Şimdi Ara

## 3 Çekirdekli AMD Phenom 8600'ün Bazı Test Sonuçları ## (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
3.804
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • biraz ümit verici oc performansıda intelle yakın olursa tutulur
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dahaka90

quote:

Orjinalden alıntı: KYSER

E8400 le başedemez değilmi???

Başetmesini istemiyorsun galiba.

zaten e8400 e rakip cikartmiyorlardir o islemci phenomlari bile geciyor diye hatirliyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: tokatli6061

32,625 sn süper pi testi sonucu. 1m içinse x2'den farkı yok everestin testlerine göre durumu iyi sayılır.biraz daha sabır

Benim 64$'lık E2160 overclocklu haliyle bunun neredeyse her testte geçildiği E6700'ü neredeyse her testte tokatlıyor...

Phenomları çok bekledim bende ama görünen açık: Ölü doğum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdarix -- 24 Ocak 2008; 18:54:44 >
  • Daha karar vermek için erken çıksın bakalım ama ben pek umutlu değilim inşallah iyi olur!!!
  • Arkadaşlar umarım başarılı olur yoksa ortalık tamamen İNTEL e kalacak buda pek hoş olmasa gerek.
  • quote:

Orjinalden alıntı: serdarix

quote:

32,625 sn süper pi testi sonucu. 1m içinse x2'den farkı yok everestin testlerine göre durumu iyi sayılır.biraz daha sabır

Benim 64$'lık E2160 overclocklu haliyle bunun neredeyse her testte geçildiği E6700'ü neredeyse her testte tokatlıyor...

E2160 oc li diyorsun. ona bakarsan bende 4000+ ile bir sürü işlemciyi geçiyorum. Ama arada bir fark var o da ben bunu 80 dolarlık anakartla da yapabiliyorum. Sen Extrem anakarta E2160 takmışsın ocz reapper ram takıp işin esprisini kaçırmışsın. İlerde q serisi gibi planın var herhalde.

• arkadaşlar geçen de yazdım yine böyle bir konuda...

acaba program üreticileri programlara 3 çekirdek desteği yapacak mı??

ya da 4 çekirdek desteği olan bir program 3 çekirdeğin 3'ünü de çalıştırabilecek mi???

yoksa bu iş de 64bit ya da dx10.1 olaylarına döner mi???

bu konuda bir fikri ya da görüşü olan var mı???
  • quote:

Orjinalden alıntı: Uzaktan Kumandan

arkadaşlar geçen de yazdım yine böyle bir konuda...

ya da 4 çekirdek desteği olan bir program 3 çekirdeğin 3'ünü de çalıştırabilecek mi???

coklu cekirdek destekli programlar cıkıcak ilerde buna oyunlarda dahil yani 2 cekrideğin varsa 2 side calıscak 3 tane ise 3 ü 4tane ise 4 ü 8 tane ise 8 ii calısacakk(8 taneyi abartım heralde yaw)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Trecc11 -- 24 Ocak 2008; 20:56:27 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: tımestop

coklu cekirdek destekli programlar cıkıcak ilerde buna oyunlarda dahil yani 2 cekrideğin varsa 2 side calıscak 3 tane ise 3 ü 4tane ise 4 ü 8 tane ise 8 ii calısacakk

yani çoklu çekirdek desteği olunca çekirdek sayısı fark etmiyor mu??

ben bu işin 2 çekirdek destekli programlar, bunu bir üstü 4 çekirdek destekli programlar gibi ayrı ayrı olduğunu düşünüyordum...
  • walla ben bi kaç yerde okumustumm coklu cekırdek desteginde cekırdek sayısı farketmıyor diye
  • quote:

Orjinalden alıntı: Uzaktan Kumandan

arkadaşlar geçen de yazdım yine böyle bir konuda...

Yanlış biliyorsun mesela crysis 4 çekirdek destekli yani işlemciye 4 thread yolluyor işlemesi için, işlemcin tek çekirdek olsada 4 thread'ı işleyebiliyor thread'tan thread'a atlayarak,3 çekirdekli işlemcide 4 threadı aralarında bölüşerek işler tabiiki 4 çekirdek kadar performanslı olmaz ama sonuçta işlemciyi %100 sömürür.

• bu işlemcini o/c potansiyeli nasıl olacak acaba.. bide o/c potansiyeli yüksek olursa yok satar. o/c düşük olursa amd için bir hüsran daha olur bence..
  • umarım AMD bu 3 çekirdek olayıyla büyük bir çıkış yaparda intel bu sayede bazı 4 çekirdekli modellerin fiyatlarını düşürür... q9300 gibi özellikle bu işlemci süper... Hadi AMD bastırda iyice düşsün şu intelin işlemci fiyatları...
  • quote:

Orjinalden alıntı: mtepe82

bu işlemcini o/c potansiyeli nasıl olacak acaba.. bide o/c potansiyeli yüksek olursa yok satar. o/c düşük olursa amd için bir hüsran daha olur bence..

B2 revizyonların hızaşırtma özelliklerinin çok iyi olacağını sanmıyorum. Esas önemli olan AMD nin 3 çekirdekli işlemcilerdeki fiyat politikası.
  • arkadaslar ben numaralari okuyamadim, aslinda hic bisi okuyamadim
  • Asıl tırstığım nokta AMD'nin B3 revizyonun da yeni bi ertelemeye gitmesi
  • quote:

Orjinalden alıntı: ilkercom

quote:

quote:

E2160 oc li diyorsun. ona bakarsan bende 4000+ ile bir sürü işlemciyi geçiyorum. Ama arada bir fark var o da ben bunu 80 dolarlık anakartla da yapabiliyorum. Sen Extrem anakarta E2160 takmışsın ocz reapper ram takıp işin esprisini kaçırmışsın. İlerde q serisi gibi planın var herhalde.

Sen benim sisteme bakma hocam benimki tahmin ettiğin gibi Q serisi işlemciyi bekliyor. 100$'lık anakartla E2160'ı pekala min. 3.0Ghz'de yani tabiri caizse default hızda çalıştırabilirsin stok fanla ;)

Intel'e Prescott sonrası acayip kıldım o yüzden Core2 almayıp Phenomları bekledim ama Phenomlar şu fiyatlarla bana göre dönüp bakılmayacak işlemciler. Ayrıca Intel de E2160 ile kendisini hafiften unutturmayı başladı ama Amd biraz kıpırdansın tercihim hep ondan yana olur, çünkü Prescott denen ısıtıcıya zamanında 180$ vermiştim...

• fiyatı cazip olursa ben de B3 revizyonu tercih edenlerden olacağım.
  • Her çıkan platforma hemen zıplamamak lazım Phenom şu an sorunlu ama çok da kötü değil. Fakat fiyatına oranla intel daha iyi işler yapıyor. O yüzden beklemekte fayda var. İlerde bir spider bende düşünüyorum.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ilkercom

quote:

quote:

Sen benim sisteme bakma hocam benimki tahmin ettiğin gibi Q serisi işlemciyi bekliyor. 100$'lık anakartla E2160'ı pekala min. 3.0Ghz'de yani tabiri caizse default hızda çalıştırabilirsin stok fanla ;)

Intel'e Prescott sonrası acayip kıldım o yüzden Core2 almayıp Phenomları bekledim ama Phenomlar şu fiyatlarla bana göre dönüp bakılmayacak işlemciler. Ayrıca Intel de E2160 ile kendisini hafiften unutturmayı başladı ama Amd biraz kıpırdansın tercihim hep ondan yana olur, çünkü Prescott denen ısıtıcıya zamanında 180$ vermiştim...

Amd kıpırdansa senin anakarta yazık olcak

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.