Şimdi Ara

2022 yılında motor almak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar forumda ilk konum umarım doğru açabilmişimdir...

Benim sorum 2022 yılında motora başlamak isteyen ama 2. el piyasasından dolayı ne yapacağını bilemeyen bir kişi için.

Mesela 25-30 bin liraya ybr125-cbf150 kurye motoru alıp iyi kötü kullanmak belki motor revizyon edip 8-10 bin masraf(en iyi) etmek veya 45-60 bandına çıkıp aslında bu 10 yıllık yaşlı ESD japonlara yüksek para bayılmak,

TVS-KTM gibi popüler ama genede 30-50 bin bandında kilometresi-motoru ne olduğu mechul motorlar,

Mondial-CF Moto-RKS-Bajaj gibi aslında güzel olan 0 modeli 35-50-80 bin bandında olan ama güven olsun, parça-servis olsun, günün sonunda sıkıntı yaratacak gibi duran YÜKSEK FİYATLI motor,

20bine rasgele bi motor alıp öyle kullanmak mı... Birde kilometre durumu var. Adam yazmış 40bin kilometre diye 2008 motoruna bunun 140bin olması imkansız değil(14 yıl, yıllık 10bin, günlük 30km) mesela aslında buda büyük sorun çünkü çoğu motor 100bini geçmiş olabilir... yenilense ne olur desem yeridir heralde bunun hakkındada sizlerden yorum istiyorum arkadaşlar.

Bir motor seçeyim ona göre para biriktiriyim bir şey yapayım diyorum ama piyasa o kadar anlamsız ki... Benim durumumda olan kaç kişi var merak ettiğim için aslında açtım bu konuyu.

KISACASI 2022 yılında motor almak.

• hocam gercekten motordan anlamadıgınız kesın. Size soyle dıyım otomobil km sı oynamak ne kadar kolaysa motosıklet km sı ıle oynamak 10 katı daha kolay. İkinci el alacagınız hiçbir motorun garantısı yok helekı bor katkısı vb yag katkıları konulunca motor bı 3-5 bın km sıfır zannedebılırsınız o derece.

BU SSARTLAR ALTINDA oncelıkle sızın ıyı bilgili ve durst bır ustanız olması lazım . ona ekspertız parası gbıı verıp alacagınız motora baktırıp alabılırsınız ıkıncı elde. Degılse sıfır garantılı almak şart. yanı sız motor arastırmayı bırakın oncelıkle bulundugunuz ılde ıyı bır tamırcı usta bulmaya bakın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-827554943 -- 22 Eylül 2022; 0:42:49 >
  • mantıklı çözüm teşekkür ederim hocam öbür türlü kıt kanaat bilgimle gerçekten işin içinden çıkamaz olmuştum. bügün kuryeci abilerle konuşuyordum onlarda da benzer muhabbet vardı 40bin bir motora değermi bulunur mu falan  

• Öncelikle paketcilerin kullandığı modellerden, yüksek kmli olanlardan ve çinlilerden uzak dur.

2.elde motor alırken motoruna göre değişmekle birlikte 40bin km üstü kesinlikle bakmazdım.

Eski olması önemli değil temiz olan motor alınır, olabildiğince düşük km olan bir motoru görmeye git yakından incele motorun yıpranma seviyesinden kmsi belli olur motor bloğunda çizikler, boya atmaları, akmış yağlar, şaside çizikler, solmuş eskimiş boya vb.Bu hurdaya ayrılacak motorları kerizin biri gelir veririz niyetine koyan keko sayısı fazla özellikle paketçi kesim..

Ayrıca şu bir kaç yıldır büyük markalar dahil yedek parça sıkıntısı mevcut (dikkat) bu sebeple yenilerim diye düşünme.

• evet parça sıkıntısı önemli konu ve dediğiniz şeylerde doğru bir şekilde aşınma belirtisi bulunur yani. bilen bir ustayla bakıp devam etmek lazım...

• Honda Yamaha tavsiyemdir.2. eli hızlı,parçası bol,çinlilerden uzak dur.

• Tvs bu aralar kampanya da jupiter modeli tatlı duruyor bir bakın derim

• Motosiklet Almadan önce muhakkak kontrol ettir 2020 de ustaya göstermeden aldım ve kazalı çıktı bu işi yapan çok olmadığı için kime güveneceğini bilemiyor insan geçen sene istanbul şişlide biryer buldum ve motosiklet ekspertizi yaptırdım ve kesinlikle verdiğim paraya değdi kesinlikle yaptırın eksperi.

bulduğum firmayı buraya bırakıyorum belki birinin işine yarar.

https://www.motosikletekspertizgaraji.com/

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.