Şimdi Ara

LG 2017 OLED TV [B7-C7-E7-W7] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.807
Cevap
86
Favori
404.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ölü piksel şans işi. Düzelmesi gibi bir durum olamaz ne oledde ne lcdde. Şansınıza.

Logo yapışması da var. Oledin doğası gereği. Ama yazılımsal yıkama ile en geç 10 dk içinde temizlenebiliyor. Ama bunun da %100 garantisi yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kykadir K kullanıcısına yanıt
    Tüm oled lerde logo yapışması var ama yazılımla tv otomatik yok ediyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Project Scorpio

Tüm oled lerde logo yapışması var ama yazılımla tv otomatik yok ediyor.

yani bu durumda bir sorun kalmamış oluyor değil mi? örneğin digitürk üzerinden bir futbol maçı seyrettim ve kanalım logosu yapıştı. tv belirli bir sürede otomatik olarak ekranı temizliyor ve bu temizleme de pixellere ya da panele bir zarar vermiyor, tamamen yazılımsal çözülüyor değil mi?

gönül rahatlığıyla oled e geçebilir miyiz yani? vallahi karamsar ve kararsız olup çıktım, forumlarda yazılanları okuyunca çorba oldum resmen. kusura bakmayın, tüm cevap verenlere tekrar teşekkürler...
  • kykadir K kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam tv kendi temizleme yapıyor. 2015 modellerde böyle özellikler yoktu haliyle o logo yapışmaları TV de ekran yanması (Burn-in) sorunlarına yol açıyordu. 2017 modellerde kolay kolay sıkıntı yaşamassın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Project Scorpio

Aynen hocam tv kendi temizleme yapıyor. 2015 modellerde böyle özellikler yoktu haliyle o logo yapışmaları TV de ekran yanması (Burn-in) sorunlarına yol açıyordu. 2017 modellerde kolay kolay sıkıntı yaşamassın.

Aslında 2015 modellerde de var. Mesela benim tv 2015 model ama 2016 ocak üretimi. 1 yıldır kullanıyorum. 3-4 defa logo yapışması olsa da yazılım sayesinde temizlendi hep hemen.

• kaju waffle K kullanıcısına yanıt
    Evt hocam var ama temizleme süreleri daha uzun.

• Az önce fiyatla ilgili konuşurken şu dikkatimi çekti arkadaşlar. 17 binden 13 bine inmiş 65" fyatı. Bu kadar çok kar marjı varsa mutlaka 2018 modeller duyurulmaya başladığında b7 yi 7-7.500 aralığında satmaya başlarlar diyorum. Birde teknoloji marketlere baktığım da LG standında eskiden alıcılar olurdu bakıyorum eskisi gibi yok gibi sanki... birde bu yıl iyi bir satış grafiği yakalayamamışlar deniliyordu. Bu yüzden 2018 ocak da b7 7 bin bandında oynar diyorum. Bilmiyorum katılan arkadaşlar varmı. Şimdiden teşekkür

• Yalnız 65b7 nin fiyatı ne olmuş vatanda hakkaten öyle 12.999. Süper fiyat kesinlikle 65 düşünenler kaçırmamalı. Yani enteresan 55c6'nın fiyatı 55b7'den daha pahalı vatanda çok ilginç bir fiyat politikası. İlk defa görüyorum bir önceki seri tv'nin bir sonraki tv'den daha yüksek fiyata satıldığını.
    65b7 kaçırılmamalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SelimBa

Az önce fiyatla ilgili konuşurken şu dikkatimi çekti arkadaşlar. 17 binden 13 bine inmiş 65" fyatı. Bu kadar çok kar marjı varsa mutlaka 2018 modeller duyurulmaya başladığında b7 yi 7-7.500 aralığında satmaya başlarlar diyorum. Birde teknoloji marketlere baktığım da LG standında eskiden alıcılar olurdu bakıyorum eskisi gibi yok gibi sanki... birde bu yıl iyi bir satış grafiği yakalayamamışlar deniliyordu. Bu yüzden 2018 ocak da b7 7 bin bandında oynar diyorum. Bilmiyorum katılan arkadaşlar varmı. Şimdiden teşekkür

2018 modeller tanıtılmaya başlandığında sıfır-kapalı kutu-iade olmayan ürün bulursanız iyi. Bu arada onun bunun dediğine inanmayın. Ülkemizde hangi marka tvnin kaç adet satıldığına dair yayınlanmış ben bir araştırma-rapor vs hiç görmedim 2017 yılında. bakın şu an 2016 oledler tek tük satılıyor. Olanların da fiyatlarında öyle ahım şahım düşüşler yok. Yani ne olacağı hiç belli olmaz.

• b7 kullanan arkadaşlar...aldınız, kayboldunuz :(

imag yapışması, yanık, banding vb sorun yaşayan oluyor mu? imaj yapışması varsa, ne kadar sürede temizleniyor? nedir son durum acaba? rica etsem buraları yeşillendirseniz çok mutlu oluruz
  • Evet ya. Hazir guzel indirim varken b7 kullanicilari tv performansini anlatsa cok svinirim... Tesekkurler

• zannedersem c7 b7 den daha iyi hatta ben diyorumki c7 türkiyeye girmedi belkide en sorunsuz model odur:)
  • hitgraphic kullanıcısına yanıt
    Dostum kaç kere yazdık arada sadece tasarım ve çerçeve renk farkı var diye

LG TR de çalışan arkadaşa sordum ben C ve G serisini getirmeye gerek görmemişler aralarında tasarımdan başka fark olmadığı için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Project Scorpio -- 9 Eylül 2017; 11:55:06 >
  • Bu Tv için bence psikolojik sınır 7.500 TL. 7.500 ü gördüğü an bence 100 lerce satış yakalar. 8.000 TL üstü insanlara çok geliyor.

• Project Scorpio kullanıcısına yanıt
    kardeş % 100 eminmisin ben dünyada hiçbir marka görmedimki (farketmez tv,telefon,araba vs) seriler arasında kalite olarak hiçbir fark olmasın bak ben şahsen inanmıyorum
    Lg ya aptal yada milleti kandırıyor o zaman w g serisini satarak çünkü muazzam fiyat farkı var yine diyorum ben dünyada bugüne kadar hiçbir üründe
    duymadım olmadıda versiyonlar arasında kalite farkı olmasın bana hiç inandırıcı gelmiyor o zaman bu w g serilerine o kadar para verenler aptal oluyor...
  • Bütün inceleme sitelerinde, vincent teoh kendi incelemelerinde 2017 modeller arasında görüntü kalitesi açısından fark olmadığını yazdı, söyledi. Birazcık nette araştırma yapan görür zaten bu incelemeleti. İşlemci, anakart vs aynı.

Aradaki farklar tasarım, soundbar, panelin inceliği gibi farklar.

• Bugun yolumun ustundeyken kisa sureyle Teknosaya ugradim, kapida Samsung MU7400, MU7000 karsiladi :) sol tarafta B7 OLED gorup oraya yoneldim, magazanin en dikkat cekici TV sydi. Ne B7 ne de C6V de dikkat ceken herhangi bir burn-in /image retention yoktu, TV ye iyi bakmislar ya da henuz yeni :)

65MU7400 -> VA panel
    55MU7000 -> IPS panel olabilir.

Sony XE90 magazda yoktu, B7 OLED ile yan yana gormek hatta vaktim olsa ayni goruntulerle /ayarlarla test etmek isterdim, satin alip incelemek lazimdi ya bu TV leri :) Samsung LCD TV ler beni cekmedi.

• hitgraphic kullanıcısına yanıt
    %200 eminim... Kardeş az araştır ya yok ben yine bildiğimi okurum dersen böyle devam et ne diyim.

• Arkadaşlar panelle ilgili ölü piksel vb hiç bir sorun yaşamadım. Ama bu şans işi tabii. Önceki lg ledtvm de sorunsuzdu sonradan buluttan görünmez oldu tv. Logo yapışmasıyla ilgili yorum yapamayacağım zira tv izlemiyorum, sadece oyun ve film için kullanıyorum.

Panele ne kadar hayran olsam da samsung qdot displayde inanılmaz ilerlemiş, yan yana koyduğunuzda atbaşı fark ile geçiyor oled. Eğer samsung tvsi fiyat ve boyut olarak ilerideyse düşünülebilir bence. Ancak bu siyahı veremez tabii. Ayrıca lgnin yazılımı inanılmaz rahat ve akıcı tüm tv yazılımlarına tercih ederim.

• zimbasal Z kullanıcısına yanıt
    Film izliyorsanız alttan ve üstten siyah bantlı filmlerde de bantların izinin kalma riski var yalnız. Bununla ilgil bir sorun yaşadınız mı?

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.