Şimdi Ara

2500K MSI Z77a GD55 Overclock Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İ5 2500K 4.5 Ghz 1.295V günlük kullandığım işlemcim ve MSI z77a GD55 anakartımla mutlu ve mesuttuk, lakin geçen oyun oynarken bilgisayarım aniden kapandı ve 2-3 saniye sonra kendiliğinden açıldı. Herhangi bir hata almadım. Buna karşılık genel temizlik ve bakım yaptıktan sonra BİOS da güncelleyeyim dedim.

Bios güncellemesi sonrası eski ayarlarımla yeniden overclock işlemini yaptım fakat prime95 testinde CPU-Z işlemcimin 4Ghz - 4.5Ghz bandında sürekli gezindiğini gösteriyor. Ayrıca bios update öncesi bus speed 100Mhz iken şimdi 99.98Mhz görünüyor.

Bu işi çok iyi bilmesemde, ilk kez yapmıyorum ama gözden kaçırdığım, yalnış yaptığım birşey var mı yoksa tüm sorumlu bios güncellemesi mi sorularıyla sizi rahatsız etmeye karar verdim.

BIOS ayarlarım;

2500K MSI Z77a GD55 Overclock Sorunu  2500K MSI Z77a GD55 Overclock Sorunu  2500K MSI Z77a GD55 Overclock Sorunu

CPU-Z

2500K MSI Z77a GD55 Overclock Sorunu 2500K MSI Z77a GD55 Overclock Sorunu 2500K MSI Z77a GD55 Overclock Sorunu

Prime95 Testi esnasında frekans düşüşleri

2500K MSI Z77a GD55 Overclock Sorunu 2500K MSI Z77a GD55 Overclock Sorunu 2500K MSI Z77a GD55 Overclock Sorunu

Bilgi ve tecrübelerinize ihtiyacım var, şimdiden teşkkür ederim.

• Bus hızı 100 olsaydı şayet, işlemci 4500 mhz olacaktı. Gorunurde sorun yok.
  • FoxPark kullanıcısına yanıt
    Evet lakin pirime 95 testinde işlemci yüke girince frekans düşüyor, 4.0 - 4.1 - 4.2 - 4.3 - 4.4 - 4.5Ghz olarak sürekli geziyor asıl sorunum burada, bios update öncesi yoktu bu durum.

İlginiz için teşekkürler.
  • Flcnr kullanıcısına yanıt
    Stabil değilse yeni yüklediğiniz bios, eski sürüme geçerek devam edin.
    Daha önce bir anakrtı bios downgrade nedeniyle kaybetmiştim, bunun için endişeliyim.

Vdroop hakkında bilginiz var mı? Sebebi Vdroop ayarı olabilir mi?
  • Flcnr kullanıcısına yanıt
    Maalesef bu konuda bir fikrim yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    İlginize teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.