Şimdi Ara

2021 OPEL İNSİGNİA GRAND SPORT (ANA KONU) [Güncel Bilgiler Burada] (154. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.269
Cevap
56
Favori
341.919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ee0655

arkadaşlar merhaba 2020 modellerde

adaptif süspansiyon, adaptif hız sabitleyici, otomatik park asistanı, dış opc line kiti, direksiyon ve ön cam ısıtma yok galiba kataloga bakarak bunları görebildim eskisinden farklı 2020 model katalogu heralde makyajlı için değildir, mart ayından itibaren gelecek araçlarla alakalıdır değil mi?
    Malesef , eşimde kullanacağı için diğerleri sorun değil. Ama otomatik park asistanı keşke olsaydı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ee0655 E kullanıcısına yanıt
    Zaten 2019dan itibaren adaptif hiz sabitleyici, flexride sasi, on cam isitmayi kaldirmislardi. Simdi park asistanini ve opc line kitini de cikartmislar sanirim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Haftaiçi 2017 İnsignia Grand Sport 1.5t 165bg alarak aranıza katılmış bulunmaktayım :) Donanım olarak AGR koltuklar ve Flexride Şasi dışında her şey var araçta. Şimdilik çok memnunum bakalım
  • Herkese iyi forumlar. 2017-18 insignia gs exellence almayı düşünüyorum. Adaptif hız sabitleyici olan araçlar var. ACC dur-kalk trafikte takip özelliği var mı?
  • dogii kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun kazasız belasız güzel günlerde kullanın 😊

• brifing B kullanıcısına yanıt
    Opc kit yoksa şirket aracımın değişimi geldiğinde insignia ya elveda derim. Çok değiştiriyor aracı.

• ladinkayin L kullanıcısına yanıt
    Ben zaten motordan ötürü seçmeyeceğim
    1.6 cdti 136 otomatik yerine gidip daha otomatik bile olup olmayacağı belli olmayan 1.5 122hp seçecek değilim
    Grandland ı sevmeye çalışıyorum ama yüksek arabadan nefret ederim
    Yok yani ınsignia ya karşılık gelen araba kalmadı opelde benim için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi werneke -- 10 Mart 2020; 17:0:1 >
  • werneke W kullanıcısına yanıt
    Opc ve adaptif cruze benim için elzem. Onlar olsa 2.0 dizel için isterdim ama

• bu 2020lerle birlikte çıkarılan opsiyonların PSA kaynaklı olduğunu düşünüyorum ellerindeki stoklar tükenince benim görüşüm bu tabi aynı parçaları üretmek yerine standart mevcut parçalarla devam ettiler aynı zamanda 508'in satışları baltalanmaması adına yapıldığını düşünüyorum ya da hepsinden bağımsız zam yapmayıp donanım kısmaya gitmiş olabilirler ama ön cam ısıtıcı ve standart bir bodykit ne kadar tutabilir ki mantıklı gelmiyor maliyet açısından bilemiyorum.
    Son olarak otomatik frenleme ve şerit takip sistemleri radarsız yapılıyor artık galiba belki kamera yardımı ile ama yapay zeka falan gerektiriyor bu iş mevcut sistem buna elverişli mi bilmiyorum. yani radar mevcut ama adaptif için yazılımla falan kapatıldı ise çözüm bulabiliriz.

bu çıkarılmış dediğimiz özellikler rakiplerin birçoğunda ya yoktu ya da opsiyon ve aşırı fiyatlandırmalarla eklenebiliyordu o yüzden çok da kızamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ee0655 -- 10 Mart 2020; 21:59:3 >

• Bu arada Vauxhall.co.uk sitesinden baktım opc Line var ama ne adaptif cruise control ne koltuk havalandırma ne sunroof ne adaptif şasi ne de head up display koymuşlar. Aracın görselliğine oynamışlar yani body kit, siyah aynalar, 20 inch jantlar var. Yalnız grandsport Türkiye’ye gelmeden önce yabancı sitelerde yine benzer donanım seviyeleri vardı sonra Türkiye ye exclusive full donanım getirdiler. Sonuçta bizde ne satılacağı belli kullanıcının alıştığı donanımlar var. Bunları kısıp piyasaya çıkartırlarsa araba satmaz diye düşünüyorum. Bence 2.0 dizel exclusive donanım seviyesinde ve stilinde bir model getirirler ama kim alabilir 2.0 motoru onu allah bilir 😀 şirket böyle bir modele tamam derse ben başka arabaya bakmam insignia ya seve seve devam ederim.

2021 OPEL İNSİGNİA GRAND SPORT (ANA KONU) [Güncel Bilgiler Burada]

ben birkaç ay önce baktığımda 2018 full exclusivelerdeki donanımları almanyada içeren bi paket yoktu birçok şeyi tek tek eklemiştim. Fiyatta yaklaşık 60bin euroya yaklaşmıştı burada fiyat 284 bin lira falandı vergisiz çevirince bile 350bini geçiyordu eşit donanımlar.
    Forumda çok kişi opc bodykit in dandik olduğundan sonradan yapıştırılma gibi durduğundan şikayetçiydi bunları değerlendirip mi kaldırdılar acaba.
    Bir de kadranların rengi değişebiliyor mu 2.ellere bakınca 2017 2018ler kırmızı gözüküyor 2019ların beyaz olmuş.
    Aynı şekilde 2017 2018lerin tek çıkışlı egzozları çok belirgin exclusivelerde, 2019 exclusivlerin aşağı doğru verdiler galiba susturucudan hemen sonra
  • ee0655 E kullanıcısına yanıt
    Evet exclusive paketi sadece TR ye getirdiler diye düşünüyorum. Yurtdışında opsiyondu çoğu şey.
    2018 exclusive var bende ve kadran beyaz. Alt donanımlarda farklı renkler olabilir bilmiyorum

2021 OPEL İNSİGNİA GRAND SPORT (ANA KONU) [Güncel Bilgiler Burada]

• Bu arada 1.5 122hp lik motor otomatik olarak astralara gelmiş

• Bir Peugeot 508 değil :)
    Şaka maka gerçekten çok güzel olmuş. Böyle yapılı, yakışıklı arabaları severim

• DM ye cevap veremiyorum ama burdan yazayım soru soran arkadaşa. Yoğun trafikte adaptif hız sabitleyiciyi kullandığımda dur kalkta herhangi bir ses olmuyor bende.

• Opel almanya sitesinde makyajlı insignia katalog ve teknik bilgiler yayınlanmış

Benzinli motor sadece 2,0 200hp 9 ileri otomatik görünüyor ( 350nm tork )

Dizel tarafı ise şöyle

1,5 122hp manuel 6 ileri ( 300nm tork )
    2,0 174hp manuel 6 ileri ( 380nm tork )
    2,0 174hp otomatik 8 ileri ( 380nm tork )

Bu 1,5 dizel 122hp lik motor astra için satış başladı türkiye de ve otomatik
    opelin yeni yayınladığı katalogda sadece manuel görünen bu motorun 0-100 değeri 10,6 sn görünüyor
    Kullanmakta olduğum 1,6 cdti 136hp için araştırdığımda da 10,5 10,9 sn bilgilerine rastladım , net bilgisi olan paylaşabilir.
    Ayrıca bu 1,5 122hp lik dizel 2,0 lık dizelin 3 silindirli hali , geri kalan bütün teknik veriler 2,0 motor ile aynı ( sıkıştırma oranı vs )

Olurda bu motor içinde otomatik gelirse o zaman bi bakarız artık
    Millet yıllardır passatı 120hp olarak kullanıyor napalım
    içime sinmedikten sonra başka araba istemem
    inşallah otomatik olur bu 1,5 dizel için
    2,0 olanı 150-200 bin koyar direk üzerine

İngiltere vauxhall ( Britanya da opel e vauxhall diyorlar) sitesinde de 1.5 dizel motor 8 ileri otomatik vitesle seçilebiliyor evet Almanya da sadece manuel i var. Bence onun otomatiğini getirirler Türkiye ye yolsa satmaz araç

Vauxhall.co.uk den bakıyorum göremedim 1.5 leri
    Hem makyajlı kasayı bulamadım ayrıca motorlara baktım hala 1.6 dizel 136 , 2.0 dizel 210 ve Almanya da görünmeyen 1.5 benzinli görünüyor

Baktığın linki gönderebilirsin

Sizin mesajdaki linke tıklayın aşağıya doğru populer models göreceksiniz. Biraz daha aşağıya inin kırmızı kare içindeki all vehicles e tıklayınca yeni modeli göreceksiniz

• Arkadaşlar 2017 modellerde enjoy design elite arasında ne farklar var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhand28 -- 12 Mart 2020; 15:26:3 >
  • 
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.