Şimdi Ara

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu (420. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20.704
Cevap
158
Favori
1.475.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 418419420421422
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    E-devlette yoklamayı yaptıktan sonra aile hekimine gidiyorsun o seni yönlendiriyor.Herhangi bir hastalık varsa ( bende bu şekil oldu) devlet hastahanesine ilgili bölüme gidip muayene oluyorsun.Aile hekiminin verdiği kağıdı doktor imzalıyor kaşeliyor.Ordanda kağıdı askerlik şubesine götürüyorsun ve yoklama işlemini tamamlıyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EypSngl

Yardim lutfen :(

Alıntıları Göster
    merak etme bir sorun çıkmaz. e-devlet biraz geriden geliyor. sevk kağıdını almışsın zaten önemli olan bu.
  • Arkadaşlar Aralık 2018 e kadar tecilim var yoklama yaptırmak istiyorum e devlette yoklama başvurusu var oradan mı yapacağız yoksa şubeye mı gitmem gerekiyor.Gecen ay ellerim ayaklarında yanma ve uyuşma vardı gittim doktora ve yüksek kolestrol dedi.sonuclar bunlar 0-130 olan 184 cıktı.0-200 olan da 265 sizce durumum ne olur bedelli yapmak istiyorum ama baştan yoklama yaptırıp bedelliye başvurusu yapmam gerekiyor yani sağlık sorunum çıktı yoklama için şubeye mı gitmem gereklidir acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gomisss

Arkadaşlar Aralık 2018 e kadar tecilim var yoklama yaptırmak istiyorum e devlette yoklama başvurusu var oradan mı yapacağız yoksa şubeye mı gitmem gerekiyor.Gecen ay ellerim ayaklarında yanma ve uyuşma vardı gittim doktora ve yüksek kolestrol dedi.sonuclar bunlar 0-130 olan 184 cıktı.0-200 olan da 265 sizce durumum ne olur bedelli yapmak istiyorum ama baştan yoklama yaptırıp bedelliye başvurusu yapmam gerekiyor yani sağlık sorunum çıktı yoklama için şubeye mı gitmem gereklidir acaba?
    Şubene git yoklama için geldiğini söyle onlar yönlendirir. Böyle kolestrol vs. gibi şeylerden bahsetme. Böyle ufak şeyleri söylersen hastaneye sevk verir 1-2 hafta uğraşır durursun. Sonunda yine elverişlidir raporu alırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :ArHaus: -- 25 Eylül 2018; 1:14:22 >

• :ArHaus: kullanıcısına yanıt
    Nereye sevk veriyor devlet Hastanesi'ne mı yoksa Ankara ya heyete mi ? 1-2 hafta derken :(

• quote:

Orijinalden alıntı: Gomisss

Nereye sevk veriyor devlet Hastanesi'ne mı yoksa Ankara ya heyete mi ? 1-2 hafta derken :(
    devlet hastanesine gata eskidendi.15 temmuzdan sonra değişti sanırsam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: musab63

E-devlette yoklamayı yaptıktan sonra aile hekimine gidiyorsun o seni yönlendiriyor.Herhangi bir hastalık varsa ( bende bu şekil oldu) devlet hastahanesine ilgili bölüme gidip muayene oluyorsun.Aile hekiminin verdiği kağıdı doktor imzalıyor kaşeliyor.Ordanda kağıdı askerlik şubesine götürüyorsun ve yoklama işlemini tamamlıyorlar.
    Ben 11 Eylülde dekont verdim askerlik şubesine ve e devlette anketi doldurdum. Bu dediğiniz askerlik şubesine yoklama tamamlama için gitmenin süresi var mı? Bu ayın celp duyurusu 27 Eylülde ben şimdi 27 Eylüle kadar yoklama tamamlamak zorunda mıyım? Bedelli hakkımız iptal olmasın hocam ondan soruyorum.

• 15 eylülde ilk gidenler oldu dimi yanılmıyorsam. Onlardan haberi olan var mı nasıl geçiyor diye.

Birde saf 21 gün askerde mi oluncak. Yol izni vs düşülüyor mu?

• XaViEsTa kullanıcısına yanıt
    Evet bende o kağıdı götürdüm, götürülmesi gerekiyor. Lanet olasıca olay orda koptu zaten. Sistemde gözükmediğim için kağıdı almadılar. Aradan 4-5 gün sonra gittim yine aynı bok. Sonra manuel muayene mi yaptılar. Yaptığım uğraştığım işler boşuna oldu yani. Aile hekimi, hastane vs cart curt.

Cevaplar için teşekkürler bu arada arkadaşlar. Ben de öyle tahmin etmiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Enjektör

15 eylülde ilk gidenler oldu dimi yanılmıyorsam. Onlardan haberi olan var mı nasıl geçiyor diye.

Birde saf 21 gün askerde mi oluncak. Yol izni vs düşülüyor mu?
    Dostum selam ,

Yakın arkadaşım ilk celpte gidenlerden ve Amasya ' ya gitti. 2 gün önce konuştuk ve içerdeki işleyişle alakalı birtakım bilgiler verdi paylaşıyım ;

-Öncelikle telefon konusu ; tuşlu olmak şartıyla ve serbest zamanlar dışında kullanmamak şartıyla içeri telefon sokulabiliyormuş. Askercell olması gerekmiş ama kendisi normal hattını götürmüş. Askercell diyip geçebiliyormuşsun.

- Teslim günü öğleden önce teslim olmak daha iyi olurmuş çünkü kamuflaj kalmıyormuş bedene göre. Kendisi 41 numara ayakkabı giyiyorken 45 numara bot gelmiş durumda. Oyüzden erkenden teslim olmakta fayda var dedi.

- Eğitim konusunda aşırı zorlama yokmuş. Sabah 6 da kalkış ( temizlik traş işlemlerini daha rahat halledebilmek için 05:30 da kalkıyormuş ) temizlik vs sonrasında koşu şınav mekik vs gibi eğitimler veriliyormuş öğle yemeğine kadar.

- Başlarında kısa dönem subaylarından varmış ve onlar olmadan kantine vs gidemiyorlarmış. Uzun dönemlerle karşılaşmamak adına bu konuya çok dikkat ediliyormuş.

- Yanınızda götüreceğiniz eşyaları özenle seçin dedi. Özellikle kamuflaj dışında birşey verilmemiş ve eşorfman götürmeyenler donla yatıyor falan dedi.

- yataklar temiz ama yatakhanede fare gördükleri olmuş. Duşlarda sular sıkıntı , tuvaletler kötüymüş. havlu terlik vs o konulara dikkat edin dedi.

- Genel olarak zorlayıcı bir durum yok rahat geçiyor fakat zaman geçmediği için bu boşluk yoracak dedi. Onun koğuşundaki bireylerin çoğu mühendis vs falan okumuş adamlar olduğu için onlarla sıkı arkadaşlık kurmak zamanı biraz daha geçilebilir kılacaktır dedi.

- 1. Hafta şınav mekik koşu vs şeklinde rahat geçiyor. Bu 2. haftaları ve bunların arkasına bazı seminerler videolu eğitimler ve silah eğitimleri verilecekmiş. Son hafta ise yemin töreni gerekçesiyle adımlamalar ve düzenler hakkında eğitimler olacakmış.

Şimdilik öğrendiklerim bukadar. Umarım yardımcı olmuştur.

• quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Hahah yok vallahi hocam ondan değil. İki gunde bir spora gidiyorum zaten sporla aram iyi. Şınav cekmekte de sorun yok da mekik çekemiyorum. Epey ağrı yapiyor. Ama dedigin gibi kulaga kaytarmak icin gibi geliyor harbi hahah

Alıntıları Göster
    Mekik denen saçma, gereksiz hareket sağlam insanı sakatlar. Şınav neyse ama mekik kadar aptalca bir hareket olamaz.
  • noche34 kullanıcısına yanıt
    Ben aile hekiminin verdigi sonuç kagıdını götürmedim fakat sistemde 2. aşama yeşil oldu ?
  • Beyler yoklama da fobiniz var mı kısmına yükseklik ve bir tane daha birşey var yazdım bunlarla uğraşırmıyım ? Bir arkadaş keşke yazmasaydım tarzı bir yorumda bulunmuş hastanelerdde uğraştırdılar baya demiş.
  • lars ulrıch kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle yazma.

Yazmayın diyorum, okuyun yazımı arkadaşlar .

• Bugun parayı yatırıp askerlik şubesine gitsem. Yarın akşama kadar herşeyi halledebilir miyim acaba? 27 sinde açıklanıyormuş kimlerin gidecegi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • lars ulrıch kullanıcısına yanıt
    Hastaneye sevk edecekler. 1 hafta falan uğraşırsın sanırım.

Arkadaşlar tekrar yazmakta fayda var. Ciddi bir sorununuz olmadığı sürece hiçbir sorun yokmuş gibi doldurun şu evrakları. Kaşımın altında gözüm var yazsanız bile hastaneye sevk edip heyet, rapor, onu buraya götür, buraya onaylat, şimdi tekrar getir gibi bir sistemin içine giriyorsunuz.
  • Kocaelide başvurucu yapacak olanlar internetten randevu almasına gerek yok. Dışarıdı da sıra bekleme gibi durum yok.
  • mylifesucks M kullanıcısına yanıt
    Senin yazını daha önce görmedigim için onları yaptım ben fakat sağlık raporunda falan hiçbirşeyi yazmadım herşeye hayır dedim ve sevk mevk uğraşmadan direkt olarak raporu aldım yoklamadan kaynaklı neden böyle oluyor anlıyamadım cok aptalca yani
  • mylifesucks M kullanıcısına yanıt
    2018 Bedelli Askerlik Ana Konu Ekteki resimde görüldügü üzere fobilerime birşey yazmadım fakat bunun gibi birde detaylı vardı orada yüksekligi ve bir tane daha olan birşeyi ekledim diye hatırlıyorum yine de uğraştırırlar mı dıyorsun ?
  • Ben de az önce işlemleri hallettim Halıcıoğlu şubesinde, yoklama işlemlerini de halletim geriye bir tek muayene kaldı. Bir sorum olacak.

Bilgilendirme kısmında "Sistemde kayıtlı sınıflandırma sonuç bilginiz bulunmamaktadır." böyle yazıyor ve celp dönemlerini takip edin diyor.

Acaba sizde de durum böyle mi ? Bu bir sorun mu ?
  • 
Sayfa: önceki 418419420421422
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.