Şimdi Ara

. (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
173
Cevap
6
Favori
13.674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • iyide iyi niyetli arkadaşım zaten bu kartın fiyatini şişirdiler 5000 lik kart 7500 8000 tlye satilir oldu niye acele ediyorsun zaten gul gibi 2070 kartın varmış ah be güzel kardeşim. senin zerre sucun yok emin ol karti aşırı fahiş fiyatlara satılır oldu sen hakki neyse o aslında diye düşünmüşündür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cumur -- 26 Ocak 2021; 10:4:0 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • astegon kullanıcısına yanıt

Bende get ile bir sıkıntı yaşamadım ama bir sorun yaşamıştım.

Satıcı bendim. Ürünü kargoya verdim. Ürün adama geldi. Sonra bir baktım ürünü onaylamadı.

Aradım sahibindeni ürün bana açık gelirse (sıfır kutulu verdim çünkü) ya da başka birsey gelirse kabul etmem dedim. Bizim yapabileceğimiz birsey yok dedi. Sen kargoya vermeden ürünü dogrulatman için şubede ekstra birsey yaptiriyormussun ismi aklıma gelmedi. Onu söyledi. Bende öyle birsey yaptırmadım dedim.

Zaten kanun gereği 14gun içinde sorgusuz sualsiz alıcı iade edebilir diyor.

Alıcı onay iptaline yanlışlıkla bastığını söyleyerek sorun çözüldü.

Satıcı için her zaman bir risk var.

N11 gittigidiyor. Kurumsal yerler. Hem onlarda da forumu arastirirsan bozuk ürün gonderen çok var. Ve iade almıyorlar.

• Devlet için önemli bir vaka olsa, hat o kişinin üzerine değilse, o kişinin arama dökümündeki kişileri sorgulayarak kim olduğunu bulurlar ama senin vakada uğraşmazlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi usermm1 -- 26 Ocak 2021; 11:19:55 >
  • Kargo ile ibanla ikince el alışveriş nasıl cesaret anlamıyorum.
    Kınamakta istemiyorum ama insan gerçekten hayret ediyor.
    Ekşi sözlükte vardı yakın zamanda 2 ayrı hikaye. 2. El ve iban.
    İkinci el alırken her zaman 5km-10km filtresi kullanırım. Gidip elden alırım. Daha uzağa bedava olsa bakmam bile.
    Yani olay sülün osman mantalitesine dönüyor. Onlar beni kazıklamak için geliyorlar diyordu oda. Ucuz diye Kars'a iban la para yolluyorlar.
    Allah yardımcın olsun. Emniyette bir tanıdık filan bulmaya çalış bence. Türkiye de işler böyle yürüyor.

• ESER14 kullanıcısına yanıt

forumda yaptığım alış verişlerin %95'i o şekilde yapıldı, ne birini mağdur ettim ne de mağdur oldum.

alıcı olarak bu şekilde aldığım ürünlerin çoğunu olduğum yerden temin edemezdim.

keyiften yapmıyoruz bu tarz alış verişleri, seçenek neredeyse yok maalesef...

• Daha dün 2. el Ryzen 5 1600 satarken forumda çok uygun fiyata koyduğum için içimden bu fiyata da millet dolandırıcı sanmasın diye geçiyordu.  

Bana göre 2. el uzun süreli kullanılmış ürünün maksimum ederi o ürünün sıfırının yarısı kadardır. Bizde maşallah sıfır fiyatına satıyorlar.

• 3. Bir malın fiyatı piyasanın çok altındaysa oradan kaçın.

Tercumesi; Bir mali ederinin cok altina satin almaya calisarak karsidakini kaziklamaya calisiyorsunuz sonra paraniz gidince aglamayin. Akil var mantik var bir malin ederi 10 sa bunun ben 6-7 ye satildigini gorsem ilani bile okumam kimse enayi degil o fiyatta birsey vardir.

• Sahte kimlikten daha kolay olan yöntemi kullanıyorlar. Satın aldıkları bir malın bedelini Size yatırtıp (size o kişinin ibanını veriyorlar) siz parayı yatırınca da ondan malı alıp ortadan kayboluyor. Sonra her iki masum başbaşa kalıyor.

• cumur C kullanıcısına yanıt
    Cidden 2070 hakkına mi sattığını düşünüyorsunuz 1.5-2 katına satmıştır 2070 sonrada ben çok iyi paraya sattım ne mallar var bu kartlara bu paraları veriyorlar demiştir

Tamamen konu sahibi suçlu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bankalarda hesap açtırırken dünya kadar bilgi talep ediliyor. Bu bilgiler ile hesap sahibine ulaşabilirsiniz. Hiçbirşey yapamazsanız sizde ilamsız icra yollayın karşı tarafa, zaten karşıda ki vatandaşın tüm bilgileri var, süresinde itiraz etmediği takdirde icra kesinleşmiş olur karşı taraf parayı her türlü ödemek zorunda kalır, tüm bankalarda ki hesaplarına icra gider, bu şahıs illaki gerçek bir TC kimlik ile açılmış bir hesap, haberim yoktu, bizim çocuk böyle birşey yapmış gibi bir çözümü olamaz. Afedersiniz ama eşşek gibi ödemek zorunda kalacaktır. Deneyin bence.

• Proprietor P kullanıcısına yanıt

bilemem iyi niyetli düşündüm sadece

• standart polis lugatı, sebepsiz yere 4 kişi tarafından darp edildiğimiz bir olayda sivil polisler aynı hikayeleri anlatmıştı, birşey cıkmaz, birşey olmaz, raporlarımızı aldık sıkayetci olduk, polislere rağmen!, dava sonunda çocuk suçlu bulundu ve ceza yedi, o yuzden siz elinizden geleni sonuna kadar yapın.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.