı çekmezsiniz büyük dosyalarda.

Teşekkür ederim yardımınız için hocam. Fakat eski teknoloji olsa bile ben daha yüksek verim alacaksam quadro'dan, neden yeni teknoloji diye daha az verim alacağım bir kartı seçmeliyim ki? Fakat zaten vatan'da quadro yoktu, paradan kısmayıp şu ekran kartını da alabilirim uzun vadeli düşündüğüm için. İndirimle birlikte 1100 TL civarında olacak. Acaba bu kart modelleme işlerinde quadro 2000'in verdiği performansı verir mi...

ASUSHD7970 DirectCU II TOP GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kartı

Vatan'da bilgisayarı toplatırken ilgilenen arkadaşın yoğun ısrarı üzerine biraz daha ucuz olan cooler master bir kasa tercih ettim, soğutmasının daha iyi olduğunu corsair'in ismi olduğu için çok ve gereğinden fazla fiyata satıldığını söyledi. Corsair 400R de içimde kaldı acaba değiştirmesem mi kasayı... Tercih ettiğim kasa şu fakat önermezseniz 400R'ye geri döneyim.

COOLER MASTERHAF 912 PLUS GX 80PLUS 750W MidT ATX SİYAH KASA

• Ekran kartında overclock yapmayacaksanız 7970 değil 7950 almanızı tavsiye ederim. Ben de zamanında 5850 yerine daha pahalı olduğu için 5870 almıştım ancak o zamanın parasıyla arada 350 TL fiyat farkı vardı. Sırf pahalıdır, elbet vardır bi hikmeti diyerek almıştım. (O zamanlar o/c filan yapmışlığım bile yoktu, bence gerek de yok zaten o işe.) Ancak yazık etmişim o kadar paraya. 7970 ile 7950 arasında 350-400 TL fark var ve sonundaki 70 rakamının o/c yapmadıktan sonra size bir hayrı olmaz.

Kasa olarak da ikisini de kullanmadım ancak marka olarak mukayese edebilirim. Corsair kasaları muazzam yapıyor. Kullandığı malzeme de kaliteli. Corsair kasaları gerçekten kaliteli. Ancak tercih sizin yine de.

Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın...
  • Vatandaki elemana katılmıyorum bu konuda. Eğer gidip sende corsair 400r yi yakından inceleme fırsatı bulursan ne kadar kaliteli bir kasa olduğunu daha iyi anlarsın. Ayrıca içindeki 750 watt psu ile birlikte vatan indiriminden aldığın zaman hiç de yüksek fiyat kategorisine girmiyor bana göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arslanbey_01 -- 14 Şubat 2013; 14:03:03 >
  • Bu işler için iş istasyonları varken oyuncular için üretilmiş pc bileşenleri tercih etmek ne kadar doğrudur bilemiyorum.düşünürseniz ilanım.bir hafta kullanın beğenmezseniz geri alacağım.

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=71500494

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anlaşıldı sanırım ben yine quadro 2000 tercih edeceğim yoğun tavsiyeler üzerine. Yine yoğun tavsiyeler üzerine corsair 400R'yi seçmedim ya dilimi eşek arıları soksun. Sipariş vermişler ama umarım değiştirebilirim, fena içimde kalacak yoksa. Üstelk cooler master'a göre daha küçük ve ağır görünümlü bir kasaydı.
  • Buda profesyoneller için üretilmiş dell notebook iş istasyonu.sıfır sayılır.

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=71215763

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakdemirci80

Bu işler için iş istasyonları varken oyuncular için üretilmiş pc bileşenleri tercih etmek ne kadar doğrudur bilemiyorum.düşünürseniz ilanım.bir hafta kullanın beğenmezseniz geri alacağım.

Teklifiniz için teşekkür ederim fakat arada 750 TL fark olmasına rağmen benim toplayacağım bilgisayardaki özelliklerden pek bir üstünlük sezemedim doğrusu. Çok anlamam bu işten yanlış anlamayın ama toplama bilgisayarın daha uygun fiyatlara geleceğini kimse inkar edemez heralde."oyun bileşenleri" seçtiğimi pek düşünmüyorum. üstelik "iş istasyonu" cilalı lafıyla haddinden fazla para ödeniyor da olabilir önerdiğiniz aletlere. Malum günümüzde bazen ürünlerin kalitesinden çok pazarlama ve satış stratejileri ön plana çıkabiliyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: burakdemirci80

Bu işler için iş istasyonları varken oyuncular için üretilmiş pc bileşenleri tercih etmek ne kadar doğrudur bilemiyorum.düşünürseniz ilanım.bir hafta kullanın beğenmezseniz geri alacağım.

Teklifiniz için teşekkür ederim fakat arada 750 TL fark olmasına rağmen benim toplayacağım bilgisayardaki özelliklerden pek bir üstünlük sezemedim doğrusu. Çok anlamam bu işten yanlış anlamayın ama toplama bilgisayarın daha uygun fiyatlara geleceğini kimse inkar edemez heralde."oyun bileşenleri" seçtiğimi pek düşünmüyorum. üstelik "iş istasyonu" cilalı lafıyla haddinden fazla para ödeniyor da olabilir önerdiğiniz aletlere. Malum günümüzde bazen ürünlerin kalitesinden çok pazarlama ve satış stratejileri ön plana çıkabiliyor.

HOCAM BEN KONUYU YENİ GÖRDÜM.. BİR GRAFİKER OLARAK DERDİNDEN EN İYİ BEN ANLARIM..
    30 dk lık işim var çıkmam lazım 30 dk sonra elinde en iyi F/P sistem olucak.. wait for me..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Morphinz -- 14 Şubat 2013; 19:09:52 >

• http://www.incehesap.com/pny-quadro-vcq4000-2gb-fiyati-21930/

buyrun quadro buldum size. Yalnız 2 GB :D Bilmem alınır mı :S 2 tane GTX 660 Twin Frozr alıp SLI yapsanız veya 2 tane 7850 cross daha iyi :D Hatta paranız bile artıyor :S Vay arkadaş, bu kadara ne gerenk var :D
  • İŞLEMCİ: INTEL Core i7 3770K Soket 1155 3,5GHz 8MB Cache 22nm
    http://www.vatanbilgisayar.com/intel-bx80637i73770k-core-i7-3770k-soket-1155-3,5ghz-8mb-cache-22nm-islemci/productdetails.aspx?I_ID=60086

Anakart: MSI Z77A-GD55 Intel Z77 Soket 1155 DDR3 2667MHz(O.C.) hdMI&DVI Anakart 283 TL
    http://www.vatanbilgisayar.com/anakart/msi-z77a-gd55-z77a-gd55-intel--z77-soket-1155-ddr3-2667mhz(oc)-hdmi&dvi-anakart/productdetails.aspx?I_ID=59266
    Anakart 2: ASUS P8Z77-V LX Intel Z77 Soket 1155 DDR3 2400MHz(O.C.)
    http://www.vatanbilgisayar.com/anakart/asus-p8z77-v-lx-p8z77-v-lx-intel-z77-soket-1155-ddr3-2400mhz(oc)sata-30-usb-30-hdmi-anakart/productdetails.aspx?I_ID=62347

KASA: CORSAIR CARBIDE SERİSİ™ 400R 80PLUS 750W MidT ATX SİYAH KASA 362 TL
    http://www.vatanbilgisayar.com/corsair-cc-9011011-750cx-carbide-serisi™-400r-80plus-750w-midt-atx-siyah-kasa/productdetails.aspx?I_ID=63473
    KASA 2: COOLER MASTER ELITE RC-371 GX Lite 700W
    http://www.vatanbilgisayar.com/cooler-master-rc-371-kwa700-elite-rc-371-gx-lite-700w-midt-atx-siyah-kasa/productdetails.aspx?I_ID=58541

RAM: CORSAIR 16GB (4x4GB) Vengeance DDR3 1600MHz CL9 Ram
    http://www.vatanbilgisayar.com/ram/corsair-cmz16gx3m4a1600c9-16gb-(4x4gb)-vengeance-ddr3-1600mhz-cl9-ram/productdetails.aspx?I_ID=57870
    RAM 2: CORSAIR 16GB (2x8GB) 16 GB DAHA ALIRIM DİYOSAN BUNU AL SLOTLARI DOLDURMA
    http://www.vatanbilgisayar.com/ram/corsair-cmz16gx3m2a1600c10-16gb-(2x8gb)-vengeance-ddr3-1600mhz-cl10-sogutuculu-dual-kit-ram/productdetails.aspx?I_ID=63141

HDD: SEAGATE 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 32MB Cache 7200Rpm Harddisk 163 tl
    http://www.sanalmarketim.com/urun/969dba633a3c7bdd808396687ceada90

SSD: OCZ 128GB Vertex 4 Serisi Sata 3.0 SSD (560MB Okuma / 430MB Yazma)
    http://www.vatanbilgisayar.com/solid-state-disk/ocz-vtx4-25sat3-128g-128gb-vertex--4-serisi-sata-30-ssd-(560mb-okuma--430mb-yazma)/productdetails.aspx?I_ID=61417
    SSD 2: KINGSTON SH103S3/120G HyperX 3K SSD 120GB Sata3 555Mb-510Mb
    http://www.sanalmarketim.com/urun/84463353555fa88a08bac82343b0babd/KINGSTON-SH103S3/120G-HyperX-3K-SSD-120GB-Sata3-555Mb-510Mb

İŞLEMCİ SOĞUTUCU: CORSAIR Hydro Serisi™ H80i VEYA H100 SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ
    http://www.vatanbilgisayar.com/sogutma-sistemleri/corsair-cw-9060008-ww-hydro-serisi™-h80i-sivi-sogutma-sistemi/productdetails.aspx?I_ID=64385
    http://www.vatanbilgisayar.com/sogutma-sistemleri/corsair-cwch100-hydro-serisi™-h100-sivi-sogutma-sistemi/productdetails.aspx?I_ID=57748#allImages

ŞİMDİ GELDİK ASIL MEVZUYA!!
    GPU: Ben PN2000'i önermiyorum artık miadı dolu.. Aşağıda önerdiğim kartı al ama TR fiyatları çok uçuk. O nedenle Amazon'dan 1000 tl seviyesinde getirtebilirsin
    http://www.eksenbilgisayar.com/urun/pny-quadro-4000-2-gb-gddr5-ekran-karti---vcq4000-pb.aspx?ref=akakce&v=1.24.4&ttype=Details#pt

Çok aşırı bir GRAFİK TASARIM işin yoksa. QUADRO kart alma!... 670'de işini görücektir tasarımda.
    Bana üzerinde çalıştığın Poligon sayısı veya programlar hakkında detaylı bilgi verseydin ona göre kesin bir öneride bulunabilirdim.
    AMA KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE AMD KART ALMA GRAFİKTE HİÇ BİR HALTA YARAMAZ!!!.

• @Quarysma

Hocam o kadar uçmayayım ben

@Morphinz

Yani üstat öyle inandırıcı geldin ve öyle bir liste koydun ki önüme, son darbeyi indirdin zaten karışmış kafaya AMD sistem düşünürken komple İntel'e döndük iyi mi... Ne olur beni söylediğiniz sistem konusunda ikna edin de alayım artık, düşünmekten kıyaslama yapmaktan sıkıldım. Neden AMD'ye çamur attınız? Çalıştığım sağlam poligon sayılı bir dosyaya bakıp söyleyeceğim. Yardım bekliyorum sizden.

• quote:

@Quarysma

@Morphinz

Yani üstat öyle inandırıcı geldin ve öyle bir liste koydun ki önüme, son darbeyi indirdin zaten karışmış kafaya AMD sistem düşünürken komple İntel'e döndük iyi mi... Ne olur beni söylediğiniz sistem konusunda ikna edin de alayım artık, düşünmekten kıyaslama yapmaktan sıkıldım. Neden AMD'ye çamur attınız? Çalıştığım sağlam poligon sayılı bir dosyaya bakıp söyleyeceğim. Yardım bekliyorum sizden.

Hocam Nvidia ve İntel yazılım konusunda amd'den hem ilerde hemde daha avantajlı..
    AMD'nin en iyi işlemcisi intel'in orta seviye işlemcisine denktir.
    İntel + Quadro sistemde diğer kurucağınız sistemlerde işlemcinin hesaplıyıcağı şeyler Quadro'nun üzerine atılarak iş paylaşımı yapıldığından dolayı hiç bir bileşen bu 2 li kadar iyi performans veremez..
    Ayrıca intel + Quadro tarafında support'a attığınız bir mail direk olarak size özel çözümlerle cevaplanır.. Gerekirse size özel yama çıkartır. Ama sizi yarı yolda bırakmaz PNY firması.

QUADRO için TR'de attığım link en iyi fiyatı sunuyor... Fakat Amazon vb. sitelerden daha ucuza almanız mümkün.. Zaten bu kartlar hemen bozulan kartlar değil o nedenle sıkıntı yaratmaz.
    Siz kulağınızı herkeze kapatın ve beni dinleyin...
    Bu sistemden daha iyisi bu fiyata kurulamaz

• quote:

Orijinalden alıntı: Morphinz

quote:

@Quarysma

@Morphinz

Hocam Nvidia ve İntel yazılım konusunda amd'den hem ilerde hemde daha avantajlı..
    İntel + Quadro sistemde diğer kurucağınız sistemlerde işlemcinin hesaplıyıcağı şeyler Quadro'nun üzerine atılarak iş paylaşımı yapıldığından dolayı hiç bir bileşen bu 2 li kadar iyi performans veremez..
    Ayrıca intel + Quadro tarafında support'a attığınız bir mail direk olarak size özel çözümlerle cevaplanır.. Gerekirse size özel yama çıkartır. Ama sizi yarı yolda bırakmaz PNY firması.

QUADRO için TR'de attığım link en iyi fiyatı sunuyor... Fakat Amazon vb. sitelerden daha ucuza almanız mümkün.. Zaten bu kartlar hemen bozulan kartlar değil o nedenle sıkıntı yaratmaz.

Grafikerim dediniz ve aklıma öyle yatan bir sistem kurdunuz ki direk listeyi alıp yarın sipariş versim geldi zaten

Az önce baktım çok dandik bir çalışmam 750.000 poligon. En son yaptığım cami modellemesi iş yerinde kaldı hiç bakmadım fakat sanırım 2 milyonun üzerindedir poligon sayısı çünkü i7 2.8 ghz 8 gb ram'li makina kasım kasım kasıyor bazen.

Peki önerdiğiniz sistem toplam ne kadara geliyor bazı sayfaları açamadım da... Benim litimim toplam maksimum 3200-3300 TL Eğer quadro 4000'e bu meblağ ile bütçem yetebilecekse alırım gözümü kırpmadan. Çünkü kendimi geliştirip orta seviye işler yapmak istiyorum modelleme konusunda, ufak tefek işler sürekli alıyorum. Fakat sağlam işleri de kaçırmak istemeyeceğimden PC'nin de sağlam olması lazım.

• INTEL CORE I7 3770K SOKET 1155 3,5GHZ 8MB CACHE 22NM İŞLEMCI 972TL
    MSI Z77A-GD55 INTEL Z77 SOKET 363TL
    CORSAIR CARBIDE SERİSİ™ 400R 80PLUS 750W 481TL
    CORSAIR 16GB (2X8GB) VENGEANCE DDR3 1600MHZ 290TL

1560TL %25 indirimle

arta kalan paranla quadro çıktığında quadro K3000 alırsın zaten K5000 ile çok büyük farkı olmayacakmış aynı ilemcinin kırpılmış versiyonu olacakmış.
    Ram'i 2*8 aldım ki olur da ileride çok büyük projelerde çalışırsın 32GB ihtiyacın olabilir.
    3930K diyenlere pek bakma benchlerde o kadar fark yok %5 3dmax benchte ama çok tuzlu.
    Sorun olursa PM
  • quote:

quote:

quote:

@Quarysma

@Morphinz

Grafikerim dediniz ve aklıma öyle yatan bir sistem kurdunuz ki direk listeyi alıp yarın sipariş versim geldi zaten

Az önce baktım çok dandik bir çalışmam 750.000 poligon. En son yaptığım cami modellemesi iş yerinde kaldı hiç bakmadım fakat sanırım 2 milyonun üzerindedir poligon sayısı çünkü i7 2.8 ghz 8 gb ram'li makina kasım kasım kasıyor bazen.

Peki önerdiğiniz sistem toplam ne kadara geliyor bazı sayfaları açamadım da... Benim litimim toplam maksimum 3200-3300 TL Eğer quadro 4000'e bu meblağ ile bütçem yetebilecekse alırım gözümü kırpmadan. Çünkü kendimi geliştirip orta seviye işler yapmak istiyorum modelleme konusunda, ufak tefek işler sürekli alıyorum. Fakat sağlam işleri de kaçırmak istemeyeceğimden PC'nin de sağlam olması lazım.

http://www.vcsfilm.com ' da çalıştığım zamanlar bu sistem benzeri bir sistemde 16 milyon poligonluk bir projeyi rahatlıkla çözebiliyordum.
    Söylenicek çok fazla birşey kalmadı sanırım

Sistem fiyatına gelirsek CPU+BOARD+RAM+KASA+SSD Vatan'da haftasonu %25 indirim ile 1637 TL
    GPU: 1728 TL
    TOPLAM: 3365 TL.
    H100 soğutucuyu eklemedim aslında çokda gerek yok şimdilik O.C yapmayacağınız için çok fazla ısınmaz..
    Ama bana kalırsa ilerde H100 veya sağlam bi Havasoğutma sistemi ile O.C yapıp çok iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.
    ANCAK biliyorsunuz bir grafikerin en önemli isteği stabilitedir. O nedenle hiç O.C yapmasanda bu sistem seni götürür

• quote:

http://www.vcsfilm.com ' da çalıştığım zamanlar bu sistem benzeri bir sistemde 16 milyon poligonluk bir projeyi rahatlıkla çözebiliyordum.
    Söylenicek çok fazla birşey kalmadı sanırım

Sistem fiyatına gelirsek CPU+BOARD+RAM+KASA+SSD Vatan'da haftasonu %25 indirim ile 1637 TL
    GPU: 1728 TL
    TOPLAM: 3365 TL.
    H100 soğutucuyu eklemedim aslında çokda gerek yok şimdilik O.C yapmayacağınız için çok fazla ısınmaz..
    Ama bana kalırsa ilerde H100 veya sağlam bi Havasoğutma sistemi ile O.C yapıp çok iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.
    ANCAK biliyorsunuz bir grafikerin en önemli isteği stabilitedir. O nedenle hiç O.C yapmasanda bu sistem seni götürür

Size ne kadar teşekkür etsem azdır. Şimdi ikna ettiniz işte Demek ki artık bizim camiyi ekranda döndürürken minareleri "display as box" lamak zorunda kalmayacağım

O.C yapmayı düşünmüyorum hocam sanıyorum ki gerek de kalmayacak. O nedenle önerdiğiniz sisteme bir soğutucu tavsiyesi alayım sizden son olarak.

Bir de bu amazon'un olayı nedir ki bu kadar ucuza veriyorlar ürünleri? Az önce baktım i7 3770k + quadro 4000 + win7 2000 lira idi.

@Lazeran

Teşekkürler hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PaiMei -- 14 Şubat 2013; 23:21:22 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.