Şimdi Ara

[ 2019 ARALIK ] GÜNCEL SİSTEM TOPLAMA REHBERİ ANA KONU * [ Paranızı Çöpe Atmayın !!! ] (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.062
Cevap
101
Favori
150.004
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Fena değil lakin biraz fiyat yüksek gibi.

@DriftMaster

Sistem güzel, hayırlı olsun şimdiden.

@Amras Phoenix

Bu fiyata güzel görünüyor. Autocad 2D de , bu tip bir donanım sıkıntı çıkarmaz. Ekran kartı çok gerekli değil onboardda yeterli olur esasında. AMD FM2 lerede göz atılabilir bu bağlamda.

@KinqElessar

Hangisi ucuzsa o

@Avon Barksdale

İkisinide değil, en ucuz çift fanlı düz HD7870'i almanızı tavsiye ederim.

@byazem

Hayırlı olsun gayet güzel oldu.

@polinom12

Kasa/Psu/HDD göremedim malesef ? Onun dışında cpu'yu FX6300 yapın güzel.

Herkese iyi forumlar. Mutlu Seneler.

• Merhaba,

Amacım gamer sistemi oluşturmak idi, sizin yazdıklarınız doğrultusunda bi İntel tabanlı sistem oluşturdum, Elimdeki bütçe tam 3000 TL ve bunu aşmak istemiyorum.

Bu sistem uygun mudur ? Değil ise neden ? Ayrıca AMD tabanlı bir sistem gaming için daha iyi diyebilir miyiz ?

Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden Teşekkür ediyorum.

[ 2019 ARALIK ] GÜNCEL SİSTEM TOPLAMA REHBERİ ANA KONU * [ Paranızı Çöpe Atmayın !!! ]
    [ 2019 ARALIK ] GÜNCEL SİSTEM TOPLAMA REHBERİ ANA KONU * [ Paranızı Çöpe Atmayın !!! ]

• mohijito kullanıcısına yanıt
    Sistem gayet güzel olmuş , hayırlı olsun.
  • Elinize sağlık güzel bir konu olmuş.
  • @Chris Brown usta beni unutmuşsun :(
  • Keyifle takip edilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elinize Sağlık Hocam.

• Chris Brown Şöyle birşey yaptım. bir yakınım için topluyorum Ortalama oyun için. 1500-1600 TL Limit var. ve monitör dahil.Ne dersiniz.
    FX 6300 + ASUS M5A78L LE + 4 Gb 1333 Mhz + 500Gb Hdd + Corsair 200r + VS550 = 1110 TL İnventus
    Ekran kartı olarak 6870-7850 Düşünüyorum ama işin içine monitörde girdiği için bütçeyi aşıyoruz. Nasıl dengeleriz bu sistemi
  • Squadd kullanıcısına yanıt
    Monitör de var ise kasayı biraz düşürmekten başka çare kalmıyor. İçerisinde 500W psu olan hoşunuza giden geniş bir kasa beğenebilirsiniz. Ekran kartı HD7850/HD7870 tavsiyemdir lakin bütçe çok değil ise HD7770 te güzel karttır ve 450W lık bir kasa ile kullanabilirsiniz.

İyi dilekler için teşekkürler.
  • Merhaba ! Ben ocak , şubat ayları içerisinde oyun için sistem toplamak istiyorum max bütçem 3000 tl (+/- 200) üç bin tlnin içine ekran klavye mause dahil DEYİL sadece kasa için o para. Eyer dostum genel olarak sistem önerimiz şöyle ama atıyorum şubat 10 unda yeni bir ekran kartı çıkıcak yeni bir ana kart çıkıcak bekle onu al gibi tavsiyelerinize de uyarım yada dostum bu kadar para vermişsin bence bunuda al toplam fiyata 100 ikiyüz tl daha fiyat bindirmiş olursun ama onu almak çok şey deyiştirir geleceğe dönük bir yatırımda olur gibi tavsiyelerinizede açığım bütçemde karşılığı alınıabilenecek karşılığının büyüklüğüne göre +100 ikiyüz 300 oynama yapabilirim .

• http://i.hizliresim.com/wLbg0x.png

Buyrun hocam incelerseniz sevinirim :)
  • Hocam ellerin dert görmesin sizin konu çok faydalı olmuş. Birde MASAÜSTÜ BİLGİSAYAR SİSTEMİ TOPLARKEN UNUTMAMANIZ GEREKENLER isimli konuyu okudum. Allah sizlerden razı olsun bizlere faydalı şeyler sunuyorsunuz.

Benim sizden ricam ilk sayfayı okudum. Yaklaşık 10 senelik bir bilgisayar kullanıcısı olarak oyun bu zamana kadar oynamadım ama ileride oynayabilirmiyim bilemiyorum. İstediğim sistem özelliklerine gelince İ5 işlemcili genel amaçlı kullanabileceğim daha çok internetten film izleme indirme akıllı telefonlarımızla bilgisayara bağlantı. Kızımıza ait videoları yada resimleri (Canon 650D kullanıyorum) bilgisayara aktarıp üzerinde ufacık işlemeler yapmak. Onları yedekleme yapmak için hdd ye hızlı transfer etmek. HDMI çıkış (HDMI bana çok katkısı olurmu bilemiyorum), usb 3.0 ve sata çıkışları felan olsa fena olmaz şık bir kasa vb.. Monitör kullanmıyorum direk lcd tvye bağlayıp kullanıyorum.

Şimdiden çok teşekkürler.

• @ibrahimsagdic91

Sistemi almadan 3-4 gün önce yazın bakalım eğer hemen almayacaksanız çünkü dolar fırladı bugün fiyatlarda belli, ama alacaksanız hemen yazalım.

@Şapkalı Mantar

Bu fiyatlarla hiç birşey alınmaz , aceleniz yoksa doların düşmesini bekleyin. Kısa zamanda alacaksanız max. bütçe verin baştan yazalım.

@fatihya

Hocam kullanım amacını anladık fakat bütçe ve ne zaman alınacağı bilinmeyince tavsiye verilemiyor malesef.
  • Hocam sizin görüşünüze göre karar vericem beklemene değecek yakınlarda ekran kartı , anakart vs. çıkmayacak diyorsanız hemen alabilirim maddi olarak hazırım sonuçta bu dolarda 1 ayda düşücek bişey deyil sanki .. tamamen sistemimi sizin görüşlerinize bırakıyorum bekleyin biraz şu tarihten sonra bişeyler olabilir yeni bişeyler çıkabilir derseniz bekliyim sabırlıyımdır ama beklemene deyecek bişey yok diyosan hemen bugün alabilrim .
  • Hocam çok teşekkürler. 1000-1500 civarı iyi hızlı bir bilgisayar arıyorum yakın zaman içinde 1 hafta gibi almayı planlıyorum.
  • @ibrahimsagdic91

Sizin bütçe için esasında beklemeye grek yok, sadece dolar 2TL seviyelerine gerilermi diye beklenebilir. R9 290' ın özel soğutmalı modelleri gelir yalnız onlarda sizin bütçeye fazla zaten.

@fatihya

Monitör dahil mi değil mi ?
  • Hocam monitör gerekli değil lcd kullanıyorum.
  • Hocam varya aslında şu bilgisayar hem tasarım hemde donanım olarak çok hoşuma gidiyor ama paraya bak he

http://novapazar.com/Asus-M70AD-TR002S-i7-4770-H81-8GB-2TB-Win8_289603.html#0
  • üstad o zaman sistemi söle alayım hemen
  • 2000 TL ye dayz ve LoL'ü(lolü frapsla kaydederek oynayacağım ama sanıyorum ki dayzyi kaldıran sistem bunu dert etmez ) kasmadan grafik ayarları iyiken oynamak istiyorum . Yardımcı olabilir misiniz ? ( Bu arada toptancıdan alacağım yani biraz daha ucuz olacak malzemeler ,siz isterseniz 2200 lük bir sistem gibi dizin .) teşekkürler şimdiden .
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.