Şimdi Ara

27 inc tasarım/çizim için monitör tavsiyesi arıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba herkese kolay gelsin. Başlıkta da dediğim gibi monitör arıyorum. Biraz araştırma yaptım fakat tam cevabı bulamadım sanki, ya da bütçeme en uygununun hangisi olduğuna karar veremedim diyeyim. Mühendislik öğrencisiyim çizim-tasarım programları (Solid-catia vs) kullanırken daha verimli çalışabileceğim monitör arıyorum. Ama şöyle bir sorunum var ben monitörü laptoptan görüntü alarak kullanacağım. Laptobum Lenovo Y50-70 15.6" 1920-1080p çözünürlüklü laptop. Şimdi ben 27 in 2560 x 1440p çözünürlükte monitör almak istiyorum bu çözünürlüğü monitörü laptoba bağladığım zaman kayıpsız şekilde alabilir miyim ? Alırsam pc performansında vs bir sorun oluşturur mu ? Filmleri bu çözünürlükte izleyebilir miyim ? Yine çözünürlük pc nın orjinal çözünürlüğünden fazla olduğu için oyunlarda bana sorun yapar mı (haftada 2-3 saat oyun oynayan insanım bu çok da önemli bir kriter değil aslında) ?

Baktığımda tasarım-çizim için 27" IPS 2560 x 1440p 4-5ms monitörlerin iş göreceğini yazmışlar. 1440p olunca tabi fiyat da artıyor 27" 1080p ile arasında gözle fark edilir bir fark var mıdır (canlı olarak test etmediğim için bir fikrim yok maalesef) ?

Ve bütçem max 1.200 tl 1 lira üzerine koyamicam. Eğer yukarıdaki sorduğum sorular açısından bir sorun yaşamayacaksam 27" 1440p monitör ne önerirsiniz?

Önerilerinizi bekliyorum, iyi forumlar.

• Yardımcı olabilecek yok mu ?
  • Kesinlikle fark vardır hocamhttps://www.hepsiburada.com/viewsonic-va2719-2k-smhd-27-5ms-displayport-hdmi-wqhd-ips-led-monitor-p-HBV00000AHLL3?magaza=Hepsiburada şu ürün işini görecektir 200 tl aşmak zorundasın daha ucuza kalitesiz panel alırsın iyi forumlar dilerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ST0RMHAWK

Kesinlikle fark vardır hocamhttps://www.hepsiburada.com/viewsonic-va2719-2k-smhd-27-5ms-displayport-hdmi-wqhd-ips-led-monitor-p-HBV00000AHLL3?magaza=Hepsiburada şu ürün işini görecektir 200 tl aşmak zorundasın daha ucuza kalitesiz panel alırsın iyi forumlar dilerim
    peki bu monitör 1440p ben pc den hdmi ile bu görüntüyü alabilir miyim ?

• calıskan2144 C kullanıcısına yanıt
    tabi hocam hdmi çıkışı var görürsünüz zaten
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.