Şimdi Ara

26.000 - 30.000 TL ARASI BİR ARAÇ ARIYORUM... YARDIM!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar arkadaşlar forumu dünden beri araştırıyorum aklımdaki soru işaretlerinin çoğu gitti ama ikinci el 25 ile 30 bin tl arası 2006-2010 model arası bir araç almak istiyorum aklımda bir sürü marka ve model var ailemiz iki kişi ileride belki bir kişi daha katılabilir.:) Şu anda kullandığımız Fiat Uno marka aracımız var onu satmak istemiyoruz genelde şehir için onu kullanırız ve yeni alacağımız arabayla yılda ortalama 1 - 2,5 bin km yapmayı planlıyoruz (en fazla) bu rakam dahada düşebilir ve ortalama 1000-1500 km şehirler arası olacak (çeşme otoban ve ödemiş duble yol). Askeri personelim izmirde görev yapıyorum ve izmirli olduğum için bagaj sorunum yok kısmen yok 4 yıl daha buradayım. sonra malatya yada diyarbakır olacak...
    Şimdi Bunların ışığında incelediğim 2006-2010 model arası benzinli, tüplü, dizel araçlar...

Şimdi son 1 haftadır,
    HB Olarak
    Golf (Favorim ama FSI Tüpte sorun oluyormuş)
    Auris
    308
    Focus HB
    Polo
    Corsa
    Leon
    İbiza
    Astra
    Ceed
    Punto
    Bravo
    Mazda 3
    147

Sedan Olarak
    Jetta
    S40
    Vectra
    Cordoba
    Civic
    Cruze (Daha Yeni Çıktı İnceleyemedim Pek)
    Megane
    Linea
    Cerato
    Accent
    3.16 (2001-2002)
    Focus

Liste Bayağı kabarık hertürlü araca bakıyorum ve belirttiğim gibi golf favorim ama karasız kaldım neti çok araştırdım ve bu sitede ki bilgili arkadaşların bana yardımcı olabileceğini düşündüm..

İsteğimse her ne kadar kullanıma ve şehirlere göre değişse de yinede kullananlara ve bilgisi olanlardan bana yardımcı olabilecek olanlar varsa, şehir için ve şehirler arası yakıt durumu, bakım maliyetleri aralıkları ve büyük bakım maliyetleri, benim gibi yılda 25 bin kmden fazla yapmayacak birisi için (en çok gezdiğimde bile) nasıl yakıt kullanmama bunun maliyetleri konforları vs...

bu konularda bana yardımcı olabilecek arkadaşların her türlü tekliflerine açığım...

İlk konum çok uzun yazdım sanırım ama ne istediğimi tam olarak belirtmeye çalıştım ki tam cevabı alabileyim...

vakit ayırıp cevap yazma ve yardımcı olabilme zahmetinde herkese sonsuz teşekkürlerimi iletirim şimdiden...

bol güneşli günler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ybhr -- 31 Temmuz 2010; 12:41:55 >

• Sizin şartlarınızda olsam:
    Uzun süre kullanacaksam ve yıl içerisinde az kilometre yapacaksam.

İkinci elini dikkate almam, benzinli bir araç alırım.
    Direk gider Dynamic bir Mazda 3 alırım.
    Hele bir de sedefli kırmızı denk düşürürsem yeme de yanında yat.

Zaten İzmirdesiniz servis/yedek parça sıkıntısı yaşamazsınız.
    Dynamic Mazda'da bulacağınız donanımı diğer araçlarda almak için üste 2-3 bin vermeniz gerekir.
  • anladığım kadarı ile yeni aracı uzun yol ağırlıklı olarak kullanacaksın.bence uzun yolda en öncelikli kriter konfor ve yakıttır.size d sınıfı otogaz uygulanabilen avensis 1.6 ,laguna 1.6 ya da vectra 1.6 araç tavsiye ederim. c sınıfı olarak 308 bravo golf ilaveten octavia elegance ön plana çıkmakta
  • bence avensis 1.6 alın daha sonra diyarbakır yada malatya demişüişsiniz tahininiz çıkarsa o zman arabayı değiştirir daha gösterirşsiz bişeyler alabilirsiniz. c sınıfı olarakta octavia 1.6 mpı 102 hp tavsiye ederim.
  • aslında 2006 vectra 1.6 çok cazip geliyor.. beni çok uzun süre götürür sanırım?
  • Cee'd çok beğendiğim bir araç.Dizelini ve yüksek model yılıyla bulabilirsiniz.Hatta buyrun;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-kia-cee-d-6-800-km-de-dizel-ceed/detay

• cee'd kullanan varmı hiç bakımları filan nasıl?
  • golf auris mazda 3 arasından seçerdim birini..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ybhr

cee'd kullanan varmı hiç bakımları filan nasıl?

Bir inceleyin isterseniz;
    http://www.autoclub.com.tr/actestdetay/17-Yeni_Kia_Ceed.aspx
  • 2005-2008 arası 1,6 twinport opel astra cosmo...arabada yok yok. tavsiye ederim..cam tavanlı olursa tadından yenmez...
  • eleye eleye aklımda bir kaçtane araç kaldı

2005-2006 Golf 1.6 (FSI olmayan)
    2009-2010 Fiat Bravo
    2006-2008 Astra 1.3CDTI (Vergi avantajı çok iyi)

bu üçlünün arasında kaldım... ama fark ettim ki hedefim HB olacak
  • quote:

eleye eleye aklımda bir kaçtane araç kaldı

2005-2006 Golf 1.6 (FSI olmayan)
    2009-2010 Fiat Bravo
    2006-2008 Astra 1.3CDTI (Vergi avantajı çok iyi)

bu üçlünün arasında kaldım... ama fark ettim ki hedefim HB olacak

Fazla yakıt sorunun yoksa Golf
  • fazla yakıt sorunum şöyle olmayacak fsi olmayan motorunu alırsam tüp taktırırım en azından elimde bir alternatif olur...

yeni kasaları çok hoşuma gitmeye başladı... acaba 8 binlira daha koyup sıfırmı alsam? ne dersiniz arkadaşlar hocalarım???
  • quote:

fazla yakıt sorunum şöyle olmayacak fsi olmayan motorunu alırsam tüp taktırırım en azından elimde bir alternatif olur...

yeni kasaları çok hoşuma gitmeye başladı... acaba 8 binlira daha koyup sıfırmı alsam? ne dersiniz arkadaşlar hocalarım???

sımdı sen 2.el olarak fullmu alıosan sıfır alırsan fullmu alcan ama sıfır almak daha mantıklı full olmasa bıle ılk bınen sız olcaksınız hem kredı olayıda ındırımlı olur sıfır araç oldugundan golf 2.elmı accent mı deseydın neyse derdıkte yıne alacgın araç golf hemde makyajlanmıs halı 8bin lira daha verebılıyorsanız bence sıfır golf alın
  • Tuhaf----Golf VI 1.6 Trendline 1 ay önce 34.500 şimsi 38 küsür.

Kalp------Aklınızda Golf varsa ve özel bir ilginiz varsa mutlaka alın. (2. el)

Mantık--- Bence 26-30 bin arası en alınası araç 2007 Focus TDCI (Borçsuz ve gazsız)
  • chevrolette cruze mantıklı gibi duruyor. Model olarakta yüksek ayrıca isteğe bağlı lpg lide çıktığını duymustum yanılıyorda olabilirim.lpg li olanından 2.el bulursan ben cruze derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: poweredTKM

chevrolette cruze mantıklı gibi duruyor. Model olarakta yüksek ayrıca isteğe bağlı lpg lide çıktığını duymustum yanılıyorda olabilirim.lpg li olanından 2.el bulursan ben cruze derim.

Bencede cruze guzel araç sıfırlarıda fazla olacagını zannetmıyorum
  • arkadaşlar elde olmayan aksiliklerden ötürü fiyatım biraz düştü şimdili 25 bine kadar bakıyorum en azından borçsuz alabilicem

aşağıda bir kaç araç buldum birisi laguna bugün bindim gerçekten çok konforlu yoltutuşu filan müthiş ama yakıtı beni düşünüdürüyor sanırım lpgde şehir için 250 filan yakıyormuş...

laguna
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-renault-laguna-daha-temizi-yoktur/detay

astra
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-opel-astra-2005-astra-enjoy-muayer-68000-de-erdem-bey-0533-657-05-80-28671069/detay

focus
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-opel-astra-2005-astra-enjoy-muayer-68000-de-erdem-bey-0533-657-05-80-28671069/detay

civic
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-honda-civic-honda-civic-2004-28402151/detay

artık son kararı vermek üzereyim

bu araçlar hakkında bilgisi olan varsa yardımına gerçekten ihtiyacım var... yakıt durumu yedek parça fiyatları vs.... ACİLLLLL!!!!!!!

değerli yorumlarınız için teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: My__MaGe

golf auris mazda 3 arasından seçerdim birini..

+1

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.