Şimdi Ara

2017 GİRECEKLER İÇİN ÖNERİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
14
Favori
1.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Buyuk resmi gor be hocam . 😕

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam öncelikle tebrkler güzel bir başarı

Hocam ben sizden biraz öneri almak istiyorum öncelikle tarsusta güzel bir fen lisesinde okuyorum lise 1 de ve 2 de kitapları çok çözmezdim ama dersi dinlerdim. Lise 3 te (bu sene işte :D) başlar güzeldi ama sonlara doğru bir sıkıntı aldı başını gitti fizik ve kimyanın son konular kötü gibi hissediyorum.

Sınavlarda netlerim zor sınavlarda 105-110 kolaylarda 130 civarı

Ne yapacağım hakkında hiçbir fikrim yok ama nereden başlıyacam ne çözecem bilmiyorum yardım edebilir misiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shore21

ilk 5000'e bu türkçeyle girdiysen helal olsun. o kısaltmalar, cümlenin sonuna konmayan noktalar, o imla hataları... başka bir şey diyemiyorum

işte senin gibiler yüzünden :) yazmak istemedim o akdar da belirttim telden yazızyorum diye tebrikler alkış istiyorum sana :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: bybyoss

Hocam öncelikle tebrkler güzel bir başarı

Hocam ben sizden biraz öneri almak istiyorum öncelikle tarsusta güzel bir fen lisesinde okuyorum lise 1 de ve 2 de kitapları çok çözmezdim ama dersi dinlerdim. Lise 3 te (bu sene işte :D) başlar güzeldi ama sonlara doğru bir sıkıntı aldı başını gitti fizik ve kimyanın son konular kötü gibi hissediyorum.

Ne yapacağım hakkında hiçbir fikrim yok ama nereden başlıyacam ne çözecem bilmiyorum yardım edebilir misiniz
    .......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihtoo -- 3 Ağustos 2016; 22:43:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihtoo

Şuan disardaydim sadece YGS yazayım
    Matematik fem konu ozetli,karekok( mps olanlar değil),ucdortbes bunlardan iki tanesi yeterlidir bn fem ucdortbes seçerdim

Turkce dilbilgim kotu diyenlereHalil zenciroglu 300 soruda YGS turkce pek bilmezler ama incelerseniz beğenirseniz
    Paragraf olarak ta yayın denizi paragraf hız
    Bn cozmedim ama karekök sb da çok iyi diyorlardı arkadaşlarım gerçi 2016 turkce sacmaydi

Fen olarak
    Ygs kimya için sadece palme ygs sb alın yeterli yandaki notları iyi öğrenin full cekersiniz

Ygs-lys fizik için kesinlikle palme abcd serisini öneririm a ve b sini eylül sonuna kadar bitir seniz süper olur güzel anlatır keşke eylülde alsaydin dediğim kitaplardan

biyoloji için de palme konu anlatımı iyidir elinizde başka konu anlatım varsa a b soru bankasını cizmistim çok iyidir
    Bn tıp istediğimden
    Fem,final,fen bilimleri ve palmeyi almıştım en iyisi palme bana gore 2. Fem ya da final ya da fen bilimleri pembe olan güzeldi

Sosyal icinde

Tarih hocam önermişti sayisalcilar içinde yeterli
    Yayın denizi YGS tarih soru bankası tarih için tek bunu bitirim konulara ayırmış başında da etkinlik ve 3-4 sayfa soru çözerken kullanacağınız kilit bilgiler var öyle şu tarihte şu olmuş gibi değil

Coğrafya için karekök cep kitabını kullandım birde palmenin renkli bir kitabı var bol resimli onuda alabilirsiniz baya kalıcı oluyor test kitabı bitirmedim surekli konu çalısı sosyal bölüm denemesi yaptım

Yanlış yazdıysam akşam duzeltirim telden gidiyorum kusura bakmayın umarım faydası olmustur

Hocam ben dilciyim o yüzden kitapların sadece ygs kısmı ile ilgileniyorum. Fen olarak zayıfım, zaten 9.sınıfta görüp bir daha görmedim. Yazılılarda Biyoloji 50-60 civarlarında, fizik ile kimya 20-40 civarlarında geziniyordum.7D 1Y yaptım 2016'da onlar da sözel sorulardan. Fen için söylediğiniz kaynaklar temeli olmayan biri için uygun mudur? Palme A ve B'de benim için gereksiz lys kısmı var mıdır? Çok zamanımı alır mı? Yoksa başka kaynaklara mı yöneliyim?

Matematik olarak da 7D 0Y. Şu an Hocalara Geldik + Birey Gelişim A gidiyorum. yaklaşık 1 ay sonra kitabı bitirip 4-8 netlerinden 10-15 netlere çıktığımı farz edersek hangi kitapları önerirsiniz Birey A'dan sonra? Mat1 Kösb uygun mudur? Geometri için de Hocalara Geldik + Birey A yapmayı düşünüyorum ondan sonra ne önerirsiniz?

Hedefim elbette maksimum neti yakalamak ama en azından 15-20yi görmek istiyorum Mat-Fen'den

• Hocam bi yardım edebilir misiniz ? önceki yazdığıma biraz fikir almak istiyorum
  • quote:

Hocam öncelikle tebrkler güzel bir başarı

hocam çok genel sormuşsunuz :) çok uzun olur üşendim :) ygs tam bitir birde yukardaki yazımı oku

• hocam o zaman daha nokta atışı sorular sorayım. Benim dil bilgim vasat derecedir soru gördümmü %80 boş bırakırım ne önerirsiniz

bide ygs fizik kimya biyolojim gayet iyidir ama hatırlamak ve çözmek için bir kaynak söyleyebilir misiniz
  • quote:

hocam o zaman daha nokta atışı sorular sorayım. Benim dil bilgim vasat derecedir soru gördümmü %80 boş bırakırım ne önerirsiniz

bide ygs fizik kimya biyolojim gayet iyidir ama hatırlamak ve çözmek için bir kaynak söyleyebilir misiniz

dil bilgim benim de kötüydü :) önerim:
    halil zenciroğlu 300 soruda ygs türkçe diye bir kitap var onu al derim :) o kitapta çok güzel anlatmış başka kitaba gerek yok bir de denemelere girdiğin zaman dil bilgisi sorularını hocalarına sor maket bıçağı ile kes sakla sürekli tekrar et çok faydası olur

fen tekrarı için
    fizik ben fem ve palme kullandım abcd(ygs-lys) serisi çok iyidir beğenmessen mustafa başar ın final konu anlatımıda tekrar için çok iyidr palmenin ilk 2 kitabını alıp eylül sonuna kadar bitirsen çok iyi olur ayrı ayrı da satılıyor
    palme ygs kimya kesinlikle çöz kenardaki notları bilsen dahi oku
    biyoloji yine fenlerde palmeden şaşma bunun dışında soru bankası istiyosan fen bilimleri fem palme final(yeşil 3 yazarlı) bunları alabilirsin

• fatihtoo F kullanıcısına yanıt
    Hocam matematik için de ygs hatırlamak amaçlı ne çözmeliyim ?

Hocam sosyal çözmeye hiç gerek duymuyorum zaten tarih ve coğrafyada 2şer 3er yanlış yapıyorum maksimum . ama siz ne önerirsiniz çözeyim mi çözmeyeyim mi ?

Haa hocam bide okul bize Finalin ygs lys geri bildirim soruları diye bir şey verdi ( her ders için var ) ayrıca femin sayısal set soru bankası (1 den 6 ya kadar ) bir şey daha verdi
  • matematiğin iyise 3-4-5 yayınları çözüp denemelere başla

sosyaller için cep kitabı alabilirsin hedefin yüksekse 40 soruya 15 dk da çözüp toplam 35 neti geçmelisin :) yani doğru yapmak kadar hızlı yapmakta önemli biz arkadaşlarla 15 dk verip 40 soruyu çözmeye çalışıyorduk ders çıkışlarında :) çünkü ygs ye girdiğinde ne olacağını kimse bilemez belki 15 dk kalıcak :) he birde denemelerdeki yanlışlarını çok önemseme bu seneki sosyale girsen :) 3 y yapsan tamam derim bu sene en zor sosyaldi :=)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihtoo -- 4 Ağustos 2016; 9:59:56 >
    Hocam LYS mat icin konu anlatim adina ve soru bankasi adina neler kullandiniz sonrasinda da hangi denemeleri cozdunuz acaba?

Bir de geometri icin tavsiye vermemissiniz, sor bankasi olarak ne onerirsiniz acaba? Tesekkurler yardimlariniz icin :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chefarcher -- 4 Ağustos 2016; 10:58:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: chefarcher

Hocam LYS mat icin konu anlatim adina ve soru bankasi adina neler kullandiniz sonrasinda da hangi denemeleri cozdunuz acaba?

Bir de geometri icin tavsiye vermemissiniz, sor bankasi olarak ne onerirsiniz acaba? Tesekkurler yardimlariniz icin :)

konu anlatımlı femin beyaz kitabı yada simetriler olabilir az bildiğiniz konuları çok güzel öğretir
    karekök mat lys sb kesinlikle lys sonrasına bırakmayın eylülde alıp ufaktan başlayın haftada 2 lys mat konusu mesela çok zaman almaz
    rahat bitirirsiniz bunu ertelemeyin
    integral türev için apotemi fasikülleri güzeldir ama temeli olmayana önermem

apotemi-karekökten sonra deneme çözmeniz yeterli :)

deneme olarak apotemi ve fem dengeyi çözmüştüm bu ikisı dışındakileri çözmenize gerek yok bence
    he bir de bir derse yüklenmeyin sizin 5 dersiniz var yani az değil mi demeyin bunları adam akıllı çözen yapar zaten :)

geometri açıkcası benım hep sevdiğim dersti lys 2 ay kala analitik dışında geo bakmadım desem yeri :) karekök lys geometri sb biraz ağırdır ama çözerseniz başka bir şeye gerek kalmaz simetri lys de olabilir oda vardı bende :) analitik geoyu oradan halletim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihtoo -- 4 Ağustos 2016; 11:18:45 >

hocam bi de bana bakaydınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gorkemq

hocam bi de bana bakaydınız

Yazıyı gordum de hedeflediğini netlere uygun onerim yok :( yanlış yonlendirmiyim diye yazmadim

anlıyorum peki mat konu özetli soru bankası hakkında ne yorum yapabilirsiniz?
  • imzan kurallara aykırı hocam
  • Mat ygs barış ayhan fem simetri birde karekök sb çözüyorum
    Fizikte palme ygs sb
    Biyo okyanus lys-ygs konu özetli var
    Sizce ilk 20k gelebilir mi
    Nasıl çalışmalıyım günlük olarak bunuda cevaplarsanız sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: Gorkemq

anlıyorum peki mat konu özetli soru bankası hakkında ne yorum yapabilirsiniz?

Fem diyorsanız gayet iyidir yeterli testte var ;) karekokten daha iyidir ucdortbes daha zor tabi ama gerek var mı bilmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Bay Robot

imzan kurallara aykırı hocam

Anlayamadım

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.