Şimdi Ara

LG 2017 OLED TV [B7-C7-E7-W7] (51. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.807
Cevap
86
Favori
404.322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tv de dikkatimi çeken tek problem hdr game modunda normalden daha karanlık oluyor aydınlık olması gerekirken.
  • budwieserFB B kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz soruna ek 3. Resimde de belli olan vertical banding sorunuda var farlı farklı tonlarda dikey gri çizgiler var bu sizi rahatsız ediyormu? Normal yayında fark ediliyor mu? Bu şekilde kusursuz renk dağılımı neden oluşmuyor oledlerde bu banding neden sadece %10 veya %20 gri de belli oluyorda diğer renkler sorunsuz oluyor bilen varmı acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • o banding ilk alındıgında genelde oluyo zamanla azalıyo
  • Beyler eğer oyun için tv almayı düşünüyorsanız 2018'i bekleyin. 2017'nin ocak ayında Hdmi 2.1 standardı tanıtıldı. 10k da 120 hz, dinamik hdr ayrıca konsollar(xbox one x) için freesync'i destekliyor Şu an piyasada satılan üst seviye tvlerin gerçek panel hızları 4k da 120hz ama hdmi 2.0 en fazla 4k da 60hz'i destekliyor ayrıca şu anki hdr statik hdr. Bu arada xbox one x de hdmi 2.1 desteği var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatal21tr

Beyler eğer oyun için tv almayı düşünüyorsanız 2018'i bekleyin. 2017'nin ocak ayında Hdmi 2.1 standardı tanıtıldı. 10k da 120 hz, dinamik hdr ayrıca konsollar(xbox one x) için freesync'i destekliyor Şu an piyasada satılan üst seviye tvlerin gerçek panel hızları 4k da 120hz ama hdmi 2.0 en fazla 4k da 60hz'i destekliyor ayrıca şu anki hdr statik hdr. Bu arada xbox one x de hdmi 2.1 desteği var.

2018 i bekleyin de Euro 5'i geçince 65" leri alırsınız en az 20.000 den...

• quote:

Orijinalden alıntı: nakreko

quote:

Orijinalden alıntı: yılmazfb

Oledler biraz daha ince zarif olduğundan mı mağaza etkisi mi bilmiyorum, küçük gibi görünüyor. Herkes güle güle sorunsuz kullansın, 55 inç kullananlar memnun mu, keşke 65 alsaydım diyorlar mı merak ediyorum. İzleme mesafem 3 metre. Bir de güncel fiyat bilgisi olan paylaşabilir mi.
    Saygılarımla

Benim izleme mesafem tam 3.60 metre ve 55 inç tam ideal. Hatta bazen büyük bile geliyor.

Bende 65 inç alayım mı diye çok düşündüm ama iyiki almamışım çok büyük gelirdi. (Zaten 65 inçde bütçeyi bayağı bir zorlardı)

Benin kullananlara sormak istediğim başka bir şey var:

Bu Tv.de film izlerken nedense görüntüler bana yapay geliyor. Eskiden 40 inç LCD tv.de izlediğim sahneler daha gerçekçi geliyordu.

Benim yorumum boyut büyüdüğü için daha fazla detay girdi işe. Kamera hareketlerini daha fazla fark eder oldum.

Eskiden filmdeki karakterler filmin sahnesinin içinde gibi gelirdi, şimdi sokakta yürürken mesala sanki pencereden sokakta gezenleri izliyorum.

Belgeselleri izlerken tamam çok güzel ama film izlerken yapay bir tat geliyor bana.

Bilmiyorum sizde de oluyor mu yoksa ben mi kafayı yedim.

kesinlikle oluyor. suan pio 42' plazma ızlıyorum goruntuler harıka doğal ama dıgerbutun led ve oledlerde bendede oyle bı hıs yaratıyor....

• http://www.rtings.com/tv/reviews/lg/b7-b7a-oled

Rtings b7 yi inceledi ve image retention oranı çok kötü.tam alacakken düşündürdü.tv yi kullananlar izlenimlerini yazarsa sevinirim.

• Benim Tv.de tespit ettiğim iki bozukluk var.

Birincisi Kanallarım sekmesinde her seferinde istediğim kanalları ayarlamama rağmen bir sonraki gün bir bakıyorum hepsi silinmiş hiç kanal gözükmüyor.

LG 2017 OLED TV [B7-C7-E7-W7]

İkinciside aynı şekilde hızlı erişim bölümünde ayarladığım kısayollar her seferinde siliniyor.

LG 2017 OLED TV [B7-C7-E7-W7]

Bunun sebebi ne olabilir.

Sizdede bu şekilde hata oluyormu acaba arkadaşlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Whowerts

http://www.rtings.com/tv/reviews/lg/b7-b7a-oled

Rtings b7 yi inceledi ve image retention oranı çok kötü.tam alacakken düşündürdü.tv yi kullananlar izlenimlerini yazarsa sevinirim.

Bu rtings ilginç bir inceleme sitesi.
  • Çok profesyonel bir site.arti incelediği b7A amerika modeli.acaba bu sorun ülkemizdeki modelde de aynı mı? Bunu en iyi bu sayfadaki arkadaşlar cevaplayacaktır.

• Whowerts kullanıcısına yanıt
    Burdaki b7nin tasarımı, ülkemizdekinden farklı. 1 aydan fazla kullanıtorum. Image retention oluşmadı. Oluştuysa da bn farketmeden kndi kendini temizledi.

• 55b7 için kullandığınız görüntü ayarı var mı? rting'den yapmıştım görüntü ayarlarını başka tavsiye edebileceğiniz bir ayar mevcut mu?
  • Whowerts kullanıcısına yanıt
    2 aydır kullanıyorum.uzun süreli açık kaldığı da oluyor.Böyle bir sorunla karşılaşmadım.
  • Arkadaşlar izleme mesafesiyle ilgili kişisel görüşümü paylaşmak isterim.65b7 televizonum.2.60 metre izleme mesafesi.Çok söylediler yorar,fazla yakın vs. günde 3-4 saat net oyun oynuyorum ve 1-2 saat de dizi film izliyorum.Şimdiye kadar hiçbir problem yaşamadım.çözünürlük fazla olunca yorulmuyor göz sanırım.Kişisel fikirlerim bu yönde.Kişiden kişiye değişebilir tabi.Denemek için mağazaya gidip yarım saat karşısında beklemek lazım tv lerin.
  • Teşekkür ederim.peki başka bir sorun izleniminiz varmi?

• quote:

Orijinalden alıntı: archie79

Dediğiniz soruna ek 3. Resimde de belli olan vertical banding sorunuda var farlı farklı tonlarda dikey gri çizgiler var bu sizi rahatsız ediyormu? Normal yayında fark ediliyor mu? Bu şekilde kusursuz renk dağılımı neden oluşmuyor oledlerde bu banding neden sadece %10 veya %20 gri de belli oluyorda diğer renkler sorunsuz oluyor bilen varmı acaba

Günlük kullanımda pek farkedilmiyor aslında . Ama %10 ve % 5 lik testler deki kusurlar değişken geldi bana, mesala 1-2 sayfa önce bu forumda belirtmiştim; o dikey gri çizginin

olduğu kısımda basamak gibi üstüste dizilmiş 7-8 çizgi vardı,kayboldu. diğer kullanıcı arkadaşlarda bu testler nasıl acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whowerts

http://www.rtings.com/tv/reviews/lg/b7-b7a-oled

Büyük hayal kırıklığı. B7’nin paneli C7 ve E7 ile aynı olmasına rağmen Image Retention puanının bu kadar düşük olması inanılır gibi değil çok şaşırdım açıkcası.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu yüzden bu fiyatlara düştü ya zaten yeni model 8bine 55oled mu olur

• Cam modul kullaniyorum hdmi 2.1 olsada bi isime yaramiyor.

• 
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.