Şimdi Ara

22 Euro'luk Gümrük Muafiyeti Kaldırıldı (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
315
Cevap
1
Favori
38.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
347 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Devkete para lazim anlasaniza arkadas bu kadar lux mercedes zirhli paralari neyle odenecek sandiniz , ...... olurdan semer vuran cok olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: istcool

Yani

1$(Aldığımız ürün)+%20 gümrük vergisi+ptt damga pulu+gümrük sunma bedeli(4,5 tl)

Bu şekildemi hocam ?

Alıntıları Göster
    Eğer çok büyük bir ürün değilse, paketin üzerinde yazan değerden %20 + 5-6 TL lik masraf şekilde yürür sistem. Diğer türlü bazı arkadaşlar kdv otv falan demis, ama onun tespit edilebilmesi için her ürünün açılıp incelenmesi gerekir, hangi vergi diliminde, otv si ne gibi. O da çok zor. Aldığın vergi yaptığın masrafa değmez. Bir süre sonra amazon mantığında vergilendirerek satışa başlar aliexpress te, Çinli dostlarımızın bu konuda kayıtsız kalacağını sanmıyorum.

• Milyonlarca euro kazanan futbolcudan vergi alma. Her sene yüzlerce milyon para verip yurt dışından futbolcu ithal eden kulüplerden vergi alma üzerine borçlarını sil. Ama vatandaşın aldığı 10-15 euroluk üründen bile vergi kes, gümrük ücreti kes. Araba telefon gibi şeyleri almak istediğinde ürün fiyatı kadar vergi al. Cidden şaka gibi bir ülkeyiz. Resmen kendimiz için değil başkaları için çalışıyoruz. Söyleyecek başka söz yok.
  • Vesile olup, oy atıp bunlara destek verenlere bir kez hakkımı helal etmiyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aliexpress'in bu konuda ki tutumu ne olacak acaba.

• Önceden alınanlar nolacak. 2 ay önce verdiğim siparişler var nerdeyse. Kablo ıvır zıvır bunlara nasıl vergi belirlenecekki

• Doğrusuda buydu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • akk gibi bi oluşum oluşturup ses duyurma şansımız yok mu acaba
  • 1 Haziran itibari ile yürürlüğe girecek.
  • aliexpresin tr pazarına direk girmesi gerekecek.gearbest bangood gibi sitelerde mecburen tr depo açacaklar.ortada ciddi bir pazar ve talep var.parelel ithalat yapanlar çok ciddi oranda kar aldıkları için her halikarda bu sitelerin direk iç piyasaya girmesi hem bizim hem ali gibi sitelerin işine yarar.diğer taraftan ebay paypal gibi örnek var.
  • ayavas kullanıcısına yanıt
    Neden?
  • dracarys41 D kullanıcısına yanıt
    Buraya girdiklerinde çokta bir fark yaratacaklarını düşünmüyorum Amazon örneği önümüzde. AliExpress de 1 dolara sattıkları ürünü en az 15 e satarlar buraya geldiklerinde diye düşünüyorum. Tabi diğer yerli satıcılardan ucuza satarlar ama 10 TL altına inmezler inemezler.

• Amazon ve Alibaba kisa zamanda TR den cikacaktir. 1 gece vergi kanunlarinin kimseye sormadan, parlamentoya sunalmadan gectigi ulke de kimse yatirim yapmaz. Ayrica Turkiye hizlica ekonomik resesyona giriyor, tuketim orucuna girdik zaten, issizlik artiyor, firmalar kapaniyor, alim gucu dusuyor..

Kim hangi urunu kime satacak zaten..

• Üçün beşin peşine düşmüşler. Para lazım tabi ejder meyveli smoothie için

• Vergiyi kabullenip pratik şekilde alsalar diye soylemler başlamış bile. Aklıma padisahin kopruden geçene vergi alması hikayesi geldi. Buraya yazamam (+18) bilmeyen netten bulsun.

• Şaşırmamak lazım.Bir kulağımızın arkası kaldı vergi alınmadık.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.