Şimdi Ara

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu (725. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
20.704
Cevap
160
Favori
1.474.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 723724725726727
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: radko

Artık sinir katsayımız artıyor,arkadaş işe giremiyoruz 3 aydır bu sebebten nolacak halimiz böyle,zaten iş bulamıyoruz birde bu olay olunca kapı duvar heryerde.😡
    Ben işten çıktım, tazminatı aldım. Birikim de var da. Şu isszikik maaşım olmasa 4 yıllık birikim kul olacaktı. Hazira dağ dayanmaz lafını da anlamış oldum. İsszikik maaşına göre harcıyorum yoksa varya abovvv

Ünlü bir atasözümu, hazıra dağ dayanmaz lafini ogrendik. Tamam askerlik bana bunu öğrettti. Tamam yeter.

Artık terhis olup işime bakmak istiyorum sayın yetkisiz yetkililer.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 21 gün kaldırılması için cimere başvurdum,başvurmayan kalmasın.

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radko -- 6 Kasım 2018; 22:20:48 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ASAL Yoklama Başvurusu Süreç Takibi'nde hala Aile Hekimi Muayene İşlemleri tamamlanmamış görünüyor arkadaşlar herhangi bi sıkıntı çıkarır mı bu başıma ? Aile hekimi gerisi bende diyip yolladı beni telefon numaramı vesaire aldı sistem arızalıydı geçen hafta ben halledince haber vereceğim dedi. Ne arayan var ne soran.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scavenger Of Human Sorrow

Nasıl bi ulkeyiz , 24 ay yapan 18 ay çıkmasın biz enayi miydik perişan olduk der, 18 ay yapan 15 için , 15 yapan 12 için , 12 yapan kısa döneme laf vurur, kısa dönem yapan bedelli çıkmasın ister , daha önceki bedelliden faydalanan biz niye fazla para ödedik der, 21 gün bedelli yapan da hiç yapmayalım diyenlere laf giydirir biz enayi miydik der... Herkes çıkarcı , herkes dünyayı kendi çevresinde dönüyor sanıyor ...
    Nokta atış 😂

• Herkes saçma sapan duyum falan yazıyor ben bir öngörü yazayım.

21 günün kalkma ihtimali az da olsa var.Çünkü bildiğiniz gibi İyi parti bir önerge verdi ve bu önerge düşükte olsa kabul edilme potansiyeline sahip; eğer Ak parti Mhpnin bu önergeyi desteklemeyeceğinden eminse 21 günü kaldırıp/kaldırmaması tamamen kendi insafında fakat, Mhpnin ne yapacağını bilmiyorsa bu önergenin geçme ihtimalini artırır, ve geçme ihtimali Ak partiyi tedirgin eder çünkü diğer partiler 700 bin kişinin sorununu Ak partisiz çözmüş olur ve bunu Ak parti hiç istemeyeceği için önerge sunulmadan önce birşey yapması gerekir. (Önergeyi de meclise sunacak olan kişi Ak parti meclis başkanı olacakmış kesin olarak mecliste oylanacak ama ne zaman olacağı Ak parti meclis başkanında ki bir durum.)

Tamamen öngürüdür saçma gelebilir..

• quote:

Orijinalden alıntı: VirtualWorld

Herkes saçma sapan duyum falan yazıyor ben bir öngörü yazayım.

21 günün kalkma ihtimali az da olsa var.Çünkü bildiğiniz gibi İyi parti bir önerge verdi ve bu önerge düşükte olsa kabul edilme potansiyeline sahip; eğer Ak parti Mhpnin bu önergeyi desteklemeyeceğinden eminse 21 günü kaldırıp/kaldırmaması tamamen kendi insafında fakat, Mhpnin ne yapacağını bilmiyorsa bu önergenin geçme ihtimalini artırır, ve geçme ihtimali Ak partiyi tedirgin eder çünkü diğer partiler 700 bin kişinin sorununu Ak partisiz çözmüş olur ve bunu Ak parti hiç istemeyeceği için önerge sunulmadan önce birşey yapması gerekir. (Önergeyi de meclise sunacak olan kişi Ak parti meclis başkanı olacakmış kesin olarak mecliste oylanacak ama ne zaman olacağı Ak parti meclis başkanında ki bir durum.)

Tamamen öngürüdür saçma gelebilir..
    İyi partinin verdiği önerge ret edilir.Akp bunun ekmeğini kimseye yedirmez kaldırmak isterse kendisi kaldırır.O yüzden o önergeye bel bağlamamak lazım.Benim düşüncem kaldırmak istiyorlar ama bu işi kılıfına nasıl uydururuz düşüncesi var.En mantıklısı pilot uygulama diyebilirler.

• Ben bunlarla aynı yerde yatmam. Salak sulak yorumları gordukce böyle oluyorum

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu

• garip2018 G kullanıcısına yanıt
    Şimdi kısa dönem gitsek herkes okumuş hemen hemen eli ayağı düzgün insanlar olurdu.Bedelli çok geniş her türlü insan olabilir.
  • Devreleri ayni celp için adam secme hakkımız olacak mı? Keşke olsaydı.

Twitter da o kadar sacma salak şeyler var ki bedelli hakkimi, kısa dönem hakkımı verip uzun dönem gidesim geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi garip2018 -- 6 Kasım 2018; 22:29:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vaque

İyi partinin verdiği önerge ret edilir.Akp bunun ekmeğini kimseye yedirmez kaldırmak isterse kendisi kaldırır.O yüzden o önergeye bel bağlamamak lazım.Benim düşüncem kaldırmak istiyorlar ama bu işi kılıfına nasıl uydururuz düşüncesi var.En mantıklısı pilot uygulama diyebilirler.

Alıntıları Göster
    İyi partinin verdiği bir önerge geçtiğimiz 2-3 hafta önce kabul edildi nasıl olduysa ve bu önerge de aslında CHP ve MHP nin bu bedelli çıktığında 28 güne ne gerek var dedikleri bir önerge.Ben kabul edilir demiyorum ama eğer bu ihtimal varsa ve sizle aynı şeyi yazdım Ak parti bunun ekmeğini yedirmeyeceği için daha önce davranır diyorum yazımda.

• quote:

Orijinalden alıntı: vaque

Şimdi kısa dönem gitsek herkes okumuş hemen hemen eli ayağı düzgün insanlar olurdu.Bedelli çok geniş her türlü insan olabilir.
    Kısa dönem mi gitseydik demeye başladım

• Şuan bu adamlar biz kısa zamanda 800.000 adamı nereye nasıl yerleştireceğiz derdindeler

Mecburen bedellileri kışlaya toplamak zorundalar memleketin her yerindeki kışlalara karakollara yollayacak halleri yok hali hazırda uzun ve kısa dönemlerde var biz ne pok yicez seçim öncesi elimize kolumuza bulaştırdık diyorlar

Hulusi Libyadaydı bugün yarın birgün memlekete dönünce Tayyip efendiyle görüşür kaldırırlar belki 21 günü.Kaldırcaz deselerde şuan demezler 3.celpler askerde şuan isyan çıkarırlar onların dönüşü açıklayabilirler

Şaka gibi 800.000 adam gelecek proğraml yapacak durumunu merak ediyor çıkıp da biri bişi demiyor

• Bir gün bakanlar toplanıp Hollanda'ya geziye gitmişler orada tarım nasıl işliyor , çiftçiye nasıl destek veriliyor görmek için.
    Gezilerinde bir çiftçinin ineği ölmüş ve Hollanda hükümeti anında çiftçiye gelmiş , üretim aksamasın diye sormuşlar; "Senin bir ineğin öldü , ölen ineğinin karşılığında ne istersin?" diye. Adamda başka bir inek demiş , ineği verilmiş , üretim aksamamış , çiftli mutlu ekonomi mutlu.

Bu bizimkilerin çok hoşuna gitmiş , demişler ki , hemen Türkiye'ye dönelim ve bunu uygulamaya koyalım.Şans o ki , Türkiye'ye döndükleri gibi , Temel'in ineği ölmüş ve bizimkilerde hemen koşturmuşlar oraya, Hollanda da olduğu gibi sormuşlar; "Temel senin bir ineğin öldü , ölen ineğinin karşılığında ne istersin?" diye.
    Temel de , "Dursun'un da bir ineğini öldürün" demiş.

Birlikte çalışıp kalkınacağımıza herkes birbirinin kuyusunu kazmaya çalışıyor.

- Biri ben uzun dönem gittim sizde yapacaksınız bedelli hainliktir diyor.
    - İki gün önce buna kızan adam , şimdi kendisi gitti geldi diye sizde gideceksiniz diyor.
    - Öğrenciler kredi borçları silinsin istiyor , daha önceden ödeyen de biz ödedik sende ödeyeceksin diyor.
    - Bir meslek sahibi geçinemediği için eylem yapıyor , diğer insanlar da onu eleştiriyor şükret diye. Sonra şükret diyenler eylem yapıyor , diğer taraf "neyinize yetmiyor" diyor.

Hiç kimse el ele tutup hayatımızı güzelleştirelim demiyor. Tamam senin başın yandı ineğin öldü de , bugün sen bana destek ver yarın ben sana destek vereyim. Bugün sen bana destek vermiyorsun , yarın da ben sana destek vermeyeceğim , birbirimizin ineğini öldürüp duracağız ne sen kazanacaksın ne ben.

- 21 gün ile sorunum yok ama milletin takındığı tavır mantıksız.-

• Ekonomik kriz yüzünden her yerde işçi çıkarmalar oluyor, aslında ekonomik krizin 12 aylık bölümünü askerde geçirmek en mantıklı olanı, en azından yediğin önünde yemediğin arkanda, kira ödeme fatura ödeme derdin yok, işsiz bir insan için cennet sayılabilir 12 aylık askerlik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Daimon88

Ekonomik kriz yüzünden her yerde işçi çıkarmalar oluyor, aslında ekonomik krizin 12 aylık bölümünü askerde geçirmek en mantıklı olanı, en azından yediğin önünde yemediğin arkanda, kira ödeme fatura ödeme derdin yok, işsiz bir insan için cennet sayılabilir 12 aylık askerlik.
    Öyle zaten. Biz de olan işten çıktık. Çıktik is bulduk şimdi de gidemiyoruz. Askere Zaten gitmek isteydim çoktan giderdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi garip2018 -- 6 Kasım 2018; 23:40:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Allons-y

Uzaktan eğitim duyduğum en aptalca şeylerden biri. Ya direk kaldırılsın yada bu şekilde kalsın.
    Hocam uzaktan eğitim de Counter oynatacaklar. headshot atan bedelli hizmetini tamamlamış olacak. Ne saçma . Uzaktan üniversite okursun yüksek yaparsın da askerlik nedir?! Yeni yeni element uyduruyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi garip2018 -- 6 Kasım 2018; 23:45:11 >
  • garip2018 G kullanıcısına yanıt
    Hocam aynısı ilk okuduğumda Battlefield 4 ile geldi oyunda malüm g3 var 3 4 el sıkarız dağa taşa

Komutan skypetan bağlanır biz evin koridorunda uygun adım yürürken bizi izler
  • quote:

Orijinalden alıntı: SingASong3

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

• quote:

Orijinalden alıntı: karizma07

Şuan bu adamlar biz kısa zamanda 800.000 adamı nereye nasıl yerleştireceğiz derdindeler

Mecburen bedellileri kışlaya toplamak zorundalar memleketin her yerindeki kışlalara karakollara yollayacak halleri yok hali hazırda uzun ve kısa dönemlerde var biz ne pok yicez seçim öncesi elimize kolumuza bulaştırdık diyorlar

Hulusi Libyadaydı bugün yarın birgün memlekete dönünce Tayyip efendiyle görüşür kaldırırlar belki 21 günü.Kaldırcaz deselerde şuan demezler 3.celpler askerde şuan isyan çıkarırlar onların dönüşü açıklayabilirler

Şaka gibi 800.000 adam gelecek proğraml yapacak durumunu merak ediyor çıkıp da biri bişi demiyor
    Farkindamisiniz yoksa bana mı öyle geliyoe Bu; hulisi geldiğinden beri ülkede hiç bir şey normal gitmiyor? Adamin yaptigi düzgün birşey yok.

Belki duyarda şikayetçi olur benden. Hapse girerim. İçerisi zaten ülkenin beyinleriyle dolu. En azından iş derdim evlilik derdim olmaz. Hapiste askerlik sorun olur mu ki? Olmazsa Tayyibe sovmeyi planlıyorum . Cumhur başkanına hakaret hakim karşında hakime kalem atarım. Kesin müebbet temiz. Baksın devlet bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi garip2018 -- 7 Kasım 2018; 0:1:5 >

• 
Sayfa: önceki 723724725726727
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.