Şimdi Ara

2020 Fiat Egea 1.4 fire Urban Plus alıyorum.... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
5.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Kesinlikle haklısınız hocam..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Onurchik kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam fren konusunu tamamen unuttum aslında ben tekrar teşekkür ederim 😊

• GangstaBop G kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam. Bende 8 lt civarı yakacağımı düşünüyorum aslında. Bende çok fazla görüyorum yağ yakıyor diye ama bilmiyorum artık şansımıza ne çıkacak bakalım.

• crssover C kullanıcısına yanıt
    Yok artık 360 lira nedir ya! O paraya çok kral yağ alınır

• Lego95 kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam size de hayırlı olsun 😊😊

• Hayırlı olsun Hocam,

2019 1.4 urban plus sahibiyim.
    1.5 sene ve 20 bin km oldu,gayet memnunum araçtan.
    10 bin km.de bakıma çağırıyorlar ve sadece yağ değişimi yapıyorlar,şu ana kadarda eksiltme yapmadı hiç.
    Oldukça devirli kullanmama rağmen ortalamam 7 litre ve gayet iyi.İl Bursa ve bu şehir içi tüketimim.

Bence de rodaj var.Her aldığım 0 km.aracıma da uyguladım aynı taktiği.
    Ve bütün araçlarım gayet randımanlı ve atak oldu,sıkıntı olmadı hiç.Egea'da şu anda gayet atak.
    İlk 1000 km mümkün olduğunca yavaş,1000-3000 arası ise gayet devirli.3000 sonrası ise normal kullanım.

Güle güle keyifle kullanın İnşallah.
  • Merhaba. Egeada çok büyük kronik sorunlar yok. Benzinde Opet veya Bp tercih ediyorum ben genelde. Ama siz fabrika ne öneriyorsa onu kullanmalısınız. Galiba Fiatta Opet i öneriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: farate

Benim 1.6 e torq 11 12 çok çok dikkat edersem 10 yakıyordu akıcı trafikte
    Buradaki değerler şaşırtıyor beni
    Gaz taktırdım litre hesabı yapmadım ama ş.içi 40 Kr yakıyor şuan diyebilirim
    Bende de 1.6 e-torq var. Salt ş.içi 11-12 lt, karma 9-9,5 lt, salt uzun yol 5,5-6,5 lt civarı. Yola, yüke göre değişiyor.
  • Hocam aracın arka tarafı sağlammış bu gün bir kaza ile test ettim ve çizik bile yok çok şükür
    Aracı d ye alıyorum diye r ye alıp gaza bastım arkadaki araca geçirdim bayağı da ses çıktı ileri aldım hiçbir şey yok
    Çok şükür ya araba konusunda çok titizim kazamda yok çok şükür ama
    Demek ki insanız oluyormuş yani
    LPG taktir bence hocam LPG çok iyi geldi bana
  • Nasıl kullanıyorsunuz da bu arabalara 12 litre yaktırıyorsunuz Allah aşkına.

1.6 Atmosferik CVT aracım LPG'de şehir içi sıkışık trafik en "yüksek" gördüğüm 10 litre LPG Tüketimi. (9.5 da hadi yuvarladım)

Zaman zaman Benzinde bindim yol bilgisayarında bugüne kadar en yüksek gördüğüm rakam 8.6-8.7 benzindi. Üzerini görmedim.

Işıklarda çok mu gaz veriyorsunuz kalkarken ? ya da dip gaz mı gidiyorsunuz her yere. Valla aklım almıyor.

12 litre yaksa o aracı ateşe verip yakarım.

LPG de bile araba 40 kuruş yakar mı yav ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MyWorldLife

Nasıl kullanıyorsunuz da bu arabalara 12 litre yaktırıyorsunuz Allah aşkına.

1.6 Atmosferik CVT aracım LPG'de şehir içi sıkışık trafik en "yüksek" gördüğüm 10 litre LPG Tüketimi. (9.5 da hadi yuvarladım)

Zaman zaman Benzinde bindim yol bilgisayarında bugüne kadar en yüksek gördüğüm rakam 8.6-8.7 benzindi. Üzerini görmedim.

Işıklarda çok mu gaz veriyorsunuz kalkarken ? ya da dip gaz mı gidiyorsunuz her yere. Valla aklım almıyor.

12 litre yaksa o aracı ateşe verip yakarım.

LPG de bile araba 40 kuruş yakar mı yav ?
    Hocam ş.içi var ş.içi var.

Benim mesela ş.içinden kastım, sabah akşam bol ışıklı, bol dur kalklı ve sürekli iniş çıkışlı güzergah. Öyle ki okullar açıkken ortalama hızım 16-17 km oluyor. Şu anda da 19-21 km gibi bir ortalama hızım var. Bu şartlarda 10 lt altı mümkün değil benim için.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.