Şimdi Ara

3.600 TL'ye MSİ AEGİS mi toplama pc mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi akşamlar. Bugün veya yarın oyuncu bilgisayarı için son kararımı vereceğim ancak toplama pc işini hiç bilmediğim için hazır bilinen markalarınkini araştırdığımda kafama en yatan msi aegis 004 olan modeli geliyor.http://www.hepsiburada.com/msi-aegis-004eu-intel-core-i5-6400-2-7ghz-3-3ghz-8gb-1tb-128gb-ssd-masaustu-bilgisayar-pm-bd602329

Sizce bunun yerine toplama pc mi daha avantajlı? Üzerine ek bir bileşen koyup 3.600'lük bütçemle sistemi daha da yüksek tutabilecek toplama pc yapma şansım var mıdır?

Konuyu açıyorum sonuçta ciddi bir para vereceğim. İkilemde kalmamın en büyük nedeni internette hep "o paraya daha iyi toplama pc yapılır" diye yazanlardan dolayı. Yardımcı olabilen, yol gösterebilen birisi olursa çok makbule geçer.

• Dark N10 USB 3.0, 5x12cm Fan, Fan Kontrolcülü, Pencereli ATX Kasa (DKCHN10)

Sandisk Ultra II 480GB 550MB-500MB/s Sata 3 SSD (SDSSDHII-480G-G25)

Kingston HyperX Black 8GB 2400MHz DDR4 Ram HX424C15FB2/8

Intel Kaby Lake Core i5 7500 3.4GHz 6MB Cache LGA1151 İşlemci

MSI GAMING X Amd Radeon RX 480 8GB OC 256Bit GDDR5 (DX12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı RX 480 GAMING X 8G

MSI B250M GAMING PRO Intel B250 2400MHz DDR4 Soket 1151 mATX Anakart

Nagas AO500 500W APFC 80+ Bronze 12cm Fanlı Power Supply

Hepsiburada fiyatı 3900, sinerji.org dan parçaları bulup siparişi hazır kasa olarakda alabilirsiniz. Seçtiğiniz kasayla performans açısından yarı yarıya fark edeceğini düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • OCEANIAN kullanıcısına yanıt
    Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    Mesajınız için teşekkür ederim. Demin bende @Lana-Del-Rey ile konuştum kendisi de böyle bir sistem yapabilirsin diye yazdı:

B250
    7500
    2X8 DDR4 Ram
    120 GB SSD
    1TB HDD
    RX 480

Belki az sonra son kararımı verip sistemi hazır edebilirim. Sizin verdiğiniz sistem de güzel, burada alacağım yardım sayesinde en azından boş yere markaya çar çur etmek zorunda kalmayacağım, başka önerdiğiniz bir şey olursa veya "şöyle olsa daha iyi olurdu" diyeceğiniz, yorumlara açığım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amedra

Mesajınız için teşekkür ederim. Demin bende @Lana-Del-Rey ile konuştum kendisi de böyle bir sistem yapabilirsin diye yazdı:

B250
    7500
    2X8 DDR4 Ram
    120 GB SSD
    1TB HDD
    RX 480

Belki az sonra son kararımı verip sistemi hazır edebilirim. Sizin verdiğiniz sistem de güzel, burada alacağım yardım sayesinde en azından boş yere markaya çar çur etmek zorunda kalmayacağım, başka önerdiğiniz bir şey olursa veya "şöyle olsa daha iyi olurdu" diyeceğiniz, yorumlara açığım.

Arkadaşın attığı sistem fena değil. Lakin PSU felaket ve kelimenin tam anlamı ile çöp.

Ben size komple itopyadan bu sistemi öneririm :

Bütçenizi 200 TL kadar aşıyor fakat pişman etmez güzel bir sistem.

• İnventus'tan Rx 480'li;

Toplam Fiyat : 4.070,94 TL.

Ebrar'dan Gtx 1060'lı.

Benim tavsiyem İnventus olan Rx 480'li sistemi almanız. Hem parçalar gayet güzel ve sağlam. Anakart+kasa+güç kaynağından kısılıp Corsair, Zalman'ın birkaç alt kademe modellerinden de tercih edilir ise fiyat daha da düşer. Pek gerek yok ama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 21 Şubat 2017; 5:03:19 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bence 1060'lı sistem topla: 3.600 TL'ye MSİ AEGİS mi toplama pc mi?
  • O fiyata daha iyisi toplanabilir:

İşlemci: Intel Core i5-7600 6MB 3.5 Ghz 1151
    Ekran Kartı: Zotac GeForce GTX1060 AMP! Edition 6GB GDDR5 192Bit

(( Buraya bir not eklemem gerek, ekran kartı "gtx 1060 - 6 gb" olmak üzere marka olarak MSI, ASUS, EVGA, ZOTAC, GIGABYTE gibi markalardan en ucuzu hangisiyse onu tercih etmen daha iyi olur, bu markalar arasında siteden siteye fiyat değişikliği olabilir, benim baktığım sitede Zotac en ucuzu iken, kiminde Gigabyte g1, MSI falan daha ucuz olabiliyor. Bu markalar arası kalite farkı yok diyebilirim, Zotac'a karşı biraz yorumlarda önyargı görebilirsiniz ama kesin konuşmayayım istersen kullanıcı yorumlarına da göz atabilirsin ))

Ram: Kingston HyperX S 16GB(2x8GB) DDR4 2400Mhz CL12 (HX424C12SB2K2/16)
    Anakart: MSI H270M Bazooka D4 2133Mhz mATX 1151
    Harddisk Western Digital Blue 1TB 64MB 7200Rpm (WD10EZEX)
    Güç Kaynağı: Zalman ZM600-LX 600W 120mm Fanlı Güç Kaynağı
    Kasa: Zalman Z3 Plus Mid Tower Kasa/Siyah

SSD duruma göre eklenebilir toplam fiyat bu şekilde 3500-4000 arası tutuyor tam ne tutar bilmiyorum baktığın yerlere göre hesaplamaları sen yaparsın. Hatta rami de 16'dan 8 gb'a düşürebilirsin şu an için 8 de yeter SSD eklersin artan parayla.

• techniquest35 nickli arkadaş çok güzel sistem hazırlamış, sadece anakartı alt linkteki modeli olarak değiştirerek alın derim.

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=8211
  • techniquest35 kullanıcısına yanıt
    Son kararımı vermek üzereyim, sizin dediğinizle biraz daha kendimi sıkıştırıp inventus'tan rx 480'li olanı düşünebilirim başka bir şey yok değil mi değişecek veya şöyle olursa daha iyi olur veya buna gerek yok bir düşüğünü alabilirsin diye önerdiğin.

Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ydagli42

Bence 1060'lı sistem topla: 3.600 TL'ye MSİ AEGİS mi toplama pc mi?

zaman geçtikçe amd daha iyi oluyor ben sistem toplayacağım için baya araştırdım kesilikle rx480 8gb şu anda 1080p 60fps için en iyi kart

• Amedra kullanıcısına yanıt
    buşekilde parçalar dışında ayriyetten güzel de bir teması oldu kasanın ve bileşenlerin. Ha daha düşük isterseniz elbet te var. Anakart cephesinde H270M Bazooka alırsınız 162 TL. oradan kâr edersiniz. Kasayı da ZALMAN Z3 PLUS Black 600LX Fan Kontrollü USB3.0 Pencereli yaparsanız oradan da 163,85 TL. kâr edersiniz. Bu kâr ettikleriniz ile + 1 adet daha 8Gb Ram ilâve edip 16Gb Ram yaparsınız. Ve ya Ram yerine Ssd'yi 240-250Gb falan yaparsınız. Tabii bu karar sizin. Bu yazdığım anakartları da alsanız diğer pahalı olanı da alsanız performans anlamında bir şey değişmez zaten. Belki 1-2 ufak performans katkısı o kadar. Bir de anakart,kasa ve psu dayanıklılığı da var tabi. Ayriyetten Lx psu aktif-pfc ama 80+ değil. Kısaca bu şekilde yapıp ekstra olarak ram de almazsanız daha ucuza gelir sistem. Ama ben olsam 300 TL. için daha alt kademe malzemeleri almazdım. Yani bütçe çıkabiliyorsa tabii ki. Çoğu arkadaşın bütçesi çıkışmıyor bu yüzden bu ürünleri de öneriyoruz zaten. Aralarında performans anlamında fark oluşmayacak çünkü. Bütçe el vermiyor ise uygun fiyatlı olanlar da tabii ki tercih edilir, problem olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 21 Şubat 2017; 9:27:02 >

• 01 - Ekran Kartı : GTX 1060 6GB, (6GB 1060, RX 480 ve 3GB 1060'dan daha performanslıdır.) . fiyatına bak

02 - İşlemci : Intel Core i5 7500 kaby lake

03 - Anakarat : MSI B250M PRO-VDH Intel B250 Soket 1151 DDR4 2400MHz, Asus, Gigabyte, Msi gibi markaların H110 / B250 / H270 yongalı anakartlarını alabilirsiniz.

04 - Bellek : GSKILL 8GB RipjawsV Kırmızı DDR4 2400MHz CL15 1.2V Single Ram, GSKILL, KINGSTON, CORSAIR, CRUCIAL gibi markaların en hesaplı DDR4 BELLEKlerini alabilirsiniz.

05 - SSD : Crucial 275GB MX300 Serisi Sata 6.0Gb/s Internal SSD (Okuma 530MB / Yazma 500MB)
    veya
    05 - 120GB SSD . + . HDD (Depolama) : 3.5" 1TB 7200Rpm 64MB Cache,

06 - Kasa : 450/500W PSU'lu, (12V kanalından 380W güç verebilen PSU, arka (egzoz) fanı (yuvası) 12 cm olan KASA) PSU ve Kasa'yı ayrı ayrı alabilirsiniz.

3600 tl ye en ideal sistem

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=6205 ZALMAN ZM-Z1
    http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=6970 corsair 450W 80+

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Münebbih -- 21 Şubat 2017; 11:37:8 >

• Rx480 yerine GTX1060 6 GB tavsiye ediyorum, bir de 50 lira maksimum da 100 lira fark için i5 7500 alma, i5 7600 tavsiyemdir.
  • Spam yapıyormuş gibi olacağım kusura bakmayın ben de bir arkadaşa 3500-3600 civarına bir şeyler topluyordum Ebrar'da şu listeyi yaptım az önce;

Ram 8 gb ve SSD eklemedim.

Listede ekran kartı MSI yerine Gigabyte Windforce yapılırsa bir 100-115 lira civarı daha kâr yapılabilir ama ben kendim kullandığım gtx970'den dolayı Gigabyte'tan ağzım yandı onu da belirteyim.

Bir şey daha sormak istiyorum bu MSI Armor modeliyle normal Gaming X ve Z modelleri arasında ne gibi bir fark var? Armor modeli çok mu sesli?

• Yıllanmış Şarap misali.
  • ydagli42 kullanıcısına yanıt
    Aynen

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Demin Yazıcıoğlu'na gittim gnd bilişimden ilgili arkadaşlar sağolsunlar bayağı ilgi gösterdiler. Şimdi 4.000 liraya kadar toplamada çıkarsam diğer ek klavye mouse profesyonel kulaklık alamayacağım bu nedenle şöyle bir grafik çıkardılar. Burada paylaşım yapan arkadaşların da sistem tercihlerini beğendiler hatta techniquest arkadaşın dediği gibi rx480'li önerdiler.

Sizce böyle bir sisteme ne diyorsunuz arkadaşlar. Merak etmeyin ben sağdan soldan öğrenmeyi de istiyorum yine ne denirse densin sizin fikriniz benim için gerçekten çok önemlidir.

Bana tercih ettikleri sistem:http://i.hizliresim.com/1LjZgA.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Amedra -- 22 Şubat 2017; 20:11:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Amedra

Demin Yazıcıoğlu'na gittim gnd bilişimden ilgili arkadaşlar sağolsunlar bayağı ilgi gösterdiler. Şimdi 4.000 liraya kadar toplamada çıkarsam diğer ek klavye mouse profesyonel kulaklık alamayacağım bu nedenle şöyle bir grafik çıkardılar. Burada paylaşım yapan arkadaşların da sistem tercihlerini beğendiler hatta techniquest arkadaşın dediği gibi rx480'li önerdiler.

Sizce böyle bir sisteme ne diyorsunuz arkadaşlar. Merak etmeyin ben sağdan soldan öğrenmeyi de istiyorum yine ne denirse densin sizin fikriniz benim için gerçekten çok önemlidir.

Bana tercih ettikleri sistem:http://i.hizliresim.com/1LjZgA.jpg

Hocam ben önerdikleri o resimdeki sistemi kesinlikle beğenmedim o kadar para verip de Hi Level marka ram ve SSD almazdım ben(hele hele masaüstünde SSD kalitesi daha bir önem arz ediyor bence) G-Skill falan alabilirsin ucuz istiyorsan genelde en ucuzu o marka oluyor, ayrıca 3500 liralık bütçeye i5-7600 yakışır bunu daha önce de söyledim, 7400 ve 7500'de "yanlış hatırlamıyor isem" teknolojik olarak birkaç eksik vardı 7600'e göre bir de yarın öbür gün ekran kartını gtx1070 falan yaparsan daha rahat edersin. Fiyat olarak 7400, 7500 ve 7600 arasında gerçekten çok az bir fark var ve bence bu farka değer. Ben zaten sistem tavsiyemi üstte yapmıştım, son karar senin tabi. Ben şahsen işelmciyi 7600 yapmak için gerekirse SSD'den feragat ederdim onun acelesi yok.

Ayrıca Toshiba harddisk yerine WD Blue ya da Seagate Barracuda tavsiye ederim, doğruya doğru bu biraz ezbere olacak harddisklerde şahsen Samsung, Seagate ve WD dışında pek bilgim yok, forumdaki genel kanı üzerine ben WD veya Seagate diyorum.

Ayrıca tek modül ram koymaları da gereksiz.

• Amedra kullanıcısına yanıt
    Profesyonel mouse,klavye,kulaklık vs. bunlara 500 TL.nın yeteceğini pek sanmıyorum. Giriş seviyesi ürünler alırsanız yetebilir. Ama kalkıp ta rivall 300dü,logitech g502ydi,zowie fkydı ec2a dı , hyperx cloud 2 kulaklıktı vs bunlara benzer ürünler almayı düşünüyorsunuz geri kalan 500 TL. ile bu pek mümkün değil.

Bu arada listeye gelecek olursak; Ssd Hi-Level baştan bitik. Ram soğutucusu olmayan yine Hi-Level, tek iyi yanı chipini Samsung'un üretmesi. İşlemci düşük, anakart ise yüksek fiyatlı konulmuş. 3Gb Gtx 1060 pek performanslı değil. 6Gb Gtx 1060'ın gerisinde kalıyor performans ve vereceği fps bakımından. Psu ise Le serisi 12V kanalı çift ve 80+ verimliliği bulunmuyor.

-----------------------------

ve ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 22 Şubat 2017; 21:29:30 >

• techniquest35 kullanıcısına yanıt
    Bana önerilen klavye, mouse, kulaklık buydu;

Techniquest hocam ilgin alakan için minnettarım son dediklerini dikkate alacağım, senin önerdiğin sistemi hazırladıktan sonra biraz daha feragat edip diğer bileşenleri klavye mouse vs ayarlayacağım artık.

Şu gösterdiğin kafama yattı hakikaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Amedra -- 22 Şubat 2017; 22:43:7 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.