Şimdi Ara

2020 Renault Clio 5 [ANA KONU] (173. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
8.540
Cevap
205
Favori
646.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dur kalk trafikte özellikle rölantide çalışırsa start-stop devre dışı olunca ortalama tüketim baya artıyor. Ben henüz 600km deyim. Ankarada akıcı şehir içi trafikte akşamları mesai saatinde biraz daha dolu trafikte ortalamam 7 7,5 arası şuan. Ama mesela düz yolda uzun yol misali kullandığımda sıfırladığımda bilgisayarı 5 leri de görüyor. İlk 2 3 bin km tamamladıktan sonra değişecek mi merak ediyorum.

• Bir de start&stop ile ilgili bir sorum olacak. Geceden sabaha araç beklediğinde sabah çalıştırdığımda genelde akü şarj öncelikli diyor start stop devreye girmiyor yaklaşık bir 10 15km ilerledikten sonra devreye girebiliyor. Acaba geceden sabaha çok mu düşüyor akü çabuk bu deşarj oluyor diye düşünüyorum. Akünün ilk bir kaç ayında bu kadar olması normal mi? Sizin akülerde durum nasıl start&stop devreye girmesi ne kadar sürüyor.

• DaRK BLooD kullanıcısına yanıt
    Akü şarjı ile alakası yok. Herkeste öyle. Yani akü sağlam. Ben start stopu sürekli kapalı tutarım. Gereksiz bir özellik. Aküye zarar motora bile zararı olduğunu düşünüyorum ileriki dönemlerde.
  • E.rsin kullanıcısına yanıt

Zarar veriyor diye bir çok yerde okudum.
    Yakıta bi kere faydası yok onu unutun derim.Açıkken de aynı kapatsan da aynı bizzat denedim.Siz kullanabilirsiniz tabi kişiye göre değişir. Ama bir çok insan kapatıyor. Uzun vadede zararı olduğu da söyleniyor.Amaç bence yakıt tasarrufu filanda değil. Emisyon değerlerini düşürmek için yapılmış bişey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: E.rsin

Zarar veriyor diye bir çok yerde okudum.
    Yakıta bi kere faydası yok onu unutun derim.Açıkken de aynı kapatsan da aynı bizzat denedim.Siz kullanabilirsiniz tabi kişiye göre değişir. Ama bir çok insan kapatıyor. Uzun vadede zararı olduğu da söyleniyor.Amaç bence yakıt tasarrufu filanda değil. Emisyon değerlerini düşürmek için yapılmış bişey.

Hocam yakıtta nasıl fark olmuyor ki. Rölantide çalışırken benzin harcıyor. Zaten ortalama da artıyor. Mesela sıfırlayın bilgisayarı 10km gidin diyelim 7 ortalamanız sonra 5dk motor çalışır vaziyette bekleyin olduğunuz yerde 7,5 lara çıkıyor. Zarar konusunu bilmiyorum. Yazılanlar bu şekilde ama kullanıcı yorumlarına bakmak lazım tabi.

Sorun yokta şöyle bir durum var, kullanılan akü düşük amperli, yetersiz o yüzden sık sık korumaya geçiyor, tasarruf yapacaz diye amperden çalımışlar, 72 amper bir akü tak üstündeki bozulduğunda, göreceksinki bu durum çok ender tekrarlayacak, ayrıca artık yazılım kilidini aştılar, ss olayını sürekli kapalı hale getirirsin, sen açmadıkça birdaha devreye girmez, tamamen zararlı bir sistem zaten, hem aküye hem marş motoruna, ayrıca her marşta azda olsa boşa giden yakıtında cabasi, emisyonu aşacağız diye ne yapacaklarını şaşırdılar artık...

yalnız 5dk motor çalıştırırsan tabii zarar edersin, ss sadece çok uzun ışıklarda işe yarar, 70 sn falan, yoksa boş iş, 30 sn. lik ışıkta bırak çalısın motor....

• Star stop için kötü demiş ama kimsenin elinde bende bu oldu aküm bozuldu yakıt diğer durumda fark olmadı demek bu kısa zaman için pek doğru bir yaklaşım değil. Bunu motor vites sağlığı içinde faydalı yanları kesinlikle vardır. Vites devamlı frene basmayan adam çok. edc doğru bir şekilde fren kullanılmaz ise vites sıkıntı ola bilir.star stop tek yakıt bağlamak doğru değil. Star stop geçmiş dönemlerde araç arızaları yaptığı konusunda bir şey diyemem o zaman ne oldu nasıl makinalardı arıza neydi? Benim bildiğim bu motor yeni geliştirildi var olan güncel teknoloji ayakta uydurulmuştur muhakkak bu araca biraz fırsat vermek ve normal kullanmak en doğrusu olacaktır. Bu motoru sadece bu Marka kullanmıyor farklı araba markalarıda bu motoru kullanıyor ve eminim bunlarda star stop var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihan85 -- 5 Mayıs 2021; 8:29:36 >
  • bu işin sonu nereye gidecek?

2020 Renault Clio 5 [ANA KONU]
  • İBRAM ÇAVUŞ 81 İ kullanıcısına yanıt

Durumlar böyle ekonomi kötüyse denetim yoksa bu duruma uygun bir kanun yoksa fiyatların yükselmesi şaşırmamak gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihan85 -- 6 Mayıs 2021; 8:36:13 >
  • 279 k ya clio fiyatı atan şahıs sil onu algı yapma bu araba ne zaman o fiyat oldu
  • Aracın liste fiyatı o. Ama hayırlı olsun denilip plazadan kaça çıkar onu bilemem. 2020 1.0 manuel touch liste fiyatı 180 üstü idi. Forumda diğer kullanıcıların da belirttiği gibi bizler 146-149 arası aldık.

• ''279 k ya clio fiyatı atan şahıs sil onu algı yapma bu araba ne zaman o fiyat oldu'' diyen şahıs..

Sitesine gir kendin bak. Algı sözcüğünü öğrendin diye her konuşmada kullanmana gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İBRAM ÇAVUŞ 81 -- 5 Mayıs 2021; 14:17:4 >
  • Algıcı ibram corolla full kasa mı alıyorsun clio alıyorsun bayiye gir fiyat sor. Daha piyasadan haberin yok hala kuyruğu dik tutuyorsun. 279 k clio ya para verecek manyak yoktur ülkede.
  • Gir sitesine kendin bak cümlesini anlayamayan biriyle polemiğe giremem kusura bakma.

• Bu fiyata bayi bile gülüyordur parayı yakarım genede vermem o parayı clioya 😂😂
  • İBRAM ÇAVUŞ 81 İ kullanıcısına yanıt

Bu gidişle joy paketler bile üst vergi dilimine geçecek yakında..

• quote:

Orijinalden alıntı: glumerna

Bu fiyata bayi bile gülüyordur parayı yakarım genede vermem o parayı clioya 😂😂

sorunda o zaten bence de gülüyorlar 2020 Renault Clio 5 [ANA KONU] yanlışlık falan var heralde diye düşündüm ama görünüşe göre liste fiyatı buralara geldi. Bence de yakmak daha mantıklı 2020 Renault Clio 5 [ANA KONU] 

• quote:

Orijinalden alıntı: colombo53

Bu gidişle joy paketler bile üst vergi dilimine geçecek yakında..

bende ondan korkmaya başladım ve durumun vahametini paylaştım ama algıcı olduk :)

• 
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.