Şimdi Ara

2700X > 8700K (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
1
Favori
3.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: nothingtodeclare

Ne kavga ettiniz ya intel böyle amd söyle falan

Parasını sanki alacak adama siz veriyorsunz , adam istediğini alır 100 sayfa amd öven yazı yazsan da , 200 sayfa inteli övsen de sanmıyorum burda sizin bu yorumlarınızı tavsiyelerinizi dikkate alıp işlemci alacak adam olduğunu sanmıyorum .

Bırakın isteyen istediğini alsın , benim babam senin babanı kafası yıllardır geçmedi gitti

Ben baktım olmuyor 2 platformda da sistem kurdum kafa rahat

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hemen Bulldozer diye konuya su katmayın, ondaki sorun tamamen işletim sistemi tarafındaydı. Bağımsız bellek kontrolcü var, bağımsız kesir işlem birimi yokken işletim sistemi paylaştırılabilecek görevlere aldırmıyordu. Sonuçta cache contention denen 'izleklerin birbiriyle öncelik yarışı', önbellekleri efektif olarak düşürerek tekil çekirdek zaafiyeti oluşturuyordu. Ryzen'de tekil çekirdek yavaşlaması söz konusu değil, ama Intel'lerde zorunluluk sebebiyle TLB'yi kapatmaktan ötürü çekirdeklerin depolama hızı ile darboğaza girmesi mümkün.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • AMD melek değil ama. Miningcilere az peşkeş çekmediler firmayi. Uçakla siparişler filan. Oyuncular az rezil olmadı AMD yüzünden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Hemen Bulldozer diye konuya su katmayın, ondaki sorun tamamen işletim sistemi tarafındaydı. Bağımsız bellek kontrolcü var, bağımsız kesir işlem birimi yokken işletim sistemi paylaştırılabilecek görevlere aldırmıyordu. Sonuçta cache contention denen 'izleklerin birbiriyle öncelik yarışı', önbellekleri efektif olarak düşürerek tekil çekirdek zaafiyeti oluşturuyordu. Ryzen'de tekil çekirdek yavaşlaması söz konusu değil, ama Intel'lerde zorunluluk sebebiyle TLB'yi kapatmaktan ötürü çekirdeklerin depolama hızı ile darboğaza girmesi mümkün.
    İşletim sistemi tarafı mı?

Amd buldozer serisi 4 adet modül ve bunların içine konumlandırılmış 2 iki adet çekirdekten ibaretti , yani donanımsal hyperthreading

https://bbgsmc.files.wordpress.com/2014/02/amd_fx_8core_architecture_large.jpg

Şimdi bunu işletim sistemi üreticisine sormadan , yeterli destek var mı yada bu sistem iş görür mü bakmadan mi

üretti AMD , eğer öyle ise kendisi kaybetti diyebilir miyiz?

8 çekirdek işlemci , çekirdek gücü kötü olsada 4 core 8 thread bir işlemciden bu kadar kötü olabilir mi kaldı ki 4 core i5 gerisinde kaldı

Sallama sonik cümleler kurarak yıllardır şu forumda AMD savunan sağlam bir ruh hastasisiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 10.000 liralık pc'de 300 liranın lafı olur mu ?
  • yüzde9 luk oyun performansı benim için yeterli diye düşündüm ve intel aldım :D
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.