Şimdi Ara

** 2014 ** [YENİ]# GÜNCEL SİSTEM TAVSİYELERİ ANA KONU - Paranızı Çöpe Atmayın !! # (366. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.871
Cevap
91
Favori
560.964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 364365366367368
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kardeş güç kaynağı her kasaya uyar mı?Yoksa kasayı da mı değiştirmem lazım.
  • Her güç kaynağı her kasaya uymayabilir , kasan çok eski değilse aldığın muhtemelen uyacaktır. Sorun yaşarsan boş bir kasa alırsın yada bütçe varsa direk kasa+güç kaynağı şeklinde al daha hesaplı olur hem kasan da yenilenmiş olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shalesh

bütce 1600-1700 tl civarı bu aralar indirim olursa alacağım daha fazla beklemeye gerek yok sanki dolar da biraz düşürse kafamdaki sistem bu amacım oyun değil aslında tam olarak celeronlarla yeterince oyun oynadım :) ama bf4 çıkıncada kasmadan oynayayım istiyorum
    fx6300
    7870xt
    corsair 200r 550w
    2x4gb 1600mhz ram
    1tb seagate hdd
    anakart belirleyemedim msi 970a-g46 iyidir derseniz alacağım
    amacım şimdilik 7870xt yi şimdilik almayıp full hd bir monitör ile klavye fare filan kulaklık almak öyle idare edip artık ayın 15inde filan :) 7870xt yi almak rami 4 alıp sonra yetmeyince almayı düşündüm ama daha önce böyle bir hataya düştüm bir daha yapmam anakartlar eskiyince ram bulmak cidden zor düşündüğüm monitör şuhttp://www.vatanbilgisayar.com/aoc-e2250swdnk-215-e2250swdnk-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=65452

Monitörün izleme açısı çok düşük bu monitör daha çok kafeler için uygun. Yada ben yandan bakıldığında görünmesin sadece karşısında duran görsün istiyorum diyorsan al. Marka iyi. Benzer özelliklerde görüntüleme açısı yüksek olan bir monitör bak derim.

• Arkadaşlar yazlığa giderken yanımda götüreceğim, gerektiğinde salona taşıyabileceğim bir mini pc almak istiyorum. Sistem tavsiye edebilirseniz memnun olurum. En azından PES oynatabilecek kadar da ekran kartı olursa iyi olur, düşük profilli ekran kartları görmüştüm bazı incelemelerde. Bütçe 1.500 TL civarı olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dt.Görkem

quote:

Orijinalden alıntı: redcanNAs

quote:

quote:

quote:

bildiğim kadarıyla 60 fps monitörün frekansıdır.. yani saniyede 60 kere görüntü değiştirir.. bu nedenle de 60 hertz diye bahsedilir.. görmüş olduğunuz 80 fps değeri gerçekçi bir değer olamaz haliyle de.. bu da nvidianın normalde donanım sıkıntısı olduğu için sağlayamayacağı bir değeri verdiğini iddia ettiğini gösterir.. kısacası standart bir monitörde 60 fpsden yukarısını almanız teknik açıdan pek mümkün değildir.. 80 fps sadece bir aldatmadır..

Yanlıs Anlamıssın Konuyu.. Oyunda 100 FPS den bahsedıyorum ben. Bılıyorumkı Monitörün destekleye bildigi FPS Kare Görüntüleme Sayısı 60 hertz Dır.60 Hertz Olan degeri en fazla 75 hertz yapabılırsın.Ama oyunlarda Aldıgın Deger Oyunların Cesitlerine Göre Degisir. Mesela Counter Strike 1.5-1.6 Sürümünde Ekran kartın ve İşlemcin İyiyse bu Deger 100 FPS olur Yanı Saglam Bır FPS yakalamıs Olursun Eger Bu Degerın Assagısına Inıyorsa FPS Bilki İşlemcin Yada Ekran kartın Yeterli Degildir Bu bahsettigim Oyunlarda Almıs Aldıgın FPS dir :) Umarım Anlatabılmısımdır :)

doğru anladım, ancak 100 fps değeri zahiri bir sayıdır pratikte alabileceğiniz maksimum 60 fpsdir.. 75 hertzlik monitörler de ayrı.. çoğu monitör 60 hertzliktir.. 60 hertzlik bir monitörü 75 hertz e çektiğinizde sorun yaşarsınız..

demek istediğim şey 60 fps üzerinde gösterilen herhangi bir değerin pratikte 60 fpsnin üzerinde herhangi bir etkisi olmaması..

Oyun İçinde FPS den Bahsedıyorum Yanı Ekran kartından Aldıgın FPS :) Bu Deger devoloper yapınca Oyunlarda 1000 FPS'ye kadar cıkıyor. Monitörle Bi Alakası yok yanı :)

siz sanırım anlamamakta diretiyorsunuz ancak değer olarak size söylenilen 2milyon fps dahi olsa pratikte alacağınız performans 60 fps den farksızdır.. sevgiler..

Oyun Oyun. Oyun Degeri 100 olunca gerisi boss Gercek bı deger olmadıgını bızde bılıyoruz saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: nohackmove

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nohackmove

Merhaba arkadaşlar ek olarak sizden bir sistem tavsaiyesi almak istiyorum. fiyat performans yada alt grup sistemlerde sıkıntı yaşamıyorum ancak bir arkadaş 4.000TL bütçe ile alınabilecek en iyi oyun bilgisayarı almak üzere tavsiye istedi sizce monitörlü ve monitörsz neler önerebiliriz?

Vatan Bilgisayar %30 İNdirimde
    ASUS MAXIMUS V FORMULA INTEL Z77 SOKET 1155 DDR3 2800MHZ SATA 3.0 USB 3.0 ANAKART- 643TL
    COOLER MASTER HAF X 942 BLACK EDITION FULL TOWER PENCERELİ SİYAH KASA - 395TL
    KINGSTON 16GB (2X8GB) HYPERX BEAST XMP DDR3 2400MHZ CL11 KIT RAM- 383TL
    INTEL CORE I7 3770K SOKET 1155 3,5GHZ 8MB CACHE 22NM İŞLEMCI- 717TL
    ASUS 23.6" VN247H GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR - 448
    SEAGATE 3.5" 1TB BARRACUDA SATA 3.0 64MB CACHE 7200RPM HARDDISK - 142TL
    (2 Adet) SAPPHIRE HD7870XT GDDR5 2GB 256BIT AMD RADEON DX11.1 EKRAN KARTI -510TL CROSFİRE
    THERMALTAKE TT ESPORTS CHALLENGER PRO OYUNCU KLAVYESI TÜRKÇE - 138TL
    LOGITECH PERFORMANCE MX (DARKFIELD) MOUSE - 157TL
    TOPLAM FİYAT İNDİRİMLİ HALİ -3533 TL
    DVD-RW eklemedım
    400TL cepte Fİyat Ve performans :))

teşekkürler hocam güzel bir liste ancak ekran kartı 2 adet yazmışsınız ve 1 adet fiyatı eklemişsiniz. birde güç kaynağı yok sanırım sistemde

Evet 2 Adet Yazdım Ekran kartını Crosfire yapman İcin Hem Fiyat Hemde Performans Acısından Ultra Sevıyelerde oynarsın Oyunları. 2 Olarak UNutmusum Croshair 650 yada 700w Bı Guc kaynagı ekleye bılırsın 150 200 Tl fark olur saygılar..

• quote:

Orijinalden alıntı: Shalesh

bütce 1600-1700 tl civarı bu aralar indirim olursa alacağım daha fazla beklemeye gerek yok sanki dolar da biraz düşürse kafamdaki sistem bu amacım oyun değil aslında tam olarak celeronlarla yeterince oyun oynadım :) ama bf4 çıkıncada kasmadan oynayayım istiyorum
    fx6300
    7870xt
    corsair 200r 550w
    2x4gb 1600mhz ram
    1tb seagate hdd
    anakart belirleyemedim msi 970a-g46 iyidir derseniz alacağım
    amacım şimdilik 7870xt yi şimdilik almayıp full hd bir monitör ile klavye fare filan kulaklık almak öyle idare edip artık ayın 15inde filan :) 7870xt yi almak rami 4 alıp sonra yetmeyince almayı düşündüm ama daha önce böyle bir hataya düştüm bir daha yapmam anakartlar eskiyince ram bulmak cidden zor düşündüğüm monitör şuhttp://www.vatanbilgisayar.com/aoc-e2250swdnk-215-e2250swdnk-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=65452

KASA onpaneli usb3.0 ları çalıştıramazsın benden uyarması g46 ile

• Önerileriniz için teşekkürler
  • selam arkadaslar. pc mi yenıden oyun için düzenlemeye basladım. bu monitörühttp://www.elektroniksatis.com/index.php?do=catalog/product&pid=1914 ve vatandan toshiba 3.5" 2TB SATA 3.0 32MB Önbellek 7200Rpm Harddisk aldım. hepsini toplu olarak alamadıgım için 2-3 ay içinde bitirmeyi planlıyorum. şimdi elimde;

quadcore intel core 2 quad q6600, 2400 mhz(9x267) işlemci
    Intel Pearl Creek DG31PR DDR2 Anakart
    2 gb ddr2 kingston ram
    nvidia geforce gt220 1 gb ekran kartı

var. bunlar anladıgıma göre çağdışı kalmış :D öyle çok iyi bi makine istemiyorum. kalburüstü bi sistem yapmak için işlemci,ekran kartı,anakart,rami max 800-900 tl civarında halledebilirmiyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: rjager

Keşke HDD olarak aşağıdaki ürünü alsaydınız neyse bundan sonraki alacaklar için ekleyelim;

205 TL SEAGATE 2TB ST2000DM001 7200 NCQ SATA3 64MB 6GB/s

Güç kaynağı var mıdır?
  • Halledilir o fiyatlara bir şekilde. FX6300+HD7770 üzerine bir sistem kurulabilir yada biraz daha üst seviye bir erkran kartı ile beraber.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cohannan

quote:

Orijinalden alıntı: rjager

Keşke HDD olarak aşağıdaki ürünü alsaydınız neyse bundan sonraki alacaklar için ekleyelim;

205 TL SEAGATE 2TB ST2000DM001 7200 NCQ SATA3 64MB 6GB/s

Güç kaynağı var mıdır?

öyle mi hocam ya, ben indirimli ucuza 249 a aldım diye seviniyordum bi de :D güç kaynağını sanırım o sistemden sonra yeterli gelmeyecek, onu da ayrı alacağım o paradan hariç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rjager -- 1 Temmuz 2013; 18:32:07 >
  • Hocam iyi günler. Kolay gelsin.

Kendimce şöyle bir sistem toplamaya çalıştım. Yorumlarsanız sevinirim.

İşlemci

Anakart

Kasa

Ram Yada Bu

HDD elimde var. Ekran kartı şimdilik almayacağım. İlerleyen zamanlarda İlerleyen zamanlarda HD7870 gibi bir kart alsam kasanın içindeki psu yeterli olur mu ?
    Yukarıdaki ramlarin fiyatlarına yakın şekilde başka ram tavsiyeleriniz var mı ?
    Anakarta da ayrı bir yorum yaparsanız sevinirim.
    Bu sistemde herhangi bir uyumsuzluk olur mu ?
    %25 indirimle 1125 TL gibi bir fiyata almayı düşünüyorum. Daha ucuz bulabileceğim bir mağaza tavsiyesinde bulunur musunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasan_k_o -- 2 Temmuz 2013; 18:02:13 >

• Hocam ben pc topladım da ilk sayfadaki tavsiyelerinizden(750 tl Bütçeli), dvd rom da eklemek istiyorum ne ekleyebilirim? Intel - Amd den hangisini önerirsiniz 750 TL lik sistemler için?
  • benim dönemim servet-i fünun dönemini yansıtr izlemenizi tavsiye ederim mezarıma beklerim.

https://www.youtube.com/watch?v=BcQf3hFOQL8
  • quote:

Orijinalden alıntı: kummbara

Hocam ben pc topladım da ilk sayfadaki tavsiyelerinizden(750 tl Bütçeli), dvd rom da eklemek istiyorum ne ekleyebilirim? Intel - Amd den hangisini önerirsiniz 750 TL lik sistemler için?

1500TL ve altında hatta 2000TL altında Amd sistem daha mantıklı.
  • merhabalar

anakart seçiminde kararsızım yarcımcı olursanız sevinirim 2. anakart arasında kaldım.

msi 990FXA-GD65 ve GIGABYTE 990XA-UD3

işlemcim x8 8320
  • Özel mesajlar cevaplandı. Sorusu olanlar buradan yada acil olarak alacaklar özelden yazabilir arkadaşlar.
  • msi 990FXA-GD65 ve GIGABYTE 990XA-UD3

2 anakartıda araştırdım sorun yaşayan çok var

msi 990FXA-GD65 Isınıyor diye

GIGABYTE 990XA-UD3 bios sorunu var diye

ne yapmamı önerirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 364365366367368
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.