Şimdi Ara

2016 SONY ANDROİD TV (343. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.304
Cevap
74
Favori
340.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 341342343344345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: timur_m_82

Hem kaynagın 4k olmasina da gerek yok 1080p de bile güzel sonuç veriyor tv.

Kesinlikle katılıyorum. Denedim. Aynı fhd yayını 55 inc fhd panel ve 4k panel ile izlediğinizde farkı görüyorsunuz.

Teknoloji ile birlikte ayarların bu denli karışık ve açıklayıcısız olması yorucu benim için. Mesela alt yazı çıktığında ekran beyazlaşıyor filmde bunun bi ayarı vardı diye hatırlıyorum ama gel gelelim hangisiydi o? Bu kadar çok zaman ayırıp kurcalamak herkese uygun değil. Ayarların kullanıcıya açık bırakılması ve bilgimizin kısıtlı olması tv yi bazen soğutuyor bizden ama bi açıdan da özgürlük anlamaına geliyor kurcalamayı sevenler için. Optimum performans için zaman ayırmak gerekiyor.

Motion daki dalgalanmalar üzücü. Panel yetemiyor gibi. Ancak tv alacaksak artık mecburuz teknolojinin son geldiği nokta adı altına bu ucuzlatılmış panellere. Global pazarlama mecbur..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Evet 1990lı yıllardan başlayıp ilk kez QD-LED TV olarak Sony Triluminos (2013) ile gündeme gelen proje. Hedeflenen: OLED gibi arka aydınlatmaya ihtiyaç duymaması (self-emitting display = OLED), yarı-iletken nano-kristaller, verimlilikle başarımı aynı derecede sağlaması...

quote:

However, consumers could be misled by TVs branded as QLED TVs today, as they still use LCDs panels for picture generation. So far, authentic Quantum-dot LED TVs exist in laboratories only.[17]

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Quantum_dot_display

Samsung un 2019 yılına "gerçek" Quantum Dot TV seri üretimine geçeceğine inanmak istiyorum :),
    umarım öyle olur. :) FED, SED vd. projeler gibi sonuçsuz olmasın da...

Bir de, Samsung, mevcut QLED in OLED den daha başarılı ve maliyetinin düşük verimliliğinin yüksek olduğunu iddia ediyorsa, yüksek kârlılığı sağladığı ve ekran teknolojisinin alım kriterlerinden biri olduğu "mobil sektöründe" neden sadece AMOLED kullanıyor? ve AMOLED in pazar lideri oluyor?

Ek: Panellerin gerçek kullanım ömrü bize ifade edilenlerden oldukça farklı olabilir, burada pazarlama stratjesi yatıyor. Günümüzde LED, OLED vb. teknolojilerin 10 yıl kullanım ömrü sağlayabileceği şüpheli... Teoriyle pratik arasında "komponent kalitesi" ve "pazarlama stratejileri" gibi bir fark var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeeepBlue -- 26 Şubat 2017; 19:32:53 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• slayer90 S kullanıcısına yanıt
    Altyazıdaki Kontrast artması için Otomatik Kontras düzeltme kapatılmalı

4K panelde 1080p filim izlemenin az da olsa iyileştirmesi mevcuttur, ama 1080p altına düştükçe maalesef FHD Tv lerdeki iyileştirme olmuyor, burası püf nokta

XCA8-4K çip (FHD-4K iyileştirmesi;)

XCA7 -FHD (SD-HD-FHD iyileştirmesi)

O sebeble 55 inch üstü 4K Tv alınırsa 65-75-85, pikselleşme, görüntüde bozulma daha çok olacaktır (Türkiyedeki yayınlar için 480p-540p-720p)

Bu da güzel bir ayar linki (Standart olarak)
    http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x850d/settings

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 26 Şubat 2017; 17:25:19 >

• DeeepBlue kullanıcısına yanıt
    Tek başına OLED ibaresi, hatta OLED materyalinin kendisi bile TV yi kurtarmaya yetmez..OLED in birkaç zayıf noktası, kısa ömrü vs vs..var..

Güzel görüntü için Olede gerek olmadığını Sony Z serisi, panasonic başka modeller ile Avrupada gösterdi..

Yine Çözünürlüğün herşey olmadığını HDR teknolojisi gösterdi..

Siyahın da herşey olmadığı ortada..OLED deyince akla hep Derin Siyahlar geliyor, ama bunu yaparken panelin tamamı kararıyor veya panelin tamamı aydınlanıyor, Local Dimming- Homojen aydınlatma sağlanamıyor (Kontras hatası, üstteki altyazı olayı)

O sebeple Gözümüzle görmeden, kullanmadan bu malum OLED işine biraz şüpheli yaklaşmak lazım..LG OLED türevini gördük..

LCD/TFT panelin zayıf noktaları yıllarca yama ile giderilemedi, bakalım OLED ler gelsin nasıl göreceğiz..

10 yıl değil 5 değil 2 yıl hiç değil 6 ay bile ömrü yok artık teknolojinin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 26 Şubat 2017; 17:39:59 >

• farpere55 F kullanıcısına yanıt
    Motion problemini kontrol etmek istiyorsan tvden bu bağlantiyi aç dene. Benim tv de motion ile ilgili bir sorin yok güncellemeden sonra.

https://youtu.be/mXA2v7VjzAw

• Ayrica videoya göre motion ayari da yapabilirsin.

• iki goruntu arasinda daglar kadar fark var ama: :)

http://www.rtings.com/tv/tests/picture-quality/viewing-angle

Bu mesajı AMOLED ekranli Samsung S7 Edge den yaziyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeeepBlue -- 26 Şubat 2017; 19:58:10 >

Dağ dediğiniz ne farkı ki...Burada Açı farkını anlatmış? Psikolojik olarak daha iyi görmek isterseniz LG size göre zirvededir :D

Herşey Açı mı yani :)

Ayrıca OLED Display ile OLED Teknolojisi tamamen farklı şeyler..Amoled/Oled ler küçük ekranlarda olur sorun değil de Büyük ebatlarda yapılması fiziken güç, kırılma bükülme problemi, ıslaklığa karşı dayanıksızlık, mavi rengin çabuk ölmesi..vs vs vs var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 26 Şubat 2017; 18:7:32 >
  • goruntu kalite ayni zamanda gorus acisiyla olculur ama 0 derecede videolari durdurup karsilastirmasini yapabilirsiniz. :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Yoo, yanlış bilgi..

Görüntü açısı ile görüntü kalitesini kıyas edemezsiniz...ikisi farklı konu..Sony Tv ler 180 derecede bile Net gösterir, bakmayın bu videolara..

İmzamdaki panele gelin bakın, bu videolar nasıl çekiyorlarsa sallamaca..

Öyle olsa Samsungun Curvedleri daha çok rabet görürdü..

Yani Bulutlanma, Banding, Işık sızması bunları gözardımı edeceğiz TV tam yandan güzel görüküyorsa :) yapmayınız lütfen

Tv de kaliteyi etkileyen çoook etken vardır..panel bunların en temelidir...

Dediğiniz gibi olsa LG IPS paneller süper olurdu..İzleme açısına göre Kalite yorumu yapmak ilk kez duydum...Açı Güzel= Süper mi oluyor :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 26 Şubat 2017; 18:23:12 >
  • :)) OLED in kat be kat yuksek kontrast verip tepkime suresinin 0 ms lerde olmasi, bunu yaparken FALD LED lerin bile sahip oldugu banding/ clouding/ light-color uniformity vb. sorunlara yol acmamasi yanlis bilgi ise konusulacak bir sey kalmamistir.

Samsung VA curved ler baya satiyor bu arada ama bir o kadar da gorus acisi nedeniyle elestiri aldiklarindan Samsung 2017 modellerinde curved TV lere daha az yer vermis. Belirttigim adresten LG IPS lerin de goruntu kalitesine, bunu yaparken max 60 derece gorus acisi (OLED 180 derece saglayamazken LED nasil saglayabilecek ki) sunabildigine bakabilirsiniz. Gerek teknomarketlerde gerek tanidiklarimin OLED/ LED TV lerin karsilastirmasinin yapip bu gercekler uzerine yaziyorum, sadece rtings.com degil size referans baska yerler de gosterebilirim... ama konuyu daha fazla isgal etmenin anlami yok, merak eden inceler ve butcesine gore karar verir zaten...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeeepBlue -- 26 Şubat 2017; 20:36:34 >
    Siz LG OLED konusunu tekrar okuyun isterseniz..LG OLEDİ inceleyenler bazı görüntülerde bozulma gözlemledi..Burn/Logo yanması hala çözülmedi..Woled/Kodak icadı Beyaz oled türevi kullanıyor..Sorunlu bir TV..

Kat be Kat kontras dediğiniz, Sony bazı modellerde çakma Dimming ile oluşan Kontras bozulmasına yol açıyor LG de..panelin tamamında kararma sözkonusu..

Demolara bakıp konuşmak kolay, getirin LG oledi Takalım Uydu, izleyelim yerel kanalları..Var mısınız :D bakalım kim gülecek görüntüye...

Teorideki şeyleri yazmanız gerçekleri örtbas etmez..

Çok mükemmel ise LG alın o aman Sony 2016 konusunda ne işiniz var??

Ayrıca benim TV her açıdan renk kayıpsız gösteriyor..bırakın x siteleri z sitelerini, hepsi yanlı..Hepsi taraflı

Tekrar söylüyorum Sony ile LG OLEDi kıyas bile edemezsiniz..Çok süper diyorsanız da burada değil LG Oled konusunda yazın, orada FAN çok..Samsung için de aynı şey sözkonusu..

Bırakın Sony ile uğraşmayı, beğenmeyen almaz..

Ayrıca Profiliniz gizli? Hangi konularda ne yazdınız göremiyorum..Şüpheli durum yani..Bana bakın Sony, Elektronik konusundan başka yerlerde dolaşmıyorum..Yazdıklarım kullanıcı görüşleri..

neden Gizli olur profil???

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 26 Şubat 2017; 18:46:52 >

https://www.youtube.com/watch?v=NfaBUJ2opU8

Oled yanığı
    http://www.silikonvadisi.tv/teknoloji/oled-tv-bitiyor-mu-102018.html

...

Editörün Notu: Sizlerden gelen OLED Yanığı konusunda sorularımızı firmalara yönelttik ama gördüğünüz üzere her iki firma da bu soruya yanıt vermek istemedi…

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 26 Şubat 2017; 18:53:7 >

• Hangi sayfaya ne yazacagimi sormak zorunlulugum bulunmuyor. Benim profilimin gizli olmasindan size ne ki? hesap mi verecegim?

llk OLED TV yi ureten Sony oldu. Forumdaki diger arkadaslarla Sony ve 2017 modelleri uzerine genel bir degerlendirme yaparken sizin temeli olmayan iddialariniza cevap veriyorum su an :)

Evet OLED lerde burn-in riski var, hatta plazmalardakinden belki daha fazla. Ama bunlar nazik TV ler, kullanimina dikkat edildigi surece bu riski tamamen yok edemesiniz de minimize edersiniz. Goruntu kaliteye burn-in etkisi tabii ki de deformatif bir goruntu (yanigin jerhangi bir goruntude belli olmasi) olusturmasiyla baglantili olacaktir. Fakat OLED in goruntu kalitesi, LED TV ye esittir ya da kotudur demek dayaniksiz bir iddia malesef...

LG WRGB dizlimiyle OLED in omrunu arttirdigi iddiasinda, bunu zaman gecmeden gercek kullanici olmadan anlayamayiz. Artik bitik teknoloji olan LED in sorunlari yaninda bunlar biraz hafif kaliyor tabi...

Butcesi uygun olanlara tabii ki de OLED almanizi oneririm, herkes kendi muhasebesini yapacaktir. Yurtdisinda 2500$ a 55" C6 satiliyor, USD maas alanlar 2500TL ye OLED sahibi olabilirken biz tabii yuksek meblaglar odemek durumunda kaliyoruz.

Bu tartisma bilimsel bir dayanagi olmadigi surece cok anlamli olmaz, bu nedenle size iyi gunler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeeepBlue -- 26 Şubat 2017; 20:57:42 >

Profiliniz neden gizli?? Bu ortamda satıcılar da oluyor, ortamı germek, başka ürünlere yönlendirmek için..Profilinizi, kim olduğunuzu görmek hakkımız maden Sony grubunda yazıyorsunuz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 26 Şubat 2017; 19:3:47 >
  • Güncellemeden sonra reboot sorunu yaşayan varsa sanırım çözüm öneriyor aşağıdaki link

https://sony-eur-eu-en-web--eur.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/137866/knowledgebase/1/
  • Hangi hakkiniz, neye ithafen?? :))

Merak ettiyseniz satıcı degilim, LG, Sony, Samsung vs. ile de uzaktan yakindan baglantim bulunmuyor...Herhangi bir marka bunyesinde calismiyorum ya da teknomarket personeli degilim... Teknolojiyi, bilimsel gercekleri takip ederim. Bence konuyu daha fazla gereksiz yere mesgul etmeyelim, kullancilar TV ler konusunda bilgilenmek ve tavsiye almak icin yaziyor... Ben de 2017 model Sony TV ler (OLED+LED) uzerine konusmak istiyorum, nokta.

Henuz uretilmis QLED ekran yok tabiki mobilde oled kullamasi normal OLED ekrani buyuk ekranlara uyarlamakta zorlandigi icin baska arayislara girdi mesela samsung oledler duzgun sekilde 30 bin saaat ancak gider diyorlar bu telefon icin yeterli gunde 8 saat ekran acik kalsa aaagi yukari 10 sene gider manasina geliyor ama hic kimse ayni telefonu 10 sene kullanmaz ama tv kullanilir ayrica lg oled ler konusunda kesinlikle ilerleme var kullanim omru konusunda yalan konusamaz bu yalan olsa lg problem ceker mesela sony panasonic lg oled panel almaya basladi hatta panasonic 2017 serilerde ust seviye lcd cikarrmiyor artik

O zaman açın profilinizi..Gizli profil neden, tekrar soruyorum..Amacınız nedir??

Açın bakalım gercekten hangi konularda fikir ürettiniz, yoksa sadece Satıcı mısınız? Satıcı iseniz durum değişir..

Bekliyorum..
  • Samsung, LG nin aksine aslinda en dogru dizilim olan RGB ile sektore girmeye calisti. Fakat paneldeki deformasyon ya da istedigi uretim kalitesini saglayamadigi iddiasiyla birkac ornek birakip buyuk ekran teknolojisinde seri uretime gecmedi. Her ne kadar maliyet ve verimlilik uzerine dayandirmis olsa da TV disindaki hemen her alanda OLED in lideri. 5.5" ekranla 55-75" ekran uretimi arasinda tabii ki farklilik var. Fakat OLED in beyaz uretimi haricinde LED lerden cok daha verimli oldugu da aşikar. Quantum Dot yerine OLED e yogunlasarak bu temelleri gelistirebileceklerini, sektore yon vereceklerini dusunuyorum. Fakat malesef Quantum Dot la henuz bir baglantisi olmayan LED turevine dusuk butce ile seri uretimine konsatre oldular. LG bu yil sonunda OLED uretim agini gelistirebilmek icin yeni fabrika acacakmis, 2018 yilinda OLED icin hem fiyat hem de teknolojik anlamda yenilikler gorebiliriz. Philips bile OLED TV piyasaya surdu, Sony ve Panasonic panellerini LG den alsalar da bu yil OLED TV ye tekrar adim atacaklar. Bakalim yorumlar nasil olacak, maliyetten dolayi sanirim Sony OLED i kendi fabrikasinda uretmiyor...

• 
Sayfa: önceki 341342343344345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.