Şimdi Ara

2600x aşırı ısınma problem yaşayan arkadaşlar (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşın attığı görüntü de ıslemci 1.32V da iken 85 dereceler de gözüküyor manüel voltaj ayarlasa 4 ghz için yine 1.30 civarı V verecek çok bir şey değişeceğini sanmam. Sorun başka yerde. Belki daha agresif LLc kullanılabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biosta cpu frequency ne olarak ayarlı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0FDA1336A

Biosta cpu frequency ne olarak ayarlı?
    Otomatik modda. AMD-CBS diye bir şey seçili. Tabi artık bu modda kullanmıyorum ısınmadan dolayı. Şimdilik Core Performance Boost kapattım. Dolayısıyla şimdilik boost frequency 3.6GHZ. Bios'ta ayarlanabilir bir LLC ayarıda yok. Ama msi anakart gibi kürekle vermiyor vcore'ları zaten. Sorun cpu'nun throttling yapmaması. Yani 97 derecede hala bütün çekirdekler 3.9-4.0 ghz aralığında çalışıyor işlemci 130W güç çekmeye çalışıyor felan. Resimlerde de görülüyor zaten.

Bu arada Vcore ile oynamalar yaptım daha önce bahsetmiş olmam lazım ama 4.0 GHZ'de 1.250V ile stabil çalıştırabildim. Fakat bu sadece oyunlarda dereceyi düşürmeme yardımcı oldu. Stress testlerinde özellikle prime95 small fft testinde yine 85-90 lara çıkışı gördüm. Tek fark bu sefer 10 dakika felan sürdü. Bu ayarlamaları yapmadan 40 saniyede felan ulaşıyordum.

Core performance boost kapalı iken aynı test 60 dereceyi geçmiyor. Idle'da ise 31-32 derece. Yani soğutucu işini yapıyor gibi.

• incubus İ kullanıcısına yanıt
    Cpu frequency otomatikte kalmasın. 3.9, 4.0 ya da 4.1 ghz olarak ayarlayın. Otomatikteyken 4.2 üzerine çıkarsa yine ısı sorununa yol açar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0FDA1336A -- 3 Mayıs 2019; 14:54:21 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.