Şimdi Ara

2023 RENAULT MEGANE SEDAN (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (148. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
5.993
Cevap
131
Favori
751.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aslında bu işlem biraz bilgisayar bilgisi olanlar için basit bir işlem.ben hepsini kendim açtım

android auto Car play

Viraj aydinlatma

Hiz göstergesinin yanına derece

Hareketli video

YouTube google vs

Motor sesi

Epey bir arkadaşa da tarif ile yaptırdım.

Yanliz bilgisayardan anlamayan birisine gerçekten tarif etmek imkansıza yakın bilenden yardim almak daha sağlıklı.

Bir-kac püf nokta

1.Her bilgisayar programı kabul etmiyor.etsede düzgün calistirmiyor.tablet falan yemez.mesela benim diz-üstü kaldırmadı arkadasin win 7 yuklu laptopu ile yaptım

2.https://github.com/cedricp/ddt4all/releases bu ana program

3.bu ecularin oldugu dosya.https://cloud.mail.ru/public/5nT1/1BcVJyrTW

Ecu dosyasını ana programın içine attıktan sonra programı edition modunda bilgisayarda çalıştırın.

1800 küsür ecu bulundu deyip yeni bir pencere açıyorsa tamamdır demektir.aksi halde bir sıkıntı var

4.bu italyanlarin facebook sayfasi.burada tum yapilacaklarin resimli tarifi var.

m.facebook.com/notes/megane-iv-passion-club️/modifiche-aggiornate-ddt4all/768955270118551/?ref=m_notif&notif_t=group_comment_reply

5.programin düzgün çalıştığını gördükten sonra obd 2 cihazımızı arava takiyoruz.soket kaput kolunun aşağısında açıkta. Herhangi birseyi sokmenize gerek yok.

6.sokete cihazı taktıktan sonra bilgisayarın wi-fi bölümüne tikliyoruz.Obd2 cihazını wi-fi yayını olarak görüyorsanız cihaz doğru takilmistir.tiklayip ond2 cihazına bgalaniyoruz.

7.sinirli iletişim deyip ünlem işareti verecektir.sikinti yok.

8.programimizi bilgisayarda açıp çalıştırın.

9.diger bütün işlemler paylastigin facebook grubunda anlatılmış.

10.islemler arasında teybe 30 sn basıp resetlemeyi unutmayın

Kolay gelsin.misait bir zamanda video da çekip atarim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• nhtklc kullanıcısına yanıt
    Hocam, 1800 küsür dosya dediniz ama, bende 3215 diyor,

"3215 loaded ECUs in database."

Silip tekrar mı yüklemem gerekiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dragut76 -- 20 Şubat 2018; 22:10:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragut76

Trafik uyarı işaretleri sadece ön kamera olan araçlarda varmış, aracında ön kamera olanlar resim gönderebilir mi? Nasıl birşey olduğunu merak ettim, bu ön kamera hangi donanımda ya da hangi paketle birlikte veriliyor?

Bu konuyu ben de merak ediyorum. Icon donanım aracım. Benim bildiğim dikiz aynasının arkasında kamera var oradan alıyor işaretleri. Dikiz aynasının arkasına bakınca evet orada kamera gibi bir şey var belki de yağmur sensörüdür bilmiyorum. Ancak bir kişinin yorumunu gördüm 'sürüş paketi opsiyonu olanlar bu özelliği aktif hale getirebiliyor''. Bu konu hakkında net bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R_DeNiro -- 20 Şubat 2018; 22:40:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rocky1000

İyi geceler arkadaşlar 5 Aralık ta hb manuel 1.2 icon ile akbak plazadan Megane ile aranıza katıldım
    2023 RENAULT MEGANE SEDAN (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA].

Ankara'da buluşma olacak sa katılmak isterim
    Keyifli sürüşler dilerim

Hayırlı uğurlu olsun hocam. Aracınızın yakıt tüketimi, konfor vb. özellikleri nasıl memnun musunuz?

Ben de kısmetse sedan 1.2 Touch EDC düşünüyorum. Yapacağınız yorumlara çok ihtiyacım var. Teşekkürler.

• setbys kullanıcısına yanıt
    o ses bende de var, 1 den 2 ye geçerken devir artarken geliyor. bildiğim trim sesi. biryerde birşeyler tıkırdıyor. göğüsten biryerden ama çözemedim. siz çözdüyseniz paylaşırsanız sevinirim

• Herkese merhabalar. Ben ikinci el icon donanım bir megane almayı düşünüyorum. Ve tüm opsiyonlar da olsun istiyorum. Bayide aracı gittim test ettim. Bütün fonksiyonları denedim. Size bir sorum olacak. İnternetteki ilanların bir kısmında araçta otomatik park özelliği olduğu yazıyor fakat aracın fotoğrafına bakıyorum oto park tuşu yok veya adaptif hız sabitleyici var yazıyor ama direksiyon üstünde mesafe ayarı yapan tuş yok. Ben mi yanlış biliyorum bu fonksiyonları kullanmanın bahsettiklerimden farklı yolları mı var. Bilgi verebilir misiniz acaba. Herkese kazasız belasız suruşler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nwih -- 23 Şubat 2018; 0:50:33 >
  • nwih N kullanıcısına yanıt
    İlanlarda doğru yazılmadığını düşünüyorum. Adaptif Cruise için direksiyonun üstündeki sol taraftaki düğmelerde onun tuşu olması gerekir. Aynı şekilde otomatik park etmek için de konsolun alt bölgesinde düğme olması gerekir, direksiyon sembolü olan yanında "P" yazan bir dügme. Bu opsiyonlar benim aracım da yok ancak opsiyonlu araçların hepsinde durum böyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R_DeNiro -- 23 Şubat 2018; 3:23:46 >
  • R_DeNiro kullanıcısına yanıt
    Kubi.lay kullanıcısına yanıt
    Sürüş paketi olan araçlarda; dikiz aynasının arkasında ön camın üzerine sabitlenmiş bir kamera var. Bu kamera şerit takibi ve sanırım tabela okuma için kullanılıyor.
    Zaten bu paket olan araçlarda; dikiz aynasının arkasındaki alan, olmayanlara göre daha geniş diye biliyorum.
    Benim aracım da icon ama bu paket ve dolayısıyla kamera olmadığı için, bu özelliği kullanma şansım yok.
    2023 RENAULT MEGANE SEDAN (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]
    @Kubi.lay beyden izinsiz arabasının fotosunu kullandım

Fark çok belli olmayabilir, sürüş paketli olan, olmayan:

2023 RENAULT MEGANE SEDAN (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi giovanni -- 23 Şubat 2018; 11:41:47 >

• R_DeNiro kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ediyorum
    Bir de şunu sormak istiyorum forumda gizli ozelliklerden bahsediliyor 2016 model araçlarda bunların hepsini aktif etmek mümkün mü
    inşallah ben de kısa zamanda bir megane sedan sahibi olarak aranıza katılacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nwih -- 23 Şubat 2018; 11:37:34 >
  • selimy34 kullanıcısına yanıt
    1,2 SEDAN touch sahibiyim
    şehir içi 7-7,5 tüketimi var araç 8 bin km de
    uzun yol da 80-90km/h ile 5,5 ve altına inmek mümkün
    110-120 ve üstü ile 6,2-6,5 leri buluyor.
    clio 4 ten sonra saray gibi geldi
    oldukça konforlu
    start stop özelliği var tocuh pakette yogun trafikte pek kullanışlı değil
    20-30 metre ara ile motoru stop edip hareket etmek sıkıcı oluyor bazen, fakat devre dışı bırakılabilir.
    park sensörü var ve son noktaya yaklaştıgında sadece ses ile değil yol bilg.da ufak bir göstergesi ile daha kullanışlı

hız sabitleme yokuş kalkış oto farlar, silecekler, anahtarsız kapı açma/kapama, sogutmalı torpido,kol dayama diğer özellikleri..
    koltuk tasarımı ve kumaş kalitesi de oldukça iyi..
    120-130km hızlarda camlardan üflemeye başlıyor hafif radyo sesi açıldıgında duymuyorsunuz bile..
    yol/lastik sesi lastiklerin duruma ve hava şarltarına bağlı olarak değiebilir, 1 gunlugune kiraladiğim focustan kat kat iyi yalnız bunu söyleyeyim..
    aynalar katlanmıyor (manuel)
    4 cam otomatik, tek tıkla tam açma kapatma özelliği var.
    bagajı anlatmaya gerek yok + stepne

benim 1,2 tce edc 2016 üretim arka kolktuklara ayrı klima çıkışı var
    2017 dizel edc touch aldık enişteye gecen hafta bu yoktu..

umarım yardımcı olmuşumdur

• quote:

Orijinalden alıntı: hbasaran82

oldukça konforlu
    20-30 metre ara ile motoru stop edip hareket etmek sıkıcı oluyor bazen, fakat devre dışı bırakılabilir.
    park sensörü var ve son noktaya yaklaştıgında sadece ses ile değil yol bilg.da ufak bir göstergesi ile daha kullanışlı

hız sabitleme yokuş kalkış oto farlar, silecekler, anahtarsız kapı açma/kapama, sogutmalı torpido,kol dayama diğer özellikleri..
    120-130km hızlarda camlardan üflemeye başlıyor hafif radyo sesi açıldıgında duymuyorsunuz bile..
    yol/lastik sesi lastiklerin duruma ve hava şarltarına bağlı olarak değiebilir, 1 gunlugune kiraladiğim focustan kat kat iyi yalnız bunu söyleyeyim..

Çok aydınlatıcı bilgiler vermişsiniz teşekkür ederim.
    Ben de toch plus diye geçiyor sanıyorum o modellere bakıyorum. Otomatik kliması olanlardan. Onlarda arkada ızgara mevcut evet.
    Bu ortalama şehir içi hangi il acaba?

Ayrıca başka sorularım olursa yine sizi rahatsız edeceğim.

• 2016 iconlarda torpido soğutma var mı

• arastgeldi A kullanıcısına yanıt
    Ne yazık ki yok.

• Selamlar 25 kasım2017 de ben de megane sedan icon dci 110bg edc şanzımanlı araç ile aranıza katılmış bulunuyorum

Araç şuan 650km de teslim almadan önce rodaj varmı diye sordum yok dediler kullanma klavuzuna baktım orada 6.000 km sonra motor düzgün çalışır diyor

Şuan bazen 11lt bazen 8lt sürekli dalgalı ortalama tüketim var şehiriçi 8lt nin altına düşmüyor

Araç ne zaman 6.5 lt civarına iner tecrübelerinizi paylaşır mısınız:)

• caglarrrrrr C kullanıcısına yanıt
    Bende ne yaparsam yapıyım 6.5 litrenin üstünü görmedim Adana şehir içinde.

• english03 E kullanıcısına yanıt
    Geç gördüm kusura bakmayın bendeki trim sesi kesildi ne hikmetse gelmiyor zamanla sizinde geçer size tavsiyem servise giderseniz kesinlikle torpidoyu sokturmeyin sonra başka yerlerden daha fazla ses gelmeye başlar canınız sıkılır benim suanda tek sorunum aks kafalarından ses geliyoe onuda bakımda hallettirecegim

• caglarrrrrr C kullanıcısına yanıt
    2017 icon 110 bg manuel, 17' jant, alalı 2 hafta kadar oldu, henüz şehir dışı yol yapamadım, bulunduğum şehir çok yokuş, sabah mesaisi için iniş, akşam eve dönüş yokuş toplam 12-13 km. iki haftalık ortalama 7.2 litre.
    Eski aracımın aynı noktalarda ortalaması 6.1'di. Eski aracım uzun yolda 4.5 - 5 litre civarındaydı hatta devir saatini 1700-1800 bandında hızı 90'a sabitlediğimde düz yolda ortalama 3.4 litredeydi.
    Bakalım megane icon'um önümüzdeki dönemde ne yakacak?
  • giovanni G kullanıcısına yanıt
    Ayrıntı için teşekkürler,
    Arkadaşlar, keşke tüm araçlarda tabela okuma özelliği olsa ama maalesef "ne kadar para o kadar köfte".

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dragut76 -- 25 Şubat 2018; 14:45:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: selimy34

quote:

Orijinalden alıntı: hbasaran82

oldukça konforlu

Çok aydınlatıcı bilgiler vermişsiniz teşekkür ederim.
    Ben de toch plus diye geçiyor sanıyorum o modellere bakıyorum. Otomatik kliması olanlardan. Onlarda arkada ızgara mevcut evet.
    Bu ortalama şehir içi hangi il acaba?

Ayrıca başka sorularım olursa yine sizi rahatsız edeceğim.

plus mıs evet
    dizel otomatik touchu kurcaladıktan sonra öğrendim böyle oldugunu
    kliması benim 1,2 deki gibi değil sanırım manuel klimaydı
    + yagmur far sensörüde yoktu dizel touchta

gebze ilçesi
    genellikle 13-15-20km lik kısa mesafeler
    sabah satleri işe gidiş yogun trafık + yokuş yukarı yol..
    haftasonları oraya buraya gezmeceler
    şuan 7,6 mesela
    45 litre depo ile 620-650km ortalama yol geçiliyor böyle..
    full uzak yol yapıldıgında 700+ olur diye tahmin ediyorum.

iyimi kötümü bilmem..

• dragut76 D kullanıcısına yanıt
    Benim arac sedan icon edc 1.5 2016 aralik cikisli 3.3 416 surum android ve car play bende de kapaliydi actim kullaniyorum ☺

• 
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.