Şimdi Ara

2021 OPEL İNSİGNİA GRAND SPORT (ANA KONU) [Güncel Bilgiler Burada] (113. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.269
Cevap
56
Favori
341.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ataberk2468

Arkadaşlar günaydın, sabah gene araç tekledi ve pasif dpfe geçti ve motor arıza ışığı yaktı. Bugün bırakıcam servise bakalım ne diyecekler 3 oldu bu ve araçtan soğumaya başladım bu sıkıntı yüzünden.
    Geçmiş olsun. Geçen sene kasımda aracı yeni aldığımda bir sıkıntı olmadığı halde servis çağırıp yeni bir revizyon olduğunu söylemişti. Gittim, güç ünitesi diye bir parçayı garantiden değiştirdiler. Sanırım sorunlu bir parça. Burada birkaç arkadaşın da değiştirmişlerdi. Şimdi siz anlatınca aklıma geldi, bu parça sizde değişmiş miydi? Önceki mesajınızı da okudum sanırım sıkıntı garantiden değişen bu parçada. Servise bir sorun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gareysar -- 24 Haziran 2019; 13:59:19 >

• Arkadaşlar bugün bırakmıştım servise öğlen saatinde aradım nedir ne değildir diye dpf dolmuş 7600 kmde. Temizleyip yarın alacağım aracı bakalım. Ben başından beri dpf diyordum çünkü tekleme yaptıktan sonra pasif temizlik yapıyordu. Aslında çok ölü, devirsiz sürmüyorum 2 haftada bir otobanda basıyorum ama tıkanmış demekki. Neyse yarın alıp bakıcam duruma. Birde trim seslerini söyledim bakalım onda gelişme olacak mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gareysar kullanıcısına yanıt
    Hocam bende 2018 aralıkta aldım aracı. Servisten aramadılar böyle bir parça değişimi için. Ama yarın alırken sorarım, benim araçta değişmesi gerekli miymiş diye.

• Ataberk2468 A kullanıcısına yanıt
    Pasif temizlik esnasında yolda giderken nasıl kullanıyorsunuz aracı? Her zamanki gibi mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Hocam bence sıkıntı bu parçada dpf falan değil, dpf tıkanması bir sonuç.

• Parça koduyla falan sorun. Tam ismi yakıt pompası güç kontrol modülü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gareysar -- 24 Haziran 2019; 20:7:43 >
    Yok hocam pasif temizliği gördüğüm anda yolu uzatıyorum gerekirse, manuele alıp devirli sürüyorum. Ben o zaman yarın alırken kontrol ettireyim hocam onu. Aynı zamanlarda almışız aracı. Büyük ihtimal değişebilir.

Ben de geçen sene Ağustos ayında teslim aldım aracı. Burada konusu geçince yakıt güç pompasını sordum servise bazı araçlarda değişiyormuş diye. Onlar da şasi numarasından sistemden bakıyoruz ve sistemden bir uyarı olması lazım değişmesi için sizinkinde öyle bir durum yok dendi bilginize.

Aynen. Bende sizin gibi yapıyorum. Klima çalıştığında devir yükseldiğinden pek anlaşılmıyor. Ben motorun sesinin değişmesinden anlıyorum temizlik moduna geçtiğini. Şehir içinde değilsem, uzun yoldaysam temizliğin bitip bitmediğini anlık yakıt tüketimine bakarak anlıyorum. Normal şartlarda hızlanırken tüketim artar veya bir rakam olur anlık tüketimde. Gazdan ayağınızı çektikten sonra ise yük motora bineceği için anlık tüketim sıfır gösterir. Eğer araç pasif temizlikteyse ayağınızı gazdan çekseniz dahi bir tüketim değeri gösteriyor. Oradan da anlaşılıyorki temizlik devam ediyor.

Aynen motor sesinden de anlaşılıyor egzos varmış gibi ses çıkarıyor :)

Geçmiş olsun. Uyarı vermeden direkt arıza ışığı yakması başka bir durum varmış gibi gösteriyor. Bence detaylı bir şekilde serviste anlatın yoksa greysar’ın dediği gibi bu durum bir sonuç olabilir. Yani aradaki sorunu bulmanız gerekir.

Diyelim ki dpf gerçekten dolduysa araç neden hiç uyarı vermedi. Sürmeye devam edin yada motor gücü kısıtlandı uyarılarını hiç almadınız doğru mu?

• snomask kullanıcısına yanıt
    Yok hocam hiç uyarı almadım. Araç tekleme yapıyor sert bir biçimde daha sonra pasif temizlik başlıyor ve motor ışığı yakıyor. Hiç uyarı vermeden. Bugün sordurucam benim araçta değişmesi gerekli mi değil mi diye.

Hocam geçmiş olsun. Benim aracım da 2018 çıkışlı, bahsi geçen güç ünitesini 3000 km de ilk kontrole götürdüğümde değiştirdiler. Ankara Opel Beyaz.
  • Ataberk ne ettin problemi, haberdar et..

• Arkadaşlar selam. Kusura bakmayın yoğunluktan yazamadım aracı servis kapandıktan sonra saat 6 civarı Ankara opaldan aldım güvenlikten. Bu yüzden güç ünitesini sorma zamanım olmadı. Aracı aldıktan sonra ertesi gün başka bi benziklikte yakıtı temiz olan depoyu doldurdum. Araç ertesi gün aynı gün içinde 2 kez pasif dpf yaptı hemde aracı sürekli devirli sürdüm. Çok ilginç. Yani her zamanki aldığım yerden almayınca 2 kez pasif dpf temizliği yaptı gün içinde. Dpf temizlenmişti halbuki. Diğer sorunlara gelecek olursak göstergeden ses gelmiyor şimdilik halletmişler. Birde sol ön kapı tutamacından gıcırtı şeklinde ses geliyodu. Deriyi söküp sıkılaştırıp, gerdirip tekrar takmışlar. Ondan da ses gelmiyor şimdilik. Müsait olduğumda gidip sorucam güç ünitesini. Yani başka yerden mazot alınca bu kadar sapıtması normal gelmiyor bana. Hem araç servisteydi. Eğer değişmesi gerekse söylemezler miydi diye de düşünüyorum, ama sorucam muhakkak. Bakalım ne diyecekler.

• Beyler ben hayretler içerisinde benzin istasyonu aramanızı ve seçmenizi okuyorum
    Kurtulun artık şu düşünceden
    Bakın gidip ismi duyulmamış istasyonlardan mazot alın demiyorum
    Opet Shell BP total yani bunların hangisinden alırsanız alın
    Ne demek oradan aldım buradan aldım alakası yok bence

Bu temizlikler veya benim yaşadığım problemler tamamen aracın alakalı kısımları ne ise artık sensörlermi yoksa partikül filtresinin kendisimi bilmiyorum sorunlu olması ile alakalı
    Sorun yaşamayan şansa yaşamamıştır ve her an her yerde yaşayabilir

Benim sensörler değişti ve partikül filtresi temizlendi
    68 bin km de 75 bin bakımında bakıcısı bakalım ne kadar dolmuş ne olmuş
    En son servisin temizliğinden beri sorun olmadı
    1 ay sonra 15 gün tatile çıkıcam o zamana kadar 6-7 bin km yapmış olabilirim tatilden önce bakıma girmek istiyorum

Bir yerlerde bir sorun var ve araba saçmalıyor dolmaması gerekirken dolduruyormu koruması gerekirken korumuyormu artık ne ise var bir şey
    Mazot falan hiç uğraşmayın hatta karışık alın bence
    Ne demek istasyon aramak istediğim istasyonun ( yukarıdakiler ) mazotunu alabilmeliyim

Bu arada bu güncellemeler konusunda bana hiç bir bilgi verilmedi
    Güç modülleri falan
    Mesela şu saatin geri kalması olayı çözen varmı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: werneke

Beyler ben hayretler içerisinde benzin istasyonu aramanızı ve seçmenizi okuyorum
    Kurtulun artık şu düşünceden
    Bakın gidip ismi duyulmamış istasyonlardan mazot alın demiyorum
    Opet Shell BP total yani bunların hangisinden alırsanız alın
    Ne demek oradan aldım buradan aldım alakası yok bence

Bu temizlikler veya benim yaşadığım problemler tamamen aracın alakalı kısımları ne ise artık sensörlermi yoksa partikül filtresinin kendisimi bilmiyorum sorunlu olması ile alakalı
    Sorun yaşamayan şansa yaşamamıştır ve her an her yerde yaşayabilir

Benim sensörler değişti ve partikül filtresi temizlendi
    68 bin km de 75 bin bakımında bakıcısı bakalım ne kadar dolmuş ne olmuş
    En son servisin temizliğinden beri sorun olmadı
    1 ay sonra 15 gün tatile çıkıcam o zamana kadar 6-7 bin km yapmış olabilirim tatilden önce bakıma girmek istiyorum

Bir yerlerde bir sorun var ve araba saçmalıyor dolmaması gerekirken dolduruyormu koruması gerekirken korumuyormu artık ne ise var bir şey
    Mazot falan hiç uğraşmayın hatta karışık alın bence
    Ne demek istasyon aramak istediğim istasyonun ( yukarıdakiler ) mazotunu alabilmeliyim

Bu arada bu güncellemeler konusunda bana hiç bir bilgi verilmedi
    Güç modülleri falan
    Mesela şu saatin geri kalması olayı çözen varmı ?
    Dostum başına gelmediği için saçma bulmuşsun istasyon istasyon temiz yakıt aramamızı. İstasyon shell'den shell'e farkettiğini somut bir şekilde yaşadım. Eğer birinden alıp sürrkli partikül filtre sorunu yaşayıp, başka bir shell de yaşamıyorsan başka ne düşünebilirsin. Bir kere değil, uzun bir deneyim ile bu sonuca vardım.

• loutrec_ kullanıcısına yanıt
    Nasıl başıma gelmedi ?
    Feriştahını ben yaşadım

Anlamadığınız yada anlaşamadığımız nokta şu
    Aslında aynı şeyi söylüyoruz

Bu araçların bana göre partikül sisteminde problem var , partikülün kendi , sensörleri yada buna bağlı başka bir sistem

Siz de istasyondan istasyona fark görüyorsunuz
    Görmüyorsunuz demiyorum dediysemde yanlış anlaşılmışımdır , görmemeniz gerek diyorum

Muhtemelen bu geri dönüşlerden sonra 1-2 yıl içerisinde üretilen araçlarda bu sorun giderilecektir

Hatta ileri gideyim bence çok abartılacak bir durumda değil en çok problemi ben yaşamama rağmen
    Tabi işin sorunun farkına varıp evet problem var diyip çözdüğün sürece abartılacak bir şey değil

Yok sen hala her dpf dolu diye geleni rejenerasyon yapıp geri gönderirsen , sonra bir daha gelip yine gönderirsen , temizleyip gönderirsen , sensörleri temizleyip gönderirsen , güç modülü oydu buydu pansuman yapıp gönderirsen sorun çözülmez

Bence bu iş kronik göreceksiniz yaşamayan kalmayacak bu sorunu
    Hatta sorun yaşamayanların yerinde olsam keşke hemen yaşasam diye düşünürüm
    Hiç vakit kaybetmeye gerek yok hemen farkına varılmış olur

• werneke W kullanıcısına yanıt
    Güncelleme yaptırdıktan sonra saatim geri kalmıyor.

daha önce paylaşmıştım. akaryakıt istasyonu devralan birisinin yorumu vardı. bunlar şahıs şirketi. dolayısıyla belirttiğiniz markaların bile yakıtı temiz olacak diye bir kaide yok.

quote:

biz istasyonu devraldığımızda 10 yıllık bir istasyondu ve hiç tank temizliği yapılmamış, ilk açtığımız zamanlarda 2 araç yakıt almıştı ve arıza yapmıştı, bizi sanayi bakanlığına şikayet ettiler ve yakıt pis çıktı ciddi rakamlar ödedik.

https://eksisozluk.com/entry/80680976

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snomask -- 29 Haziran 2019; 13:50:34 >

• Dpf konusunda sorunsuz marka var mı? Ww den audiden tut tüm markalarda bu sorun olabiliyor kimsenin sorun yasamayacagi bir araç ne yazikki piyasada yok hepsi kul yapımı. Ben de kullanıyorum başıma gelmedi hatta watsup grubumuz var insignia gs diye kimsede sorun yok arada pasif temizliğini yapıyor araç ki bunlar zaten normal süreçler her başımıza geleni kronik diye mi kabul edeceğiz şurada yazılanları okuyan aracı yeriyle sorun zanneder bir ara arkadaşın biri paylaşmıştı tüm markalarda sorunların forum sayfasını hepsinde de olabiliyor bence etkenler şöyle birincisi ucuz yakıt alinmasi(shell, opet, BP, PO haricinde litre fiyatı daha ucuz olanlar) ikincisi aracın hatalı üretim olması (üretimde sorunlu bir parça takılmış olabilir) üçüncüsu de tamamen şanssızlık olduğunu düşünüyorum

• 
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.