Şimdi Ara

2023 RENAULT MEGANE SEDAN (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (145. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.993
Cevap
131
Favori
751.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ok işaretinin gözüktüğü o kısımda anlık dinlenen şarkı ismi, navigasyonda yol tarifi alırken bir sonraki dönüşe kalan mesafe ve dönüş yönü bilgilerini gösterme gibi özellikler görüntülenir. Paylastiginiz görselde de bahsettiğim alan navigasyon modunda ve sizin de navigasyonunuzda aktif bir yol tarifi o an için yapılmadığından üzeri çizili bir ok işareti gözüküyor. Direksiyonun sağ tarafindaki tuşlardan iç içe dikdörtgen şeklinde olana basarsanız istediğiniz moda alıyorsunuz yanlış hatırlamıyorsam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tşkler

• HaydonunAbisi kullanıcısına yanıt
    Capturdan Clioya geçtim hocam . Megane a hayli hayli geçilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: husamsdu

Hocam mesele captur yüksek araç ya otomobile oturunca yerde oturuyormuşum gibi geliyor.

• HaydonunAbisi kullanıcısına yanıt
    Biliyorum. Ben de 1 2 hafta sonra engelli raporu alıp SUV alacağım. İnan SUV kullanması çok çok daha zevkli. Ayrıca Capturun o sürücü koltuğun yaylanmasını da özledim. Eşim kullanıyor ama şimdi Capturu :(

• quote:

Biliyorum. Ben de 1 2 hafta sonra engelli raporu alıp SUV alacağım. İnan SUV kullanması çok çok daha zevkli. Ayrıca Capturun o sürücü koltuğun yaylanmasını da özledim. Eşim kullanıyor ama şimdi Capturu :(

Kesinlikle katılıyorum.
    SUV araç kullanan otomobili istemez.
  • Oyak kampanyasından full opsiyonlu megane sedan alma ihtimalim vardı fakat fiyatlar beklediğimden yüksek geldiği için megane ve opsiyonlar için tereddütteyim.Megane alırsam olmazsa olmaz bu opsiyonları kesin ekleteceğim ama diğer ekletmek isteyipte fiyattan dolayı tereddütte kaldığım ve ne kadar kullanıp kullanmayacağımı bilmediğimden dolayı fikrinizi almak isterim.

Megane sedan 1.5 dci edc 110hp icon paket : 123.020
    Olmazsa olmaz opsiyonlar.
    Kontrol Paketi : 3.350
    Sürüş Paketi : 3.900
    18inch jant : 2.250
    Sunroof : 5.250

Opsiyon toplamı 1.liste : 14.750

Genel Toplam : 137.770

Alınma ihtimali olan diğer opsiyonlar.
    Long screen paket(büyük ekran) : 3900
    Eller serbest bagaj sistemi : 800
    Head up display : 1900

Opsiyon toplamı 2.liste : 6600

Opsiyon liste 1+2 toplam(14750+6600) : 21.350

Genel toplam 1+2 + araç fiyatı : 144.370

144 lü rakamlara çıkıncada daha yeni sattığım 2012-2013 f30 kasa 320d lerden alayım o zaman tekrar diyorum.

Sizlerin fikirleri nelerdir ? Megane almaya değer mi , opsiyonlar konusunda ne düşünüyorsunuz , büyük ekran , headup diplay, eller serbest bagaj sistemi ne kadar kullanımına gerek duyulur. ? Yoksa Bu fiyatlara megane'ı kafadan sil git 2.el bir sunrooflu xenonlu donanım olarak daha fakir olan 320d mi al dersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raptorf -- 10 Şubat 2018; 11:34:43 >

• Megane 4 dış görünüş olarak çok güzel, sürüş rahatlığı da iyi. Ama konfor ve malzeme kalitesi olarak 130-140'lı rakamları haketmiyor gibi.

Gerçi ucuza araba kalmadı, hepsi çok pahalı ama ben şahsen bu fiyata megane almazdım heralde.

Donanım olarak benim tarzım farklı. Bu araca geri vites sensörü ya da geri görüş kamerası şart. Sunroof da severim, onun dışındakiler bana hitap etmiyor.

@Emrah261

• Şu an bizde olan araç 2017 Sedan Icon. Opsiyon olarak sadece sunroof var. Bir de standart olarak eller serbest bagaj sistemi var, bir kaç ay önce opsiyon değildi standart olarak vardı ıconlarda.

Keşke alsaymışım dediğim opsiyonlar :

Bej Deri Döşeme
    Kontrol Paketi

Sunroof bozuk yollarda ses yapabilir bunu göze alın. Ama araca başka bir hava kattığı kesin. E
    Bej deri döşeme çok güzel gözüküyor, kalite algısını artırıyor, bir düşünün derim.
    Kontrol ve sürüş paketi için ikisini de alabiliyorsanız tabiki alın. Eğer aralarında seçim olacaksa kontrol paketi beni daha çok cezbediyor.
    18'' jant görünüş olarak çok güzel ama konforu olumsuz etkiliyor. Ayrıca 17'' tam aracın boyutuna uygun duruyor. Zevk, tercih meselesi.
    Büyük ekranın klima kontrolleri biraz sıkıntılı diyenler var, inceleyin rahat kullanabiliyorsanız alın. Büyük ekran şık duruyor.
    Araca verdiğim parayı olabildiğince göstersin bana diyorsanız head up display ile eller serbest bagaj opsiyonunu da alın ancak gerekli değil bence. Eller serbest bagaj güzel çalışıyor yalnız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R_DeNiro -- 10 Şubat 2018; 13:50:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: HaydonunAbisi

quote:

Hocam mesele captur yüksek araç ya otomobile oturunca yerde oturuyormuşum gibi geliyor.

Hocam bence aracın yere yakın olması daha hoş. Araca çok hakim hissediyorum. Araçla acayip bütünleşiyorum.
  • Arkadaşlar 2017 megan sedan 1.6 115 ps joy sahibiyim.Aracımın benzinli kullanıyorum.Daha 3 binde ama çok yakıyor. Kaç bin km den sonra yakıt düşer.

• BATAKOVALI B kullanıcısına yanıt
    Normalde 8.000 den sonra önemli düşüş görülür.

Clioda öyleydi. Sizin ne kadar yakıyor şimdi?

• husamsdu kullanıcısına yanıt
    S.içi 50 kurus

• quote:

Orijinalden alıntı: BATAKOVALI

S.içi 50 kurus

1,2 TCE ortalamam 35-40 kuruş şehir içi..
    km 8 bine geliyor.
    bakalım beklyoruz düşmesini
    ama
    benzin fiyatlarının.. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: VLife

son günlerde masaj fonksiyonu çalışmamaya başladı
    ilk günlerde soğuktandır dedim ama araba ısınınca veya uzun yol gidincede çalışmamaya başladı
    masajı açıyorum yaklaşık ilk 10 saniye kadar çalışıyor sonra duruyor
    bel ayarını deniyorum o çalışıyor hatta bel ayarı yaptıktan sonra masaj daha uzun çalışıyor ama 1 dakka sonra yine duruyor
    bu sorunla karşılaşan çözümünü bilen var mı?

Merhaba, aynı sorun bende de mevcuttu servis bile ne olduğunu anlayamadı. Sürekli olarak aracı kısa mesafe kullanıyorum ilk aklıma gelen akü şarjı veya voltaj düşüklüğü oldu. Test amaçlı olarak ortalama 50-60kmlik bir uzun yol yaptım ve tekrar sağlıklı bir şekilde çalışmaya başladı. İsterseniz aynı şekilde bir deneme yapın kısa mesafe kullanıyorsanız voltaj düşüklüğünden dolayı masaj sistemi kendini korumaya alıyor olabilir tabi bu benim kendi yorumum.

• Arkadaşlar merhaba,

Cam tavandan gelen trim sesi ile ilgili servis ile görüşüp sonuç alabilen oldu mu? İstanbul içi bu sorunu çözebilen bir arkadaş olduysa servis ismini verebilirse çok sevinirim, bu sorunu çözebilen deneyimli bir servise götürmek daha sağlıklı olacak.

• Mo-Cuishle kullanıcısına yanıt
    Bir kaç kişi görüşmüştü ancak sonuç alamamıştı. Hatta bir kişinin aracı bir kaç gün serviste durmuştu Fransa ile bile irtibata geçmişler. Sonucunda sesler ilk zamanlar kesilmiş sonra yavaş yavaş tekrar ortaya çıkmış ancak eskisi kadar değil. Bende 1-2 hafta içerisinde servise gidip bazı konuları bildireceğim bazen kapılardan da trim sesi gelebiliyor. Sonuç alırsam yazarım, İstanbul dışındayım ancak bilginiz olur yinede.

Bunun önemli sebebi aracın tamamen rijit bir halde olmaması diye düşünüyorum. Esneme yapıyor 'çıt çıt' ses çıkarıyor. Özellikle ön ve arka teker arası kot farkı olunca meydana geliyor bu durum bir de engebeli yollarda. Cam tavan trim sesinden şikayetçi Talisman sahipleri de var.
  • hbasaran82 kullanıcısına yanıt
    35-40 kuruş 6,5 - 7 litre civarı demek. Şehiriçi ise bence gayet iyi bir değer, biraz daha düşerse çok iyi olur. Turbodizel aracıyla 7 litreden fazla yakan arkadaşlarım var.

Ama tabii bu benzin fiyatıyla anca bu kadar oluyor. Bu gidişle yakında arabalara yelken takılmaya başlanır :)

• Mo-Cuishle kullanıcısına yanıt
    ben sesten araç kullanamaz hale gelmiştim. servis 1 günde çözdü. şuan hiç ses yok gibi
  • R_DeNiro kullanıcısına yanıt
    o zamanlar bana servisin dediği hiç bir işlem yapmadan sunrpfu komple söküp düz bir zeminde tekrardan takmışlar. şuan sadece rüzgar sesi geliyor kapıdan. 2 defa verdim servise çözemediler. çok rahatsız edici
  • 
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.