Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (227. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
39.077
Cevap
302
Favori
2.246.449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
56 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 225226227228229
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BenGiDeR

Bu mazda ve honda dizel motorlarda DPF olmadığı nerede yazıyor? Ben mi yanlış biliyorum acaba diye google'da arattım bulamadım. Mazda CX-3 ve Honda Civic HB kullanma kılavuzlarını indirip içinde DPF diye arattım ikisindede DPF tanımı ve uyarı lambası vs. kısımları çıktı. Hatta şikayetvar'da CRV'de DPF ile sorun yaşadığını yazan dahi var.

2.2 dizlellerde var hondada ancak 1.6 i dtec diye aratirsaniz kimsenin dpf ile ilgili konustugunu dahi bulamazsiniz. Ariza yaparmi diye birkac konu var ancak ariza yapan yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurozer

quote:

Bu mazda ve honda dizel motorlarda DPF olmadığı nerede yazıyor? Ben mi yanlış biliyorum acaba diye google'da arattım bulamadım. Mazda CX-3 ve Honda Civic HB kullanma kılavuzlarını indirip içinde DPF diye arattım ikisindede DPF tanımı ve uyarı lambası vs. kısımları çıktı. Hatta şikayetvar'da CRV'de DPF ile sorun yaşadığını yazan dahi var.

2.2 dizlellerde var hondada ancak 1.6 i dtec diye aratirsaniz kimsenin dpf ile ilgili konustugunu dahi bulamazsiniz. Ariza yaparmi diye birkac konu var ancak ariza yapan yok.

www.sikayetvar.com
    Honda Partikül Filtresi Arızası!
    https://www.sikayetvar.com/honda-partikul-filtresi-arizasi

http://www.teamhonda-turkey.com/forum/crv_hrv/crv_dizel_partikul_filtresi_hondadan_sioguttu-t80569.0.html

ikinci linki site sansürlüyor honda-turkey aradaki - işaretini silerseniz link açılacaktır.

DPF olmadığına dair ne Mazda için ne de Honda için herhangi bir döküman göremedim. Yurtdışı sitelerdede DPF olmadığına dair herhangi bir bilgi bulamadım. Bu DPF yok bilgisinin kaynağı nedir cidden merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BenGiDeR -- 8 Haziran 2016; 14:39:20 >

• Arkadaşlar Mazda ve Honda gibi safkan japon markalarından bahsederken her şeyi geçtim, DPF'nin kullanım amacını egsoz emisyon ve partiküllerini azaltmak olarak düşündüğümüzde; bir japon mühendisine gidip ezkaza fabrikadan DPF'siz bir araç çıktığını ve yollarda doğayı kirlettiğini söyleyin, adam intihar eder. Yani gerçekten intihar eder. Şaka yapmıyorum bakın gülmeyin, intihar eder

Kaldı ki bile isteye DPF kullanmayacaklar. Hıh.

• BenGiDeR B kullanıcısına yanıt
    Şikayet ilginçmiş hocam. Yakıtım dondu o yüzden 6 ay kullandığım arabayı Honda'ya geri vericem. O kadar para veriyoruz kışın soğuk havada donmayan mazot üretemiyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NİGHTROD

Arkadaşlar Mazda ve Honda gibi safkan japon markalarından bahsederken her şeyi geçtim, DPF'nin kullanım amacını egsoz emisyon ve partiküllerini azaltmak olarak düşündüğümüzde; bir japon mühendisine gidip ezkaza fabrikadan DPF'siz bir araç çıktığını ve yollarda doğayı kirlettiğini söyleyin, adam intihar eder. Yani gerçekten intihar eder. Şaka yapmıyorum bakın gülmeyin, intihar eder

Kaldı ki bile isteye DPF kullanmayacaklar. Hıh.

dpf ya da scr bazi pahali filtre ve emisyonu dusurmeye yarayan ekipman yok. Bunu filtre yerine baska teknoloji ve yontem ile basarmis. Detayini biliyorsaniz yazabilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• emr256 kullanıcısına yanıt
    hocam burada dpf, scr yok demiyor, pahalı çözümlere gerek kalmadı falan diyor pahalıdan kasıt nedir bilmiyorum belki daha basit bir dpf vardır, veya sadece dpf vardır scr yoktur vs. Mazda'nın sitesine girip kullanma kılavuzunu indirin göreceksinizki DPF var.

http://idn.tweddle.com/media/mazda/eae3f_CX-3_Kullanım_Kılavuzu_8EH5-EE-15A+L-TR_OM.pdf

2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]

• Adı dpf vb. olmaz da başka bir şey olur. Biz de 4 yıl sonra arıza verdiğinde aaa araçta böyle bişey varmış meğersem şeklinde öğreniriz ama sonuçta avrupadaki vergi sistemine göre salınan zararlı gazda hacimsel yüzde olarak 0,1'lik bir azaltmaya bile hayır diyeceklerini zannetmiyorum. Teknolojinin şekli ve adı değişebilir ama görev aynı sonuçta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NİGHTROD -- 8 Haziran 2016; 14:56:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NİGHTROD

Adı dpf vb. olmaz da başka bir şey olur. Biz de 4 yıl sonra arıza verdiğinde aaa araçta böyle bişey varmış meğersem şeklinde öğreniriz ama sonuçta avrupadaki vergi sistemine göre salınan zararlı gazda hacimsel yüzde olarak 0,1'lik bir azaltmaya bile hayır diyeceklerini zannetmiyorum. Teknolojinin şekli ve adı değişebilir ama görev aynı sonuçta.

intihatlik bir durum yok yani.

• quote:

hocam burada dpf, scr yok demiyor, pahalı çözümlere gerek kalmadı falan diyor pahalıdan kasıt nedir bilmiyorum belki daha basit bir dpf vardır, veya sadece dpf vardır scr yoktur vs. Mazda'nın sitesine girip kullanma kılavuzunu indirin göreceksinizki DPF var.

http://idn.tweddle.com/media/mazda/eae3f_CX-3_Kullanım_Kılavuzu_8EH5-EE-15A+L-TR_OM.pdf

2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]

Baktim ustad 2.2 motorda da varmis dayanikli seramik dpf. Ama scr yokmus.

• emr256 kullanıcısına yanıt
    Tabii ki yok, Türkiye'deki köprü yapımında hatası olan japon mühendisin psikolojik sorunlarıyla 1800'lü yıllardaki efsanevi japon masallarını ayırt edecek kadar büyüdük :) İşin şakasıydı o :)

Kapitalizmden bahsedediyoruz yani. Doğa kimsenin umrunda değil.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: _SC

Kendiniz temizlersiniz yüksek hız yüksek devirde.

Hondada sikinti yok. Cunki dpf yok benim bildigim.

Kullanım kitapçığının 109 sayfasında DPF var diyor. Siz neye dayanarak yok diyorsunuz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emr256

quote:

dpf olmayan yeni nesil ( Euro V, Euro VI) motor hiç duymadım. Hatta Euro VI olanlarda hem DPF hem de SCR var diye biliyorum ayrı bir hazneye adblue denilen bir sıvı ekleniyor.

Dizel az yakar vs ama son derece sağlıksız bir sistem öyleki sağlığa zararını azaltmak için EGR, DPF, SCR bir dünya ıvır zıvır takıyorlar ve hala malum insancıl seviyelere düşmüyor. Türkiye'de zaten taş devrinden kalma dizel motorlu araçlar kol geziyor. Bence dizel motorlar Türkiye'de komple yasaklansın bizim milletde çevre ve insan bilinci yok. 5-10 yıl sonra EURO VI'lar arıza ışığı yakınca kimse para verip EGR, DPF falan tamir ettirmez iptal ettirir zehir saçarak biner. Şu anda bile trafikte bir sürü EGR iptalli, DPF iptalli araç var. Katalik konvertörü falanda iptal ediyorlar hatta ki iyice ölüm saçsın.

Mazda skyactive dizel motorlar euro 6 uyumlu ve dpf yok.

Olay emisyonu dusuk tutabilecek teknolojide.

Mazda bunu filtresiz basarabilmis belki Honda da yapar.

Yukarki mesajimda soylemistim ama kimse sallamamis. Honda nin mevcut 300nm 120hp i-dtec motorunda zaten dpf yok.

Kullanım kitapçığının 109. sayfasında DPF var diyor. O zaman Honda kitapçığı yanlış basmış.

• Hocam, dizel ile turbo benzinli araclarin 5 yillik bakim maliyetleri arasinda ne kadar fark vardir bilginiz var mi ?

• volkanac V kullanıcısına yanıt
    Hocam buna şöyle bir cevap vereyim benim civic benzinli 90000 bakiminda 475 odemistim benimle ayni anda dizel crvye başka birisi 20000 bakimi icin 550 odemisti. Ama yinede bu durumu araclar gelince servise sormak gerekir. Otomatik araclarda farklilik olabilir şanziman yağı gibi.

• Yakit performansi hakkinda bilginiz var midir

• makelonur kullanıcısına yanıt
    Honda dizel motorda rekoru almis tüketim olarak ama yine de bu aracin zevki benzinli ile çıkar o nedenle ben benzinli düşünüyorum.
  • makelonur kullanıcısına yanıt
    174 hp 1.5 turbo versiyonu sakin kullanımda mevcut 1.6 atmosferik motora yakın tüketim gerçekleştirecek.

Abd verileri

1.5 L, 4 cyl, Automatic (variable gear ratios), Turbo 174 HP 31 CITY 42* HWY 35 Combined

Şehir içi 7.59 Litre, Şehir Dışı 5.6 Litre, Karma 6.72 Litre

Avustralya verileri

Şehir içi 8.1 Litre, Şehir Dışı 4.8 Litre, Karma 6 Litre

Dizel versiyonu sadece Türkiye'de üretileceği için henüz tüketim verileri belli değil ama 120 hp i-dtec motor ile daha önce en düşük tüketim rekorunu ele geçirmişti. Bu nedenle dizel motorda sınıfının en tutumlu aracı olabilir.
  • Honda Türkiye ses ver artık tarih ver

• quote:

Orijinalden alıntı: nettur

Honda Türkiye ses ver artık tarih ver

Harbiden ya Ramazanda bitince 2 ay kaldı hala ses seda yok. Ses ver Türkiye
  • Gün içinde düzenli yaptığım şeyler:

- İşe gitmek için giyin
    - Süt iç
    - İşe doğru gazla
    - Bilgisayarda yeni Civic konusunu aç
    - Eve dön
    - Ev bilgisayarından yeni Civic konusunu aç
  • 
Sayfa: önceki 225226227228229
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.