Şimdi Ara

2015 PHİLİPS ANDROİD TV (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.391
Cevap
66
Favori
343.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sağol hocam, ben de test ettikten sonra 6510 siparişini vereceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phbfmv -- 14 Eylül 2015; 4:57:20 >
  • Arkadaşlar Philips 40PFK6510 almayı düşünüyorum ve incelemelerim devam ediyor

1 Adet Usb 3.0 (mavi) girişi var. Kablosuz klavye mouse desteği olduğunu bimeks satış elemanı söyledi.

Bimeks'te Philips'in hazırladığı full hd demoyu izledim. Sanırım tv satılmasın diye; canlı ve net olmayan, kötü bir video hazırlanmış.

Hızlı ve öfkeli 7 fragmanı daha güzel gösteriyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erxmen -- 14 Eylül 2015; 13:36:45 >
  • bende Lg iade edeceğim ve yerine 42pfk6510 düşünüyorum.
    Acaba n11 parayı iade edince limit düşüyormu. Benin limit 1800 iade alacağım tutar 1600 tl 9 taksitle almıştım. İade edince yeni tv alabilirim değilmi.
  • Philips ??PFK6510 alıp, yorum yapacak delikanlı biri çıksa da, bizleri bu sıkıntıdan kurtarsa...
  • Dünya gidip vatanda biraz kurcaladim. 6510 modeli beni hayal kırıklığına uğrattı diyebilirim. Panel çok sönük özellikle canlı moda aldim ama eco mod gibi gözüküyordu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • philips, bu markanın televizyonlarını hiç tavsiye etmiyorum. Gidin bir lg alın ya da samsung ne biliyim seg bile olabilir ama bu markanın tv lerinden uzak durun derim. Ben yandım sizler yanmayın. Televizyonun tek avantajı gözleri yormuyor, çünkü görüntü kafasına estiğinde gidiyor ya da geliyor, ama ses var radyo dinler gibi izlersiniz yayınları. Yurt dışı forumlara bakarsanız bütün televizyonlarının problemli olduğunu yığınla şikayet aldığını görürsünüz. Kendi tv min kartı değişecekmiş en az bir 20 gün tv yok. Şimdiden tv arayışına girdim, çünkü servisten geldiğinde eminim ki sorunlar yine baş gösterecek, çünkü MB zaten problemli gelen kartta aynı olacağına göre. Ayrıca büyük olasılıkla ekranı çiziklerle ve sürprizlerle dolu geri gelecek. Servisle kanlı bıçaklı olma durumları var.Şu bir gerçek philps tv olayını beceremiyor. Kalite sıfır.
  • Yapma... yapma... bütün hayallerimizi yıktın kardeş.

Ben hızlı ve öfkeli 7 fragmanını izledim. Muadili ledlere göre daha canlı gösteriyordu.

Diğer arkadaşların da izlenimlerini paylaşmaları çok iyi olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erxmen

Yapma... yapma... bütün hayallerimizi yıktın kardeş.

Ben hızlı ve öfkeli 7 fragmanını izledim. Muadili ledlere göre daha canlı gösteriyordu.

Diğer arkadaşların da izlenimlerini paylaşmaları çok iyi olacak.

Benimde beklentilerimi boşa çıkardı . 40pfk6510 modeline alternatif olarak bir model bakacam artık. Samsung j6270 ve ju6570 bakıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • proteo kullanıcısına yanıt
    Kardeş sana hak vermiyor değilim.
    Ben 2 sene önce anneme Philips 40pfl3008 tv aldım. Annem yaşlı olduğu için görüntüden çok maliyet ve büyüklük amaçlıydı. 75 yaşındaki annem bile görüntüsünü beğenmedi.
    Rezalet bir cihazdı.

2008 yılında Sony 32S5500 Lcd tv aldım ve halen onu kullanıyorum. Boyutu dışında görüntüsünden çok memnunum. Ama Sony kalitesinde tv bulamıyorum.
    Kişiye göre değişir ama Lg ve Samsung görüntüsünü beğenmiyorum. Yapay bir görüntü veriyor.
  • Teknoloji mağazalarında satış elemanları Lg ve Samsung'a yönlendirirken, (şehir ismi vermiyorum)
    Bimeks mağazasında çalışan samimiyetine inandığım satış elemanı, kendi evinde Samsung 40" 7000 serisi kullandığını bugüne kadar Philipsin hiçbir modelini beğenmediğini, Philips ??PFK6510
    serisini incelediğini ve çok beğendiğini söyledi. Ayrıca 4K nın sadece göz boyama olduğunu söyledi. Android işletim sisteminin de yazılımı philipsin elinden kurtardığına memnun olduğunu ifade etti.

Philipsin teknik tablosuna baktığımda 100 hz panel, Perfect Pixel hd (üst segment görüntü motoru) ve 8700 serisi ile aynı olan QV151E software kullandığı görünüyor.

Benim midemi bulandıran Philipsin demo olarak verdiği görüntü oldu (Plajda koşan, havuzdan çıkan bayanların olduğu video)
    Demo diye sunulan video: (cansız, mat ve karanlık) Seyreden hiçbir kimse bu tv ye beş para vermez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erxmen -- 15 Eylül 2015; 18:23:21 >

Kullanığın model nedir?
  • erxmen E kullanıcısına yanıt
    55PFL8008. Bu arada philips üzerinde ki Perfect Pixel beş para etmeyen sadece göz boyama amaçlı aksine görüntüyü bozan bir eklenti. Bütün forumlara bakın üzerinde şu var bu var denilen eklentileri kapatılıp, tv ancak bu şekilde seyredilebiliyor. Bunları etkinleştirdiğiniz de görüntü aksine bozuluyor. Ayrıca yazılım berbat, kaç tane güncelleme geldi her biri bir öncekini aratıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi proteo -- 15 Eylül 2015; 18:39:20 >
    Tecrübe tecrübedir

Senin tavsiyen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erxmen

Tecrübe tecrübedir

Senin tavsiyen var mı?

İşin açıkçası 2013 den bu yana, bu günküler ve 2016 da çıkacaklar da dahil üretilen televizyonların hiç birinin bir ya da en geç iki seneyi arızalanmadan çıkartabileceğini sanmıyorum. İki sene sonra zaten çöpler. Panelleri desen beş para etmez hepsi çöp. Sony içlerinde belki diyeceğim ama o da gereksiz pahalı. Bu televizyonlara eski tüplüler gibi bir kere alalım en iyisini alalım diyerek yaklaşmamak lazım. En iyisini alalım diye diretirseniz benim gibi yanılırsınız, bir sene sonra başka bir tv alma arayışına girersiniz. Benim tavsiye edebileceğim bir tv maalesef yok, bilsem kendime düşünürüm. Amacım artık hiç araştırmadan gidip görüp fiyatı en uygun ve tatmin edici hangisi olursa onu almak. Sonuçta 2 sene içinde arıza verip sonrasında o da çöp olacak. Fazladan vereceğim bedeli tutar iki sene sonra üstünü tamamlar yeni bir tv alırım en mantıklısı bu. Hiç araştırmayın kafanızı karıştırmayın,

Günde 12 saat Lg ve Samsung tv kullanan akrabalarım var. "en geç iki seneyi arızalanmadan çıkartabileceğini sanmıyorum" tezine katılmıyorum.

Özellikle Philips ve Sony kullanan biri olarak, arıza hiç görmedim.

Bizler seçiciyiz ve hep daha iyisi için arayış içindeyiz. Dizi izlemek için tv almıyoruz. İzlerken görüntü kalitesini, ses kalitesini, hareketli sahnelerindeki resim geçişlerini devamlı yorumluyoruz.

Evet hiç kimse tavsiye vermiyor artık
    "Albani" gibi ustalar bile sayfa sayfa teknik detay veriyor ama yeni model tv için tavsiye yapmıyor. Kimsenin parası çöpe gitsin istemiyorlar
    Ancak alacak adam eninde sonunda bir modele karar vermek zorunda
    Genelde memnun olanlar forumlara pek uğramıyor. Ama sütten ağzı yananlar "yandım anam, sakın almayın" diye yazıyorlar

Benim yine de Philips ??PFK6510 modelinden umudum var. Çünkü geçmişte Philips 6 serisinde kaliteli modeller çıkarmış. Philips genelde görüntüden çok, sahip olduğu rezil yazılımlar ve dts vb. özelliklerin olmayışı sebebiyle yerin dibine sokuluyor.
    Yazılım zaafiyetini Android ile aşabilecek mi hep beraber göreceğiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erxmen -- 15 Eylül 2015; 21:58:52 >

• Merhaba arkadaşlar, hemen hemen bütün yorumları okudum.
    Bende 3 hafta önce Vatan bilgisayardan Philips 55 PUK 7100/12 android smart tv satın aldım. Digitürk kullanıyorum.
    Aşırı rahatsız edecek şekilde hareketli görüntülerde titreme, takılma ve altyazılarda takılma, titreme sorunu yaşıyorum.
    Bu sorunları tv ayarlarından çözebilir miyim? Biraz uğraştım ancak beceremedim.
    Eğer sorun çözülmüyor ise Vatandan ürünü değiştirebilir miyim ? Belki üzerine para ekleyip 7600 alabilirim.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jailbreak -- 16 Eylül 2015; 10:06:40 >
  • jailbreak J kullanıcısına yanıt
    Goruntu Ayarları-Gelismis kısmından Natural Motion Kapalı yapın.

Kisisel
    Renk 70
    Kontrast 82
    Keskinlik 6
    Renk gelistirme Maksimum
    Renk sicakligi Normal
    Kontrast Modu En iyi Goruntu
    Dinamik Kontrast Maksimum
    Parlaklik 50
    Video Kontrast 100
    Isik Sensoru Kapali
    Ultra Resolition Acik
    Parazit azaltma Orta
    Natural Motion Kapali

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonic35 -- 16 Eylül 2015; 10:28:07 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yardım için teşekkür ederim.
    Sizde aynı sorun ile karşılaşıp bu şekilde çözüm üretebildiniz mi ? Birde sizin belirttiğiniz şekildeki ayarlarda görüntüde kötüleşme oluyor mu acaba?

Altyazı neyse de maç izlerken hareketli görüntülerde titreme hiç hoş olmuyor. Sinir ediyor.
  • Evet ilk başta vardı futbol ve basketbol maçlarında top hızlı iken takılma atlama gibi oluyordu ayarları bu şekilde yaptıktan sonra problem yok yada görüntüyü canlı moda alıp natural Motionı kapatın öyle de bir deneyin.
  • Maçlarda naturel motion kapali hale getirmeniz yeterli.Diger yayinlarda minimum yaparsaniz bile altyazilarda titrmeyi engeller.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.