Şimdi Ara

2500 TL ye kadar mutfak şefi (stand mixer) önerisi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
9
Favori
29.532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Siz neye karar verdiniz ya da karar verebildiniz mi?Arzum AR1068 modelini arastirirken bu konuyu gorunce takibe baslamistim. Ara ara niyetlenip ara ara vazgeciyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ucanturk45 U kullanıcısına yanıt
    Ben GG'de iyi fiyat bulunca (1.280 TL / 9 taksite geldi) siparişi geçtim AR1068'i, gelince test edip sonucu yazarım, ürünün fiyatı her geçen gün artınca 1.700 TL lere gelmeden alayım dedim :)
  • eozen81 kullanıcısına yanıt
    Hayirli olsun. Yorumlarinizi bekliyoruz.
    En son almayi dusundugumde amazon da dediginiz fiyatlara cokca vardi. Demek o da artmis.

Duzeltme: 1380 civarindaymis ben almayi dusundugumde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ucanturk45 -- 6 Mayıs 2020; 1:33:16 >
  • Çaktırmadan zam bile geldi :)
  • @ucanturk45, teşekkürler daha güzeli sizlerin olsun inşallah. Fiyat konusunda Arzum AR1068'i bayağıdır takip ediyordum, düşüncem şu ki bazı firmalarda eski stoklar var ve bu nedenle onları hesaplı diyebileceğimiz fiyattan veriyorlar ancak son 4-5 gündür baktım çoğunda stok kalmadı. Belki de anneler günü nedeniyle insanlar aldı bilemiyorum.
    Guzel dilekleriniz icin tesekkurler.
    Dediginiz gibi bir talep artisi soz konusu o zaman.
    Yorum sayisi az oldugu icin degerlendirmeleriniz onemli.
    Tekrar hayirli olsun.

• Bugün Arzum AR 1068 elime geçti, henüz kullanamadım ama ilk izlenimlerim:

Olumlu Yönleri
    - Kompak tasarım, fazla yer kaplamıyor
    - Döküm gövde güçlü hissatını hissettiriyor
    - Hazne döndürülerek oturtuluyor, oynama yapmıyor
    - Tarih itibariyle fiyat/kalite oranı bir çok rakibine göre daha rekabetçi diyebiliriz.

Olumsuz Yönleri
    - Çırpıcı aparatları çelik DEĞİL, çelik gibi görünüyor bu insanı yanıltıyor.
    - Ekstra aparat takma yeri var ama bugün itibariyle aparat satılmıyor, inşallah satılır
    - Hazne üzerindeki kapak diyeceğimiz kısım tasarım olarak eksik, açık yer fazla kalıyor, resimlerden görebilirsiniz, yani biraz fazla malzeme karıştırırken kesin dışarı atma sorunu yaratır o nedenle malzemeyi fazla tutmak sakıncalı

Çalıştırma performansı konusunda henüz tecrübem yok, bir süre kullanıp yorum yapabilirim inşallah.

2500 TL ye kadar mutfak şefi (stand mixer) önerisi 2500 TL ye kadar mutfak şefi (stand mixer) önerisi 2500 TL ye kadar mutfak şefi (stand mixer) önerisi

2500 TL ye kadar mutfak şefi (stand mixer) önerisi 2500 TL ye kadar mutfak şefi (stand mixer) önerisi 2500 TL ye kadar mutfak şefi (stand mixer) önerisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eozen81 -- 10 Mayıs 2020; 14:28:2 >

• Üç dört yıl önce Philips hr7958 almıştım hatta burda kampanya var diye konu açmıştım 800 tl gibi bir fiyatı vardı.... Benim aldığım model çok amaçlıydı kıyma makinesi bile vardı , şahsen ben çok memnunum ama cihaz şu an piyasada yok, sanırım.... Size tavsiyem tefal olacaktır sebeblerine gelince ( çok fazla aksesuar, garanti sağlam, çok yer tutmuyor, gücü yeterli, fiyat performans)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gael kullanıcısına yanıt
    bilmiyorum servis arıyor musunuz ama aynı ürün bizde de var. istanbul sefaköy de bu markadan anlayan bi arkadaşı bulduk ama tabi aradan uzun zaman geçmiş işinize yaramayabilir. ben yine de sormak istedim :)
  • yasinoznalcin Y kullanıcısına yanıt
    adresi varsa alayım otarafa geçersem sorarım..
    ama asıl gövde yedek parça lazım onun olabileceğini sanmıyorum

• gael kullanıcısına yanıt
    Bi şansınızı deneyin. Bizim motor bozulmuştu tamir ettiler.
    http://www.kitchenaidservisi.com/

Siteleri bu. Umarım işinize yarar.
  • yasinoznalcin Y kullanıcısına yanıt
    tamam geçtiğim zaman sorayım
    teşekkürler

• Ben kitchenaid aldım. Parasını sonuna kadar hak ediyor. Gidip 2500-3000 tl makina alıp elinizde patlayacağına ya bu makinayı alırım yada hiç almam. Ben aldığımda 3.500 tl aldım. Şimdi fiyatlar uçmuş. Şu an 2,5-3 bine alacağınız makinadan çok şey beklemeyin. Paranızın kıymetini bilin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Moon Star Turkey kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullanın lakin zaten bütçesi olan zaten sizin gibi gider en iyi markayı alır, Burada amaç fiyat/performans max olan cihazı bulabilmek. Mutfak şefleri bana göre yaptığı işe oranla fiyatı en çok dalgalanan ürünlerden birisi. O nedenle ucuz fiyata bakıp müthiş kalite bekleyenler genelde hüsrana uğruyor, bu ama "sadece en üst seri iş yapıyor, bu nedenle mutfak şefi alınacaksa gidip en iyisini almalıyız" demekte değil bana göre.

Haliyle, yaptığınız iş örnek sadece ekmek hamuru yoğurmak ise bu konuda fiyat/performansı iyi ürün arayışında olmak mantıksız değil, ama evladiyelik ve her işi yapsın diye bir arayış varsa tabii ki üst serilere bakılması gerek.
    Hocam vallahi bende bütçeyi zorlamadım değil. Yoğun araştırmalarım sonucu bütçemi aşsada bu aleti aldım.

Mesela arzum ve tefal mutfak şeflerinde kırılmalar üzerine çok şikayet okudum. Kenwood alıp pişman olanlar var ve makineyi evinin bir köşesine kaldıranlar. Sonuçta bu ürünlere sağlam bir para ödüyoruz. 2500 tl az değil. Bu kadar para ödeyip çöpe atmak akıl alır iş değil.

Bu tarz ürünlerde f/p seçenekleri pek yok. Bu ürünün amacı hamur yoğurmak ve kuvvetli bir motor ve sağlam bir gövde istiyor. Hamur yoğurmayacaksanız ancak mikser olarak kullanırsınız 😀 Mikser içinde oldukça lüks değil mi.?

Ben çok araştırdım ve youtube videoları olsun bu forum olsun bir çok sitede alıp kullananlar ve çevremdeki insanlardan yola çıkarak bu yorumda bulunuyorum. Hadi tv, telefon, bulaşık makinası vs. Her şeyde f/p aranır. Çünkü bunların amacı belli. Hepsi bulaşık yıkar, görüntü verir iyi yada kötü tartışılır ama sonuçta işini iyi yada kötü yapar. Fakat 2.500 tl lik mutfak şefi pişmanlıktan öteye gitmez. Dediğim gibi 2.500 tl çöpe atılacak bir para değil. Hamur yoğursun diye alırsın ama elinde patlar.

Kitchenaid alın diye demiyorum. Bu segmentte bir çok marka var. Alman cihazları vs. var. Hamur yoğurmak isteyen bu segmentten baksın derim.

Hocam bosch optimum hakkında bir fikriniz var mi veya araştırma yapmismiydiniz

• srdrkrtmn S kullanıcısına yanıt
    Hayır, Bosch incelemeye aldığım ürünler arasında değildi hocam.
  • arzum AR1068 kullanıyorum yaklaşık bir aydır. düzenli ekmek yapıyorum evde. onun için almıştık biraz da. bir aylık tecrübe ile şunları söyleyebilirim:

Olumlu:
    -gücü oldukça iyi
    -elde 35 dk da yoğurduğum hamuru 8 dk da yoğurup hallediyor
    -çok güzel içli köfte ve çiğköfte de yapıyor :)
    -az yer kaplıyor
    -çok ağır değil
    -kırmızı rengi çok tatlı

Olumsuz:

-1 kg un ile hamur yaptığımda makine yükse devirde çalışırsa ayağı oynamış çamaşır makinesi gibi tezgahta gezinmeye çalışıyor. iki yanından tutmak zorunda kalıyorum. her seferinde 1 kg un ile yaptığım için her seferinde bu macerayı yaşıyoruz maalesef. bir de hamur fazla geliyor olacak ki aparatın takıldığı yere hep hamur doluyor. işim bitince oturup onları temizliyorum ince ince.

-döküm kısmı yeterince ağır değil bence. yoksa yukarıda yazdığım sorun olmazdı.

Kullanıcısı olarak ben iyisiyle kötüsüyle kabullendim ve memnunum. İşimi çok kolaylaştırdı gerçekten. Tavsiye ederim.

• elify. E kullanıcısına yanıt
    Değerlendirmeniz için teşekkürler.

Acaba ürüne kıyma aparatı arayışına geçtiniz mi? Malum yeri var cihazda ama ben piyasada göremedim de? Arzum oraya kıyma aparatı, makarna hamuru aparatı falan satsa bence çok iyi olur.

henüz öyle bir arayışa girmedim. satmadıkları apartların yerini ne için yapmışlar ilginç :)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.