Şimdi Ara

2023 RENAULT MEGANE SEDAN (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (108. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.993
Cevap
131
Favori
751.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir de dün teslim sırasında bayide 1 hafta önce aracını teslim almış birisiyle karşılaştım. Bir şikayet için gelmiş.
    Aracın iç ambiyans aydınlatmasını manuel kontrol ederken, gösterge paneli ile ilgili bulunan on/off düğmesinin bizim icon araçlarda hiç bir fonksiyonu yok. Olmamasına rağmen aktif olarak oraya koymalarına anlam veremedik.
  • nejdeath N kullanıcısına yanıt
    şehir icinde comfortu ya da natureli tavsiue ederim.eco kesinlikle kullanma tam bir eziyet.

uzun yolda 100 km sabit ile gideceksen eco iyidir.100 u gececeksen yine comfort tavsiye ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bugün renault uk ile twitter uzerinden android auto ve car play hakkinda konuştuk.

usb kaynakli oldugundan sadece nisan sonrasi araclarda olacağıni ve eski araclar icin guncelleme olmayacagini soylediler.

bilginiz olsun.

• nhtklc kullanıcısına yanıt
    Kubi.lay kullanıcısına yanıt
    Neutral, comfort dan daha iyi gibi geldi bana. Bayi de teslim ederlerken uzun yol icin sport modunu tavsiye ettiler. Deneyimlemedigim icin bilmiyorum.

Android oto ve car play icin ise benim arac haziran uretimi ama ben goremedim. Ne yapmak lazim acaba?

Bir de kubilay bey yazmisti trafik bilgisi eklendi diye ama benim aracta trafik bilgisi de gorunmuyor. Ek alinan opsiyonlarla alakali bir durum mudur?

• Rlink store a uye olmaya calisiyorum. Benden rlink seri numarasi istiyor. Usb yi araca takinca mi ogrenebiliyoruz?

• quote:

Orijinalden alıntı: nejdeath

Rlink store a uye olmaya calisiyorum. Benden rlink seri numarasi istiyor. Usb yi araca takinca mi ogrenebiliyoruz?

Fat32 formatinda bicimlendirilmis usb bellegi araca takip calistirdim. Bir sure bekledikten sonra cikartip evdeki pcden rlink store a girip kayit olusturmaya girdim.

Rlink toolbox i indirmistim zaten.

Kayit sayfasinin ilkinde sasi numarasi girildi ve onay dedim.

Orada rlink seri numarasini istiyor. Usb yi taktim okumadi.

Daha once karsilasan cozumu bilen var mi?

• quote:

quote:

Rlink store a uye olmaya calisiyorum. Benden rlink seri numarasi istiyor. Usb yi araca takinca mi ogrenebiliyoruz?

Fat32 formatinda bicimlendirilmis usb bellegi araca takip calistirdim. Bir sure bekledikten sonra cikartip evdeki pcden rlink store a girip kayit olusturmaya girdim.

Rlink toolbox i indirmistim zaten.

Kayit sayfasinin ilkinde sasi numarasi girildi ve onay dedim.

Orada rlink seri numarasini istiyor. Usb yi taktim okumadi.

Daha once karsilasan cozumu bilen var mi?

Selam,
    Benim aracım captur ama;
    Araç içinden cıhazın özellikleri bölümünden bir yerde cıhazın seri numaraları / sürüm numaraları yazıyor,r-linkte dahil. çek fotosunu sonra bilgisayara yazarak denersin.
    Ayrıca bilgisayardan güncelleme yapmadan araçtan store mağazalarına erişemedim bilgin olsun. Ama ağ durumunu araç içinden bak ve bağlı olduğunu gör. Bağlı değilse sanmıyorum ama, st ile görüş R-linkini şaşi numarası ile sistemden kontrol edip açtırsınlar.
    Tom tom, sistem ve bir şey daha kendini otomatik güncelledi. denemek için ücretsiz bir iki şey daha indirdim.
    sonra kartı araca taktım. aynı güncellemeyi o da yaptı ve sistem eklentilerine kavuştu..
    Kartı yükleme esnasında sakin ve yavaş davran biraz yavaş çalışıyor çünkü. yükleme esnasında bilgisayar elektriğine de dikkat !!! kesilmesin hat.:) Zira şikayetim varda bu konuda bir sürü şikayet var.
    Hem explorer sayfasındaki store uyelik sayfan açık olsun hemde o sayfadan indirip kurmanı istediği tollbar. kartı takınca ve sayfadan yüklemeek istediklerini seçince tollbar zaten yüklemeye hazır diye uyarır. kolay gelsin.
    Zaten mecbur yüklemen gerekeni kendi sana belirtecek ve yükleyecek.

Yani ben 5 gün reno temsilcisi, st, falan filan böyle çözdüm. Uygulamak veya uygulamamak sana kalmış :)

Son bir düzeltme. Kart takılı ve üyelik tamamlanmışken bir şey göremiyorsan üyelik yaptığın sayfadan oturum kapat ve yeniden aç. ilk defada bende tanımadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi htc xe -- 22 Temmuz 2017; 12:38:13 >

...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kubi.lay -- 5 Ocak 2019; 14:55:32 >
  • htc xe kullanıcısına yanıt
    Cevabiniz icin tesekkur ediyorum.

Ben de cevap beklerken ugrasmaya devam ettim ve cozdum.

Diger arkadaslara yardim olmasi acisindan yazayim.

Benim sorunum rlink 1 i yuklememmis. Ama aslinda benim hatam degil.

Rlink store dan rlink toolbox in indirme linkerinin oldugu yerde hem ingilizce hem turkce yonlendirme bulunuyor.

Yonlendirmede turkce ve ingilizce olarak windows icin su link, mac icin bu linki tiklayin gibi.

Turkce windosw linkinde rlink1 e ait eski surum toolbox varmis. Ben onu indirmistim. Ondan dolayi usb yi gormemis.

Ingilizce linktekini tiklayinca rlink 2 toolbox indi ve o zaman usb yi gordu ve uyeligi tamamlayabildim.

Sistem bilgilerinin oldugu ekran goruntusunde rlink seri numarasi yoktu. Baska yerden bakiliyorsa da ben bilemedim.

Herhangi bir onemli guncellestirme olmadi. Bir iki ufak oyun, hesap makinasi vs gibi seyleri yukledi usb ye.

Bu arada bizim araclarda kendinden internet var mi? Ben var biliyordum ama st yok dedi. Telefonunuzu bagladiginizda siz mobil internetiniz araciligiyla baglaniyor dedi.

Bir sorum da belki basit gelebilir ama bir turlu cozemedim, radyoyu acmadan diger ekran menulerine ulasimi bulamadim. Sadece radyoyu kapatip navigasyonu veya diger islemleri yapamiyorum. Radyo sadece sag ustteki acma kapamadan kapaniyor. (8.7)

• Kubi.lay kullanıcısına yanıt
    Sport modunu denemedim daha ama neutrol mod digerlerinden daha iyi geldi bana.

Uzun yolda hepsini deneyip gozlemleyecegim. St sport mod ile gidin, sollamalarda fln cok isinize yarar dedi.

Haftaya yolculuk var bakalim.

Gitmeden once cam filmi ve kaput koruma veya seramik isine gireyim diyorum. Film icin kararimi verdim ama seramik yaptirmali mi yaptirmamali mi karar veremedim.

Ankara baserhan otomotiv de ceramic pro markasi uygulaniyormus. 2+1kaplama 1100 tl 4+1 kaplama 2300 tl imis. +1 lerin ne ifade ettigini suan icin hatirlamiyorum.

Siz kendiniz araciniza cok ozen gosteriyorsunuz. Yeriniz de buna musait. Benim oyle bir durumum yok. Seramik yaptirdiktan sonra da duzenli bakim isteyen bir is midir?

Emr garage, seramikten daha uzun omurlu olarak film kaplama onerdiler. O da 1500 tl imis butun arac. Bilmeyen biri icin hayli zor bir karar.

Şimdiden iyi yolculuklar diliyorum size.

Aracima çok özen gösterdiğim doğrudur

Seramik ve cam filmi ile ilgili tüm önerilerim ve tecrübelerimi tek tek yakın sayfalar'da detaylıca yazdim lütfen okuyun

bilgisayarınıza rlink programını indirdiniz mi yoksa direk sitesine mi girdiniz siteye girdiyseniz seri numarasını eşleştirmez
    bilgisayarınıza rlink2 toolbox u indireceksiniz birde rlink toolbox var rlink toolbozu indirdiyseniz yine aracınızın seri numarasını eşleştirmez googla rlink2 toolbox download yazın çıkan linkte altlı üstülü rlink ve rlink2 indirme linki çıkacak altta olan rlink2 indirme linkinin windows için olanını yüklemeniz gerekiyor birde mac için olanı var yanlış yüklemeyin yükleme bittikten sonra flashı takın direk eşleşme olacaktır ve güncelleme var ise yüklemeye b aşlayacaktır
    https://tr.rlinkstore.com/rlinkpresentation2 link bu buradan indirebilirsiniz

• papyon34 P kullanıcısına yanıt
    Bu işlemler için kullandığınız belleğin kapasitesi ne kadardı? 8 GB lik bir bellek yeterli olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanki26 -- 22 Temmuz 2017; 18:57:21 >
  • serkanki26 S kullanıcısına yanıt
    8 gb kafidir 16 olursa daha iyi olur, bazı harita güncellemeleri 6 gb civarlarında 8 gb tamamını kullanamadigimiz icin yeterli gelmiyor.

• aracimin iç gövdesinde küçük kabarmalar oluştu.servis ile görüştük.govde değişecek.kontrol etmenizde fayda var.

• nhtklc kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun. Bu durum galiba ilk sizin araçta oluştu. Fotoğraf paylaşmanız mümkün mü? Sebebi hakkında servis bir yorum yapabildi mi acaba? Güneş, kimyasal madde vs.

• Kubi.lay kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.

• Arkadaşlar hepinizin araçları hayırlı olsun. Henüz araca sahip olmasam da Mayıs sonundan itibaren yazılan mesajları okudum.
    Şu an kullandığım araç 2006 Corsa 1.2 manuel ve geçmek istediğim araç 1.6 benzinli Joy paket sedan. İsterim ki daha yüksek donanım olsun ama hem mevcut konut kredim olduğu için, hem de 25bin liralık bir araçtan çok daha üst bir araca geçmek istemediğim için 1.6 Joy yeterli gelir diye düşünüyorum.
    Aslında yeni araç sürecinde 60-70bin fiyat aralığında ikinci el Corolla ve Focus'lara baktım. Sıfır olarak ise Astra Sedan düşünüyordum ki, eski kasa Megane HB kullanan bir arkadaşımın gazı ile Megane sedanı inceledim, dizel otomatikte test sürüşü yaptım ve bayıldım. Astra'yı da hem yakıtı, hem de muhtemelen eskiye düşecek kasasından dolayı eledim. Şimdi gelelim sorulara.
    1. Test sürüşü yaptığım dizel otomatik ile almayı düşündüğüm 1.6 benzinli manuel arasında donanım olarak illa ki fark var ama direksiyon hissiyatı, yol tutuş, ses izolasyonu vs. açısından çok fark olmayacağını düşünüyorum, fikriniz nedir?
    2. Kullandığım 2006 Corsa zaman zaman ufak arızalar çıkarsa da, tangur tungur gitsem de, kronik direksiyon arızası olsa da, gaza basınca giden bir araç. Burda bahsi geçen yok klima her yöne üflemiyor, 20 dk.da bir ayar değiştiriyorum, yok gaz tepkisiz kaldı, ses tonu geçişi cızırdıyor, direksiyon 1 diş solda vs. gibi sıkıntılarım olmadı. Almayı düşündüğüm araç da baz donanım ve eğlence ve navigasyon ekranı olmayan bir araç. Bu araçta sorun yaşama ihtimalim yüksek midir, veya bu sorunlar yeni üretimlerde çözüldü mü?
    3. Renault'nun servis fiyatları konusunda, satıcı arkadaş, günümüzde yıllık bakımın maksimum 500 TL tutacağını söyledi. Eğer doğru ise garantili bir araç için gayet makul. Peki servis hizmetleri, müşteri memnuniyeti Renault'da nasıldır?
    4. Babamı ikna edebilirsem Oyak indirimi ile alacağım, yoksa bireysel olarak. Çevre illerdeki bayilerden birinden 65500 fiyat aldım, görüş paketi ve stepne dahil olarak. Son haftalarda daha uygun fiyat duyan var mı? Hediye olarak paspas, cam filmi, bagaj havuzu vs. alan var mı? Yok ise özellikle bagaj havuzu ve paspas konusunda tavsiyeniz ne olur?
    5. Renault'da garanti 3 yıl, 600 küsür lira ile +1, 1200 küsür ile +2 yıl uzatılabiliyor diye duydum. Fikriniz nedir, yaptırmaya değer mi? Açıkçası 3-4 yıl kullanırım, satarım diye düşünüyorum, satacağım kişi de 4 yıllık araçta +1 yıl garanti olmasını pek önemsemez diye düşünüyorum.
    6. Aracı ilk alınca dikkat etmem gereken, test etmem gereken şeyler nelerdir? Opel konularında hep bir karter koruma ekletme muhabbeti dönüyor, Megane'larda mevcut mudur, takılması gerekir mi? Şu anki aracım hem ucuz yollu olduğundan, hem de kaskom olduğundan kamera taktırma gereği duymadım ama gerekli olduğunu düşünüyorum. Kısmetse ilk kez 0 aracım olacak, ondan dolayı da kablolar gizli bile olsa araçla oynatmak istemem. Şarjlı veya pilli kamera önerisi olan var mı? Kısmetse aracı aldıktan hemen sonra Aydın-Konya yoluna çıkacağım. Geçen gün gelirken Afyon bölgesinde yol yapım vardı. Hem ben hem de önümdeki sürücüler yavaş gitse de cama, kaputa, arabanın altına hep çakıl çarptı. Ondan dolayı boya koruma veya seramik (aynı şeyler olup olmadığını bilmiyorum) yaptırmayı düşünüyorum. Ne kadar süre kalıcılığı vardır, kaç liraya kadar makuldur, Aydın bölgesinde tavsiye edeceğiniz yer var mıdır? Yeni araçlar bal mumu ile kaplı olur diye bir şey duydum, doğru mudur, yıkamada neye dikkat edilir? Yoksa yeni araçları bile standart iç-dış mı yıkatıyorsunuz?
    7. Son olarak kasko meselesi. Kısmetse daha bayideyken yaptırmayı veya mevcut Garanti kaskomu arayıp, telefonda yaptırmayı düşünüyorum. Bugün garanti.yi arayıp modele göre ortalama fiyat verin dedim ama mümkün değil dediler. Yaş 33. Sizlerin kasko ve sigortalar aşağı yukarı ne tutmuştu?
    Bu uzun ve detaylı sorularıma cevap verirseniz sevinirim. İnşallah ben de aranızda olacağım. Kazasız, belasız...

• quote:

Orijinalden alıntı: outofnick

Arkadaşlar hepinizin araçları hayırlı olsun. Henüz araca sahip olmasam da Mayıs sonundan itibaren yazılan mesajları okudum.
    Şu an kullandığım araç 2006 Corsa 1.2 manuel ve geçmek istediğim araç 1.6 benzinli Joy paket sedan. İsterim ki daha yüksek donanım olsun ama hem mevcut konut kredim olduğu için, hem de 25bin liralık bir araçtan çok daha üst bir araca geçmek istemediğim için 1.6 Joy yeterli gelir diye düşünüyorum.
    Aslında yeni araç sürecinde 60-70bin fiyat aralığında ikinci el Corolla ve Focus'lara baktım. Sıfır olarak ise Astra Sedan düşünüyordum ki, eski kasa Megane HB kullanan bir arkadaşımın gazı ile Megane sedanı inceledim, dizel otomatikte test sürüşü yaptım ve bayıldım. Astra'yı da hem yakıtı, hem de muhtemelen eskiye düşecek kasasından dolayı eledim. Şimdi gelelim sorulara.
    1. Test sürüşü yaptığım dizel otomatik ile almayı düşündüğüm 1.6 benzinli manuel arasında donanım olarak illa ki fark var ama direksiyon hissiyatı, yol tutuş, ses izolasyonu vs. açısından çok fark olmayacağını düşünüyorum, fikriniz nedir?
    2. Kullandığım 2006 Corsa zaman zaman ufak arızalar çıkarsa da, tangur tungur gitsem de, kronik direksiyon arızası olsa da, gaza basınca giden bir araç. Burda bahsi geçen yok klima her yöne üflemiyor, 20 dk.da bir ayar değiştiriyorum, yok gaz tepkisiz kaldı, ses tonu geçişi cızırdıyor, direksiyon 1 diş solda vs. gibi sıkıntılarım olmadı. Almayı düşündüğüm araç da baz donanım ve eğlence ve navigasyon ekranı olmayan bir araç. Bu araçta sorun yaşama ihtimalim yüksek midir, veya bu sorunlar yeni üretimlerde çözüldü mü?
    3. Renault'nun servis fiyatları konusunda, satıcı arkadaş, günümüzde yıllık bakımın maksimum 500 TL tutacağını söyledi. Eğer doğru ise garantili bir araç için gayet makul. Peki servis hizmetleri, müşteri memnuniyeti Renault'da nasıldır?
    4. Babamı ikna edebilirsem Oyak indirimi ile alacağım, yoksa bireysel olarak. Çevre illerdeki bayilerden birinden 65500 fiyat aldım, görüş paketi ve stepne dahil olarak. Son haftalarda daha uygun fiyat duyan var mı? Hediye olarak paspas, cam filmi, bagaj havuzu vs. alan var mı? Yok ise özellikle bagaj havuzu ve paspas konusunda tavsiyeniz ne olur?
    5. Renault'da garanti 3 yıl, 600 küsür lira ile +1, 1200 küsür ile +2 yıl uzatılabiliyor diye duydum. Fikriniz nedir, yaptırmaya değer mi? Açıkçası 3-4 yıl kullanırım, satarım diye düşünüyorum, satacağım kişi de 4 yıllık araçta +1 yıl garanti olmasını pek önemsemez diye düşünüyorum.
    6. Aracı ilk alınca dikkat etmem gereken, test etmem gereken şeyler nelerdir? Opel konularında hep bir karter koruma ekletme muhabbeti dönüyor, Megane'larda mevcut mudur, takılması gerekir mi? Şu anki aracım hem ucuz yollu olduğundan, hem de kaskom olduğundan kamera taktırma gereği duymadım ama gerekli olduğunu düşünüyorum. Kısmetse ilk kez 0 aracım olacak, ondan dolayı da kablolar gizli bile olsa araçla oynatmak istemem. Şarjlı veya pilli kamera önerisi olan var mı? Kısmetse aracı aldıktan hemen sonra Aydın-Konya yoluna çıkacağım. Geçen gün gelirken Afyon bölgesinde yol yapım vardı. Hem ben hem de önümdeki sürücüler yavaş gitse de cama, kaputa, arabanın altına hep çakıl çarptı. Ondan dolayı boya koruma veya seramik (aynı şeyler olup olmadığını bilmiyorum) yaptırmayı düşünüyorum. Ne kadar süre kalıcılığı vardır, kaç liraya kadar makuldur, Aydın bölgesinde tavsiye edeceğiniz yer var mıdır? Yeni araçlar bal mumu ile kaplı olur diye bir şey duydum, doğru mudur, yıkamada neye dikkat edilir? Yoksa yeni araçları bile standart iç-dış mı yıkatıyorsunuz?
    7. Son olarak kasko meselesi. Kısmetse daha bayideyken yaptırmayı veya mevcut Garanti kaskomu arayıp, telefonda yaptırmayı düşünüyorum. Bugün garanti.yi arayıp modele göre ortalama fiyat verin dedim ama mümkün değil dediler. Yaş 33. Sizlerin kasko ve sigortalar aşağı yukarı ne tutmuştu?
    Bu uzun ve detaylı sorularıma cevap verirseniz sevinirim. İnşallah ben de aranızda olacağım. Kazasız, belasız...

Teşekkürederiz. Sizinse aracınız hayirli olsun şimdiden.

Gün içerisinde Sorularınızı detayli cevap vereceğim, lütfen bekleyin

• Selamlar, dün itibariyle eşimle 2011 model megane 3'ü sattık. İnanın çok üzüldük, 123 bin km boyunca bize arkadaşlık etti, yükümüzü çekti. Biraz duygusal oldu fakat yenileme zamanı gelmişti.

Şimdi yeni fiyat aldık, Megane sedan platin gri, icon, cam tavan, büyük ekran, dizel otomatik 118 bin tl'ye. Birinci sorum bu fiyat şu anki piyasaya göre uygun mu ?

İkinci sorum ise, icon donanım paketinde r-link denilen sistem standart mı ?

Üçüncüsü, bu direksiyon ve klima ile ilgili sorunlar giderildi mi?

Son olarak, kart ile araç kitlendiğinde camlar ve sunroof kapanıyor mu ? Ya da kapatma tuşuna uzun süre basıldığında

Herkese selamlar, kazasız belasız yolculuklar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Amon_Amarth -- 23 Temmuz 2017; 18:46:46 >
  • 
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.