Şimdi Ara

2023 RENAULT MEGANE SEDAN (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (185. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.993
Cevap
131
Favori
751.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 183184185186187
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Telekkür ederim, yol bilgisayarı seyir halinde sıfırlayınca daha düşük değerler gördüm. En son otobanda 120-140 arası hızda 160 km seyahati 5.3 le tamamladım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tergener kullanıcısına yanıt
    Eski aracım olan 2014 Clio'da (dci manuel) kış lastiği ortalama yakıt tüketimini en az 1 litre artırırdı.
    Siz de yaz lastiğine geçince aracınızın tüketimi azalacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ömer81

Eski aracım olan 2014 Clio'da (dci manuel) kış lastiği ortalama yakıt tüketimini en az 1 litre artırırdı.
    Siz de yaz lastiğine geçince aracınızın tüketimi azalacaktır.
    Bu hafta kısmetse yazlık lastiklere geçeceğim, dediğiniz gibi lastik de fark edecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tergener

Merhaba arkadaşlar,

2017 Megane ICON 1.5 DCI EDC ile aranıza katıldım. Dün akşam ilk defa Megane ile uzun yola çıktım, yol tutuşu, hızlanması falan çok güzel. Otoban kullanımı 150-160 civarı hızlarda 6.0 - 6.2 gibi tüketim oluyor. Gidiş geliş yolda giderken 80-90 km/s hızlarda 5-5.2 nin altına çok inemedim. Yollarımız düz yerimiz yolumuz Trakya. Sanki düşük hızda tüketim değerleri biraz daha düşük olmalıydı gibi geliyor. Yola çıkmadan depoya kattığım Liqui Moly dizel sistem temizleyicinin yada kış lastiklerinin etkisi olabilir mi, sizin DCI EDC deki tüketiminiz nedir?
    Hayırlı olsun kazasız belasız günlerde kullanın aracınızı. Bende de aynı modelin touch paket olanı var 1.5 110ps EDC sedan.

100km hız sabitleyici ile gittiğim zaman 3.8 ortalama tüketim oluyor.

%100 izmir şehir içi işe giriş çıkış kullanıyor eşim 750km ortalaması ısınan havalarında katkısı ile 4.5/100km 'de.

Aracı istanbuldan aldım. 450km yol yaparak izmire geldim. Otobanda 120km cc aktif bölünmüş yollarda 110km cc aktif ve altına hiç düşmeden arada bir 140 ları görerek 4.2 ortalama ile gelmiştim.

Sadece DCI motor performası ve yakıt tüketimi bile insanı renaulta mecbur bırakabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andios -- 25 Mart 2019; 8:6:34 >

• Teşekküler, değerleriniz çok iyiymiş.

• Herkese merhaba. Icon donanım da ses sistemi nasıl. Öyle çok aman aman yüksek müzik dinleyen biri değilim ama kulağa tok bir ses gelsin isterim tabi ki. Birde radyo her yerde iyi çekiyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ariturka

Herkese merhaba. Icon donanım da ses sistemi nasıl. Öyle çok aman aman yüksek müzik dinleyen biri değilim ama kulağa tok bir ses gelsin isterim tabi ki. Birde radyo her yerde iyi çekiyor mu?
    Selam Hocam,

Aracımı 2. el olarak geçen hafta aldım, araçta yüksek sesle değil ama kaliteli müzik dinlemeyi severim. Bence gayet yeterli ve kaliteli bir ses sistemi var. Radyo pek dinlemediğim için bir yorum yapamayacağım.
  • Ses fena degil telefondan müzik dinlerken ya da usb den. Ancak radyo inanılmaz derece de kötü. İstanbul şehiriçinde radyo parazitli. Antenlerde mi sıkıntı var megane larda.

• Burberrys42 B kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim :(

• quote:

Orijinalden alıntı: Ariturka

Herkese merhaba. Icon donanım da ses sistemi nasıl. Öyle çok aman aman yüksek müzik dinleyen biri değilim ama kulağa tok bir ses gelsin isterim tabi ki. Birde radyo her yerde iyi çekiyor mu?
    Megane 4 araçlarda radyo yok gözü ile bakın. Sadece usb den müzik dinletiyor.

Radyoya max 2dk katlanabilirsiniz.

Anten hiç yok sanırım, maliyet azaltmışlar anteni kaldırarak
  • andios kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim :(

• Arkadaşlar merhaba,
    1.5 dCi motorlu EDC şanzımanlı aracımızı teslim aldığımız esnada satış temsilcisi uzatılmış garanti isteyip istemediğimizi sordu. 1.400 TL karşılığında garanti süresi 5 yıla çıkıyormuş.
    Aslında uzatılmış garanti satın almayı düşünmüyorum. Ancak bu araç otomatik vitesli ilk aracımız olacak ve normal garanti süresinden sonra şanzıman arızası çıkabilir mi diye bir değerlendirmek istedim.
    Velhasıl,
    EDC şanzıman ilk 5 yılda arıza çıkartır mı? (Ankara'da yaşıyoruz. Yokuşumuz bol fakat işe servisle gidiyoruz ve şehir içi çok km yapmıyoruz.)
    Çıkartırsa, bakımları yetkili serviste yaptırdığımız için normal garanti bittikten sonra iyi niyet garantisi ile tamir ettirilebilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ömer81

Arkadaşlar merhaba,
    1.5 dCi motorlu EDC şanzımanlı aracımızı teslim aldığımız esnada satış temsilcisi uzatılmış garanti isteyip istemediğimizi sordu. 1.400 TL karşılığında garanti süresi 5 yıla çıkıyormuş.
    Aslında uzatılmış garanti satın almayı düşünmüyorum. Ancak bu araç otomatik vitesli ilk aracımız olacak ve normal garanti süresinden sonra şanzıman arızası çıkabilir mi diye bir değerlendirmek istedim.
    Velhasıl,
    EDC şanzıman ilk 5 yılda arıza çıkartır mı? (Ankara'da yaşıyoruz. Yokuşumuz bol fakat işe servisle gidiyoruz ve şehir içi çok km yapmıyoruz.)
    Çıkartırsa, bakımları yetkili serviste yaptırdığımız için normal garanti bittikten sonra iyi niyet garantisi ile tamir ettirilebilir mi?
    Sorun olabilirde olmayabilirde ama zaten bakımları hep yetkili servislerde yaptıyormuşsunuz.

+2 yıl içinde 1400tl çok iyi fiyat. Aracı satarken bile artısı olur ek garantinin.

Hiç sorgulamadan yaptırın rahat rahat binin aracınıza. Tavsiyem bu yönde benim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andios -- 29 Mart 2019; 15:59:23 >

• Arkadaşlar 3 yıl garanti bitmeden sonradan garanti uzatma var mı Megane için?

• Tergener kullanıcısına yanıt
    https://www.orfin.com.tr/maxxi-warranty/

• 1.6 joy megane 4 var bugun arac egzos sistemini kontrol edin uyarisi verdi sizce nedeni nedir arkadaslar . Opetten alindi benz8n.

• mhmt_tkmk M kullanıcısına yanıt
    EGR, devirdaim vanası, devirdaim valfi gibi çeşitli isimlerle anılan bir parça var.
    Benim eski clio (2014 dci) 50 bin km'de iken o tarz bir uyarının sonucunda bu EGR isimli parçanın temizlenmesi gerektiği ortaya çıkmıştı.
    O zaman araştırmıştım, aslında arabayı değil çevreyi koruyan bir aparat. AB emisyon standartları ile alakalı bir şey sanırım. Ama ucuz bir işlem olduğundan, kafam rahat olsun diye temizletmiştim.
  • Ömer81 Ö kullanıcısına yanıt
    Dun yetkili serviste oksijen sensorunun arizali oldugu belirtildi ve sensor tr de yok denildi 20 ila 25 gun arasinda fransadan gelecegi soylenildi , allahtan yerli uretim yoksa tumden bitiktik , boyle birsey olabilirmi arac yedek parcasi yok anlam verenenek elde degil bilmem kac bin tane parca yr de montajlaniyor fabrikada da mi yok bu parca

• Arkadaşlar bagaj halısının en boy ölçülerini yazabilir misiniz

• mhmt_tkmk M kullanıcısına yanıt
    hocam bende de çıkıyor bazen, genelde ilk çalıştırdığımda çıkıyor sonra sürerken kayboluyor, arkadaşın dediği gibi emisyonla alakalı, kullanma kılavuzunda yanlış hatırlamıyorsam kaybolması sorun değil diyordu
  • 
Sayfa: önceki 183184185186187
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.