Şimdi Ara

2017 SONY ANDROİD TV (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.006
Cevap
56
Favori
272.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kultablasi

Dogrudur ama isik sizmasi gibi panelden panele degisiyir. Eger sana gelen TVde boyle sorun varsa degistirmiyorlar da. Normal kabul ediliyor.

Istersen 10 dakikada iz biraksin ister 3 saatte. Bu tvlerde normal deyip kestirip atiyorlar.

Ayrica 2 tane LG TV, bir tane de LG soundbar eskittim ve hepsi de kisa sure sonra wifi arizasi cikartti. Artik LG cihaz alacaksam kablosuz ozelligi yok varsayarak alacagim. Goruntu isleme kalitesine diyecek sozum yok ama. Saturation cenneti Samsunga on basar.

Bu defa Sony de karar kildim. Yeni OLED cikartmislar ama onu da almak riskli. Cunku oled gecmisleri yok. Belki LG logo izlerinde kendini gelistirmis olabilir ama Sony?

O yuzden en iyisi ZD9 bence. Umarim gelir ve fiyati da uygun olur biraz. Gerci Samsungun KS9500un 65 inch modeli gecen sene 13.000 liradan gelmisti. 5000 lira bile etmezdi.

Sony oled panelleri LG den alıyor.

• kultablasi kullanıcısına yanıt
    OLED gecmisi olmayan Sony degil LG :)

Kotu bir Plazma performansindan sonra LG ye supheyle yaklasiyorum... (Plazmanin piri Pioneer ve Panasonicti, digerleri parlaklik degerini arttiracagiz diye ayni kaliteyi yakalayamadi)

OLED TV yi ilk ureten Sony, yil 2007...2017 yilinda LG den OLED panel almalari ilginc... :)

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Sony_XEL-1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeeepBlue -- 8 Mart 2017; 19:49:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Barış26 kullanıcısına yanıt
    Panasonic "marketing" yaparsa sansi olabilir, yoksa zor... Dunyadaki en az LCD /LED pazar payina sahipler sanirim, oyle duymustum...

• quote:

Orijinalden alıntı: DeeepBlue

Panasonic "marketing" yaparsa sansi olabilir, yoksa zor... Dunyadaki en az LCD /LED pazar payina sahipler sanirim, oyle duymustum...

Hocam, hep merak etmişimdir sony lcd panellerini ve oled panellerini kendisi üretse acaba daha farklı olabilirmiydi kalite anlamında

• sonyz10c S kullanıcısına yanıt
    cakallik yapmazlarsa bence cok farkeder :)

LG / Samsung gibi ureticiler ucuz maliyet odakli olduklarindan bu panellerdeki sorunlar daha gorulur oluyor. Sony ve Samsung WOLED degil de RGB OLED le pazara girerse LG OLED lere kimse bakmaz :) hatta Panasonic ve Pioneer da ortak olmali bu uretim pazarina. Zaten LG OLED kullanicilarinin sikayetleri de uretimde uyguladiklari yontem ve cok daha dusuk maliyet odakli olmalari uzerine.

• DeeepBlue kullanıcısına yanıt
    Dogrudur, cok bilgili oldugum bir alan degil. Ayni sekilde rezil bir plazma deneyiminden sonra LG oled tv aldiracak guc yok bana.

Ki benim aldigim plazma da son uretilen plazmalardandi ve o zamanlar da plazmalarda artik eskisi gibi logo izi sorunu kalmadigi soyleniyordu. :)

Sizdeki neo-plasma hangisi? Ben 6 yıldır orta segment Panasonic G30W kullanıyorum, tık demedi helal olsun :)
    Resim yapışması ve logo yanıkları 2008 üretimli Pioneer 5090 la tarih olmuştu, sanırım 6090-5090 modellerin bu nedenle hala 2. el piyasası var :)http://www.hdtvtest.co.uk/Pioneer-PDP-LX5090/Calibration.htm
    Benim G30W de yüksek kontrast ayarını aktif edersem (THX) bazı kanalların logoları yapışıyor, birkaç saat menüden white wash yapıyorum belli olan bir şey kalmıyor. Panasonic 6 serisinde bu sorun iyice hafifletilmiştir.
    Dediğim gibi LG, mobil /beyaz eşya /TV de öncelik verdiğim bir marka değil ama şüphelerimi yıkacak bir üretimlerine denk gelirsem neden olmasın der alırım... Günümüzde kalite odaklı marka kalmadı zaten :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Okuduğum haberlerde Sony nın oled panel üretiminde hem hız hem de maliyet anlamında başarılı olamadığını bu yüzden piyasaya sunamadigi gibi şeyler okumuştum yanılıyor olabilirim şimdiden kusura bakmayın. Dediğiniz gibi LG ucuz ve woled de olsa bunu hızlı ve kısmen maliyeti düşük şekilde uretebildigi için bugün bu durumdayız. Demek ki oled panel üretmek fln o kadar kolay işler değil.

• Cnrps C kullanıcısına yanıt
    Evet seri üretime geçecek maliyeti ayarlayamadılar, RGB OLED in üretimi WOLED den çok daha maliyetli oldu.

Samsung da ilk üretimlerden sonra OLED de seri üretime geçmedi, bunlar RGB OLED di. Cep tellerinde RGB AMOLED den (S2) Pentile dizilimli AMOLED (S7, S8) e geçtiler, RGB lerin görüntü performansı haliyle yakalanamadı:

http://www.oled-info.com/super-amoled-plus
    http://www.oled-info.com/oled-tv

Yalnız LG WOLED ile düşürdüğü maliyetleri ürün fiyatlarına yansıtmadı, pazarda başka firma da olmayınca... 2017 model 55" C7 OLED i de ilk duyurduklarında 2500$ dı, diğer firmaların LED lerinin fiyatta aşağı kalır yanı olmayınca aynı ürünü 3500$ yaptılar.

Ayrıca latency /input lag sorunu üzerine ilk seri üretiminden bugüne fazla katma değer koymadılar, 2016 modelleri de şikayetler yoğun olunca firmwarelerle hafifletmeye çalıştılar, bir de motion interpolation konusu var el atmaları gereken... Fakat LG, ürünlerini piyasa nabzıyla sunmayı tercih etti ve bu konular üzerine fazla gelişim kaydetmedi. OLED de response time 0 diye ek maliyetle, R&D ile, latency e el atmak istmedi.

2017 modeller üzerine de kayda değer bir yenilik okumadım.

LED olsun OLED olsun 2016 ve 2017 nin sloganı HDR, HLG vs. :)

2018 yılında kalite odaklı ve düşük maliyetlerin gerçekten fiyatlarına yansıtıldığı ürünler görürüz umarım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeeepBlue -- 8 Mart 2017; 21:10:44 >

Ömür bitiyor hocam ömür

Çıkartsınlar artık adam gibi rgb oledleri, sedleri, fedleri

Hadi bizim paramız yok da, dünyada istediği paneli alabilecek kadar zengin insanlar da var, onlar ne yapacak?, adamlarda para var istedikleri gibi panel yok

Gerçi çoğu fald panelin ne olduğunu bile bilmez

60PH670S idi. Hicbir kanali 10 dakikadan fazla izleyemiyorduk.

Salt film izlemek icin kullanilabilirdi onun haricinde oyun oynamak filan imkansizdi. Ha resim kalitesi iyiydi.

Insan belli bir seviyeye kadar kirli ekran, isik sizmasi gibi sorunlara alisip tolere edebiliyor ama bu logo izi denen bela insanin psikolojisini bozuyor gormezden gelemiyorsun.

• Youtube ta video seyrettim samsung qled tv ile lg oled karsilastirmasi ayni video ikisindede oynuyordu abartmis olmayayayim ama samsung tv inanilmazz guzel gosteriyordu okadar net detayli kar sahnesi vardi samsung tv de kar taneleri gorunuyordu lg oled de çamur gibi duzlesmis goruntu vardi bulursam bidaha palasicam burda

• Qled tv amazon comda satışa çıktı.

https://www.amazon.com/Samsung-QN55Q7F-55-Inch-Ultra-Smart/dp/B01NAYM6JQ

parası ne olursa olsun ben düşünmeden alacağım. bıktım bu bandinglerden burn in lerden..20 sene kullanır keyfime bakarım..
  • 10dkda burn-in dinamik mode kullanımında değilse performansı gerçekten kötüymüş, entegre screen wash /orbiter var mıydı LG de?

Pioneer ya da Panasonic alsaydınız keşke. @kultablasi

@bytrojan29 Kutusundan çıktığında falso veren bir paneli 20 yıl kullanabilirsiniz umarım :) 55" QD-LED için çok pahalı bir fiyat, LG OLED fiyatını da bence bu nedenle yükseltti...

Orbiter ayari vs. Vardi ve aktifti de. Her gece yatarken en az bir saat ekran yikardik zaten. Kontrasti da yuksek kullanamiyorduk. Brightness falan da bayagi dusuk kullaniyorduk. Gunduz projeksiyon ekrani nasil gorunuyorsa o seviyeye kadar indirmistik ama degisen bir sey olmuyordu. En sonunda ayarlari kokleyerek kullanip acisini cikarttik.

• Banding led tvlerde de oluyor. Ayrica sorunsuz bile olsa Samsung'un yapay renklerinde ben film izleyemiyorum. Oyun oynarken guzel ama TV ve film konusunda cok yapay bir goruntu olusuyor.

Bir de gecen seneki samsung modellerindeki upscale ozelligi pek iyi degildi bana gore.

Gecen seneki sony tvlerin yorumlari orta karardi ama bu sene sony yili olacak bence. Ben olsam Sony'i beklerdim. Samsungda keskinlik ve parlakligi begenmistim ki ZD9 bu konuda KS9500'u de sollamis. Hatasiz bir ZD9 alsam o da bana yetecek. Tabii once stisa cikmasi lazim.

• duyurulan 2017 modeller arasında, bir kere aldıktan sonra digiturk hd kutu ile kanalları izlemek için en az 10 yıl kullanmak için hangi modeli önerirsiniz?

Memur emeklisi biri tarafından bir kere alınacağı için son model olanı veya en iyisini değil, fiyat performans oranı en yüksek olanını öğrenmek istiyorum. Boyut olarak 49" de olur, 55" de. önemli olan fiyatının hakkını vermesi.

İcabında 7000 liraya kadar çıkılabilir ancak gerekten gerekliyse öyle bir modeli önerin. Bir bilenin çıkıp;
    "bu sene çıkan XXX modele yatırım yapılabilir"
    veya
    "2016 da çıkan XXX modeli düşen fiyatıyla kesinlikle alınmalı, hatta şuan indirimde...vb"

demesini bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi face1tr -- 9 Mart 2017; 3:26:51 >
    en doğrusunu yapmışsınız :))
    LG Plasmada orbiter ve white wash işe yaramamış o zaman.

• Merhabalar.

Viaport mediamarkt mağazasında

55XE90 - 7099 ( 200-300 TL iniş sağlanabiliyor)

55XE93 - 10999

65XE90 - 10999

Olarak satışa sunulmuştur. bilginize.

• 👍evet aynı fiyatlarla beyhan ticaret sony centerda da satışlar başladı

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.