Şimdi Ara

2018 Ağır kusur olarak geçen plaka değişimi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
2
Favori
48.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim plakanın ortasında vida var ama rakamları rahat okunuyor. Ben değiştirmek istiyorum ama notere para vermek istemiyorum. Muayeneden kalıp muayene kağıdıyla direk şoförler odasına gitmek istiyorum. Notere gideceksen bugün değiştirip en azından iki muayeneye girmemiş olurum.

neresinden tutarsam tutayım elimde kalıyor. Eğer hem muayeneden kalıp hemde notere gideceksem combo olacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: roax

Benim plakanın ortasında vida var ama rakamları rahat okunuyor. Ben değiştirmek istiyorum ama notere para vermek istemiyorum. Muayeneden kalıp muayene kağıdıyla direk şoförler odasına gitmek istiyorum. Notere gideceksen bugün değiştirip en azından iki muayeneye girmemiş olurum.

neresinden tutarsam tutayım elimde kalıyor. Eğer hem muayeneden kalıp hemde notere gideceksem combo olacak
    Plakanın ortasında, karakterleri engellemeyen vidada yasak yok. Ulaştırma Bakanlığı bunu bizzat sorduğumda bu cevabı verdi.
    Vidayı beyaz ojeyle güzelce boya. Vidayı çıkar, ufak bir kağıt parçasından geçirip tak, vidayı boya, kağıdı yırtıp sök. Boyadıktan sonra vidayı
    bir daha elleme. Tornavida ağzı boyayı kaldırır. Sorun çıkarırlarsa da biraz carla, hemen kabul etme.
    Bak, bakanlık ne diyor?
    2018 Ağır kusur olarak geçen plaka değişimi

• Bugün değiştirdim ben plakayı.Güncel işlem şöyle;

1- Plakayı söküp herhangi bir notere götürüyorsun, sebep olarak muayeneye götürecek vida var üstünde diyorsun. Plakayı alıyorlar senden. Kimlik + ruhsat istiyorlar sonra vezneye gidip 22 lira ödüyorsunuz.

2- Noterden aldığın kağıtla şoförler odasına gidip 43 TL de plaka basım ücreti ödeyip yeni plakayı alıyorsun .

Şoförler odasında sırada muayeneden kalan birisi vardı. O notere gitmeden Tuvtürk kusurlu kağıdını verdi, 43 lira ödedi. ( Eski plakayı naptı hiç bilmiyorum)

• quote:

Bugün değiştirdim ben plakayı.Güncel işlem şöyle;

1- Plakayı söküp herhangi bir notere götürüyorsun, sebep olarak muayeneye götürecek vida var üstünde diyorsun. Plakayı alıyorlar senden. Kimlik + ruhsat istiyorlar sonra vezneye gidip 22 lira ödüyorsunuz.

2- Noterden aldığın kağıtla şoförler odasına gidip 43 TL de plaka basım ücreti ödeyip yeni plakayı alıyorsun .

Şoförler odasında sırada muayeneden kalan birisi vardı. O notere gitmeden Tuvtürk kusurlu kağıdını verdi, 43 lira ödedi. ( Eski plakayı naptı hiç bilmiyorum)
    Notere sadece 22 TL mi ödeniyor? Yahu bana telefonda 171 liradan açtılar pazarlığı! 220 olmasın bak?
  • 22 TL ödedim. Bende buradaki 240 yazısını görünce şaşırmıştım. Ama 22 TL

• quote:

22 TL ödedim. Bende buradaki 240 yazısını görünce şaşırmıştım. Ama 22 TL
    Eh şimdi noterleri telefonla arayıp da sorduğumda bana 171 TL, 224 TL gibi ücretler söylemelerine ne demeli?
    Adamı ayakta öpmek mi istiyorlar bunlar? Amaç nedir? Vah benim ülkeme...

Verdikleri makbuzda, yaptıkları işlemin tam adı nedir?
  • scalper kullanıcısına yanıt
    Abartmaya gerek yok. Uğraşmak falan değil.
    Muayeneye gidip geleceğin yerde hemen plaka basım atölyesine kimlik fotokopin, ruhsatın aslı ve fotokopisi ve eski plakalarını eline alıp gidiyorsun 40 lirayı veriyorsun 30 dakika sonra hazır diyorlar genelde 15 20 dakika da yeni plakayı veriyorlar. Trafik şubeyle falan işiniz yok.Ben yasa çıkar çıkmaz gittim soförler odasının plaka basım atölyesine kimliğin fotokopisi ruhsatın fotokopisi ve eski plakaları verdim.Ruhsatın aslını gördü 30 dakika sonra yeni plakayı aldım. Trafik şubeye falan gitmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Konsept.oto

Abartmaya gerek yok. Uğraşmak falan değil.
    Muayeneye gidip geleceğin yerde hemen plaka basım atölyesine kimlik fotokopin, ruhsatın aslı ve fotokopisi ve eski plakalarını eline alıp gidiyorsun 40 lirayı veriyorsun 30 dakika sonra hazır diyorlar genelde 15 20 dakika da yeni plakayı veriyorlar. Trafik şubeyle falan işiniz yok.Ben yasa çıkar çıkmaz gittim soförler odasının plaka basım atölyesine kimliğin fotokopisi ruhsatın fotokopisi ve eski plakaları verdim.Ruhsatın aslını gördü 30 dakika sonra yeni plakayı aldım. Trafik şubeye falan gitmedim.
    1 Ocak'tan önce Emniyet'e gidiliyordu. Yılbaşından itibaren işi noterlere devrettiler. Çok akıllıymışsın pozları takınmana gerek yok. Notere gitmeyi sen akıl etmişsin gibi anlatıyorsun. Uygulama değişti.

O zaman öyleydi, bu zaman böyle. Ayrıca İstanbul'da plaka basım yerleriyle muayene istasyonları arasında dünya kadar mesafe var. İstasyon Dudullu'daysa plakacı Kartal'da mesela.

• Selamlar, 2018 17 ocakta plakadaki vida sebebiyle muayeneden kalmis bir fiorino aracimiz var. Malesef 1 sene boyunca ozel sebepler sebebiyle ilgilenemedik. Arac istanbul'da ve 10 plaka, sahibi de istanbul'da.

Nasil ilerlemem gerekiyor, 2018 de muayeneden kaldigi evrakla direk soforler odasina mi gitmeli? Bilgi paylasabilirseniz cok memnun olurum. Tesekkurler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MajörParite

1 Ocak'tan önce Emniyet'e gidiliyordu. Yılbaşından itibaren işi noterlere devrettiler. Çok akıllıymışsın pozları takınmana gerek yok. Notere gitmeyi sen akıl etmişsin gibi anlatıyorsun. Uygulama değişti.

O zaman öyleydi, bu zaman böyle. Ayrıca İstanbul'da plaka basım yerleriyle muayene istasyonları arasında dünya kadar mesafe var. İstasyon Dudullu'daysa plakacı Kartal'da mesela.

Alıntıları Göster
    Plaka değişimi = Aracın plakasını komple değiştirmek için. Yani 34 ML 34 plakan var 34 KZ 34 plakası alacaksın bunun için notere gidiyorsun.

Plaka yenileme = standartlara uygun olmayan plakaların yeniden basımı. Plaka yenilemek için belge ihtiyacın yok. Gidiyorsun eski plakalar ile ruhsatın ve kimliğinin fotokopisini veriyorsun plaka basım atölyesine yenisini veriyorlar.

şimdi çok akıllı gibi davranan kimmiş anladın mı? Okuduğunuzu idrak edin. Muayeneye gidip geri gelmek yerine gitmeden halledin dedik.İstanbulda yaşıyorsan bilmem nerede yaşıyorsan yaşadığın kent seninmiş triplerine girmeye gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Konsept.oto

Plaka değişimi = Aracın plakasını komple değiştirmek için. Yani 34 ML 34 plakan var 34 KZ 34 plakası alacaksın bunun için notere gidiyorsun.

Plaka yenileme = standartlara uygun olmayan plakaların yeniden basımı. Plaka yenilemek için belge ihtiyacın yok. Gidiyorsun eski plakalar ile ruhsatın ve kimliğinin fotokopisini veriyorsun plaka basım atölyesine yenisini veriyorlar.

şimdi çok akıllı gibi davranan kimmiş anladın mı? Okuduğunuzu idrak edin. Muayeneye gidip geri gelmek yerine gitmeden halledin dedik.İstanbulda yaşıyorsan bilmem nerede yaşıyorsan yaşadığın kent seninmiş triplerine girmeye gerek yok.

Alıntıları Göster
    Sanki biz plaka basım merkeziyle konuşmadık, direkt gelsek değiştirme işlemi yapabiliyor muyuz demedik, "hayır, önce notere gideceksiniz" demediler, değil mi? Biz düşünemedik bunları yani?

Direkt plaka bastırmaya gidemiyorsun. Adamlar gelemezsin diyor. Uygulamaları öyleyse ne yapabilirsin?

• quote:

Orijinalden alıntı: Granis

Selamlar, 2018 17 ocakta plakadaki vida sebebiyle muayeneden kalmis bir fiorino aracimiz var. Malesef 1 sene boyunca ozel sebepler sebebiyle ilgilenemedik. Arac istanbul'da ve 10 plaka, sahibi de istanbul'da.

Nasil ilerlemem gerekiyor, 2018 de muayeneden kaldigi evrakla direk soforler odasina mi gitmeli? Bilgi paylasabilirseniz cok memnun olurum. Tesekkurler.
    O evrak artık geçerli değil. Her şeyden önce tekrar bir muayene randevusu alıp ücret ödemen lazım. Ayrıca ay bazında gecikme ücreti alacaklar.
    2018'de verilen belgenin plaka basım merkezi için hala geçerli olup olmayacağını onlara sormalısın.
    Geçerli değilse önce plakanı yenile. Bunun için önce Noter'e gidiyorsun. Onların vereceği belgeyle plaka basım yerine gidiyorsun. Sonra da randevu alıp muayeneye gidersin.

• MajörParite kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim. Bugun islemleri yaptim, herkese bilgi olsun diye aktarayim.

Oncelikle notere gidiyorsunuz, noter plakayi da istiyor. Ruhsat ve arac sahibinin kimligi de lazim. Arac sahibi de isteniyor. 21.90 karsiliginda bir evrak veriyorlar, bu evrakla soforler odasina gidip plakayi aliyorsunuz. Burda da tek plaka 21 lira.

Devaminda muayene sureci standart. Bilginize.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Granis

Tesekkur ederim. Bugun islemleri yaptim, herkese bilgi olsun diye aktarayim.

Oncelikle notere gidiyorsunuz, noter plakayi da istiyor. Ruhsat ve arac sahibinin kimligi de lazim. Arac sahibi de isteniyor. 21.90 karsiliginda bir evrak veriyorlar, bu evrakla soforler odasina gidip plakayi aliyorsunuz. Burda da tek plaka 21 lira.

Devaminda muayene sureci standart. Bilginize.
    Böylece noter ücreti teyit edilmiş oldu. 21,90 TL.
    Eskiden emniyette ücretsiz yapılan bir işlem için hiç yoktan 21,90 TL vermekse paha biçilemez.
    :)
  • Bugün muayeneden kaldığım için şoförler derneğine plaka bastırmaya gittim. Motosikletim için tek plaka alacağım. Gişedeki memur 21,00 liralık makbuz verdi. Sonra dedi ki 30,00 lira vereceksin.
    Memura dedim ki devlet bunu plaka başı 21,00 lira belirlemiş. 9,00 lira ne parası? Makbuzu 30,00 lira kes o zaman.
    Vay efendim büyük şehirde günde 600 plaka basılıyor. Biz 60 plaka ancak basıyoruz. Bizim kullandığımız boya özel boya da bilmem ne.
    Böyle saçma sapan mazeretler sıraladı. En sonunda sen 21,00 lira ver istemiyorum 30,00 lira diyor.
    Güler misin, ağlar mısın?
    Tahsilat makbuzunda ne yazıyor ise onu ödeyin geçin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaptainCorelli

Bugün muayeneden kaldığım için şoförler derneğine plaka bastırmaya gittim. Motosikletim için tek plaka alacağım. Gişedeki memur 21,00 liralık makbuz verdi. Sonra dedi ki 30,00 lira vereceksin.
    Memura dedim ki devlet bunu plaka başı 21,00 lira belirlemiş. 9,00 lira ne parası? Makbuzu 30,00 lira kes o zaman.
    Vay efendim büyük şehirde günde 600 plaka basılıyor. Biz 60 plaka ancak basıyoruz. Bizim kullandığımız boya özel boya da bilmem ne.
    Böyle saçma sapan mazeretler sıraladı. En sonunda sen 21,00 lira ver istemiyorum 30,00 lira diyor.
    Güler misin, ağlar mısın?
    Tahsilat makbuzunda ne yazıyor ise onu ödeyin geçin.
    Hakkını arayan vatandaşlar görmek beni umutlandırıyor!
  • Arkadaşlar app plaka mühürlü olsa dahi kesin kalıyor mu? Haftaya randevu aldım, kesin kalıyorsa şimdiden önlemimizi alalım..

• quote:

Orijinalden alıntı: trakyali3559

Arkadaşlar app plaka mühürlü olsa dahi kesin kalıyor mu? Haftaya randevu aldım, kesin kalıyorsa şimdiden önlemimizi alalım..
    Şoförler Odası tarafından basılmamış her plaka kalır. Zaten mühür basma yetkisi de onlarda olsa gerek. Sen app plakaya nasıl mühür bastırdın ki. Bir de sahtecilikten başın derde girmesin, dikkat et.
    Orijinal plakaların düzgünse onları takmalısın. Değilse, orijinal ve bozuk plakalarla notere gidiyorsun. Sonra da plaka basım yerine.
  • Plakadan değil rot başlarından dolayı kaldım Muayene tekrarına gittiğimde sadece ağır kusur yazılan kısımlara mı bakılıyor tecrübe eden var mıdır?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.