Şimdi Ara

2021 OPEL İNSİGNİA GRAND SPORT (ANA KONU) [Güncel Bilgiler Burada] (141. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.269
Cevap
56
Favori
341.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 139140141142143
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Excellence gercekten hatasizsa o derim ama yinede siz bilirsiniz..arabalari bizzat gormek lazim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar merhaba,

Dün itibariyla sifir km Beyaz renk Opel Insignia Grand Sport 2019 Exclusive dizel otomatik aracimi teslim aldim.
    Lakin bugün bir arkadasimla aracimi incelerken aracimda vitesin hemen üzerinde tour ve sport butonlari olmasi gereken yerde bu butonlarin olmadigini farkettik.
    Bana aksam aksam verdi negatifi verdi negatifi. Canım cok sıkıldı. İlanlara baktigimda 2018 model Exclusive 3 tane Insignia gördüm ve hepsinde bu sport ve tour butonlari mevcut. Konu ile ilgili tecrube sahibi arkadaslarimin yorumunu rica edebilir miyim? Fena halde aklima takildi bu durum.

Degerli yorumlariniz icin simdiden cok tesekkür ederim.

Saygilarimla,
  • xyor kullanıcısına yanıt
    Merhaba eski dostlara. Arabamı satmış olsam da arada foruma gözüm kayıyor. Şuan tiguan kullanıyorum ama insignia’yı özlüyorum.

Eski enjoy sahibi olarak ben excellence derim. Arka kamera ve matrix farlar o farka değer.

Enjoy’a orijinal kamera takılıyor. 2.000tl’ye orijinal taktırabilirsiniz ama hem daha fazla para verip daha düşük model araç alacaksınız. 2017 model araçların garantisi de bitti yada bitmek üzere. Uzatma yapıldı mı diye sorabilirsiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mersinli_m M kullanıcısına yanıt
    Almadan önce donanımı inceledinizmi? Son dönemde birçok marka fiyatlarına zam yapmak yerine donanımdan kısıyorlar. Sizde bunun canlı tanığı olmuşsunuz. Benim 2018 excellenceyi şu an almaya kalksanız hatırladığım kadarıyla hırsız alarmsız araç alabiliyorsunuz. Bunun gibi bir iki tane daha donanımı kısmışlar. Eğer size bahsettiğiniz donanımın olduğu söylendiyse hakkınızı arayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gareysar -- 30 Kasım 2019; 23:22:13 >
  • gareysar kullanıcısına yanıt
    Acikcasi almadan önce forumu takip edemedim. En üst donanimi aliyor olmanin rahatligi ile hareket ettim ama ters köse oldum.
    Merakli arkadasim farketmese ben belki de farketmeyecektim. Simdi forumda aratinca sizinde teyid ettiginiz gibi ne yazik ki 2019 Exclusive de bu özellik artik sadece 2.0 motorlu araclarla geliyormus. 1.6 motorlulardan kaldirilmis.

Daha önce Mercedes kullanirken bu özelligi seviyordum ama Insignia da tatmak nasip olmadi. Ne kaybettigimi bilemedigim icin cok canımı sıkmayacagim.

Ilgi ve alakaniz icin cok tesekkür ediyorum.

Hayirli aksamlar dilerim.
    Konusu olmuştu maalesef 2019 araçlarda baya donanım söktüler. Excellence modellerde alarm haricinde arka kamerayı da söktüler. Exclusive de siz yazmış oldunuz zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: mersinli_m

Acikcasi almadan önce forumu takip edemedim. En üst donanimi aliyor olmanin rahatligi ile hareket ettim ama ters köse oldum.
    Merakli arkadasim farketmese ben belki de farketmeyecektim. Simdi forumda aratinca sizinde teyid ettiginiz gibi ne yazik ki 2019 Exclusive de bu özellik artik sadece 2.0 motorlu araclarla geliyormus. 1.6 motorlulardan kaldirilmis.

Daha önce Mercedes kullanirken bu özelligi seviyordum ama Insignia da tatmak nasip olmadi. Ne kaybettigimi bilemedigim icin cok canımı sıkmayacagim.

Ilgi ve alakaniz icin cok tesekkür ediyorum.

Hayirli aksamlar dilerim.
    çok bir şey kaybettiğinizi düşünmüyorum. o modlar benim bildiğim kadarıyla sadece direksiyonu sertleştiriyor veya yumuşatıyor. süspansiyonlara direk etkisi yok bu yüzden 2.0 donanımlı flexride şaseli araçlarda kullanılıyor olabilir tam anlamıyla. çünkü geçen hafta test sürüşü yaptığım 1.6 yeni kasa superb mod geçişlerinde hiç fark etmiyordu, eleman süspansiyonlara bir etkisi yok demişti bu modların. superb demişken; grand sporttan inip superb e binince bizim aracın ne kadar özel bir araç olduğunu bir kez daha hissettim. superb çin malı kasıntı lüks yapılmaya çalışılmış bir araç gibi geldi bana ve sürüş hissi hiç sportif değil, daha çok konfor odaklı. tasarımını da beğenmedim. grand sport almadan önce de test etmiştim hiç hoşuma gitmemişti, bu sefer daha iyi olmuş 2017 modele göre fakat yine beni kandıramadı. bence grand sporttan sonra binilecek araç audi a5.

Bende 2018 exclusive var ve Evet 2019 modellerde sadece adaptif şasi çıkartılmamış, ön cam ısıtma da yok, onu da kaldırmışlar. Klima düğmelerine bakın farkı görebilirsiniz.
    Normal ve tour mode arasında çok farkedilir fark yok diyebilirim. Uzun yolda tour modunda araç biraz daha yaylanarak gidiyor Amerikan araçları gibi, Fakat Sport modunda hayli yumuşak olan direksiyon ve süspansiyonlar bariz sertleşiyordu. Virajlı yollarda biraz eğlenmek için iyiydi.
    Ön cam ısıtma da sabahları kar buz tutan cam için çok güzel bir özellikti asıl ben ona üzülürdüm 😀
    Çok güzel bir araç almışsınız, bu özelliklerin olmamasına takılmayın, keyfinizi de bozmayın. Kullandıkça ne doğru karar verdiğinizi göreceksiniz. Kazasız belasız güzel günlerde kullanın👍

• snomask kullanıcısına yanıt
    Tiguan la ilgili görüşlerinizi de duymak isterim ben

• Bianconero kullanıcısına yanıt
    Sadece direksiyon sertleşmiyor indsingina da özellikle süspansiyonlar taş gibi oluyor yoldaki herşeyi hissetmeye başlıyorsunuz. Seri sürüş, virajlar, ben pek girmiyorum ama oldu da başkasıyla kapışırsanız çok işe yarıyor 😁😁

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ladinkayin -- 1 Aralık 2019; 10:47:20 >
  • Daha öncede konusu olmuştu sol kapı ve konsol arasından sanki bizim araçlarda hava girişi var. Özellikle sabahları soğuk havalarda araba ısınsada sol diz bölgesinde acayip soğukluk var daha önce işe giderken servis kullandigimdan sorun değildi ama artik arabayla gitmeye başlayinca her sabah rahatsiz etmeye başladı. Kapının iç bölgesine padleme yapıcam. Var mı bunu hissedenler.

• Goqaan G kullanıcısına yanıt
    Var, hatta ilk ben yazmıştım forumda 😊. Şöyle bir çözüm buldum. Klimayı en yüksek sıcaklığa getiriyorum otomatik modda biraz çalıştırdıktan sonra klimayı kapatıp yine yüksek sıcaklıkta sadece havalandırmayla (fanı da biraz kısıyorum) soldaki havalandırma kanalını kucağıma gelecek şekilde ayarlıyorum. Sıcacık oluyor 😁😁

• ladinkayin L kullanıcısına yanıt
    İlaveten sıcak havayı klima ayarlarından ayaklara gelecek şekilde ayarlayın sorun kalmıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: ladinkayin

Sadece direksiyon sertleşmiyor indsingina da özellikle süspansiyonlar taş gibi oluyor yoldaki herşeyi hissetmeye başlıyorsunuz. Seri sürüş, virajlar, ben pek girmiyorum ama oldu da başkasıyla kapışırsanız çok işe yarıyor 😁😁
    mod seçeneği olmayan araçlarda zaten direk spor yay kullanıyor diye biliyorum. tek kaybettiğimiz tour modu o halde yani daha yumuşak sürüş ki bu da şehir içinde rahatlık katabilirdi. keşke exellencede de olsaymış :)
    Sanmam, normal mod kullanılıyordur. Spor mod ile araç pek konforsuz olur zira.

Kesinlikle insignia özel bir araç..superb ile kıyaslamıyorum bile..bende test sürüşü yaptim verdiginiz örnek çok guzel oturmus..sisirmisler baska birsey yok surus hissi cok zayif..zaten o amblem o arabada oldugu surece yaklasmam..insignia alan asla psiman olmaz..insanin surekli uzun yola gidesi geliyor..motor sesi ruzgar sesi yok denecek kadar az ama biraz yol sesi geliyor o da lastiklerden kaynaklı olabilir..iki aydir kullaniyorum excellence muhtesem diyebilirim..

Öncelikle Allah kaza bela vermesin hayırlı uğurlu olsun..Hocam bence hic takmayin cok guzel bir araba aldiniz cok cok memnun kalacaksiniz.

• ladinkayin L kullanıcısına yanıt
    Tiguan fena bir araç değil. Facebook grubunda gördüklerim ve kendimi yorumlarımı aktarayım. Benim aracım 2012 style & sport 150hp’lik benzinli otomatik bir araç.

- Kısa mesafede motor çabuk ısınıyor ama yakıt şehiriçi 12 litre civarında. Depo ortalamam 10 litre civarı. Şehir dışı 7 litre belki. Passatlarda aynı motor 2litre daha düşük yakıyor. 1550kg ağırlığı var. Bir depoyla 550-600km civarında gidiyorsunuz. 410tl civarında bir rakama doluyor
    - Grupta bir anket yapılmıştı. Kullananların %90’ı LPG’li kullanıyor. Çok şaşırmıştım.
    - Dizele göre sessiz. Çalıştığını anlamak bazen zor oluyor. Araç da en ufak farklı ses hemen sizi rahatsız ediyor
    - 2012 öncesi araçlarda piston kırma sorunu var.
    - Cam tavan araçlarda su alma problemi var. Yağmurların artmasıyla bu problemi yaşayan çok paylaşım var.
    - Dsg güzel. Vites geçişleri sarsıntısız.
    - Gaza basınca hemen tepki alamıyorsunuz. 2 saniye sonra gücü hissettiriyor. Pedal commander diye birşey öneriyorlar. Tüm araçlar için uyumlu herhalde :https://www.youtube.com/watch?v=XNbCRDiPe_I&feature=share
    - Yol tutuşu gayet iyi
    - Araç içi yalıtım iyi. 120km hızlarda rüzgar sesi hissetmedim.
    - Auto hold (geri kaydırmama) sistemini başarısız buldum. Kemer takmazsan devreye girmiyor. Garajdan çıkarken unutmuşum. Gaza basınca hemen tepki alamadığım için arkadaki araca vuruyordum. Auto hold da aracı hemen bırakmıyor. Motor bağırınca bırakmaya başlıyor. Auto hold olmadan dik yokuşlarda kullanmak imkansız.
    - Aracın her tarafında çakmak çıkışı var. Bagajda ve arka koltukta.
    - Benim aracım garantisi bitmiş ama servis bakımlı. Vw’de servise götürmeye devam ederseniz iyi niyet garantisi diye birşey var. Bir sorun çıkarsa gene iyi niyetten yapıyorlar. 960 TL tuttu 50.000km bakımı. Servisdekiler Opel’e göre daha ilgili.
    - Paranız varsa üst paketlerde olan özellikleri sonradan taktırabiliyorsunuz. Ön ve arka park sensörünüz varsa otomatik park, adaptif hız sabitleyici, arka kamera, yazılımla gizli özellikleri açma, hayalet ekran gibi. Opel de maalesef göremedim.

Özete gelirsek, İnsanlar araçlarına aşırı bağımlılar ve çok seviyorlar. Aile ve bayan için uygun bir araç ama imkanım olsa bu araca binmem 😊 Ben torkun gücüne çok alışmışım onu farkettim.

• Ayrıca farkettim ki forumda en iyi grup burası. Hemen cevap verip ilgileniyor birileri. Tiguan de yazıyorsunuz 1 hafta sonra birisi cevap verirse şükredin 😊 bu yüzden Facebook gruplarına geçtim. En azından daha ilgililer.

• quote:

Orijinalden alıntı: ladinkayin

Sanmam, normal mod kullanılıyordur. Spor mod ile araç pek konforsuz olur zira.
    süspansiyonlar sert, çok konforlu olduğu söylenemez. bundan dolayı spor yay olabileceğini düşünüyorum.

• 
Sayfa: önceki 139140141142143
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.