Şimdi Ara

SAMSUNG QD-OLED SERİSİ (ANA KONU) (120. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (3 Mobil) - 5 Masaüstü3 Mobil
5 sn
5.786
Cevap
149
Favori
312.845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 118119120121122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • qn90b ve qn95b deki gibi bu iki tv de görüntü kalitesi olarak aynı özelliklere sahip (s90c ve s95c den bahsediyorum). Ses ve one connect gibi çok önemli olmayan farklılıklar var sadece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi E_81 -- 29 Mart 2023; 14:36:43 >
  • nef1 N kullanıcısına yanıt
    Bu durumda . Teknik anlamda S90C , S95B den üstündür diyebilir miyiz?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • E_81 kullanıcısına yanıt

Yani çok basit de değil gibi farklar :))

S90C için yayınlanan teknik özelliklere göre, Samsung'un ses sisteminin OTS Lite sürümünü alıyor. Bu, 40W 2.1 sistemiyle birlikte daha büyük, daha uzun bir ses sahnesi hissi yaratmak için 'hayalet' sanal hoparlörler kullandığı anlamına gelir. Öte yandan S95C, daha büyük bir ses oluşturmak için ekranın üst kısmında gerçek hoparlörlerle 70W 4.2.2 kanal kurulumunda OTS+ sistemine sahiptir.

özellikle One Connect kutusuyla TV'den gelen kabloları çekme konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Duvara monte etmeyi düşünüyorsanız....

S95C görünüşe göre %20 daha parlak...Samsung, bunu nasıl başardıklarını veya S95C'nin S90C'den farklı bir panel kullanıp kullanmadığını açıklamadı; ancak herhangi bir donanım avantajından çok işlemeyle ilgili olması bakımından LG'nin C- ve G-serisi OLED'leri arasındaki farka benzer olabileceğini varsayabiliriz.(heatsink)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nef1 -- 29 Mart 2023; 15:3:16 >

• Üstatlara sormak lazım...konu sahibine mesela...Bence S95C S95B den üstün olabilir gibi..S95b de S90c ile benzer derim...Yine de üstatlar ne derse odur...

Sanal atmos adı üstünde sanal. tv üzerindeki hoparlör sayısı kaç olursa olsun kaç watt olursa olsun gerçek 7.1 hissiyatını vermeyecek fizik kurallarına aykırı. Ha ben 5.1 ev sinema sistemi ile filmlerimi izliyorum bana yetiyor. o yüzden bu OTS idi yok OTS+ bunlara çok takılmıyorum. Şu an tv hoparlörlerini kullanmadığım için bence hiç koymasalar da olur :)

One connect gelirsek tv nin konumlandırılacağı yere göre önem arz edebilir. Ben ünite üzerinde kullanıyorum kablolar zaten ünite arkasında olduğu için görünmüyor. Duvara assaydım evet o zaman one connect önemli olurdu.

%20 parlaklığa gelirsekte samsungun iki ayrı model için iki ayrı panel üreteceğine hiç inanmıyorum. Belki şu olabilir birinin işlemcisi diğerine göre bir tık daha üst versiyon olabilir. Ama o da ekstra arge demek ona da pek ihtimal vermiyorum.

Yani benim gözümde iki tv de aynı he ikisinin arasında 2k - 2,5k fiyat farkı olur o zaman S95C almayı yeğlerim.

Cevabınız için teşekkür ederim. S95B ile S90C arasındaki farkı sormak istemiştim.

• S95B ile S90C arasındaki farklar:

"deliver up to 30% brighter, more vibrant colors and contrast" as compared to the 2022 S95B model. This is made possible by the improved 2023 QD-OLED panel."

Kaynak:https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1679321391

2023 modeller arasındaki (s95c ile s90c arasındaki) ise:

"Samsung will also launch a S90C QD-OLED model without the One Connect box. It will be available in 55 to 77 inches, too, with a less advanced speaker system."

Kaynak:https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1672807336

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

hocam s90c pek araştırmadım ara modeller bana pek sarmıyor...ama s95b ile c arasındaki active hdr farkı bile başlı başına bariz bi fark bir önceki sayfada paylaştım yani kimse hoparlör one connect vs takılmasın asıl fark görüntüde s90c muhtemelen s95b ayarında olur active hdr olmayabilir varsa şayet ben s95b yerine s90c alırdım

edit şimdi baktım s90c modelindede var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RNNN -- 29 Mart 2023; 17:53:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akelei kullanıcısına yanıt

hocam bunlar ayrıntıya girmiyorlar rtings incelemesi gelmeden belli olmaz bence illaki fark olacak qn90 qn95 arasında fark yom diyen arkadaşlar var ama onlardada farklılıklar var

• RNNN kullanıcısına yanıt
    Aynı fikirdeyim. Resim işlemede dahi farklar olduğu kanaatindeyim.

Ayrıca s95c ye, qn95c ye, qn90c ye 4.2.2 ses sistemi koyup, s90c yi neden gariban 2.1 de bırakmışlar aklım almıyor. Resmen üvey evlat muamelesi. Samsung un s90c deki beklentisi nedir acaba hakikaten merak ediyorum.

SAMSUNG QD-OLED SERİSİ (ANA KONU)

• Arkadaşlar selam,

S95C ülkemizde ön sipariş listesinde yer almıyor. Samsungun örneğin Almanya sayfasında S95C S94C ve S90C gibi farklı alternatifler var ön sipariş için. Sanırım bizde, özellikleri kırpılmış S90C tek oled seçeneği olacak gibi

ilave görüntüde sadece hdr 10 var s95c de ise hdr10+ var..(dolby vision maalesef hala yok)

HDR10 ve HDR10 + arasındaki temel fark, HDR10 durumunda meta verilerin statik olması ve HDR10 + ‘da ise dinamik olmasıdır.

HDR10 statiktir, filmin başında meta verileri okur ve tüm sahneleri aynı şekilde yapılandırmak için bunları kullanır. Örneğin, meta veriler belirli bir parlaklık türünü gösteriyorsa, ancak filmdeki bazı sahneler bu parlaklığın altına düşerse, TV uyum sağlamak için sınırlı olduğundan sahne çok karanlık olacaktır.

HDR10 + ile, aksine, Dinamik Ton Eşleme adını verdiğiniz kare kare yapılandırmayı ayarlamanıza izin veren dinamik meta veriler içerir.

Dinamik Ton Eşleştirme, HDR10 + ‘ın her sahneye bağımsız olarak adapte olmasını ve böylece daha iyi görüntü kalitesi ve parlaklığı elde etmesini sağlar.

• SrknBsr S kullanıcısına yanıt

QN95C de aynı şekilde yer almıyor..QN90C ile ön sipariş açılmış..

Oysa QN95C önceki modeline göre belki en fazla geliştirme alan model görüntüde (qn900c serisi pek farklı değl deniyor)

QN95C de hareketli nokta testi deseni, 48 yatay ve 28 dikey bölge olduğunu ortaya çıkararak toplam 1.344 bağımsız kısılabilir bölge verir. Bu, geçen yılki rakamın iki katı ve yerel karartmadaki gelişme, Sandra Bullock'un Samanyolu tarafından çerçevelendiği Gravity'deki sahneyi izlerken hemen belli oluyor. Yıldızlar gerçekten patlıyor, ancak mektup kutusu çubukları kesinlikle siyah.

• s90c nin ve s95c görselleri itibari ile güçlendirilmiş yeni kasa sadece s95c de var.

s90c nin bezeli aynen s95b de olduğu gibi.

Muhtemelen eğilme sıkıntıları s90c de de baş gösterecek.

Kesinlik gösterecek diyelim. S90C deki ses durumdan dolayı fiyat noktasıda göz önğnde bulundurularak S90C yerine S95B tercih edilebiliniz.

• harmey H kullanıcısına yanıt
    Henüz hiç test edilmedi hocam. Test edilmeden, kullanıcı deneyimleri oluşmadan kesin diyemeyiz. Bizimki sadece tahmin.

• Şöyle bi yorum var ingiltere samsung forumlarında..ne dersiniz ?

OLED TV'lerin artık 2000 cdm/2 kapasiteye sahip olmasına şaşırdım.

Ama kafam karıştı. HDR10 master'lar yalnızca 1000 cdm/2'ye kadar çıkıyor. Yalnızca DolbyVision içeriği 10.000 cdm/2'ye kadar hakim olma özelliğine sahiptir (4000 cdm/2 şu anda var olan ), ancak Samsung DolbyVision'ı desteklemiyorsa 1000 cdm/2'yi aşan bir tepe parlaklığına sahip olmanın ne anlamı var? cdm/2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nef1 -- 31 Mart 2023; 16:0:28 >
  • Buna benzer bir tartisma da gectigimiz yillarda 120hz-144hz muhabetinde olmustu.

Bir kesim “ya ne gerek var 144 hz e oyun disinda kullanibilir alani yok” derken, diger bir kesim ise “hdr 10 veya 10+ ile sinirli kalmayacak dolby vision in onu acik vs” demege getirmisti.

Sonuc itibari ile butun arabalarin, cep telefonlarinin, tv lerin adeta birbirinin kopyasi oldugu su donemde teknolojik gelisimler, pazarlama taktikleri, rakiplerimden bir adim onde olayim istegi, mevcut durumu acikliyor. Kimisi gercekten teknolojik anlamda ilham verici, kimisi sadece ve sadece reklam slogani.

• sanırım bu S95C ülkemize gelmeyecek ? gelme olasılıgı var mıdır bilemedim tam

• 
Sayfa: önceki 118119120121122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.