Şimdi Ara

2018 ötv limitlerinde güncelleme yapıldı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
4
Favori
6.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yıl sonunda araç almak enayilik o zaman. Yıl başları alınası oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Markaların su an hangi kuru baz alarak satış yaptığı da önemli olacak bir de bu opelin ne Nissan in vergisiz fiyatlarını nereden öğrenebilirim ya da bilen var mi?Bu değişiklik ikinci el piyasasını etkiler diye düşünüyorum

• Haberlerde ötv indirimi diye geciyor. Ben anlamadim. Yanlis bilgi olmasin bu konu. Ötv indirimi geldi diyor.

• Evet indirim gibi görünüyor şuan. Ufak bi düzenleme bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zaboes

Evet indirim gibi görünüyor şuan. Ufak bi düzenleme bence.

Anladim.

5 10bin ucuza satilir ama arac fiyatlari yuksek 80den asagi iyi arac yok

• Yerli otomobil olsa da %50 vergi olsa anlarım, yok ki %50 alıyor demekki olsa %100 vergi koyacaklar.

• Sene sonuna eriyecek bi düzenleme olmuş. Değişen birşey olmaz bence.

• Saçma sapan memlekette saçma sapan sistemler gayet doğal.

• Bu guncellemeyle 140.000 Bandina giren C segmenti Full olan araclar artik 120.000 Bandinda satilmasi gerekiyor..

Yani artan kurun araclara etkisi, bu duzenlemeyle 140.000 Bandina ulasmamasi icin..C segmenti icin en azindan..

Golf Higline normalde 125.000 Tl idi..Cam tavan ve geri gorus kamerasi isterseniz fiyat 140.000 Bandina ulasiyordu..70.000 Limiti cok az gectigi icin..

Simdi Cam tavan ve geri gorus kamerasi alsaniz 130.000 tl civari olmali en fazla..

• Aralıkta %60 dilimine giren araç alanlar baya zarar etti. Madem böyle bir düzenleme yapicaksin milleti önceden bilgilendir. Bunlar nasıl iş yapıyor ben anlamadım. Adamlar kardan zarar ederek bir uygulama koyuyor millette de indirim diye lansman edecekler. Milletimizde inanacak buna.

• quote:

Orijinalden alıntı: Section8

Aralıkta %60 dilimine giren araç alanlar baya zarar etti. Madem böyle bir düzenleme yapicaksin milleti önceden bilgilendir. Bunlar nasıl iş yapıyor ben anlamadım. Adamlar kardan zarar ederek bir uygulama koyuyor millette de indirim diye lansman edecekler. Milletimizde inanacak buna.

Her turlu alan kisi zarar edecekti.

Simdi mesela kasimda aciklasa bu sefer agustos eylul ekimde alanlar zarar etmeyecek mi. Hem kasimda aciklasa dese ocakta vergi indirimi olacak diye kasim aralikta arac satisi olur mu sence.

• Evet haklısınız böyle düşününcede doğru. Ülkede 1 gün sonrasını bile tahmin etmek çok güç. Bu cümleyi kurmak daha mantıklı olacak gibi.
  • aralıkta konuştuğum st yılbaşı sonrası ötv zammı olabileceğini söyledi dolaylı yoldanda olsa indirim kimse beklemiyordu sanırım pratikte ne kadar yansıyacak görmek lazım %60 dan %50 lik dilime düşecek araçlarda normalde en az 10-15k fiyatların çekilmesi lazım
  • Güncel fiyatı 132- 151 bin TL arasındaki araçlara 9 ile 10 bin TL indirim olması lazım ama bakalım ne olacak? Hemen bunu fırsat bilip bu aralıktaki araçlara zam yapabilirler.
  • Vw grubu sabah yayınladığı fiyatları kaldırmış, fiyatlarımız güncellenmektedir yazısı çıkıyor. Sanırım ötv oranlarına göre ayrlama yapıyorlar.

• Hedef 2019 artış dediğinizde öyle abartılacak bir durum yok kol böreği tadında son sene az daha sıkın bakalım nerden patlayacak...

En çok ta yaptıklarımıza değilde zamlardan önce ucuza aldıklarımıza sevinir bir millet oldukya buna şaşarım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HumWE -- 1 Ocak 2018; 22:49:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zaboes

Vw grubu sabah yayınladığı fiyatları kaldırmış, fiyatlarımız güncellenmektedir yazısı çıkıyor. Sanırım ötv oranlarına göre ayrlama yapıyorlar.

Yarını merak ediyorum bakalım keseri nereye yontacaklar?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bakalım fiyatlar düşecek mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: nuisance

Skoda Kodiaq 1.4 TSI 150 PS ACT Green Tec DSG Ambition için liste fiyatı 149 bin. bu değişiklikten sonra 139 bin olması gerekir.

Aynı aracı ben de bekliyorum. 185.000 olan ne kadar olur acaba?

• Yeni Subaru XV orta donanım kıl payı dilimin altında kalıyordu ve 123.000 liraydı.Sonra zam yiyince üst dilime çıktı ve 137.500 oldu.Bakalım indirecekler mi.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.