Şimdi Ara

2021 AYT matematik için objektif değerlendirmem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
 • Yks sınavına 2019 da girip ilk yıl 2k yapmıştım. 2019 da tercih döneminde bu forumdan çok faydalandım. O yüzden ayt mat hakkında kendi düşüncelerimi yazmak istiyorum. 2019 da ayt matematiği fullemiş biri olarak 2021 ayt matematiğin çok daha zor olduğunu düşünüyorum. Matematik sorularını bölüm bölüm değerlendiricek olursak

  LTİ ye kadar olan kısım:
  2021 => Polinom sorusu çok seçici ve bence ayt matın en zor sorusu. 2019 matta bu kadar seçici bir soru yoktu. Sınav 180 dakika olsa bile sorunun çözüm yolunu bulmak zor. Ebob-ekok eşitsizlik ve binom soruları da uğraştırıcı sorular

  2019 => Olasılık sorusu seçici, polinom sorusu kısmen seçici ve dizi sorusu biraz orijinaldi. Çok seçici bir soru yoktu

  Pkob hariç 2021 2019 dan daha zordu bence

  LTİ:
  2021=> Türevdeki ızgara sorusu çok orijinal ve seçici bir soruydu. Bence ayt matın en zor 2.sorusuydu. Türevdeki a,b li soru da orijinal ve uğraştırıcıydı bence. Artan azalanlı soru dışındaki türev soruları zordu. Limit ve integral soruları bence normaldi. İntegralde kök bulma sorusu kaliteli soruydu ama kitaplarda bu tip sorular bulunabiliyor.

  2019 => Türev soruları grafik sorusu hariç uğraştırıcı ve işlem hatasına açık sorulardı. Ama orijinal bir soru yoktu. İntegral soruları bence 2021 den daha zordu. Türev grafikli integral sorusu zorlayıcı ve eleyici bir soruydu. Limit soruları kolaydı.

  Genel olarak 2021 lti bariz daha zordu

  Trigonometri:

  2021 => pergelli soru direk cos teoremi uygulayan biri için çok zaman kaybettiriciydi. Zaten direk cos teoremi uygulayan biri muhtemelen doğru bulamazdı. Birim çember sorusu da güzel ve uğraştırıcı bir soruydu. Diğerleri kolaydı.

  2019 => üçgen sorusu uğraştırıcıydı. Diğer sorular kolaydı

  Genel olarak 2021 daha zordu

  Geometri:

  2021 => Analitik soruları fazlaydı. Analitiği iyi bilmeyenlerin zorlanabileceği sorular vardı. Analitikli üçgen sorusu bence geometrinin en güzel sorusuydu ve seçici bir soruydu. Diğer sorular normaldi.

  2019 => Bir tane çember analitiği sorusu zor ve seçiciydi. Beşgenli soru da biraz seçici bir soruydu. Analitik sorusu da güzeldi. Diğer sorular normaldi.

  Bence geometride pek fark yoktu. İki sınav da analitik geometriyi iyi bilmeyenleri zorlar.

  Sonuç: 2021 matematik bariz bir şekilde 2019 dan zordu. Polinom ve türevdeki ızgara sorusunu doğru yapanlar iki adım öne geçer. Geometri hemen hemen aynıydı.

  Sıralama tahminim: Bence 2018-2019 arası gelir. Forumda 2020 gelir diyenlere hiç bakmayın öyle bir şey mümkün değil. En kötü ihtimal 2019×1,3 gelir. Forumda kesin 2018 den iyi gelir, 2018×0,7 gelir falan diyenlere de bakmayın çünkü sonuçlar açıklandığında büyük hayal kırıklığı yaratabilir.

  Not: hesabı yeni açtım çünkü eski hesabımın bilgilerini unutmuşum

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı > • değerlendirmeniz için teşekkür ederiz.Geometri aynı değildi şahsi düşüncem.Sadece anlamadığım stres yapıp mı yapamadım yoksa sorular üst düzey miydi?

 • pergelli soru hariç katılıyorum. 7,5-12-10,5 üçgenini 5-8-7 üçgenine dönüştürüp cos teoremi yapınca çok rahat çıkıyordu, daha kolay yolu yoktur. başka yolu var elbette ama uzun

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • Meliodas.xr kullanıcısına yanıt
  Daha zor gelmiş olabilir tabiki ama sınavlara dışardan bakan biri olarak ikisinde de analitiğin önce çıktığını ve benzer olduğunu düşünüyorum. Sınav stresi sorulara bakış açısını etkiler ve daha zor gelir. Ama genel olarak matematik soruları hakikaten zordu ve orijinal soru sayısı fazlaydı.

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • 5-8-7 üçgeni yapınca soru direk çıkıyordu zaten. Ama sınav stresiyle zaman kaybeden çok kişi olmuştur.

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • Güzel bi analiz ama sınav anında o kadar zor soru üst üste gelince insanın gözünde de büyüdü sorular

  Umarım sıralamalar iyi gelir


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Daneres kullanıcısına yanıt
  Bu zor ayt den sonra iyi gelir. Tyt sorularına bakmadım ama bu yıl ek 30 dakika olmadığı için muhtemelen o da iyi gelir

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.