Şimdi Ara

3.5' Sata HDD'yi USB'ye Dönüştürmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
9.786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar merhaba, başlıktan da anlayacağınız üzere elimde 1 TB'lık 3.5" Sata HDD var. Daha önce güvenlik kamerası kayıt cihazının içerisindeydi ve şu anda kullanılmıyor. Ben bunu taşınabilir olarak kullanmak istiyorum. İnternette 2.5" HDD'leri USB'ye dönüştüren çok fazla alet var ancak 3.5" HDD'leri dönüştüren aleti bulamadım, var ancak çok pahalı. 2.5" HDD dönüştürücü kablosu ile bunu başarabilir miyim?

• 3.5 diskler için disk kutuları adaptörlü oluyor çünkü usb üzerinden gelen enerji 3.5 diskleri çalıştırmak için yetersiz.

Yani 2.5 diskler gibi usb üzerinden direk çalıştıramazsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 20 Mart 2018; 21:39:41 >

• Usb 3.0 üzerinden veri aktarımı yapmak istiyorsanız.

https://urun.n11.com/tasinabilir-disk-aksesuarlari/25-35-sata-3-usb-30-harici-harddisk-hdd-kutusu-5130p-disk-hard-P207253871

Usb 2.0 üzerinde veri aktarımı yapmak istiyorsanız.

https://urun.n11.com/dvd-ve-hdd-kasalari/usb-20-hdd-kutusu-harddisk-kutusu-sata-35-P223277215

Diskin modeline ve bağlayacağınız bilgisayarın usb 3.0 desteğine göre usb 3.0 ile 100 mb/s veri aktarım hızlarına ulaşılabilir, usb 2.0'da maksimum 25-30 mb/s hızlar olur, o yüzden usb 3.0 kutular daha pahalı.

• teşekkür ederim, 2.0 olanı aldım deneyeceğim eğer çalıştırırsa ileriki zamanlarda 3.0 olanı da alacağım
  • kutu veya çevirici dock almalısınız.. ama çok kalabalık ve ağır oluyor.

bence onu sat. 2,5 inç al. ona da kutu al.

bir de ben 3,5 kutu tavsiye etmiyorum. voltaj dalgasına hard diskin içini bile yakıyor..

veriler tehlikeye giriyor.
  • Merhabalar. Ben de mecburi olarak böyle bir durumla karşı karşıya kaldım. Hdd'nin içini görüntülemem gerek. Kablom, adaptörüm var. Laptopa taktığımda yeni aygıt eklendi diyor ama bilgisayarda bir aygıt gözükmüyor. Ne yapmam gerekiyor? İlla o okuyucu kutular mı gerek?
  • ihsanasl İ kullanıcısına yanıt
    Bilgisayar -(Sağ Tık) - Yönet - Disk Yönetiminde Görünüyor Mu? Görünüyorsa HDD'yi normal görmek için formatlaman gerekebilir. Fazla da Bilgim Yok Ama.
    Benim elimde eskiden kalma Samsung HD161HJ 3.5" Sata'lı Hdd var. Dizüstüye bağlıcam. Dönüştürücü arıyorum. İnternettekilerde anlamadığım bir şey var. Fotoğrafını da yükleyeceğim. Bu diske güç nerden verilecek. 2 usb başlığından birisi güç diğeri veri transferi için midir?

3.5" Sata HDD'yi USB'ye Dönüştürmek

• sinan6607 S kullanıcısına yanıt
    Bu tip dönüştürücüler 2.5" diskler için, onların enerji tüketimi ikinci bir USB girişiyle halledilebiliyor ama 3.5" HDD'ler çok daha fazla güç istediklerinden onlar için ayrı fişe takılan adaptörler kullanılıyor genellikle.
  • Father Torque kullanıcısına yanıt
    Bana güvenilir bir siteden 3.5 inç'ler için ucuz bir dönüştürücünün linkini verebilir misin? Usb 2.0 olabilir zaten disk 160 Gb
  • sinan6607 S kullanıcısına yanıt
    Güvenilir site kavramı çok subjektif bir konu maalesef. O nedenle "3.5 HDD USB adaptör" diye aratırsanız çeşitli sitelerde ürünler bulabilirsiniz, benim denk geldiklerim arasında en ucuzu 51TL civarı bir HDD kutusuydu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.